Toronto – NY Rangers 1:7 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 2:3 (kon.)
Buffalo – NJ Devils 2:1 (kon.) | Florida – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Dallas – Detroit 1:5 (kon.)
St. Louis – Columbus 6:2 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 3:5 (kon.)
LA Kings – Vancouver 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 6:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:5 (0:2, 4:3, 2:0)
Winnipeg Jets
cz Nedeľa 05.01.2014, 19:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přeji krásný večer u sledování textového přenosu z nejsledovanější hokejové ligy světa. V trochu neobvyklý čas na zápas NHL se nám představí hokejisté Pittsburghu Penguins, kteří budou hostit kanadský Winnipeg Jets. Favoritem na vítězství jsou domácí Tučňáci.

Úvodní vhazování je naplánováno na 19:00.

Pittsburgh se nachází ve Východní konferenci na 1. místě.

Jeff Zatkoff – 9 zápasů – 91,0%.

Winnipeg se nachází na 11. místě v Západní konferenci.

Ondřej Pavelec 90,09 % úspěšnost

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Letang, Orpik, Engelland, Niskanen, Maatta – Gibbons, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Vitale, Sutter, Pyatt – Adams, Sill, Glass

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Pardy, Byfuglien, Enstrom, Trouba, Bogosian, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Frolík, Scheifele, Kane – Setoguchi, Jokinen, Thorburn – O'Dell, Wright, Tangradi

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Driscoll, Cameron.

Máte nějaký dotaz nebo připomínku? Nebojte se mě kontaktovat pomocí Twitteru.

Jak již bývá zvykem u této soutěže zápas začne o malou chvíli později.

Consol Energy Center se pomalu zaplňuje diváky a my stále čekáme na hráče, kteří právě teď naskakují na ledovou plochu.

Nyní si poslechneme hymnu USA.

Vše je připraveno a utkání může každou chvíli začít.

00:01

00:13
    Vhazování vyhráli domácí a už zahajují útok.

00:33
    Kane vystřelil z mezikruží pod horní tyč, ale Fleury krásným zákrokem střelu likviduje.

00:59
    Tučňáci bojují o puk za hostující brankou a Neal vybojoval kotouč a ihned vystřeli. Montoya střelu chytá.

01:18
    Kunitz se dostal k puku, ale ihned po přejetí modré kotouč ztratil a hosté jdou do útoku.

01:47
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A hosté jdou po necelých dvou minutách do vedení. Jokinen našel zcela volného JACOBA TROUBU, který zakončoval střelou do odkryté branky. Fleury byl bezmocný. Asistence: Olli Jokinen a Adam Pardy.

03:23
    Domácí bojují o puk v útočném pásmu, ale zatím se hraje pouze u mantinelu.

03:58
    Hosté se dostali před Fleuryho, který je nyní zasypáván střelami.

04:22
    Tvrdá střela od modré kterou vyslal Little, ale Fleury bez problémů chytá.

04:53
    Crsoby přešel sám do útočné třetiny, ale zatím nemá komu přihrát.

05:18
    Niskanen nahodil puk na hostujícího brankáře, který puk vyráží za branku.

06:06
    Orpik rozehrává z vlastního pásma, ale zatím se mu to moc nedaří.

06:17
    Pardy (WPG) dostává dvě minuty za podražení a domácí mají tak možnost vyrovnat v přesilové hře.

06:52
    Domácím se přesilovka příliš nedaří, zatím se nedostali ani do útočného pásma.

07:18
    Malkin zkusil střelu z levého kruhu, ale Montoya neohrozil.

07:53
    Hosté se skvěle brání a vyhazují puk do středního pásma.

08:10
    Tučňákům se hra 5 na 4 vůbec nedaří a hosté opět vyhazují.

08:17
    Hosté v plném počtu a hra pokračuje ve středním pásmu.

08:58
    Kunitz nyní získal puk a ihned ho přihrál na volného Malkina, který trefuje pouze bránícího hráče před sebou.

09:14
    Domácí mohli založit útok dva na jednoho, ale na modré čáře si nerozuměli a rozhodčí píská ofsajd.

09:22
    Adams (PIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hosté mají před sebou první přesilovku.

09:39
    Jets se pokoušejí dostat před Fleuryho, ale zatím se jim to nedaří.

10:03
    Tučňáci kotouč vyhazují přes všechny čáry a v klidu střídají.

10:26
    Domácí se skvěle brání a zatím nepustili Winnipeg do žádných šancí.

10:58
    Hosté rozehrávají z vlastního obranného pásma.

