Irtyš Pavlodar – Široki Brijeg 3:2 (kon.) | Dila Gori – Aalborg 3:0 (kon.) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (kon.)
Karabach – Gliwice 2:1 (kon.) | Soligorsk – Milsami 1:1 (kon.) | Podgorica – Senica 2:2 (kon.)
Honka Espoo – Lech Poznań 1:3 (kon.) | Minsk – Lok. Záhreb 1:2 (kon.) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (kon.)
Skonto FC – Liberec 2:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – Plovdiv 1:1 (kon.) | Strømsgodset – Debrecín 2:2 (kon.)
Ploiesti – Víkingur 3:0 (kon.) | Malmö – Hibernian 2:0 (kon.) | Haifa – Chazar Lenkoran 2:0 (kon.)
Hødd – Aktobe 1:0 (kon.) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (kon.) | Famagusta – Gefle 3:0 (kon.)
Tromso – Keşla FK 2:0 (kon.) | Odesa – Dacia Kišinev 2:0 (kon.) | Göteborg – Trenčín 0:0 (kon.)
Differdange – Utrecht 2:1 (kon.) | Valletta – Minsk 1:1 (kon.) | Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (kon.)
Thun – Čichura 2:0 (kon.) | Jagodina – Kazaň 2:3 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Pjunik 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Häcken 2:2 (kon.) | Xanthi FC – Linfield 0:1 (kon.) | Giurgiu – Omonia Nikózia 1:1 (kon.)
Trabzonspor – Derry City 4:2 (kon.) | Novi Sad – Honvéd Budapešť 2:0 (kon.) | CZ Belehrad – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.)
Hajduk Split – Turnovo 2:1 (kon.) | