Brugge – Anderlecht 0:1 (kon.)
Club Bruggy KV
0:1 (0:0)
R.S.C. Anderlecht
cz Nedeľa 04.05.2014, 18:00 • Jan Breydelstadion, Brugge • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Belgická Jupiler Pro League má na programu další zápasy o mistrovský titul a my budeme sledovat duel, ve kterém celek Brugge vyzve Anderlecht. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí mužstvo.

Club Brugge KV postoupilo do skupiny o titul ze druhého místa a v současné době je stále na druhém místě. Má ale pouze a bod méně, než vedoucí Standard Lutych, který páteční předehrávku zvládl a posunul se do čela. Pokud dnes tedy domácí celek bude bodovat, tak se opět dostane na první pozici. Z posledních tří zápasů celek Brugge dvakrát vyhrát, tak uvidíme, jak si povede dnes.

RSC Anderlecht také bojuje o veledůležité body. Anderlecht jich totiž zatím nasbíral 39 a pokud by dnes vyhrál, měl by stejně bodu, jako celek Brugge a navíc na vedoucí Lutych by ztrácel pouze jeden bod. Dnes se tedy hraje o opravdu velmi důležité body a tým, který je získá, bude stále bojovat o mistrovský titul.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily už před měsícem, kdy se z vítězství radoval Anderlecht, který na svém hřišti vyhrál jasně 3:0. Uvidíme, jak to celé dopadne dnes.

Club Brugge KV: Ryan – Meunier, Engels, Duarte, De Bock – Sobota, Guðjohnsen, Simons, Jørgensen, Lestienne – De Sutter
    Náhradníci: Høgli, Refaelov, Castillo, Odjidja-Ofoe, Kujović, Mechele, Bolingoli

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Nuytinck, Deschacht – Najar, Kouyaté, Tielemans, Praet – Cyriac, Mitrović
    Náhradníci: N'Sakala, Pollet, Kaminski, Bruno, Acheampong, Klještan, Gillet

Rozhodčí: Efong Nzolo – Huens, Dens.

Hráči přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

Při kontrole branek našel pomezní rozhodčí nějaký problém, který se nyní pořadatelé snaží vyřešit. Začne se až za několik málo minutek.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

2
    Hostující borci se vydali dopředu, ale nic nevymysleli. Nyní jsou u míče domácí fotbalisté, kteří zatím v klidu kombinují.

3
    I domácí mužstvo se vydalo do útoku, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

4
    Nyní to Anderlecht zkusil dlouhým nákopem, ale Sobota míč na hrací ploše nezachytil.

6
    Zatím sledujeme velmi bojovné a opatrné utkání. Je vidět, že se hraje i veledůležité body a ani jeden celek nechce chybovat.

7
    Jørgensen vypálil z hranice velkého vápna a Proto měl co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop!

8
    Z rohu nic nebylo, protože jeden z domácích hráčů to přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.

9
    Po centru se hosté dostali ke dvěma střelám, ale ani jedna na domácí branku neprošla. Výborná práce zadáků Brugge.

10
    Po parádní kombinaci se ocitl zcela sám na hranici malého vápna De Sutter, ale hostujícího brankáře neprostřelil! Proto míč vyrazil na roh.

11
    Z následného rohu nic nebylo, protože ve vápně hostů kraloval pozorný Mbemba, který míč odhlavičkoval.

12
    Domácí fotbalisté jsou nyní aktivnější a snaží se něco vymyslet, ale hosté zatím velmi dobře napadají.

13
    Následná akce domácího celku skončila ofsajdem, ve kterém byl De Sutter.

15
    Domácí jsou nyní stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale zatím se nedokázali prokombinovat před branku Anderlechtu.

16
    Hosté ale nyní velmi dobře vybojovali míč a dopředu se vydal Kouyaté, který na pravé straně obešel obránce, ale poté nezvládl centr a poslal míč do zámezí.

18
    Hraje se především uprostřed hřiště a tempo hry zatím není nijak strhující. Utkání je velmi opatrné.

19
    Simons dostal přihrávku na kruh velkého vápna, ale místo střel ještě přihrával, ale velmi nepřesně a míč skončil v zámezí.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek a branku jsme zatím neviděli. Aktivnější jsou domácí, ale hosté velmi dobře brání.

