Rio Ave – Belenenses 1:0 (kon.) | Coimbra – Gil Vicente 1:0 (kon.) | Braga – Ferreira 1:1 (kon.)
Benfica – Marítimo 2:0 (kon.) | Porto – Setúbal 3:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (2:0)
CS Marítimo
cz Nedeľa 19.01.2014, 18:00Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer přeji všem příznivcům portugalské kopané. Primeira liga má na svém programu 16. kolo a my se společně podíváme na utkání, v němž Benfica přivítá na svém hřišti Marítimo.

Benfica Lisabon – Domácí po polovině soutěže vedou tabulku o dva body před Sportingem a tři před Portem. Forma Benficy je více než dobrá, již čtrnáct utkání v řadě nepoznali hořkost porážky. Navíc z posledních pěti utkání dokázali nasbírat hned 13 bodů. Naposledy si v zápase o šest bodů doma poradili s Portem 2:0. A pro letošní ročník jsou tak žhavým kandidátem na titul. Do konce ligy však chybí ještě hodně zápasů a může se ledacos změnit.

CS Marítimo – Hostům patří zatím jedenáctá pozice se ziskem sedmnácti bodů za čtyři vítězství a pět remíz. Hosté v posledních pěti utkáních získali sedm bodů. Dnes by jistě chtěli přerušit svou sérii čtyř remíz v řadě a bodovat tak naplno. Konec konců jsou to právě oni, kdo jako jediný dokázal v letošní sezoně Benficu porazit. Hned v prvním kole doma vyhrálo Marítimo nad svým dnešním soupeřem 2:1. Takový úspěch by jistě rádi dnes zopakovali.

Benfica Lisabon: Oblak – Maxi Pereira, Luisao, Garay, Siquiera – Markovič, Pérez, Fejsa, Gaitán – Rodrigo, Lima
    Náhradníci: Artur, Jerdel, Amorim, Gomes, Djuričič, Cavaleiro, Mori

CS Marítimo: Sá – Diogo, Gegé, Rossi, Olim – Danilo Pereira, Marakis, Rocha – Dias, Heldon, Derley
    Náhradníci: Wellington, Bauer, Briguel, Artur, Brígido, Weeks, Fidélis

Rozhodčí: Ferreira – Garcia, Roque.

Oba celky již máme na hrací ploše, utkání tak co nevidět začne.

1

1
    Benfica nastoupila do utkání v červenobílých dresech, hosté naopak zvolili bílozelenou kombinaci.

1
    Hned v první minutě si domácí vybojovali rohový kop.

2
    Ten rozehrál Gaitán na krátko, poté si naběhl na přihrávku a vlétl s míčem do vápna, tam ale nedokázal předložit míč jednomu ze svých spoluhráčů.

4
    Další útok domácích končí u brankáře. Maxi Pereira se nedokázal prosadit mezi třemi obránci.

6
    Gaitán si na pravé straně vyměnil míč s Maxim Pereirou, jeho centr do vápna však nepatřil k těm zrovna dvakrát povedeným a tak z toho nic nebezpečného nebylo.

7
    Dlouhé autové vhazování prodloužil do rukavic hostujícího brankáře Rodrigo.

8
    Poté, co se Fejsa srazil s protihráčem hlavou, zůstal na trávníku chvíli ležet, nicméně to vypadá, že bude v pořádku.

9
    První těžší zákrok si musel připsat Sá po střele z hranice vápna od Markoviče. Vše ale zvládl, jak měl.

11
    Od začátku utkání jsou domácí jasně lepším celkem, na vážnější šanci však čekáme.

12
    Šlápákem se při útočné snaze provinil Fejsa. Hráčem, který tento zákrok odnesl byl Rocha.

14
    Z levé strany centroval do vápna Sequiera, hostující obrana se však měla na pozoru a míč poslala do bezpečí.

15
    Dnes poprvé o sobě dal vědět Lima, který si potáhl míč na kraj vápna, odkud zpoza obránce vystřelil, jeho pokus však mířil doprostřed branky a Sá tak neměl problém střelu chytit.

17
    Domácí zahrávali rohový kop, Luisao se ale ve vápně provinil faulem a tak bude moci hostující brankář v poklidu odkopávat od své svatyně.

