Jaroslavľ – Lev 1:3 (kon.) | Jekaterinburg – Třinec 3:1 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Skalica – Zlín 1:3 (kon.) | Martin – Žilina 2:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 4:2 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.) | Orlová – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Jihlava – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Beroun 8:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 2:4 (kon.) | Kladno – Znojmo 3:1 (kon.)
Děčín – Jablonec n/N 1:4 (kon.) | Piešťany – Dunaújváros 5:0 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 2:5 (kon.)
Nymburk – Pardubice Jun. 8:7 (kon.) | Vsetín – Opava 3:1 (kon.) | Litvínov – Ústí n/L 2:1 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 4:3 (2:0 po s.n.) | Kadaň – Most 3:0 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 5:7 (kon.)
HK VITAR Martin
2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
MsHK Žilina
Štvrtok 29.08.2013, 17:00Prípravný zápas

58:36
    Žilina dala gól!

Iba niekoľko sekúnd potrebovali hostia na to, aby sa opäť dostali späť do dvojgólového vedenia. Zrejme definitívnu gólovú bodku za stretnutím zaknihoval strelou z ťažkej pozície FILIP NOVÁK. Asistenciu si pripisuje Radim Ostrčil.

58:15
    Martin dal gól!

Tak žeby sa to predsa len Martinčanom ešte podarilo? Zápas poriadne dramatizujú necelé dve minúty pred koncom a rozdiel skóre je opäť iba jednogólový. TOMÁŠ POKRIVČÁK dostal puk v medzikruží a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistenciu si pripisuje Peter Galamboš.

54:27

Martinským nádejám na vyrovnanie je zrejme koniec. Žilinčania sa prvýkrát v stretnutí dostávajú do dvojgólového vedenia, na čo necelých 6 minút pred koncom už pravdepodobne domáci vyrovnávajúcu odpoveď nenájdu. JAKUBA LINETA domáca obrana úplne zabudla, a ten strelou k žrdi pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. Asistencie si pripisujú Anton Čavrk a Radim Ostrčil.

14:21

V Martine je to dnes poriadne veselé! Derby prináša jeden presný zásah za druhým. Tentokrát zlyhala domáca defenzíva, neustrážila PATRIKA JARABA, a ten z bezprostrednej blízkosti nezaváhal a už druhýkrát v stretnutí poslal "vlkov" do vedenia. Asistencie si pripisujú Radoslav Kropáč a Radim Ostrčil.

11:32

A veru sa tak aj stalo! Domáci hokejisti potrestali nedovolený zákrok žilinského obrancu a vyrovnávajú skóre dnešného stretnutia! Natlačili sa do útočného pásma, v pravom kruhu si na prihrávku počkal ANDREJ THEMÁR a strelou z prvej nezaváhal. Asistenciu si pripisuje Peter Galamboš.

07:14

Hosťujúci celok sa už po niečo viac než siedmich minútach hry dostáva do vedenia. Postaral sa o to svojím presným zásahom JAKUB LINET, ktorý spolu so spoluhráčom Drevenákom využil výhodu avizovaného vylúčenia a nechytateľnou ranou prepálil gólmana Dzubinu. Asistenciu si pripisuje Milan Drevenák.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 12. Themár (Galamboš), 59. Pokrivčák (Galamboš) – 8. Linet (Drevenák), 15. Jarab (Kropáč, Ostrčil), 55. Linet (Čavrk, Ostrčil), 59. Novák (Ostrčil)

HK VITAR Martin: Dzubina – Dvořák, Novotný, Brcko, Matejka, Tupý, Imrich, Pacalaj, Fillo – Važan, Beran, Markovič – Foltín, Galamboš, Themár – Pokrivčák, Fujerík, Zvara – Perniš, Jurášek
    MsHK Žilina: Mikoláš – Ostrčil, Bajaník, Rúfus, Leško, Špila, Trefný, Slota, Dornič, Kalla, Novák – Varga, Jabrocký, Macejka – Čavrk, Linet, Drevenák – Valášek, Jarab, Kropáč