Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.) | NJ Devils – Nashville 5:0 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – Edmonton 5:4 (kon.) | Colorado – Washington 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 5:4 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Vancouver 3:1 (kon.) | Boston – Tampa Bay 3:0 (kon.)
New Jersey Devils
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Nashville Predators
cz Pondelok 11.11.2013, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

S konstatováním, že New Jersey Devils rozdrtilo Predátory z Nashville poměrem 5:0, Jaromír Jágr si připsal 1700 bod za gól na 1:0 a hned načal další stovku asistencí při gólů na 4:0 a Martin Brodeur vychytal svoji 123 nulu v kariéře v základní části (letos druhou) se s Vámi loučí a poklidnou noc přeje Tomáš Lysý. (03:58:45)

Tři hvězdy utkání:
    1. Jaromír JÁGR (NJD) 1+1
    2. Martin BRODEUR (NJD) 15 zák., 0 gólů, 100%
    3. Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Jaromír JÁGR (NJD) 1+1, 2 střely na branku, čas na ledě 14:31.
    Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 1+1, 2 střely na branku, čas na ledě 18:45.

Střely ve 3. třetině: 5-4.
    Střely celkem: 23:15,
    Zásah gólmanů: 15:18.

Ve třetí třetině přidali Ďáblové další dva góly a navázali tak na svůj výkon z předchozích dvou třetin.

V prnví dvacetiminutovce se New Jersey dostalo hned na začátku do tlaku a výsledkem toho byl gól Jaromíra Jágra po devadesáti vteřinách hry – a jeho 1700 bod v NHL v kariéře.

Druhá třetina přinesla další dva góly v síti Huttona. Nejprve se opět krátce po začátku periody trefil Janssen a a v devětadvacáté minutě využil první početní převahu v zápase Židlický.

Závěrečná část byla opět v režii Devils, kteří na ledě vládli. Po gólu Zajace v třiapadesáté minutě, jež padl po nádherné kombinační akci, bylo vše jasné a domácí se soustředili pouze na to, aby neinkasovali. To se jim povedlo, navíc v závěru zápasu přidal gól po pěkné individuální akci Tedenby.

60:00

59:16
    Devils právě vstřelili branku!
    Ďáblové přibalují Nashville bůra. Loktionov vybojoval u mantinelu blízko pravého kruhu puk, prostrčil jej na MATTIASE TEDENBYHO, který naznačil objetí branky, ale vzápětí změnil směr svého bruslení, najel si k pravé tyči Huttona a nekompromisně zavěšuje. Asistence: Andrej Loktionov, Steve Bernier

59:00
    Už jen poslední minuta dělí Brodeura od dalšího čistého konta v kariéře.

58:38
    Jenže kombinační akce hostů končí na zformované obraně Devils, která si hlídá střední pásmo.

58:01
    Buly ve středním pásmu vyhrává Gaustad a Nashville tak bude u puku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu.

57:41
    Kamera znovu opakuje Jágrův gól a jeho přihrávku na čtvrtý gól Devils. Česká legenda dnes hraje velmi dobrý zápas.

57:30
    Za celou přesilovku se Predátoři prakticky neusadili před Brodeurem a ten vůbec nemusel zasahovat.

56:57
    New Jersey hraje zatím toto oslabení skvěle, srdnatě bojuje o to, aby jejich gólman vychytal další čisté konto.

56:32
    Stejně tak je tomu i nyní, po minutě přesilovky se hosté nedokázali usadit před Brodeurem.

56:08
    A Nashville po dalším vyhození Devils bude muset začít znovu od Huttona.

55:32
    Legwand vyhrál buly, ale krátce na to se Ďáblové osvobozují.

55:29
    Šesté vyloučení Devils v dnešním zápase. Za vysokou hůl je potrestán dvěma minutami Ryan Carter (NJD). Na vyloučení: 6-4. Využití: 1-0.

54:37
    Když to nejde gólově, zkouší to Nashville alespoň silou, jak nyní ukázal hit Ekholma na Janssena.

52:57
    Nyní šlo o naprosto brilantní zakončení přečíslení tři na dva v podání Devils a rozebrání obrany Nashville. Zubrus získal v obranném pásmu puk, nabral rychlost a po přejetí útočné modré poslal puk na Jágra, který si počkal na prostředku útočné modré. Česká legenda bleskovou přihrávkou našla na levém kruhu zcela volného TRAVISE ZAJACE, který si popojel s pukem a následně nedal Carteru Huttonovi šanci. Asistence: Jaromír Jágr, Darius Zubrus.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 2. Jágr (Harrold, Greene), 23. Janssen (Carter, Židlický), 29. Židlický (Gelinas, Henrique), 53. Zajac (Jágr, Zubrus), 60. Tedenby (Loktionov, Bernier)

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Greene (A), Harrold, Volčenkov, Židlický, Gelinas, Larsson – Jágr (A), Loktinov, Zubrus (A) – Ryder, Henrique, Tedenby – Bernier, Zajac, Brunner – Janssen, Gionta, Carter.
    Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Jones, Weber (C), Josi, Klein, Ekholm, Ellis – Stalberg, Fisher, Wilson – Hornquist (A), Legwand (A), Nystrom – Smith, Cullen, Beck – Spaling, Gaustad, Clune.

Rozhodca: Brad Meyer, Kyle Rehman – Mat MacPherson, Tim Novak.

Diváci: 12964