21
    Další akce domácích skončila zbytečným útočným faulem. U míče jsou hosté, kteří se usadili na polovině Brugge.

22
    Nakonec z toho byl centr z levé strany, ale ten se vůbec nepovedl a míč skončil za brankou, kterou střeží Ryan.

23
    Na druhé straně musel zasahovat Proto, ale s centrovaným míčem si skvěle poradil a hodně tak pomohl svým spoluhráčům.

25
    Domácí to vzápětí zkusili opět po levé straně, ale tentokrát Sobota centr nezvládl vůbec a od své branky bude rozehrávat Proto.

26
    Hosté se v posledních minutách pouze brání a směrem dopředu toho zatím Anderlecht moc nepředvedl.

27
    Jeden z domácích hráčů nyní odkulhal za postranní lajnu a nevypadá to s ním příliš dobře. Uvidíme, zda bude v zápase pokračovat.

29
    Na centr si nabíhal Lestienne, ale na zadní tyči se k míči nakonec nedostal a i tentokrát se hosté v pohodě ubránili.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek a na první branku stále čekáme. Nutno dodat, že aktivnější jsou určitě domácí fotbalisté.

31
    Domácí posílají do vápna Anderlechtu jeden míč za druhým, ale zatím se žádný centr neujal.

32
    Sobota byl faulován a je z toho přímý volný kop z rohu velkého vápna, zajímavá možnost pro domácí.

33
    Ale ani z tohoto centru nic nebylo, protože u míče byl jako první Vanden Borre, který ho odhlavičkoval.

33
    Vzápětí domácí celek vybojoval rohový kop.

34
    Tentokrát centroval Guðjohnsen, ale ani z této akce nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění.

35
    Domácí hráč upadl ve vápně Anderlechtu a chtěl penaltu, ale je z toho pouze čtvrtý roh.

36
    I tentokrát se hosté v pohodě ubránili a Praet poslal míč až k domácímu brankáři.

37
    Po ostrém zákroku se na trávníku strhla menší potyčka. Na hřiště vběhli i hráči ze střídačky.

38
    Tak to je velká komplikace pro hosty, protože Mitrović trefil hlavou domácí hráče a za svůj zkrat uviděl červenou kartu!

40
    Už se opět hraje. Domácí se hned vydali dopředu, ale Sobota pokazil další centr z levé strany.

41
    Domácí se pochopitelně tlačí dopředu, ale hostující celek zatím odolává a brání velmi dobře.

42
    Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který to ale v deseti zatím zvládá skvěle.

43
    Nyní musel zasahovat Proto, ale zvládl to a míč uklidil do zámezí.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku

45+1
    Krásnou střelou se prezentoval domácí Jorgensen, ale ještě lepší zákrok vytasil Proto, který střelu zlikvidoval.

45+1

První poločas je za námi. Branku nám nepřinesl, ale byl i tak velmi zajímavý. Domácí borci jsou aktivnější a ve druhém dějství budou mít výhodu jednoho hráče, protože na konci první půle byl vyloučen hostující Mitrović. Anderlecht to tedy nebude mít vůbec, ale vůbec lehké.

Druhý poločas začne přibližně v 19:10.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Domácí začali druhý poločas velmi aktivně a okamžitě se tlačí dopředu, což je zcela pochopitelné, protože hosté hrají bez vyloučeného Mitroviće.

48
    Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který se zatím pouze brání.

49
    Na centrovaný míč si výborně nabíhal Simons, ale nakonec mu chyběl krok, aby dokázal zakončit.

50
    Hosté se nyní hnali do rychlého brejku, ale ten skončil pouze velmi nepřesnou přihrávkou, na kterou si nabíhal Cyriac.

52
    Domácí se snaží a stále se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim zatím vůbec nedaří.

53
    Další akce Brugge skončila zblokovanou střelou. Poté zůstal jeden z hostujících hráčů ležet na trávníku a bude se ošetřovat.

55
    Už se opět hraje. U míče jsou domácí, kteří pospíchají dopředu. Jen připomínám, že když domácí celek bude dnes bodovat, tak se vrátí zpět na první místo.

