Florida – Boston 2:5 (kon.) | Buffalo – Chicago 1:2 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:3 (0:2 po s.n.)
Edmonton – LA Kings 2:4 (kon.)
Buffalo Sabres
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Pondelok 10.03.2014, 00:30 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Srdečně zde vítám všechny příznivce toho nejkvalitnějšího hokeje. Po půlnoci našeho času je na programu utkání NHL mezi Buffalem Sabres a Chicagem Blackhawks. Velkým favoritem duelu jsou hostující obhájci Stanley Cupu, kteří i letos patří k elitním týmům soutěže. Ovšem Buffalo se po olympijské přestávce hodně zvedlo, a tak to nemusí být ani zdaleka tak jednoznačné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Obhájci Stanley Cupu patří k největším aspirantům na zisk cenné trofeje i letos. I když ze své výkonnosti v poslední době trochu slevili, mají na kontě velmi dobrých 88 bodů, což na Západě stačí na průběžné čtvrté místo. Blackhawks hrají hodně ofenzivně, což dokládá i poměrně divoké skóre 221:171. Chicago tedy disponuje neproduktivnější ofenzivou v soutěži, naopak defenziva se pohybuje někde v průměru. Po Olympijských hrách Černí jestřábi odehráli čtyři zápasy s bilancí dvou vítězství a tří porážek.

Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane – 65 bodů (27+38)
    Nejlepší střelec: Patrick Sharp – 29 gólů

Šavle se od začátku sezóny usadily na dně tabulky Východní konference a se 46 body jsou dokonce vůbec nejhorším týmem NHL. Buffalu dlouho nepomáhal ani příchod kouče Teda Nolana, který s klubem již dříve slavil zajímavé úspěchy. Vzestup výkonnosti je patrný až po olympijské přestávce, kdy Sabres, kteří do té doby hromadili především porážky, najednou z šesti zápasů hned čtyři vyhráli. V závěru přestupního termínu došlo k zajímavým změnám, které se dotkly především brankoviště týmu. Do St. Louis byl vytrejdován jeden z nejlepších gólmanů soutěže Ryan Miller, naopak Buffalo má nyní k dispozici českého brankáře Michala Neuvirtha. Ten si odbyl premiéru v novém klubu v pátečním duelu na Floridě, kde sice pochytal 42 střel soupeře, ale jeho tým stejně prohrál 0:2. Právě koncovka je největším problémem Šavlí, vždyť 123 nastřílených gólů je suverénně nejméně ze všech mužstev v soutěži.

Nejproduktivnější hráč: Cody Hodgson – 34 bodů (16+18)
    Nejlepší střelec: Cody Hodgson a Tyler Ennis – 16 gólů

Vzájemné zápasy
    19. 01. 12: Chicago – Buffalo 6:2
    13. 10. 13: Chicago – Buffalo 2:1

Československá stopa
    Michal Neuvirth (BUF) – 14 zápasů, průměr 2.76, úspěšnost 91.79%

Marián Hossa (CHI) – 57 zápasů, 50 bodů (24+26)
    Michal Handzuš (CHI) – 44 zápasů, 12 bodů (4+8)
    Michal Rozsíval (CHI) – 36 zápasů, 7 bodů (1+6)

Dnešní zápas bude zajímavý pro oporu Chicaga Patricka Kana, který se v Buffalu narodil.

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Tallinder, Myers, Weber, Ehrhoff, Ruhwedel, McBain – Stafford, Ennis, Conacher – Deslauriers, Hodgson, Foligno – D'Agostini, Leino, Flynn – Ellis, Konopka, Scott. Trenér: Ted Nolan

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rundblad, Leddy – Shaw, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Versteeg, Regin, Bickell – Smith, Kruger, Bollig. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Morton, Lemelin – Devorski, Shewchyk.

V Buffalu stále probíhá předzápasový program, utkání by mělo začít za pár minut.

00:01

01:04
    První střelu na branku vyslal Saad, Enroth vyráží.

01:15
    Od modré vypálil Seabrook, Enroth má kotouč ve své moci.

02:23
    Crawford zasahoval po nahození od červené čáry.

03:12
    Chicago právě vstřelilo branku!
    PATRICK KANE se ve svém rodném městě střelecky prosazuje! Na útočné modré si jednou rukou obhodil Ehrhoffa a dojel až mezi kruhy, odkud přes obránce Webera zamířil pod břevno Enrothovy klece. Asistence: Patrick Sharp a Johnny Oduya.

