Omsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Barys – Novokuzneck 4:5 (1:2 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:3 (kon.)
D. Moskva – Čerepovec 5:1 (kon.) | Jaroslavľ – Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | A. Mytišči – Záhreb 5:2 (kon.)
HC Slovan – Helsinki 2:4 (kon.)
po s.n. (1:2)
Barys Nur-Sultan
4:5 (2:1, 0:1, 2:2 - 0:0)
Metallurg Novokuzneck
Nedeľa 12.10.2014, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. KHL dnes prináša pomerne zaujímavé stretnutia. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi HC Barys Astana a Metallurgom Novokuzneck. Úvodné buly je naplánované na 13:00 SEČ a favoritom bude kazašský celok.

HC Barys Astana

Domáci majú veľmi kolísavú výkonnosť. Jeden zápas zvládnu nad očakávania a v ďalšom dokážu podľahnúť aj outsiderovi. Krivka sa však postupne stabilizovala a Barysu patrí v tabuľke Východnej konferencie 5.miesto so ziskom 26 bodov pri skóre 47:41. V poslednom ligovom kole doma Astana zdolala Novosibirsk 6:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Nigel Dawes, ktorý nazbieral 17 kanadských bodov za 9 gólov a 8 asistencií.

Hostia sú tabuľkovým susedom Astany, ale ich strata je už osembodová. Novokuznecku patrí v tabuľke Východnej konferencie 6.miesto so ziskom 18 bodov pri skóre 24:44. V poslednom ligovom kole Metallurg prekvapujúco vyhral v Omsku 0:2.Najproduktívnejším hráčom tímu je Ryan Stoa, ktorý nazbieral 9 kanadských bodov za 4 góly a 5 asistencií.

00:01

00:22
    Astana úspešná na úvodnom buly a už sa posúva postupnou kombináciou do útoku.

01:55
    Chakimov úspešný proti strele Savčenka od modrej čiary.

02:40
    Zatiaľ sú aktívnejší domáci hokejisti a svoju ďalšiu akciu začínajú spoza brankára Laca.

03:06
    V celkom dobrej pozícii sa ocitol Dawes, ale jeho strela nakoniec neprešla až za Chakimova.

04:45
    Novokuzneck je zatiaľ v obrane veľmi pozorný a útoky domácej Astany bez väčších problémov odvracia.

05:27
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    A hostia sa z ničoho nič dostávajú do vedenia. Na pravej strane sa uvoľnil Galimov, puk prihral na CADE FAIRCHILDA a ten len nastavil hokejku a puk sa odrazil za Laca. Asistencie: Ansel Galimov.
    FAIRCHILD - 0:1

06:31
    S takýmto začiatkom veru Barys nerátal a tak sa snaží upokojiť hru a pokúsiť sa odpovedať.

07:40
    Lenže hostí vedúci gól nabudil a teraz sú častejšie v útočnom pásme.

08:27
    Nakoniec prišlo aj na strelecký pokus, ale ten už Laco pokryl lapačkou a bude sa vhadzovať.

09:50
    Metallurg nedáva svojmu súperovi nič zadarmo a neustále bojuje o puky. Teraz hostia uspeli pri mantineli a už sa dostávajú do útočného pásma.

10:25
    Polovica prvej tretiny je už za nami. Domáci zatiaľ márne hľadajú recept na pozorného brankára Chakimova.

11:30
    Hostia sa snažia využívať každú šancu na zaútočenie a tak si Astana musí dávať pozor.

13:27
    Michel Kuklev dostáva 2 minúty za hákovanie a tak bude hrať Astana prvú presilovku. Dobrá príležitosť na vyrovnanie.

13:49
    Lenže zatiaľ sa domáci nevedia usadiť v útočnom pásme a dokonca sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

14:31
    Matt Lashoff dostáva 2 minúty za držanie a Barys bude hrať presilovku o dvoch hráčov.