18
    Benfica právě vstřelila branku!
    Obrovská chyba hostujícího obránce! Fajsa dobře směřoval přihrávku za obranu na Limu, do přihrávky se však skluzem vložil Rossi, který tím ale nahrál přímo na nohu RODRIGA a ten z první překonal brankáře!

20
    Domácí jsou stále při chuti, po rohovém kopu hlavičkoval Garay nad branku.

22
    Na malou chvíli se dostali také hosté na polovinu domácích a hned je z toho zajímavá standardní situace po faulu na Olima.

23
    Centr do vápna po standardní situaci si ale brankář Oblak pohlídal a založil rychlý protiútok Benficy, z kterého však nakonec nic nebylo.

24
    Znovu v akci Marítimo! Tentokrát se k zakončení dostal Derley, jehož skákavá rána nadělala velké problémy Oblakovi, ten nakonec vyrazil míč na roh.

25
    Největší šance hostů v dosavadním průběhu utkání je na světě! Po rohovém kopu hlavičkoval velmi nebezpečně Rocha, Oblak však předvedl špičkový zákrok a míč vyrazil nad břevno!

26
    Následující rohový kop již nebezpečí neznamenal. U míče jsou ve středu hřiště domácí.

27
    Centr zprava směřující na Limu odhlavičkoval pryč od branky jeden z beků.

29
    Centr Siquiery z levé strany nenašel ve vápně nikoho v červenobílém.

30
    Danilo Pereira zastavil postup domácích fotbalistů jen za cenu rohového kopu.

31
    Po něm z halfvoleje střílel Fajsa vysoko nad branku.

32
    Brejk domácího celku rychle hosté zastavili za cenu faulu na Maxiho Pereiru.

34
    Benfica kombinuje s míčem na polovině soupeře, zatím však bez nápadu.

35
    Hosté zahrávali slibnou standardku z pravé strany, obrana Benficy ale byla pozorná.

35
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Poslední obránce Marítima trestuhodně netrefil na polovině hřiště míč, čehož, využil RODRIGO, který svůj samostatný únik bezpečně proměnil!

37
    Další rychlý výpad Benficy nakonec končí jen odkopem od hostující branky.

38
    Fotbalisté Benficy mají ohromnou chuť do hry, to teď dokázal Maxi Pereira, který přesprintoval celé hřiště a ještě se popral o téměř ztracený míč. Hosté to však nakonec zvládli.

40
    První poločas se nám pomalu chýlí ke svému konci. Na hřišti jasně kraluje Benfica, která diktuje tempo hry.

42
    Ukazatel držení míče jasně vypovídá o dosavadním průběhu utkání 69% – 31%.

43
    Po standardní situaci se k hlavičce dostal Luisao, který však branku minul. Přitom se srazil s obráncem hostí a má krvavý šrám. Čeká ho tedy lehké ošetření.

45
    Sudí v prvním poločase nenastaví ani minutku.

45

Máme za sebou první poločas, který byl jasně v režii domácího celku. Aktivitu Benficy zužitkoval ve devatenácté minutě přesnou střelou Rodrigo. Stejný hráč přidal i druhou branku, konkrétně tedy v 35. minutě, když využil chybu obránce Marítima a sólo proměnil. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet ve druhém poločase.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

Vše je již nachystáno na druhý poločas.

46

46
    Do druhého poločasu již nenastoupí Marakis, místo něj si zahraje Weeks.

47
    Derley zahrál ve vápně Benficy rukou. Hrát tak znovu budou domácí.

49
    Po dlouhém vhazování Pereiry do vápna se proti pravidlům provinil Luisao.

51
    Šance pro Benficu! Po skrumáži ve vápně střílel Markovič, jeho pokus však přes změť těl k brankáři nedošel.

53
    Pěkná akce Benficy neskončila ani střelou, finální přihrávka před branku na Limu byla totiž až příliš dlouhá a skončila za brankou.

54
    Na druhé straně si Marítimo vybojovalo rohový kop.

55
    Tomu se však domácí v klidu ubránili a založili protiútok, po kterém zakončoval jen do boční sítě Markovič.

57
    Po delší době musel zasahovat Oblak. Se střelou Diase však neměl problém.

59
    Ve druhém poločase zatím nejsou domácí tak aktivní, jako v první půli. I tak ale bezpečně kontrolují svůj náskok a nepouští hosty do šancí.