56
    Obraz hry je stále stejný. Hraje se pouze na polovině Anderlechtu, který se ale velmi obětavě brání.

58
    Domácí tým kombinuje, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Proto, který zatím neměl příliš mnoho práce.

59
    Dalším nepovedeným centrem se prezentoval domácí Lestienne, který poslal míč nad branku.

61
    Domácí se stále nemohou prosadit a na první branku tedy čekáme. Celek Brugge má tlak, ale zatím nic nevymyslel.

62
    Žlutou kartu uviděl hostující Tielemans.

63
    Po další neúspěšné akce Brugge bude od své branky rozehrávat Proto, který samozřejmě vůbec nepospíchá.

65
    A ani další akce domácím hráčům nevyšla. Trápení Brugge tedy i nadále pokračuje.

66
    Rohový kop pro Club Brugge.

66
    Hosté ještě střídají. Dohrál Cyriac a zahraje si Bruno.

67
    Ale ani z pátého rohu domácí nic nevytěžili, protože vše skončilo útočným faulem.

69
    Jørgensen se dostal do velké šance, ale po jeho tečované střele orazítkoval kulatý nesmysl pouze břevno hostující branky!

70
    Další žlutou kartu uviděl hostující Deschacht.

72
    Kouyaté se nadechl k velkému sólu. Obešel několik protihráčů a mohl jít sám na Ryana, ale míč si ukopl a domácí brankář včasným vyběhnutím celou akci zastavil.

73
    Anderlecht střídá. Dohrál Najar a zahraje si Gillet.

74
    Tak ještě jedno střídání, tentokrát na domácí straně. Lestienna nahradil Refaelov.

76
    Domácí se stále nemohou prosadit a konec zápasu se pomalu, ale jistě blíží. Bude to ještě hodně zajímavé, protože celek Brugge potřebuje tři body.

77
    Po další akci se domácí hráč dožadoval alespoň rohového kopu, ale nakonec bude od své branky rozehrávat Proto.

78
    Domácí se opět nastěhovali na polovině hostujícího celku a kombinují.

80
    Je před námi posledních deset minutek a na první branku stále čekáme. Uvidíme, zda se vůbec dočkáme.

80

81
    Ale i tentokrát se hosté v pohodě ubránili a drží tedy cennou remízu. Jen připomínám, že Anderlecht hraje celý druhý poločas bez vyloučeného Mitroviće.

82
    Gillet si naběhl na centrovaný míč a objevil se v obrovské šanci, ale z bezprostřední blízkosti Ryana nepropálil! Domácí brankář míč vyrazil na roh.

82
    Anderlecht ještě střídá. Dohrál Praet a zahraje si Acheampong.

83
    Po rohu se ke střele dostal Bruno, ale nemířil přesně a Ryan tedy nemusel zasahovat.

85
    Střídají i domácí. Simonse nahradil Odjidja-Ofoe.

86
    A střídající Odjidja-Ofoe hned uviděl za faul žlutou kartu.

86
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Tak to je obrovská rána pro domácí celek, protože z ničeho nic jde Anderlecht do vedení. Bruno utekl po pravé straně, přihrál před branku, kde si míč do vlastní svatyně nešťastně srazil THOMAS MEUNIER.

87
    Následná akce domácího mužstva skončila ofsajdem.

88
    Domácí celek sází vše na útočnou kartu, ale hosté velmi dobře brání.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.

90+2
    Velký tlak domácího celku, ale hosté zatím odolávají a drží cenné vedení.

90+3
    Stále se hraje před hostující brankou, ale do žádné šance se domácí ještě nedostali.

90+4
    De Bock se položil do centru, ale jeho hlavičku fantasticky zlikvidoval Proto!

90+4
    Je to jasné. Anderlecht vybojuje nesmírně cenné a důležité tři body.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, ve kterém jasně dominoval domácí celek. Hostující tým hrál od 37. minuty bez vyloučeného Mitroviće, ale nakonec si stejně odváží cenné tři body za vítězství 1:0, protože čtyři minuty před koncem si vstřelil vlastní branku Meunier. Domácí byli jasně lepší, ale nezískali ani bod a cestu za titulem si pořádně zkomplikovali. Naopak Anderlecht se vrátil do bojů o mistrovský pohár.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:02:56)