11:22
    Domácí v plném počtu a Pittsburgh se ihned žene do předu.

11:39
    Domácí zakládají rychlý útok. Crosby zkusil vypálit od modré ale minul branku.

12:08
    Jokinen přihrál na volného Crsobyho, ale ten trefuje pouze připraveného hostujícího brankáře. Následuje přestávka.

12:25
    Vhazování ve středním pásmu vyhráli hosté a pokoušejí se přejít modrou čáru.

12:41
    Byfuglien (WPG) dostává dvě minuty za vražení na hrazení a domácí mají další příležitost na srovnání.

12:58
    Tučňáci jsou v útočném pásmu, ale zatím jen kombinují po mantinelu.

13:23
    Jets se skvěle brání a vyhazuje puk přes všechny čáry.

13:49
    Opět se hosté osvobozují a nyní mohou v klidu vystřídat.

14:08
    Malkin pálil od modré, ale minul branku. Rozhodčí signalizuje výhodu pro hosty.

14:17
    Niskanen (PIT) dostává dvě minuty za držení.

14:39
    Hra 4 na 4 a puku jsou domácí.

14:47
    Hosté mají před sebou necelé dvě minuty přesilové hry.

14:58
    Hráči si na modré nerozuměli, a tak rozhodčí přerušuje hru. Vhazování ve středním pásmu.

15:28
    Domácí se zatím bez problémů brání a opět vyhazují.

15:58
    Jets se nemohou dostat z vlastního obranného pásma. Tučňáci dokonce i napadají v oslabení,

16:29
    Montoya rozehrává z levého kruhu a přesnou přihrávkou našel Frolíka, který se pokouší rozjet útok.

16:52
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Pittsburgh.

16:52
    Crosby zkusil jednoduchou střelu zápěstím nad beton, ale minul branku.

16:52
    Byfuglien (WPG) a Engelland (PIT) dostávají dvě minuty za hrubost.

17:08
    Komerční přestávka a hra bude pokračovat 4 na 4.

17:23
    Kunitz stíní před brankou a Crosby zkouší střílet od modré, ale opět minul branku.

17:48
    Ve hře 4 na 4 jsou hosté jednoznačně lepším celkem.

18:13
    Orpik rozehrává od vlastní branky, ale Malkin nedokázal zpracovat přihrávku.

18:38
    Byfuglien (WPG) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

19:03
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:18
    Hosté se konci třetiny usadili před Fleurym, ale zatím nedokázali vystřelit.

19:56
    Těsně před koncem první třetiny se ještě dokázal prosadit MARK SCHEIFELE, který dostal krásnou přihrávku do mezikruží odkud vystřelil z první a trefil přesně pravý horní růžek Fleuryho branky. Asistence: Evander Kane a Zach Bogosian.

20:00

První třetina nám skončila a nabídla nám dvě branky, a to na straně hostů. Skóre 0:2 po první periodě zřejmě nikdo nečekal. Za Winnipeg se dokázali prosadit Trouba, který po necelých dvou minutách otevřel skóre zápasu a Scheifele, který zase tuto třetinu ukončil krásnou střelou pod horní tyč. Střely: 11-11.

Další třetina začne přibližně ve 20:03.

20:01

20:15
    Vhazování vyhráli hosté a zakládají útok.

20:53
    Tučňáci se pokoušejí v útočném pásmu najít vhodnou pozici pro střelu.

21:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    To je krásný začátek druhé třetiny. EVGENI MALKIN dostal přesnou přihrávku a z levého kruhu vystřeli přímo pod lapačku Montoya. Asistence: Jussi Jokinen.

22:33
    Domácí jsou po gólu velice aktivní a drží se v útočném pásmu.

22:54
    Neal zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou od modré, ale Montoya byl v pozoru a střelu zlikvidoval.

23:20
    Hosté se pokoušejí přejít modrou čáru, ale zatím se jim to nedaří.

23:48
    Tučňáci se dostali k puku a už se ženou do předu.

24:11
    Malkin dostal přihrávku do mezikruží, ale než dokázal vystřelit byl faulován.

24:12
    Wheeler (WPG) dostává dvě minuty za podražení.

24:25
    Krásná přesilovková kombinace. Letang získal puk na modré čáře a krásným pasem našel zcela volného JAMESA NEALA, který z levého kruhu trefuje malou mezírku mezi brankářem a tyčkou. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.

24:59
    Neuvěřitelné! Během necelé minuty Pittsburgh otáčí utkání ve svůj prospěch. Nyní se opět prosadil stejný střelec a to JAMES NEAL který si připisuje dnes druhou branku. Bez asistence.