15:03
    Barys Astana dala gól!
    A je vyrovnané! Pri mantineli vybojoval puk Bochenski, následnej sa odrazil k Boydovi a ten prihral cez bránkovisko na voľného NIGELA DAWESA, ktorý z prvej prekonal Chakimova. Asistencie: Dustin Boyd.
    DAWES - 1:1

15:23
    Domáci ešte pokračujú v klasickej presilovke, ale Chakimov už druhý gól nepustil a ukryl puk po strele hráča Astany vo svojej výstroji.

15:31
    Novokuzneck hrá v plnom počte.

16:45
    Druhá formácia Astany sa drží v útočnom pásme, ale do príležitostí sa nevie dostať.

17:39
    Po strele Gavrilina sa dostali hostia do rýchleho protiútoku, ale Laco bol koncentrovaný a so strelou si poradil.

18:57
    Kazachovia sa už vrátili do útočného pásma a nepríjemne kombinujú.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:05
    Bochenski hľadal spoza bránky Boyda, ale puk sa k nemu nedostal. Napriek tomu pokračujú domáci v nátlakovej hre pred Chakimovom.

19:41
    A prišlo logické vyústenie! Dobré napádanie sa vyplatilo. DUSTIN BOYD získal puk na modrej čiare a strelou z medzikružia prekonal nepripraveného Chakimova. Bez asistencie.
    BOYD - 2:1

20:00

Prvá tretina je za nami. Aktívne do nej vstúpili domáci, ale do vedenia sa dostali hostia a to zásluhou Fairchilda. Barys dokázal vyrovnať v dvojnásobnej presilovke gólom Dawesa. Ten domácich nakopol a ešte pred prestávkou sa ujali aj vedenia, keď chybu hosťujúcej defenzívy využil Boyd.

V Astane sa už všetko pripravuje na začiatok druhej tretiny.

20:01

20:20
    Úvodné buly tretiny vyhrali domáci a už kombinujú v útočnom pásme. Metallurg sa musí brániť.

20:26
    Bochenski bol pred prázdnou bránkou podrazený Lashoffom a Barys bude hrať presilovku.

21:05
    Hostia puk vyhodili až za bránku Laca a domáci sa musia opäť prepracovať až do útočnej tretiny.

21:40
    Zatiaľ sa Astane nedarí rozostaviť pred Chakimovom a hostia bez problémov vyhadzujú puky.

22:26

23:25
    A je vyrovnané! Hostia mali veľmi dobrú pasáž v útočnom pásme, najprv nedokázal skákajúci puk za Laca sklepnúť Lashoff, ale o niekoľko sekúnd neskôr z otočky prihral pred bránku Kuklev a TOMÁŠ RACHUNEK doklepol puk do prázdnej bránky. Asistencie: Michal Kuklev.
    RACHUNEK - 2:2

24:55
    Laco si poradil so strelou Galimova a tak sa bude vhadzovať po jeho pravici.

25:28
    Metallurg je po góle pochopiteľne aktívnejší, ale teraz hostí pribrzdí zakázané uvoľnenie.

26:23
    Rudenko sa dostal do veľmi dobrej pozície, ale jeho strelu pokryl Chakimov a po komerčnej prestávke sa bude vhadzovať po jeho pravici.

27:00
    Po jednom zo zákrokov strieda v bráne Barysu Laca jeho kolega Alexej Ivanov. Ťažko povedať, aký problém má slovenský gólman.

27:42
    Hostia sa po prehranom buly ešte chvíľu držali v útočnom pásme, ale domáci ich napádanie zvládli a už rozohrávajú spoza bránky svoju akciu.

28:24
    Od modrej nepríjemne vystrelil Savčenko a jeho pokus sa snažili spoluhráči dorážať za Chakimova, ktorý však túto situáciu ustál a bude sa vhadzovať.

29:30
    Astana sa mala problém dostať z vlastnej tretiny, keďže hostia výborne napádali, ale napokon sa to podarilo.

30:25
    Rozhodca nariadil trestné strieľanie, keďže Rudenko bol faulovaný pred zakončením Kuklevom!

30:25
    Konstantin Rudenko však túto príležitosť nevyužil. Príliš miešal s pukom a Chakimov to nemal ťažké.

