Liberec – Mladá Boleslav 2:2 (kon.) | Třinec – Sparta Praha 0:2 (kon.) | Plzeň – Jihlava 2:3 (kon.)
Slavia – Brno 2:0 (kon.)
SK Slavia Praha
2:0 (1:0)
FC Zbrojovka Brno
cz Nedeľa 31.07.2016, 13:00 • Horní Počernice • Juniorská liga (CZ) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Dnes se v rámci úvodního kola Juniorské ligy představí před vlastními fanoušky SK Slavia Praha, na jejíž hřiště zavítá FC Zbrojovka Brno.

Sešívaní v uplynulém ročníku soutěže skončili až na 8. místě a neprožili tak nikterak záhodnou sezonu. Nejlepším střelcem Pražanů byl Oskar Fotr, který nasázel 10 branek!

Brňané skončili v již skončené sezoně o příčku výše, tedy na místě sedmém, a taky nezaznamenali výraznější úspěch. O největší porci branek se postaral David Štrombach, jenž nastřádal hned 13 přesných tref!

SK Slavia Praha: Řehák – Broukal (C), Jablonský, Veselý, Gilian, Badocha, Sulík, Pelyak, Král, Holík, Kodr.
    Náhradníci: Lisa – Žárský, Havlina, Vávra, Písačka, Zoubek, Schulz.

FC Zbrojovka Brno: Záleský – Zukal, Šustr, Praks (C), Sokol – Krejčí, Krištof, Ulbrich, Sedláček, Vintr O. – Růsek.
    Náhradníci: Floder – Vintr M., Koláčný, Hykš, Kropáček, Janošek.

Rozhodčí: Nenadál – Myška, Melichar.

1

1
    Brňané uvedli míč do hry a svou první akci rozjíždějí z obranné poloviny.

2
    K míči se však po sáhodlouhé sérii přihrávek hostů dostali domácí a také mohou zamířit do útoku.

4
    Ovšem také Slavia se nikam nežene a pohodlně kombinuje na vlastní obranné polovině.

5
    Nakonec se sešívaní dostali k prvnímu střeleckému pokusu utkání, ten však branku Zbrojovky přeletěl.

7
    Oba celky začaly utkání hodně opatrně, ani jeden z nich nechce udělat úvodní chybu.

8
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Autorem úvodní branky dnešního klání je LUKÁŠ VESELÝ – 1:0!

9
    Brňané mohli rychle odpovědět, rána zpoza vápna však mířila vysoko nad branku.

10
    Na druhé straně musel zasahovat Záleský, s prudkou ranou si však dokázal poradit a míč vyrazil.

13
    Hosté zastavili akci Slavie jen za cenu faulu, sešívaní budou zahrávat nebezpečný přímý kop.

14
    Míč se nakonec přenesl před zeď, nicméně Záleský zasahovat nemusel, neboť rána mířila vysoko nad branku.

16
    Slávisté nyní museli čelit rychlé akci Brna, kombinace Jihomoravanů však ztroskotala na nepřesné přihrávce a následně byla přerušena pro útočný faul.

17
    Brňané o pár chvil později vyrazili do dalšího brejku, z nějž přišel opět střelecký pokus, Řehák však jistě zasáhl.

19
    Zbrojovka je po obdržené brance paradoxně aktivnější, nyní bude mít navíc k dispozici velmi zajímavou standardní situaci.

20
    Přímý kop hostů Pražané odvrátili, nicméně jen za cenu rohového kopu.

21
    Ten ale celku v modrém příliš nevyšel, sešívaní se bez potíží ubránili a míč odkopnuli na útočnou polovinu.

22
    Brněnští opět přenesli hru na útočnou polovinu a znovu z toho rezultovala střela, nicméně ta branku Slavie neohrozila.

25
    Při další akci Brna mohl Řehák zůstat v klidu, kombinace na křídle skončila nepřesnou přihrávkou a brankář domácích bude vykopávat.

27
    Oba týmy nám nyní předvádějí neurovnanou hru, Slavia hraje, co potřebuje, zatímco Zbrojovka se žene za vyrovnáním.

29
    Ke střele se po delší době dostali také domácí, ovšem ani oni branku soupeře neohrozili.

31
    A na straně druhé skončila akce Brna opět na nepřesné finální přihrávce, Řehák bude vykopávat.

32
    Slavia po rychlé sérii opět ohrozila branku Zbrojovky, nakonec však rána branku soupeře minula.

34
    Slávisté jsou v těchto minutách mírně aktivnější, Brňané mají výrazné problémy při rozehrávce.

35
    A Záleský musel dokonce zasahovat, s prudkou ranou si ale poradil a míč ukryl v náručí.

37
    Po faulu ve středu hřiště rozehraje domácí celek volný přímý kop.

38
    Ten se celku v červeno-bílém ale vůbec nepovedl, naopak sešívaní nastartovali rychlou akci Brňanů po křídle.

40
    Pražané si celou situaci zopakují, po faulu v blízkosti vápna budou mít k dispozici další standardní situaci.

40
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Martin Sulík, přichází David Zoubek.

