Kadaň – Havířov 4:2 (kon.) | Třebíč – Beroun 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 (kon.)
Motor ČB – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 2:1 (po pr.) | Olomouc – Most 4:2 (kon.)
Ústí n/L – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
HC Benátky nad Jizerou
cz Pondelok 11.11.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní utkání je za námi a všechny tři body si z Českých Budějovic odváží mužstvo Benátek nad Jizerou. Nesledovali jsme nikterak atraktivní utkání a vyhrál šťastnější tým. Motor měl několik dobrých šancí, trefil třikrát tyč, ale jediný gól z hole útočníka Šachla k porážce posledního týmu tabulky nestačil.

Počet střel ve třetí třetině: 7:13
    Střely celkem: 27:28 (19:57:20)

Závěr utkání doprovází hlasité bučení domácích fandů a na led létají další kelímky.

60:00

59:43
    Miroslav Třetina (CEB) – 2 minuty – Budějovice dohrají utkání ve třech k velké nevoli domácích fandů, ti vhazují na led pivní kelímky a čeká se na uklizení hrací plochy.

59:43
    Zdeněk Šperger (CEB) – 2 minuty – hákování.

59:14
    Moravec nabil na ránu Chmelířovi, ten těsně míjí vzdálenější tyč.

59:03
    Domácí hrají v šesti bez brankáře!

58:47
    Hraje se v obraném pásmu Benátek.

58:04
    Blíží se konec utkání a Budějovice se snaží ze všech sil dostat do poslední šance.

57:38

56:55
    Budějovice jsou v tlaku, ale Benátky úporně brání.

56:15
    Motor mohl vzápětí srovnat, ale trefuje jen třetí tyčku v utkání. Nahozený puk nechytil Lukáš do lapačky a po teči jednoho z domácích hráčů, k překvapení všech, dopadá puk na levou tyčku.

55:29
    Benátky právě vstřelily branku!
    A další branka přichází také v oslabení, JAROSLAV VLACH ujel po pravé straně a od modré vypálil prudce na Kůdelovu branku. Odrazem od horní tyčky a zřejmě i od zad gólmana se dostává puk do branky a Benátky se ujímají vedení 2:1. Asistence: Ján Niko.

55:18
    Kotalík pokazil zpětnou přihrávku a Benátky získávají puk.

54:40
    Ale Benátky rychle vyhazují.

54:22
    Jedna z posledních větší šancí ke vstřelení vítězného gólu přichází, Motor hraje přesilovou hru.

54:21
    Daniel Skalický (BEN) – 2 minuty – hákování

54:12
    5/5

53:59
    Hostující Pabiška opět u puku a i tentokrát jej vychytal domácí brankář, který je dnes pro Jihočechy oporou.

53:12
    Pabiška z úhlu vystřelil a Kůdela musel rychle vystrčit svůj beton k bližší tyči.

Martin Pešek

Góly a asistencie: 47. Šachl (Chmelíř, Kuchejda) – 43. Jonák (Bittner), 56. Vlach (Niko)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) – Novák, Kříž, Chmelíř, Moravec, Prokop, Pavlíček, Posmyk – Kotalík, Melka, Skuhravý – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Vaniš, Šperger – Třetina, Rob, Bárta – Přibyl
    HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Stejskal) – Niko, Pabiška, Vitásek, Havlín, Kajínek, Beránek – Jonák, Plodek, Bárta, Klimt, Skořepa, Krejčík, Bittner, Vlach, Vařecha, Kica, Skalický, Špaček

Rozhodca: Zubzanda – Jílek, Vavruška