Litoměřice – Havířov 2:4 (kon.) | Šumperk – Jihlava 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Most 7:1 (kon.)
Motor ČB – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Kadaň – Beroun 5:0 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 3:0 (kon.)
SK Kadaň
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Medvědi Beroun 1933
cz Sobota 08.02.2014, 17:30 • Zimní stadion Kadaň • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zajímavosti zápasu
    Bilance: V letošních mistrovských zápase ukořistila Kadaň pouze jednu výhru. Ta druhá ze začátku ledna byla zkontumována ve prospěch soupeře.

Letošní přípravné zápasy: V letní přípravě na sebe oba celky narazily dvakrát. První zápas vyhrála Kadaň 6:1, ve druhém měření sil byli úspěšnější Medvědi, kteří zvítězili 5:4sn.

Produktivita: V letošních vzájemných mistrovských zápase je nejproduktivnějšími hráči hned čtveřice hráčů Kadaně. Po jednom gólu a jedné přihrávce posbírali Chlouba, Rutta, Charousek. Dvě asistence má na svém kontě Jaroslav Kůs. Za berounskou stranu jsou nejproduktivnější Jan Matějka (1+0) a Vladislav Kubeš (0+1).

„Určitě to bude vyrovnaný zápas, protože jsme na konci tabulky stejně jako oni. Hraje se de facto o šest bodů, protože ty body se přenášejí do play-out a my potřebujeme vyhrát, abychom jim trošku odskočili a byli relativně trošku v klidu,“ předjímá Lukáš Novák. A zároveň zve fanoušky do ochozů: „Ať určitě přijdou podpořit, že se budeme snažit i proti Berounu vyhrát a určitě nějaký góly dáme.“

"Kadaň je právě jen bod před námi, takže to bude určitě ukrutný boj o každý metr ledu a každý získaný, či ztracený bod může v budoucnu být rozhodující. Musíme se tak snažit postupně sbírat body, kde to jen půjde a přeskočit tak soupeře, kteří jsou před námi, abychom se vyhnuli baráži," vzhlíží k zápasu o dvanáctou příčku berounský Jakub Babka

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Kopáč, Prošek, Pavlas, Opalek, Szakal, Trefný, Mazanec – Kůs, Chlouba, Hromas – Jíra, Gajovský, Ton – L.Novák, Charousek, Račuk – Hammerbauer, Hanták, Chrpa

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Růžička, Špelda, Sklenička, Kučný, Chalupa, Gutwald – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Petruška – A.Půlpán, Kubeš, Hrouda – T.Půlpán, Malý

Rozhodčí: Jan Jílek – Michal Jílek, Štětina.

00:01

00:45
    Velice dobrá příležitost domácích, brankář Šimboch ale připraven.

01:31
    A je tu první vyloučení zápasu. Patrik Kopáč (KAD) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

02:13
    Růžičkovu střelu Strmeň viděl a drží puk ve své moci.

03:07
    Hosté byli před Strmeňovou brankou, ale nic z toho nevytěžili.

03:28
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení. Po zaváhání jednoho z hostujích hráčů se prosazuje KAREL TON. Bez asistence.

03:31

04:27
    Charousek rychlou střelou přinutil Šimbocha k dalšímu zákroku. Vhazuje se po pravici berounského brankáře.

05:25
    Chrpovu střelu z hranice pravého kruhu drží berounský strážce branky ve své výstroji.

05:55
    Hosté přišli o puk na obranné modré čáře, čehož využil NIKOLA GAJOVSKÝ a svou kličkou si berounského brankáře položil a následně zasunul kotouč za jeho záda. Bez asistence.

06:48
    Po vyhraném buly se pokoušel dostat ke střele Charousek, ale nepodařilo se. Domácí jsou ale i nadále v ohrožení Šimbochovy branky.

07:33
    První vyloučení na hostující straně. Pavel Malý je potrestán menším trestem za faul loktem.

07:59
    Gajovského střela od mantinelu končí v ochranné síti nad brankou. Vhazuje se po levici Šimbocha.

08:27
    Opalek tečoval Pavlasovu dělovku od modré čáry do ochranné sítě.

08:44
    Ofsajd Kadaně.

09:05
    Proškovu střelu Šimboch vyrazil a hosté se osvobozují.

09:33
    Hosté v plném počtu, Malý zpátky ve hře.