04:39
    Vyloučen Saad za podražení, přesilovka pro Sabres.

05:23
    Tyler Ennis se přes vyjetého brankáře Crawforda protlačil ke kotouči a uklidil ho do prázdné branky. Gól však neplatí. Ennis prý Crawforda fauloval!

05:23
    Na dvě minuty vyloučen domácí Ennis za hákování.

05:55
    Enroth zasáhl po střele jednoho z hostujících hráčů.

06:19
    Bekhend Versteega zlikvidoval Enroth.

06:40
    Začíná zkrácená přesilovka Blackhawks.

07:16
    Ofsajd Chicaga, vhazuje se ve středním pásmu.

07:24
    Sabres v plném počtu.

08:03
    Před branku se ze strany tlačil Foligno, ale Crawford zasahovat nemusel.

08:45
    Chicago je v úvodu aktivnější a na střely vede 2:7.

09:11
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí vyrovnávají! Přečíslení 3 na 2 vyřešil Ennis nahrávkou na Conachera, který objel vyjíždějícího Crawforda a poslal kotouč do brankoviště, kde ho přes brusle obránce nadvakrát protlačil za brankovou čáru DREW STAFFORD. Asistence: Cory Conacher a Tyler Ennis.

09:53
    Po Oduyově střele a zákroku Enrotha je hra přerušena a následuje reklamní přestávka.

10:45
    Smith nezvládl otočku v útočném pásmu a upadl. Ke kotouči se dostávají domácí.

11:33
    Kotouč se teď pohybuje hlavně mezi modrými čarami.

11:37
    Máme tu další reklamní přestávku.

12:02
    Ránu Seabrooka zablokoval domácí bek McBain.

12:20
    Sharpovu střelu Enroth raději přidržel a přerušil hru.

12:42
    Myers prověřil Crawforda ranou z dálky, ten vyráží.

13:55
    Rychlý protiútok domácích zakončoval bekhendovou střelou Hodgson, branku ale netrefil.

15:05
    Z vrcholu kruhů střílel Myers, Crawford puk schoval do lapačky.

15:05
    Komerční přestávka.

15:16
    Kotouč nahazoval před branku Weber a následné zmatky před brankovištěm musel řešit zalehnutím puku Crawford.

15:31
    Šavle se již Chicagu vyrovnali v aktivitě.

16:28
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Buly před Enrothem.

17:21
    Kotouč byl vyražen z hrací plochy. Chicago se snaží hrát technický, kombinační hokej. Hráči Buffala zase sází na důrazné pojetí a přímočaré útoky.

18:21
    Od modré vypálil Seabrook, ale jeho střela skončila jen na zadním mantinelu.

18:31
    Saadovu střelu srazil Ennis do ochranné sítě.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:06
    Keith vypálil od modré. Před brankovištěm ještě hlídkoval Regin, ovšem Enroth kotouč lapil a udržel ve své výstroji. Regin tak nemohl dorážet.

19:45
    Blackhawks se dopustili icingu.

19:50
    Ruhwedel střílel hned po buly, Crawford vykopl betonem.

19:54
    Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen je Johnny Oduya za podražení.

19:59
    V samém závěru periody pálil od modré Ehrhoff, branku však minul.

20:00

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Chicago začalo utkání aktivněji a už ve 4. minutě šlo do vedení, když se po pěkné individuální akci prosadil Patrick Kane. V polovině třetiny však srovnal Stafford a od té doby se hra zcela vyrovnala. Šavle tak i proti obhájcům Stanley Cupu prokazují, že se v poslední době jejich forma velmi zlepšila.

Střely na branku v 1. třetině – 8:11

Další třetina začne přibližně v 1:35.

Domácí v úvodu druhé třetini čeká téměř kompletní přesilovka. V čase 19:54 byl totiž vyloučen obránce Blackhawks Oduya.

20:01

20:23
    Domácí se již usadili v útočném pásmu.

20:39
    Ale ne na dlouho, Chicago vyhazuje.

21:05
    Golfák Hodgsona skončil v klíně Crawforda.

21:46
    McBain měl na modré mohutně napřaženo, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

21:55

22:20
    Střelu Leddyho vyráží Enroth.

23:00
    Od modré vypálil Ehrhoff, Crawford byl pozorný a kotouč zachytil.

23:34
    Kruger zasáhl holí do tváře Stafforda a Šavle tak budou hrát další přesilovku.

23:48
    Buffalo musí rozehrávat útok z vlastního obranného pásma.