31:50
    Prvá formácia Barysu sa po rýchlej akcii veľmi dlho držala pred Chakimovom, ale ten si poradil so všetkým strelami.

32:38
    Nahodený puk zo stredného pásma Ivanov bez problémov stlmil a okamžite rozohral na spoluhráčov. Hrá sa celkom rýchlo.

33:09
    Z medzikružia netrafil bránku Ivanova hosťujúci Komaristij. Táto nevyužitá šanca ho môže mrzieť.

33:37
    Na druhej strane neuspel bekhendovým pokusom Starčenko, Chakimov nemusel zasahovať.

34:19
    Boyd mal našliapnuté,ale puk mu utiekol a tak je vzrušenie na tribúnach zbytočné.

35:01
    Prebieha už poslední päťminútovka druhej tretiny.

35:04
    Dustin Boyd dostáva 2 minúty za hákovanie a Metallurg si zahrá presilovku.

35:54
    Domácim sa podarilo vymaniť zo zovretia a puk vyhodili cez všetky čiary.

36:17
    Zatiaľ sa Astana v oslabení veľmi dobre bráni a hostia nevedia dostať ani k strele.

36:54
    Teraz už prišla od modrej strela, ale Stoa s Kosourovom nedokázali puk pred Ivanovom tečovať.

37:04
    Barys sa ubránil a už hrá v plnom počte.

37:14
    Astana sa dopustil zakázaného uvoľnenie a bude sa vhadzovať pred Chakimovom.

38:16
    Oba tímy sa pred koncom tretiny dobre strážia a tak väčšie šance momentálne nevidíme.

38:34
    Až teraz prišla strela obrancu Bartulisa, ale tá bola zblokovaná na ochrannú sieť.

39:01
    Práve sa začala poslední minúta druhej tretiny.

39:30
    Barys, konkrétne prvá formácia sa ešte pokúša dostať do pásma, ale vyzerá to tak, že v druhej tretiny sa už zmeny skóre nedočkáme.

40:00

Aj druhá tretina je už minulosťou. Novokuznecku sa v tejto časti podarilo vyrovnať zásluhou Rachunka na 2:2. Na domácej strane mohol strhnúť vedenie Rudenko, ale ten nariadené trestné strieľanie nevyužil.

40:01

40:20
    Po úvodnom buly sa dostali do útočného pásma domáci hokejisti, ale zatiaľ nedokázali Chakimova prekonať. Ten je koncentrovaný.

40:58
    Novokuzneck posiela puk na zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať pred Chakimovom.

41:21
    Hostia sa veľmi rýchlo dostali až na dostrel Ivanova, ale Stoa nebol svojimi pokusmi úspešný.

42:56
    Rýchle prečíslenie domácich sa nakoniec končí gólom. Bochenski poslal puk na krídlo NIGELOVI DAWESOVI a ten zakončil strelou pomedzi betóny Chakimova. Asistencie: Brandon Bochenski.
    DAWES - 3:2

43:50
    Barys hrá ako pokropený živou vodou. Momentálne sa tlačí do útočnej tretiny a hostia sa musia brániť.

44:59
    Neskutočné! Hostia sa dostali len na chvíľu do útoku a už je z toho vyrovnanie. Na pravom kruhu dostal puk MARK SKUTAR a jeho strela končí za Ivanovom. Asistencie: James O´Bryan.
    SKUTAR - 3:3

45:45
    To je to je rana pre domácich! Na pravej strane dostal teraz pre zmenu priestor RYAN STOA a aj on prekonal Ivanova. Metallurg vedie 3:4. Asistencie: Dmitrij Malcev.
    STOA - 3:4

46:30
    Uvidíme, či Astane pomôže oddychový čas. Teraz pôsobia domáci na ľade veľmi zakríknuto.

47:09
    Navyše Starčenko posiela puk len na zakázané uvoľnenie.

47:47
    Po strele domáceho Puškarjova z ľavej strany zvonila tyčka. Na druhej strane mali hostia ďalšiu šancu, ale Kurepovanov nezakončil presne.