10:41
    Hosté byli chvilku před Strmeněm, ale k zakončení se nedostali. Vzápětí střílel z hranice kruhu Hammerbauer a kotouč končí opět v síti nad brankou.

11:49
    Hokejisté Berouna zahrávají kotouč na zakázané uvolnění.

12:10
    Gajovský přihrával najíždějícímu Proškovi, ten ale kotouč nezasáhl.

13:40
    Berounští byli pod kadaňským náporem, ale dokázali si s tím poradit.

13:58
    Aleš Pavlas dohrál u mantinelu Stromka, který zůstal chvilku ležet na ledě. Kadaňský obránce dostává dvě minuty za hákování.

14:44
    Jebavého pokus Strmeň vyrazil. Následně střílel Aleš Půlpán ale minul kadaňskou branku.

15:31
    Kadaňští přečkali berounský tlak a osvobozují se vyhození přes všechny čáry.

15:58
    Domácí v plném počtu, Aleš Pavlas se opět zapojil do hry.

16:32
    Kůs vytvořil tlak na Kučného, který raději posouvá kotouč k Šimbochovi.

17:05
    Puk se od mantinelu odrazil před Strmeně, který ho raději ukrývá do lapačky před dojíždějícím Kubešem.

18:38
    Po hře ve středním pásmu dochází k vyloučení na domácí straně. Útočník Jaroslav Kůs je potrestán za sekání.

18:50
    Šimboch skrývá kotouč před Račukem. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

19:14
    Domácí posílají kotouč do bezpečné zóny.

19:40
    Berounští museli začínat opět od svého brankáře, a jejich snaha byla přerušena pro ofsajdové postavení.

19:58
    V závěru vyslal kotouč ke Strmeňovi Chalupa, ale nic víc už toho nebylo.

20:00

V první třetině byla aktivnější Kadaň, která se v úvodních šesti minutách dostal do dvoubrankové vedení. Záslahu na tom mají Karel Ton a Nikola Gajovský. Druhá třetina začne za 16 minut.

20:01

20:38
    Jaroslav Kůs je zpět ve hře a domácí jsou tak v pěti mužích.

21:49
    Szakalovu střelu Šimboch vyrazil do míst, kde nebyl nikdo z kadaňských hráčů.

22:30
    Berounské nahození kryje Strmeň ve své lapačce.

23:06
    Chloubovo střelu z pravé kruhu drží Šimboch ve své moci. Vhazuje se po jeho levé ruce.

24:25
    Filip Hanták zavezl kotouč do útočného pásma a následně svojí střelou trefuje pravý beton berounského brankáře.

26:04
    Jakub Babka se vyfouloval na Račukovi a dostává dvě minuty za podražení.

26:57
    Pavlas udržel puk na modré a přihrál Tonovi, který při střele zlomil svou hůl.

28:04

28:27
    Jebavého nahození na bránu drží Strmeň. Vhazuje se po pravici kadaňského brankáře.

29:33
    Hosté vyčkávají s pukem za svou brankou.

30:42
    Gajovského útočna snaha je zastavena pro ofsajdové postavení.

30:58
    Roman Prošek (KAD) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

32:25
    Beroun se zatím k nějakému vážnějšímu ohrožení kadaňské branky nedostal.

32:58
    Domácí v plném počtu, Roman Prošek je zpět ve hře.

34:09
    Jakub Chrpa si to v pěstním souboji rozdal s Pavlem Malým. Kadaňský útočník souboj vyhrál.

34:09
    Oba akteři dostávají 5 minut + osobní trest do konce zápasu. Berounský útočník inkasuje navíc dvě minuty za sekání. Dvouminutový trest odpyká Tomáš Půlpán.

34:53
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí.

35:50
    Kadaňští jsou nastěhování před Šimbochem, ale ke střele se nedostávají.

36:09
    Berounští hrají v plném počtu. Malého dvouminutový trest vypršel.

37:04
    Hosté v poslední době pouze posílají puky do středního pásma.

38:40
    Ani domácí Kadani se nyní nedaří založit šanci, která by vedla ke střelení branky.

39:40
    Pavlas si sjel mezi kruhy na Chloubovo přihrávku, ale svým pokusem branku netrefil.

