Kadaň – Havířov 4:2 (kon.) | Třebíč – Beroun 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:2 (kon.)
Motor ČB – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 2:1 (po pr.) | Olomouc – Most 4:2 (kon.)
Ústí n/L – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Stadion Litoměřice
cz Pondelok 11.11.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vážení hokejoví fanoušci, vítejte dnes u sledování dalšího utkání 1. hokejové ligy. Ta má na pořadu již 21. kolo, a i přes odehrání dvou desítek utkání zůstává soutěž neuvěřitelně vyrovnanou! O tom hovoří i skutečnost, že dnes dvanáctý Šumperk přivítá šesté Litoměřice, rozdíl mezi oběma kluby však činí pouhých pět bodů. A dvě kola zpět byly Litoměřice ještě na 11. pozici.

Oba týmy v posledním kole bodovaly naplno. Šumperk vyhrál v Kadani 3:2 zásluhou dvou branek Patrika Moskala a jedné trefy Lukáše Žálčíka, Litoměřice si pak na svém ledě poradily 5:2 s Třebíčí. Na výhře se podíleli svými góly Forman, Chabada, Šulc, Čermák z trestného střílení a Švagrovský.

O vyrovnanosti ligy hovoří také skutečnost, že pátý Beroun a poslední Benátky mají bodový rozdíl mezi sebou 12 bodů. V dnešním utkání bude chtít určitě domácí Šumperk navázat na poslední vítězství a ve svém prostředí i za podpory diváků opustit 12. pozici v tabulce. Litoměřice mají jinou, leč stejně jasnou motivaci – vítězství by je mohlo posunout před Beroun, na který v tuto chvíli ztrácejí Severočeši tři body, nicméně o skóre by před Medvědy Litoměřice šly.

Zápas začíná v 18:00.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Starý, Gewiese, Bail – Haas, Kolouch, Půhoný – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Semorád, Červenka – Langr, Popelka, Skoumal. Trenér: Radek Kučera

HC Stadion Litoměřice: Král (Lavinger) – Husák, Žovinec, Šulc, Hrbas, Evan, Drábek, Málek – Matai, Koudelka, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Forman, Švagrovský, Rudovský – Škop, Rubeš, Brzobohatý. Trenér: Jiří Doležal

Rozhodčí: Volf – Klein, Toman.

00:01

00:06
    Novotný se snažil o rozehrávku ze středního pásma, ta ale skončila mezi diváky.

00:28
    Haas našel dobře Holíka před brankou, jeho střela mířila vedle levice Krále.

00:45
    Mataiovu střelu z mezikruží schoval Štůrala do své výstroje.

01:31
    Budínského střelu Štůrala vytěsnil do rohu kluzistě.

01:51
    Semorád držel dlouho puk na své hokejce, nakonec o něj i přišel.

02:39
    Škop nahazoval puk do útočného pásma, žádný z jeho hráčů jej nedokázal vybojovat.

03:37
    Evanova střela z modré skončila na vyrážečce Štůraly.

03:58
    Mataiovu střelu z mezikruží schoval Štůrala do lapačky.

04:50
    Staněk poslal přihrávku na Žálčíka jeho následnou střelu Král vyrazil do rohu kluziště.

05:18
    Ofsajd Litoměřic.

05:45
    Čtvrtá útočná formace Šumperka se drží v útočném pásmu ale ke střele se jim zatím nedaří dostat.

05:58
    Gewiesova střela skončila na betonech Krále.

06:31
    Novotný poslal pas Haasovi, ten se řítil po levé straně kluziště a poté zakončil, jeho střela našla Královu lapačku.

07:11
    Sedlák nahodil puk do pásma, ten ale ovšem získali hosté.

07:25
    Budínského střela nenašla Štůralovu branku.

08:15
    Za držení protihráče vyloučen hostující Forman.

09:34
    Půhoný teď dostal dobrý pas od Haase a na třikrát se ho snažil dostat za Krále, neúspěšně.

10:07
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá přesilovou hru. Moskal si všimnul mezi kruhy volného TOMÁŠE SEDLÁKA který puk poslal za záda Tomáše Krále. Asistence: Patrik Moskal, Aleš Staněk.

10:39
    Zakázané uvolnění Šumperka.

10:50
    A další icing Šumperka.

10:59
    Červenka se teď snažil vybojovat puk, ten skončil mezi diváky na tribuně. Vhazuje se po pravici Štůraly.

11:30
    Hrbas nahazoval puk ze středního pásma na Štůralu, ten jej raději schoval pod lapačku.

11:49
    Haas vyhodil puk přes všechny čáry a je z toho další zakázané uvolnění Šumperka.

12:25
    Forman si najel až mezi kruhy, jeho střela našla Štůralovu lapačku.

12:45
    Semorádův backhand skončil na betonech Krále.