25:46
    Tučňáci jsou nyní velice aktivní a stále se drží v útočném pásmu.

26:02
    Tak tady na zimním stadionu v Pittsburghu se roztrhl pytel s góly. Nyní se prosazují hosté a vyrovnávají na 3:3. Autorem branky je BLAKE WHEELER. Asistence: Bryan Little.

27:11
    Domácí kombinují za vlastní brankou a zatím se jim nedaří rozehrát.

28:01
    Hra se nyní točí na horu a dolů. Oba brankáři musí být neustále v pozoru.

28:36
    Orpik rozehrává z vlastního obranného pásma.

28:58
    Jokinen zkusil střelu z levého kruhu, ale minul branku.

29:32
    Jets operují s pukem v útočném pásmu, ale zatím nevystřelili.

30:00
    Přesně v polovině zápasu se přerušuje a následuje komerční přestávka.

30:07
    Hosté jsou v útočné třetině, kde hledají vhodnou pozici pro střelu.

30:47
    Wheeler se žene do předu, ale puk pouze nahodil od modré čáry a šel střídat.

31:19
    Teď jsou u puku zase domácí, kteří se dostali do útočného pásma.

31:38
    Pittsburgh si bere své vedení zpět a to zásluhou hned několika hráčů. Malkin získal kotouč za brankou a z levého kruhu poslal přesnou přihrávku na zcela volného JUSSIHO JOKINENA, který z mezikruží zavěsil pod horní tyč. Asistence: Evgeni Malkin a Brooks Orpik.

31:46
    Domácí jsou opět velice aktivní a i nadále zůstávají v útočném pásmu.

32:30
    Jets se brání a vyhazují na zakázané uvolnění.

33:51
    Malkin musí rozehrát ze středního pásma, ale jeho rozehrávka se mu nepovedla a končí na zakázaném uvolnění.

34:06
    Komerční přestávka a bude se vylučovat.

34:06
    Malkin (PIT) dostává dvě minuty za hákování.

34:26
    Tučňáci se zatím skvěle brání a vyhazují puk přes všechny čáry.

34:56
    Hosté se pokoušejí rozjet útok, ale moc se jim to nedaří.

35:16
    Domácí dokonce i napadají v útočném pásmu.

35:39
    A opět Penguins vyhazují kotouč přes všechny čáry.

36:06
    Domácí v plném počtu a ihned se ženou do útočné třetiny.

36:35
    Malkin rozehrává na Jokinena, ale ten ztrácí puk ve středním pásmu.

37:06
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale zatím si jen přehazují puk po mantinelu.

37:31
    A je vyrovnáno! EVANDER KANE se dostal do samostatného úniku a povedeným bekhendovým blafákem vyrovnává skóre na 4:4. Bez asistence.

38:05
    Tučňáci si nerozuměli v rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění.

38:39
    Jets mají problém s přechodem do útočného pásma a tak puku pouze nahazují.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Hosté mají opět před koncem třetiny velký tlak.

39:43
    A opět před koncem třetiny se hosté dostávají do vedení. EVANDER KANE našel zcela volný puk v před brankovém prostoru s bekhendovou střelou zavěsil. Asistence: Mark Scheifele a Michael Frolík.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 21:00.

Druhá třetina nám nabídla sedm branek. Po druhé periodě jsou stále ve vedení hosté. Tučňáci ve druhé části předvedli skvělý hokej, ale opět ke konci třetiny ubrali na tempu a toho Winnipeg dokázal využít.

40:01

40:13
    Vhazování vyhráli domácí a zakládají útok.

40:49
    Tučňáci se pokoušejí najít vhodnou pozici pro střelbu.

41:23
    Překrásná kombinace! Kunitz si přihrál o mantinel a následně poslal puk za sebe, kde byl Crosby a ten z pravého kruhu prověřil Montoya.

42:09
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, ale pouze kombinují.

42:32
    Hosté puk neustále vyhazují do středního pásma.

42:49
    Malkin rozehrává ze středního pásma, ale Pittsburgh začíná mít problém s přechodem přes modrou čáru.

43:28
    Letang nyní kombinuje za vlastní brankou spolu s Orpikem.

43:58
    Jets se zatím skvěle brání, ale vůbec neútočí.

44:25
    Crosby tečoval před brankou střelu od modré, ale Montoya byl v pozoru a střelu zlikvidoval.

45:08
    Tučňáci jsou stále v útočném pásmu.