48:38
    Metallurg veľmi dobre zachytáva útoky Barysu a tak sa stupňuje nervozita na domácej striedačke.

49:50
    Domáci hokejisti robia čo sa dá, ale stále sa nevedia dostať na dostrel Chakimova.

50:38
    Opäť vyrovnané! Vzal do na seba KEVIN DALLMAN, ktorý dostal na strane prihrávku od Boyda a potom prekonal brankára Chakimova strelou k bližšej tyčke. Asistencie: Dustin Boyd.
    DALLMAN - 4:4

51:09
    Začína sa teda odznova. Domáci sa tlačili do ďalšej šance, ale o puk prišli. Rozhodca si nevšimol údajný nedovolený zákrok.

52:35
    Hrá sa otvorený hokej s pokusmi na oboch stranách. Uvidíme, či sa dočkáme rozhodnutia ešte v riadnom hracom čase.

53:44
    Teraz mal prácu Ivanov, ale strelu Lashoffa dokázal úspešne vyraziť.

54:12
    Astana začína ďalší útok spoza vlastnej bránky, v posledných minútach je aktívnejšia.

55:01
    Začala sa posledná päťminútovka tretej tretiny. Čas na rozhodnutie v riadnej hracej dobe sa kráti.

56:13
    Ani jeden z tímov sa nevie presadiť a tak sme svedkami zakázaných uvoľnení.

56:50
    Nahodenia Lundina a Dallmana od modrej čiary neboli presné a už sú pri puku hostia.

57:50
    Domáci sa pokúšajú o rozhodnutie, ale prvú formáciu zatiaľ Novokuzneck veľmi dobre bráni.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

59:30
    Ešte nepríjemná strela Romanova, ktorá Chakimovi vypadla, ale ani z dorážky nebol prekonaný.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretia tretina nám ponúkla až štyri góly, po dva na oboch stranách a teda o víťazovi sa nerozhodlo. Čaká nás päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:49
    Boydovi nevyšla kľučka a tak už uháňali do útoku hostia, Ivanov prerušil hru lapačkou.

61:31
    Novokuzneck je v predĺžení zatiaľ aktívnejším tímom, teraz to v útočnom pásme poriadne roztočila prvá formácia.

61:50
    Stoa unikal sám na Ivanova, ale jeho strela z bekhendu neskončila v bránke!

62:27
    Polovica predlženia je za nami. Komaristyj z ľavej strany ohrozil Ivanova, ale puk končí na ochrannej sieti.

63:21
    Na druhej strane sa tlačil pred Chakimova Bochenski, ale ani on nebol úspešný.

64:40
    Všetko nasvedčuje tomu, že nás čakajú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V riadnom hracom čase a ani predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo a tak nás čakajú až samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. séria
    0:0
    Ako prví šli na nájazd hostia, ale Kosourov nedokázal Ivanova prekonať.

1. séria
    1:0
    Chakimova prekonal domáci Starčenko strelou medzi betóny.

2. séria
    1:1
    Za hostí sa podarilo vyrovnať Stoaovi z bekhendu.

2. séria
    1:1
    Domáci Upper nedokázal premeniť svoj nájazd.

3. séria
    1:2
    Hosťujúci Komaristij okabátil Ivanova a v nájazdoch už vedú hostia.

3. séria
    1:2
    Dawes neprestrelil betón Chakimova a tak víťazia hostia z Novokuznecku.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Metallurg Novokuzneck.
    Autorom víťazného gólu je ALEXANDER KOMARISTIJ.

Je dobojované! Nakoniec boli v samostatných nájazdoch úspešnejší hráči Novokuznecku. O ich víťazstve rozhodol Alexander Komaristij a tak sa musí Astana uspokojiť len s jedným bodom. (16:18:12)

Martin Platko

Góly a asistencie: 16. Dawes (Boyd), 20. Boyd, 43. Dawes (Bochenski), 51. Dallman (Boyd) – 6. Fairchild (Galimov), 24. Rachunek (Kuklev), 45. Skutar (O´Bryan), 46. Stoa (Malcev), rozh. náj. Komaristij