Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.) | NJ Devils – Nashville 5:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – Edmonton 5:4 (kon.) | Colorado – Washington 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Vancouver 3:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:0 (kon.)

Martin Erat (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:45
    Jan Hejda (tým) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:59 (04:42:24)

Washington neproměnil ve 3. třetině přes minutu trvající přesilovku 5 na 3, což se ukázalo jako klíčové. Následně Parenteau přidal na 3:1 a bylo rozhodnuto, kdo dnes vyhraje. V závěru ještě přidal definitivní pojistku Landeskog.

60:00

59:17
    Varlamovova klec byla posunuta.

58:20
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! GABRIEL LANDESKOG se prosmýkl podél mantinelu a střelou k tyči prostřelil Holtbyho. Asistence: Erik Johnson.

58:01
    Hrají se poslední 2 minuty 3. třetiny.

57:36
    Hosté sice docílili gólu, ten ale nebyl uznán.

56:55
    Kapitán hostů je na ledě.

56:32
    A znovu se daří hostům vyhodit.

56:00
    Po neúspěšné střele McGinna Capitals vyhazují.

55:20
    Také Holtby si piřpisuje úspěšný zákrok.

54:55
    Začíná přesilovka Colorada.

54:50
    Ovečkin (WSH) vyloučen za hrubost.

54:50
    A když už se dostanou ke střele, tak to pokryje v brance jistý Varlamov.

54:20
    Washington má sice puk, ale nestřílí.

53:12
    Hosté se ale dostali do postavení mimo hru.

52:55
    Sarich (COL) doszává opět 2 minuty, tentokrát za nedovolené bránění.

52:00
    Závar na brankovišti Colorada, ale kotouč se nakonec odklouzal jen těsně mimo branku Varlamova.

51:10
    Mitchell si dobře najížděl, ale obrana Washingtonu jej ubránila včas.

50:01
    Domácí nenechávají nic náhodě a opět se ženou vpřed Talbotův pokus byl sražen do ochranné sítě.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 3. Bordeleau (McLoad, Cliche), 37. Holden (Landeskog, Šťastny), 49. Parenteau (Duchene, Johnson), 59. Landeskog (Johnson) – 36. Ward (Grabovskij)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Holden, Guenin, Benoit, Sarich – Landeskog (C), Stastny, McGinn – O´Reilly, Duchene, Parenteau – Mitchell, MacKinnon, Talbot – McLeod, Cliche, Bordeleau.
    Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Oleksy, Urbom – Ovečkin (C), Bäckström, Erat – Brouwer, Johansson, Laich – Ward, Grabovskij, Chimera – Wilson, Latta, Volpatti.

Rozhodca: Devorski, Hasenfratz – Cvik, Nelson

Diváci: 17 625