Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.) | NJ Devils – Nashville 5:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – Edmonton 5:4 (kon.) | Colorado – Washington 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Vancouver 3:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:0 (kon.)

Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:45
    Jan Hejda (tým) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:59 (04:42:24)

Washington neproměnil ve 3. třetině přes minutu trvající přesilovku 5 na 3, což se ukázalo jako klíčové. Následně Parenteau přidal na 3:1 a bylo rozhodnuto, kdo dnes vyhraje. V závěru ještě přidal definitivní pojistku Landeskog.

60:00

59:17
    Varlamovova klec byla posunuta.

58:20
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! GABRIEL LANDESKOG se prosmýkl podél mantinelu a střelou k tyči prostřelil Holtbyho. Asistence: Erik Johnson.

58:01
    Hrají se poslední 2 minuty 3. třetiny.

57:36
    Hosté sice docílili gólu, ten ale nebyl uznán.

56:55
    Kapitán hostů je na ledě.

56:32
    A znovu se daří hostům vyhodit.

56:00
    Po neúspěšné střele McGinna Capitals vyhazují.

55:20
    Také Holtby si piřpisuje úspěšný zákrok.

54:55
    Začíná přesilovka Colorada.

54:50
    Ovečkin (WSH) vyloučen za hrubost.

54:50
    A když už se dostanou ke střele, tak to pokryje v brance jistý Varlamov.

54:20
    Washington má sice puk, ale nestřílí.

53:12
    Hosté se ale dostali do postavení mimo hru.

52:55
    Sarich (COL) doszává opět 2 minuty, tentokrát za nedovolené bránění.

52:00
    Závar na brankovišti Colorada, ale kotouč se nakonec odklouzal jen těsně mimo branku Varlamova.

51:10
    Mitchell si dobře najížděl, ale obrana Washingtonu jej ubránila včas.

50:01
    Domácí nenechávají nic náhodě a opět se ženou vpřed Talbotův pokus byl sražen do ochranné sítě.

48:12
    Duchene tak dlouho motal za brankou obráncům hlavu až nahrál čekajícímu PA PARENTEAUOVI na kruhy, který překonal Holtbyho. Asistence: Matt Duchene, Erik Johnson.

47:06
    Colorado to přežilo, je kompletní.

46:58
    A ruský brankář si připisuje důležitý zákrok proti svému krajanovi Ovečkinovi.

46:30
    Brouwer se pokoušel zapracovat na brankovišti, ale Varlamova nepřelstil.

46:02
    Domácí jsou už alespoň ve čtyřech.

45:50
    Laviny se dokázaly osvobodit ale.

45:06
    Možnost pro Washington. Colorado dostává trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

45:06
    Varlamov se stihl přesunout včas proti střele Ovečkina.

44:31
    Hosté ale budou muset začít od vlastní branky.

44:02
    Za hákování dostává 2 minuty nepodmíněně Sarich (COL).

43:26
    Nepřesná rozehrávka Colorada znamená zakázané uvolnění.

41:50
    Talbot nezpracoval ideálně před brankou kotouč.

41:23
    Domácí celek zastavuje v útočné akci postavení mimo hru.

40:38
    Ward od modré vyprášil Varlamovův beton.

40:01

Střely ve druhé třetině 16:16.

Další třetina začne přibližně v 3:55.

Prostřední dějství je již minulostí. Druhá třetina byla dlouho vyrovnaná a hostům se povedlo šťastně vyrovnat, jenže z následného protiútoku si Colorado vzalo vedení zpět a do 3. třetiny tak půjde stále s jednobrankovým náskokem.

40:00

39:40
    Holtby musel ještě jednou zasahovat proti ráně Duchena.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:52
    Varlamov si poradil s pokusem Backströma.

37:34
    Ovečkinovi podjela brusle a Hejda ho nechtěně narazil na mantinel. Kapitán hostů je sice otřesený, ale vypadá to, že bude v pořádku.

36:16
    Landeskog tak dlouho operoval za brankou až nahrál najíždějícímu NICKU HOLDENOVI, jenž příklepem dává svůj první gól v sezoně. Asistence: Gabriel Landeskog, Paul Šťastny.

35:48
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté z ničeho nic vyrovnávají, když se puk od zadního mantinelu odrazil k volnému JOELU WARDOVI. Asistence: Michajl Grabovskij.

35:35
    Hra má nyní spád, hraje se z jedné strany na druhou, což se divákům pochopitelně líbí.

34:40
    Ani Mitchell neproměnil svůj únik v gól.

33:22
    O'Reilly neuspěl v brejku s bekhendovým blafákem.

32:32
    Na druhé straně drží na uzdě hosty svými zásahy Varlamov.

31:40
    Holtby si nyní připsal 2 zákroky za sebou a udržel svůj tým na dosah domácích.

30:52

30:40
    Domácí tým opět vyhazuje přes všechny čáry.

30:07
    Tlak Capitals přerušuje hvizd hlavního rozhodčího, který neviděl kotouč.

29:33
    Laviny se ale dokázaly vymanit z tlaku.

28:52
    Vynutili si ale přesilovku. Za podražení usedá na trestnou lavici Talbot (COL).

28:35
    Hosté opět s pukem kombinují pouze za brankou Colorada. Tam odtud se ale dávají góly těžko.

27:32
    Holtby si poradil s pokusem Šťastného na brankovišti.

27:00
    U brankoviště Colorada vznikla menší mela, tak Varlamov raději uchoval kotouč v rukavici.

26:25
    Přesilovka je u konce a domácí tým nedokázal téměř vůbec ohrozit branku.

26:00
    Opět hosté se dokázali osvobodit.

25:33
    Colorado tak dlouho kombinovalo, až jej Washington připravil o puk.