41
    Ta byla zahrána velmi chytře, ovšem ani tak povedená střela přes zeď branku neohrozila.

42
    Rohový kop pro Slavii.

43
    Z něj se sešívaní neprosadili, jejich kombinace na půli soupeře ale stále pokračuje.

45

První půle je za námi a do kabin odcházejí spokojenější domácí! Ty poslal do vedení již v 8. minutě Lukáš Veselý, který zatím stanovil výsledek na poločasových 1:0. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.

Druhý poločas začne přibližně v 14:04.

46

46
    Zbrojovka se hned v úvodu vydala aktivně dopředu, nicméně opět ztroskotala na nepřesné finální přihrávce.

48
    Brno začalo druhou půli aktivněji, a nadále se tlačí na polovinu svého soupeře.

50
    Do první útočné akce zápasu se dostali také sešívaní, ovšem i jejich akce skončila nepřesnou finální přihrávkou.

52
    Po úvodním tlaku Brňanů ve druhé půli drží domácí míč na svých kopačkách a nikterak se dopředu neženou.

53
    Následně však Slavie předvedla rychlý kontr po pravé straně, po nepřesném centru ale bude vykopávat od své svatyně brankář Záleský.

54
    Slávisté se dostali vzápětí do dalšího brejku, ten byl však zastaven kvůli ofsajdu.

55
    Na druhé straně musel vytasit povedený zákrok brankář Řehák, který vytáhl nebezpečnou ránu na rohový kop.

56
    Kop od rohové zástavky se ale celku v modrém nepovedl, Slavia rychle otáčí hru směr branka hostů.

58
    Následně ale akci Brna zastavil ostrý faul, Zbrojovka bude zahrávat volný přímý kop.

59
    Z něj nakonec vyletěla nebezpečná střela, nicméně brankář Řehák zasahovat nemusel.

60
    To ale neplatilo o pár minut později, kdy Řehák dokázal udržet v náručí razantní pokus jednoho ze záložníků Brna ve svém náručí.

61
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Jiří Koláčný.

63
    Poslední minuty hry patří Pražanům, kteří i nadále hrají „svou“ hru a nepouštějí Zbrojovku do výraznější šancí.

64
    A nyní budou mít k dispozici další zajímavou standardní situaci.

65
    Ta se ale opět zařadí do kategorie nepovedených, neboť si s ní celek z jihu Moravu bez potíží poradil.

66
    Rohový kop pro Zbrojovku.

67
    Ten Slavia dokázala zneutralizovat, nicméně si Zbrojovka celou situaci opět zopakuje.

68
    Žlutou kartu dostává Ondřej Vintr (FC Zbrojovka Brno).

70
    Dvacet minut před koncem domácí i nadále drží hubený jednobrankový náskok. Brno je většinu času aktivnější, další výraznější šance z jejich strany ale stále nepřichází.

72
    Aktivita se celku z Moravy rozhodně nedá upřít, nicméně jejich akcím chybí především klid v koncovce.

72
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Dominik Janošek.

74
    Slavia nyní přešla nyní přešla do rychlého brejku, ten však šanci nepřinesl, obrana Brna zapracoval na jedničku.

75
    Rohový kop pro domácí celek.

76
    Ten byl zahrán velmi dobře, nakonec jej obrana Zbrojovky znovu odvrátila a celá akce se zopakuje.

77
    A domácí s blížícím se koncem navyšují svůj náskok! Autorem druhé branky sešívaných je ONDŘEJ BADOCHA – 2:0!

79
    Brno se však ani za tohoto stavu nevzdává a i nadále se snaží vstřelit nyní alespoň kontaktní branku.

79
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Marek Vintr.

81
    Brňané si trpělivými přihrávkami vypracovali dobrou pozici k zakončení, střela z dálky ale Řeháka nikterak neohrozila.

81
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Veselý, přichází Jan Žárský.

83
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Patrik Gilian, přichází Matyáš Písačka.

83
    Následně akci Zbrojovky opět zastavil praporek pomezního sudího – ofsajd.

84
    Slavia se nyní dostala k balonu a pohodlně kombinuje na vlastní polovině.

86
    A Brnu se čas na alespoň čestnou branku výrazně krátí, Slavia směle míří za první výhrou v nové sezoně.

88
    A jedna z posledních akci celku v modrém skončila nepřesnou ranou, Řehák bude opět vykopávat od branky.

89
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Alex Král, přichází Daniel Havlina.

90
    Nastavuje se jedna minuta!

90+1
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Dominik Hykš.

90+1

Utkání je u konce! Domácí ve druhé půli navýšili svůj náskok a v úvodním kole soutěže si připisují první tři body v nové sezoně po výhře 2:0! Zbrojovka odjíždí na jih Moravy s prázdnou.

Ode mne je to pro dnešek vše, na počtenou! (14:54:13)