23:54
    Domácím pískán ofsajd.

24:42
    Smith se v oslabení vydal až do útočného pásma, ke střele se ale nedostal. O puk ho připravil Ehrhoff.

25:23
    Nahození D'Agostiniho neprošlo až na branku.

25:40
    Conacher tečoval Ennisovu přihrávku už v době, kdy byli hosté kompletní. Kotouč však přelétl klec Chicaga.

25:45
    Přesilovka tentokrát pro Černé jestřáby. Na trestnou jde D'Agostini.

26:25
    Po střele Seabrooka se ještě snažil dorážet Saad. Puk ale končí pod Enrothem.

27:04
    McBain odpálil puk až k brance Chicaga.

27:47

28:10
    Hosté zůstali i po skončení přesilovky usazení v pásmu. Hjalmarssonovu bombu vyrazil Enroth.

29:13
    Smith se protáhl až před Enrotha, který srazil betony včas a nepustil tak kotouč do branky.

29:48
    Ke střele z mezikruží se dostal Conacher a Crawford musel vytáhnout velmi dobrý zákrok.

30:18
    Domácím byl odpískán icing.

30:35
    Další zakázané uvolnění domácích.

30:52
    Ennis vyvezl kotouč do útočného pásma a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.

31:28
    Skrytou střelu Handzuše si Enroth nějak našel a vyrazil ji.

32:01
    Až před Enrotha se natlačil Kane. Domácí brankář však jeho bekhendovou kličku pokryl a udržel nerozhodný stav. Následuje reklamní pauza.

33:20
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Do přihrávky Conachera, která měla najít Ennise, ale obětavě padl Seabrook.

34:12
    Domácí Matt D'Agostini vyloučen za nedovolené bránění.

34:40
    Buffalu se podařilo vyhodit.

35:09
    Keith předával před branku Kanovi, ale s jeho zakončením si Enroth poradil.

35:19
    Před číhajícím Toewsem přikryl kotouč pozorný Enroth.

35:55
    Domácí vyhazují a nejspíše ubrání i další oslabení.

36:10
    Enroth přerušil hru po střele Versteega, 3 sekundy před koncem oslabení.

36:14
    D'Agostini na ledě, Buffalo v plném počtu.

36:48
    Patrick Kane si krásně vyjel až mezi kruhy, ale Enrothovu branku trefit nedokázal.

37:37
    Zpoza branky zkoušel protlačit puk za Enrotha Regin, domácí gólman si prostor u své tyče pohlídal. Chicago v závěru třetiny přitlačilo.

37:37
    Regin byl při své snaze hákován Ruhwedelem a hosté budou mít k dispozici další početní výhodu.

37:40
    Hned po vhazování se puk odrazil až k Enrothovi, který ho podržel.

37:59
    Weber puk dostal až do obranného pásma Blackhawks.

38:31
    Až do brankoviště se natlačil Shaw, Enroth svou brankovou čáru uhájil.

38:52
    Ve vlastním oslabení zahrozil Myers, který pálil od pravého mantinelu. Byla to hodně povedená rána a Crawford musel vytáhnout efektní semafor.

39:38

39:47
    Icing Buffala, ještě jedno buly před Enrothem.

39:54
    Po ráně Keitha kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Sabres.

39:57
    Konopka buly vyhrál a domácí následně vyhodili.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl. I díky třem přesilovkám v ní byli aktivnější hráči Blackhawks, ovšem domácí gólman Jhonas Enroth zatím chytá výborně a stále tak Šavlím drží nerozhodný stav 1:1.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:13, celkem – 13:24

Třetí třetina začne přibližně ve 2:28.

40:01

40:36
    Pohotový volej Hodgsona, který musel likvidovat Crawford.

40:52
    Další nebezpečnou střelu vyslal Ehrhoff, gól z toho však není.

41:34
    Hosté sehráli kombinaci do prázdné! Kotouč doputoval po ose Shaw – Saad až k JONATHANU TOEWSOVI a ten ho zblízka uklidil do odkryté branky. Nádherná akce prvního útoku Blackhawks. Asistence: Brandon Saad a Andrew Shaw.

42:52
    Hra se po hostujícím gólu odehrává hlavně ve středním pásmu.

43:25
    Přečíslení 2 na 1 vyřešil Saad přihrávkou na Shawa, který už měl před sebou pouze Enrotha. Domácí brankář však předvedl výborný zákrok a udržel svému týmu naději na dobrý výsledek.