13:01
    Na druhé straně to zkoušel Šulc, Štůrala puk schoval do lapačky.

13:36
    Haškovu střelu Štůrala vyrazil před sebe.

14:40
    NPůhoného střela z modré skončila na betonech Krále.

15:13
    Král teď rozehrál puk na hokejku Holíka ale jeho střela mířila hodně vedle.

15:45
    Moskal našel před bránou dobře postaveného Žálčíka tomu na poslední chvíli jeden z hostujících hráčů nadzvedl hokejku a zabránil tak v zakončení.

16:36
    Matai dvě minuty za sekání.

17:01
    Holíkova střela z modré skončila na betonech Krále.

17:07
    bude se hrát ve čtyřech na obou stranách Haas dostává dvě minuty za vysokou hůl.

18:15
    Forman našel dobře postaveného Švagrovského ten si ještě nabruslil před branku, jeho střela skončilla na boční síťce Štůralovy branky.

18:36

18:40
    Rudovského střela našla Štůralovu lapačku.

19:07

19:09
    Za sekání vyloučen hostující Čermák

19:39
    Moskal si sjel na modrou, jeho střela skončila těsně vedle Královi branky.

19:55
    Ofsajd Šumperka.

20:00

Je za námi první třetina ve které jsme viděli šance na obou stranách. Lépe si zatím vedou domácí hráči kteří se dokázali jednou prosadit a to v jedenácté minutě zásluhou Sedláka.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hráči.

20:36
    Matai vyhodil puk přes všechny čáry. Šumperk dohrává přesilovou hru.

21:07
    Kolouch posílal puk před branku tam ale nikdo s domácích hráčů nebyl.

21:09

21:37

22:08
    Staněk se snažil dobruslit puk, rychlejší byl hostující Rudovský který následně rozehrál útočnou akci.

22:58
    Tesařík dvě minuty za nedovolené bránění.

23:18
    Žovinec špatně rozehrál, Šumperk se osvobozuje.

23:29
    Husákova střela skončila pod betony Štůraly.

24:01
    Šumperk se osvobozuje, oba týmy odjíždí střídat.

24:31
    Hašek nahazoval puk na branku, tam jej ale nikdo netečoval.

24:49
    Budínského střela z mezikruží skončila pod lapačkou Štůraly.

24:58

25:32
    Kolouch se prokličkoval až do útočného pásma, tam byl zastaven Formanem.

26:18
    Teď si dobře vyměnili puk Haas s Kolouchem druhý jmenovaný zakončoval ale Král si vše pohlídal a puk vyrazil betony.

26:45
    Staněk poslal pěkný puk na Žálčíka který stál sám před brankou ale Král se skvělě přesunul a puk schoval do výstroje.

27:30
    Brunec si jde odsedět dvě minuty za sekání.

27:46
    Kolouch zblokoval střelu Šulce.

28:21
    Litoměřice kombinují v útočném pásmu ale Šumperk dobře brání a ke střele je nepouští.

29:03
    Do Drábkové střely vložil hůl Moskal a puk odrazil do rohu kluziště.

29:30

30:13
    Teď se Král musel hodně natahovat proti střele Baila.

31:49
    Kolouch posílal puk před branku na volného Staňka tomu na posední chvíli zablokoval hůl jeden z hostujících hráčů.

32:09
    Půhoný v dobré příležitosti minul branku Krále.

32:28
    Dudáš to zkusil z ostrého úhlu, Král vyrazil puk do rohu kluziště.

33:01
    Moskal protečoval puk do útočného pásma, tam si ho jako první všiml Král a rychle rozehrál.

33:31
    Budínský si nabruslil až před branku, proti jeho střele si Štůrala popojel z branky a vyrazil ji betony.

33:45
    Špatná rozehrávka Litoměřic končí na zakázaném uvolnění.

34:01
    Dudášova střela od modré byla zblokována.

34:37
    Popelkova střela backhandem skončila na hrudi Krále.

35:23
    Šulcova střela byla zblokována do ochrané sítě.

35:30
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Šumperk teď špatně vyhodil puk který se odrazil k volnému JAKUBU EVANOVI který jej zakončil nad lapačku Štůraly. Bez asistence.

36:15
    Husákova střela byla zblokována do rohu kluziště.

37:06
    Teď šel Šumperk do přečíslení. Popelka viděl volného Langra ten si ale jeho přihrávku špatně zpracoval a puk ztratil.

39:00
    Holík vyhodil puk až na Krále který rychle rozehrál.

39:34

39:36
    Novotný opouštěl trestnou lavici toho si všiml Dudáš který mu nahrál přesný pas, Novotného následná klička do forhendu skončila na boční síťce Královi branky.