24:25
    A za následné protesty dostává ještě 2 minuty na uklidně za nesportovní chování.

24:25
    Hosté ujížděli 2 na 1, ale Chimera přejel modrou rychleji než Backström, proto se píská ofsajd.

23:20
    Washington je sice delší dobu v pásmu, ale kotouč se pohybuje především po mantinelech.

22:32
    Nyní raději ruský brankář ukrývá kotouč před dotírajícími hosty.

21:30
    Varlamov musel zasahovat proti Greenovi.

21:02
    Ovečkin se zásahu pukem od spoluhráče jen těžce zvedá, ale bude v pořádku.

20:01

Střely na branku: COL 12 – WSH 4.

Další třetina začne přibližně v 3:02.

V té se ale nic moc nestalo. Máme za sebou úvodní dějství a lépe do něj vstoupili domácí, kteří se již ve 3. minutě dostali do vedení. Washington se ze začátku spíše hledal a začal hrát až v druhé polovině 1. třetiny. Nicméně jednogólový náskok Colorada odolal.

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:40
    Landeskog pálil z voleje, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

17:24
    Ovečkin střelou zápěstím našel Varlamovovu lapačku.

16:00
    Hostující celek se poprvé trochu déle zdržel v útočném pásmu, ale s pukem laboruje hlavně za brankou.

15:10
    Brankář Washingtonu raději schovává puk před dojíždějícími Lavinami domácích.

13:58
    Varlamov na místě proti střele Ovečkina.

13:11
    Schmidt přebruslil s pukem celé hřiště a dostal se i ke střele. Jeho pokus ale skončil tečován v ochranné síti.

12:30
    Pokus Hejdy s přehledem Holtby kryje.

11:51
    Mitchell si najížděl mezi kruhy, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

11:20
    Brouwer poslal kotouč na Varlamova, bylo to spíše ale takové nahození na zahřátí, než aby musel předvést domácí brankář nějaký extra zákrok.

10:37
    Colorado si s Washingtonem dělá co chce. Hosté se zatím moc do hry nedostali.

9:36
    Varlamov si snad poprvé v zápase sáhl na kotouč.

8:36
    Duchene ale nadále zatápěl hostující obraně, až musel kotouč zakrýt Holtby.

7:45
    Capitals přežili úvodní oslabení bez úhony.

7:28
    Johnsonův pokus zablokoval první bránící hráč. Hosté následně odpalují puk do bezpečí.

6:42
    Washington se osvobozuje.

6:11
    Holtby si v pohodě ví rady s nahozením O'Reillyho.

5:45
    Duchene byl v úniku faulován, ale nájezd to nebude. Za hákování usedá na trestnou lavici Chimera (WSH).

5:00
    Laviny se hnaly opět do útoku, ale špatná jejich rozehrávka znamená zakázané uvolnění.

2:50
    McLoad nahazoval od modré kotouč a na hranici břevna tečoval puk PATRICK BORDELEAU. Asistence: Cody McLoad, Marc-Andre Cliche.

2:01
    O'Reilly měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal zpracovat kotouč

1:20
    Na druhé straně vyhání Ovečkina ofsajd. Raději pouze nahazuje.

0:32
    Duchene si najížděl ze strany. Holtby zasahovat nemusel.

00:01

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Holden, Guenin, Benoit, Sarich – Landeskog (C), Stastny, McGinn – O´Reilly, Duchene, Parenteau – Mitchell, MacKinnon, Talbot – McLeod, Cliche, Bordeleau.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Oleksy, Urbom – Ovečkin (C), Bäckström, Erat – Brouwer, Johansson, Laich – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti.

Rozhodčí: Devorski, Hasenfratz – Cvik, Nelson.

Česká stopa

Na každé straně najdeme jednoho českého reprezentanta v poli. Za Colorado nastoupí do obranných řad Jan Hejda. Na straně Washingtonu se určitě bude chtít prosadit útočník Martin Erat. O tom, zda se v dresu Caps postaví do brány Michal Neuwirth se dozvímě až těsně před utkáním.

Vzájemný zápas

Oba týmy se už jednou letos potkaly. Jejich střetnutí dopadlo na ledě Washingtonu lépe pro Colorado, které zvítězilo jednoznačně 5:1.

Colorado vlétlo do sezony opravdu jako lavina, o čemž svědčí 2. místo v Západní konference a vedení Centrální divize. Z 15 utkání odešly Avalanche 13x jako vítězové a pouze 2x se musely před soupeřem sklonit. Naposledy si Colorado dokázalo doma poradit s Calgary 4:2.

Tahounem domácím je především Matt Duchene který průměr více jak bod na zápas. Jeho statistiky činí 18 bodů za 11+7.

Washington hraje od úvodu soutěže kolísavě. V poslední době však zažívá bodovou sérii a toho vyšvihlo prozatím na 6. místo Východní konference.

V posledních 5 zápasech dokázaly hokejisté z hlavního města Spojených států vždy bodovat, z toho 4x vyhrát. Naposledy padli až v nastavení na ledě Phoenixu 4:3.

Hosty táhne především jejich kapitán Alexander Ovečkin, jenž vede klubové statistiky s 20 body za 13 gólů a 7 asistencí. Dobře mu asistuje také Nicklas Backström, který má také na kontě rovněž 20 bodů, ale jeho statistiky zní 5+15.

Hezké příjemné vstávání z Colorada z Denveru, kde v místním Pepsi Center vyzve místní Colorado Avalanche vyzve Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 3. Bordeleau (McLoad, Cliche), 37. Holden (Landeskog, Šťastny), 49. Parenteau (Duchene, Johnson), 59. Landeskog (Johnson) – 36. Ward (Grabovskij)

Rozhodca: Devorski, Hasenfratz – Cvik, Nelson

Diváci: 17 625