61
    Hosté zvýšili svou aktivitu, Benfica je však nenechává dostat se do blízkosti brankáře Oblaka.

63
    Hra se v posledních minutách odehrává uprostřed hřiště, kde se oba týmy střídají v držení míče.

65
    Pereira dokázal hostujícího hráče ubránit jen za cenu rohového kopu. To mu ale nakonec vadit nemusí. Hosté při rozehře rohu nebezpeční nebyli.

66
    Po centru z levé strany chybělo jen pár centimetrů, aby na míč hlavou dosáhl Dias. To se však nakonec nestalo a míč končí za brankovou čarou.

67
    Po rychlém vhazování se k míči dostal Lima, který si udělal pár rychlých kroků a z vápna nebezpečně vypálil. Jeho střelecký pokus Sá jen vyrazil s velkými obtížemi na roh. Teď mohou hosté svému brankáři děkovat, že ztráta není již tříbranková!

69
    Technicky vybavený Markovič prošel přes tři hráče, na toho čtvrtého si však již nepřišel a tak je po šanci.

71
    Obrázek, který byl v prvním poločase k vidění takřka pořád. Benfica nastěhovaná na útočné polovině Marítima.

72
    Gaitán vybojoval ve sprintérském souboji s Gegém roh.

73
    Po něm však žádná práce pro brankáře Marítima nepřišla.

73
    Dnes poprvé střídá i domácí trenér. Za velkého potlesku opouští trávník střelec dvou branek Rodrigo, místo kterého půjde hrát Amorim.

75
    Dnešní první žlutou kartu vidí Markovič za nafilmovaný pád v pokutovém území.

76
    Dnešní druhá změna v sestavě hostujícího celku, pro dnešek má odehráno Rocha, místo kterého si půjde zahrát Brígido.

77
    Náskok domácích mohl být již tříbrankový! Na krásný centr Maxima Pereiry si naskočil Pérez, který orazítkoval břevno hostující branky!

78
    Utkání sleduje 34 396 fanoušků. Návštěva, o které se nám může v Gambrinus lize jen zdát.

80
    Další obrovská šance pro domácí Benficu! Skvěle zvládnutý brejk vyšperkoval Markovič přesnou přihrávkou na Limu, který ale tváří v tvář brankáři neuspěl!

82
    Poslední minutky znovu patří domácímu celku, který i když má bezpečné vedení, se snaží vstřelit další branku. To je hodně sympatické.

83
    Teď však mohlo být sníženo! Po dlouhém nákopu se sám před brankářem zjevil Heldon, byl ale dost z úhlu, a tak byla jeho pozice dosti obtížná, i tak zakončil dost nebezpečně, Oblak jeho pokus vytěsnil na tyčku, od které se míč odrazil k obránci a ten ho již uklidil do bezpečí!

84
    A to bylo také poslední, co Heldon dnes ukázal. Místo něj přichází Fidelis.

86
    Domácí fanoušci jsou hodně slyšet. Už pomalu začínají slavit vítězství svého celku.

87
    Luisao zablokoval centr na rohový kop. Na rohy je tak vyrovnáno 8:8.

88
    Dnes ale Benfica ve vzduchu kraluje, opět se v pohodě ubránila.

89
    Domácí dnes podruhé střídají, místo Markoviče si na poslední minutky zahraje Cavaleiro.

90
    Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Uvidíme, kolik sudí ještě nastaví.

90
    Poslední změna v domácím dresu, místo Péreze ještě okusí atmosféru dnešního utkání Gomes.

90
    Sudí nastaví v dnešním utkání ještě tři minutky navrch.

90+2
    Utkání se již pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

90+3
    Ofsajd a v něm nachytán Dias.

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se již žádné branky nedočkali. I přesto, že k tomu hlavně domácí měli příležitostí dost. Nakonec se jim však žádnou nepodařilo proměnit a tak utkání končí vítěžstvím Benficy 2:0. I po tomto kole tak Lisabonští zůstanou na čele tabulky a prodloužili tak svou sérii na patnáct utkání bez porážky.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (19:53:23)