40:00

Je za námi druhá třetina ve které dokázali Litoměřice srovnat stav zápasu na 1:1 po zásluze Evana. Opět jsme viděli mnoho šancí na obou stranách, největší šanci zápasu měl Novotný který ujížděl sám na branku ale jeho forhendový blafák mu nevyšel.

40:01

40:33
    Novotného střela z modré skončila vedle branky Krále.

41:09
    Tentokrát Novotný nahazoval puk na branku tam ho ale nikdo netečoval.

41:49
    Novák poslal puk před branku na Budínského jeho střelu Štůrala vyrazil betonem.

42:13
    Žálčíkova střela skončila v ochrané síti.

42:35
    Dudáš to zkusil lhned po buly ale jeho střela byla zblokována do rohu kluziště.

43:01
    Tesaříkovu střelu ze středního pásma vyrazil Král do ochrané sítě.

43:22
    Husák to zkusil z ostrého úhlu, Štůrala si vše pohlídal a puk schoval do lapačky.

43:55
    Čemák ujížděl do přečíslení společně s Koudelkou, prvně jmenovaný nahrál právě Koudelkovi a skvělí Štůrala se rychle přemýstil a zneškodnil střelu.

44:03
    Za hákování vyloučen hostující Drábek.

44:30
    Moskal teď špatně rozehrál na Sedláka a hostující hráč tak puk vyhodil.

45:11
    Sedlák nahazoval puk před branku tam ho ještě tečoval Staněk, Král si vše pohlídal a puk vyrazil.

45:35
    Litoměřice se osvobodili.

45:56
    Šumperk si zahraje krátkou přesilovku pět na tři. Žovinec dostává dvě minuty za podražení.

46:03
    Hosté hrají ve čtyřech.

46:58
    Čermák teď tvrdě narazil Novorného na mantinel ale ten se rychle zvedl.

47:33
    Červenka nepřesně rozehrál na modrou a Šumperk tak ztratil útočné pásmo.

47:53
    Bruncova tvrdá střela skončila vedle.

47:56

48:18
    Švagrovského střela z levého kruhu skončila na hrudi Štůraly.

48:51
    Rudosvského střelu z modré Štůrala vyrazil do rohu kluziště.

49:29
    Novotný ztratil puk v obraném pásmu ale Holík ho rychle vybojoval zpět.

50:11
    Semorád se po buly dostal k puku jeho střelu vyrazil Král před sebe a musel tak čelit dorážce Červenky ale i sní nakonec poradil.

50:44
    Novák chtěl posat puk na volného Budinského jeho nahrávku vystihl Novotný.

51:31
    Šulc poslal puk na Štůralu a odjel střídat.

52:12
    Novotný vyzkoušel pozornost Krále ze středního pásma.

53:01
    Semorád se projel přes celé kluziště a z modré se napřáhl ke střele která skončila na betonech Krále.

-3:40
    Staňkova střela byla zblokována.

54:02
    Sedlákova střela tahem skončila vedle pravice Krále.

55:14
    Dvě minuty za zdržování hry si jde odsedět Bail.

55:26
    Po buly se jako první k puku dostal Budínský který stál sám před Štůralou ten puk ale nakonecschoval pod beton.

55:34
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách dvě minuty za hákování si jde odsedět Budínský.

56:11
    Šumperk má puk na svých hokejkách a rozehrává útočnou akci.

56:59
    Kolouch projel celé kluziště a mezi kruhy vyslal střelu na Krále který jí schoval pod betony.

57:14

57:24
    Litoměřice vyhodili přes všechny čáry.

57:34

58:40
    Budínský si sjel k levému kruhu a jeho střela skončila na betonech Štůraly.

58:59
    Semorád vyjel zpoza branky před Krále jeho zakončení nebylo dostatečně razantní aby překonal dnes skvěle chytajícího Krále.

59:31
    Čermákova střela mířila nad branku Štůraly.

59:38
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

59:38
    Oddechový čas pro hosty.

59:59
    V poslední vteřině pálil Kolouch nad branku Krále.

60:00

Ve třetí třetině jsme gól neviděli a tak po krátké pauze uvidíme prodloužení.

60:01

60:16
    Šumperk se dostal do ofsajdu.

60:40
    Hrbasův backhand Štůralovi vypadl z lapačky, Sedlák si toho včas všiml a puk odehrál do bezpečí.

60:49
    Mataiova střela z modré skončila ve Štůralově výstroji.

61:21
    Popelkovi nevyšla klička a puk ztratil.

62:03
    Šumperk ujížděl do přečíslení tři na jednoho. TOMÁŠ SEDLÁK vzal vše na sebe a střelou nad Královu lapačku rozhodl o zisku dvou bodů pro Šumperk. Bez asistence.

Nejlepšími hráči utkání byly vyhlášeni z hostů Tomáš Král a z domácích Tomáš Štůrala. (20:28:58)