45:36
    Hosté se brání a vyhazují puk do středního pásma.

46:12
    Penguins jsou ve třetí třetině velice aktivní a neustále se drží před hostujícím brankářem. Následuje přestávka.

46:29
    Malkin zkouší kombinovat spolu s Jokinenem, ale zatím se jim nedaří vystřelit.

46:52
    Kunitz zkoušel zakončovat zpoza branky, ale Montoay byl v pozoru a jeho pokus zlikvidoval.

47:06
    Až teď se hosté dostali na delší dobu do útočného pásma.

47:47
    Nyní se o puk bojuje ve středním pásmu.

48:09
    Jets vyhazují puk na zakázané uvolnění.

48:29
    Teď udělal Byfuglien velkou chybu. Neal vystřelil od modré a Montoya dokázal zakročit proti jeho střele pravým betonem, ale na dorážejícího EVGENI MALKINA už hostující brankář nestačil. Asistence: James Neal.

49:56
    Polovina třetí třetiny je za námi a skóre je vyrovnané.

50:19
    Teď postavení mimo hru domácích. Následuje komerční přestávka.

50:39
    Domácí mají stále velký tlak a hosté se pouze brání.

51:11
    Jets rozjíždějí útočnou akci a nakonec to byl Wheeler, který vystřelil od modré, ale Fleury střelu chytá do své lapačky.

51:39
    Teď se hra přesunula zase na druhou stranu. Hosté kombinují v útočném pásmu.

52:18
    Wheeler nyní minul branku ze stoprocentní pozice.

52:35
    Malkin teď nebyl daleko od hattricku, ale v samostatném úniku trefil pouze připraveného hostujícího brankáře.

52:38
    A Pittsburgh jde opět do vedení! Crosby vyhrál v útočném pásmu vhazování a Kunitz posunul kotouč na modrou odkud pálil MATT NISKANEN, který čistým průstřelem prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Olli Maatta a Chris Kunitz.

54:14
    Po střele z mezikruží Fleury přerušuje hru. Komerční přestávka.

54:34
    Hosté mají co dohánět a nyní se už nastěhovali před Fleuryho.

55:09
    Malkin zkusil střelu z levého kruhu, ale minul branku.

55:39
    Hosté nyní drží tučňáky pod tlakem a střílí z každé pozice.

56:19
    Orpik drží puk za vlastní brankou a pokouší se zdržovat.

56:48
    Jets se usazují v útočném pásmu a pokoušejí se vyrovnat.

57:14
    Pittsburgh se osvobozuje a vyhazuje puk do středního pásma.

57:29
    Hosté jsou nyní velice aktivní a Fleury nyní předvedl několik překrásných zákroků a všichni diváci tleskají.

58:08
    Puk ve středním pásmu oba týmy střídají.

58:33
    Malkin vyhazuje puk do středního pásma a tam se ho ujím Jokinen, který se žene do předu.

59:01
    Hosté to zkoušejí v šesti. Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:29
    Jets jsou v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

59:39
    Neal vyhodil puk přes celé hřiště, ale prázdnou branku minul. Zakázané uvolnění.

59:48
    Malkin nevyhodil kotouč a hosté střílí z každé pozice.

59:59
    Little trefuje horní tyč! A puk se od ní odráží do ochranné sítě.

60:00

Třetí třetina skončila a nabídla nám dvě branky. Obě dvě gólové situace proběhli na straně domácích, když se prosadili Malkin a Niskanen. Utkání bylo až do poslední vteřiny dramatické a velice vyrovnané. V dnešním duelu zvítězil Pittsburgh a odnáší si dva body. Velkou zásluhu na vítězství má Fleury, který dnes předváděl perfektní zákroky.

Hvězdy utkání

1. Evgeni Malkin 2 + 1
    2. James Neal 2 + 1
    3. Evander Kane 2 + 1

Československá stopa

Michael Frolík 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:41
    Ondřej Pavelec nezasáhl do utkání (21:43:58)

Adam Soukup

Góly a asistencie: 22. Malkin (Jokinen), 25. Neal (Letang, Crosby), 25. Neal, 32. Jokinen (Malkin, Orpik), 49. Malkin (Neal), 53. Niskanen (Maatta, Kunitz) – 2. Trouba (Jokinen, Pardy), 20. Scheifele (Kane, Bogosian), 27. Wheeler (Little), 38. Kane, 40. Kane (Scheifele, Frolík)

Rozhodca: Furlatt, L'Ecuyer – Driscoll, Cameron