40:00

Druhá třetina nenabídla žádné velké šance na vstřelení branky. Nejzajímavějším momentem druhé periody je šarvátka domácího Jakuba Chrpy s berounským Pavlem Malým. Mladý útočník Kadaně svého soka porazil a připsal si tak vítězství v pěstním souboji. Třetí třetina začne za nějakých 15 minut.

40:01

40:26
    Bude se vhazovat před Šimbochem.

41:52
    Aleš Půlpán (BER) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

42:16
    Domácí střílí branku i přesilové hře. NIKOLA GAJOVSKÝ dostal od Karla Tona kotouč a střelou pod víko berounské branky zvyšuje kadaňské vedení na tříbrankový rozdíl. Asistence: Karel Ton, Petr Jíra.

43:12
    Račuk se zjevlil před Šimbochem, ale svojí střelou berounského brankáře neohrozil.

44:39
    Beroun se teď dostal před Strmeně, který kryje puk po střele jednoho z hostů.

44:55
    Závar před domácí klecí. Strmeň odolává.

45:07
    Ofsajd Medvědů.

45:43
    Další vhazování u Strmeňovy branky.

46:12
    Akce Hammerbauera zastavena odpískaným ofsajdem.

47:40
    Beroun stále u branky domácích.

48:30
    Berounští hokejisté jsou v posledních okamžicích aktivnější, ale zatím se nedostali k žádnému ohrožení kadaňské branky.

50:08
    Kůs nepřihrál přesně na Jíru. Toho využil Babka s Hrdelem, kteří podnikli rychlý protiútok, ale na domácího brankáře Strmeně si nepřišli.

50:42
    Račuk s Kůsem si dvakrát vyměnili kotouč. Prvně jmenovaný svou střelou trefil pouze berounského brankáře. Následně se k dorážce dostal KAREL HROMAS a střílí čtvrtý kadaňský gól. Asistence: Jaroslav Kůs.

50:56
    A druhá potyčka zápasu. Za Strmeňovo brankou si to rozdali Jakub Trefný a Patrik Petruška. I v tomto pěstním souboji byl úspěšnější kadaňský hokejista.

50:56
    Jakub Trefný – 2+ 5 + osobní trest do konce zápasu za hrubost. Patrik Petruška – 5 + osobní trest do konce zápasu za hrubost. Dvouminutový trest odpyká Nicolas Hlava.

51:49
    Jakub Stromko (BER) fauloval Aleše Pavlase dostává dvě minuty za sekání.

53:05
    Domácí uzamkli svého soupeře v jeho třetině, ale vypracovali si jen nepovedenou šanci Jiřího Charouska.

53:49
    Jakub Stromko je zpátky ve hře, hosté kompletní.

54:27
    Hroudova střela končí v ochranné síti, jelikož byla zblokována.

55:16
    Hlavovu střelu z pravého kruhu drží Šimboch ve své lapačce.

55:21
    Zakázané uvolnění Berouna.

55:56
    Hosté si nepřesně přihráli, a tak je tu další icing na jejich straně.

55:58
    Domácí celek přidává i pátou branku. Ihned po vyhranném buly od Charouska se prosazuje JAN HAMMERBAUER. Asistence: Jiří Charousek.

56:34
    Po Novákově pokusu drží pokus hostující brankář.

57:29
    Střelu Aleše Půlpána drží Jan Strmeň.

58:37
    Stromkovo pokus od mantinelu Strmeň viděl a puk drží.

59:01
    Máme tu vhazování před Šimbochem.

59:30
    Šimboch vyráží Hantákovu střelu a hosté se už ničemu většímu nedostávají.

59:54
    Kadaňští kontrolují vývoj zápasu.

60:00

Domácí Kadaň nadělila svému soupeři "bůra". Ve třetí třetiny střílelí branky – Nikola Gajovský, Karel Hromas a Jan Hammerbauer. Čísté konto si připisuje i brankář Jan Strmeň. (19:52:44)

Marcel Holl

Góly a asistencie: 4. Ton, 6. Gajovský, 43. Gajovský (Ton, Jíra), 51. Hromas (Kůs), 56. Hammerbauer (Charousek)

SK Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Kopáč, Prošek, Pavlas, Opalek, Szakal, Trefný, Mazanec – Kůs, Chlouba, Hromas – Jíra, Gajovský, Ton – L.Novák, Charousek, Račuk – Hammerbauer, Hanták, Chrpa

Rozhodca: J.Jílek – M.Jílek, Štětina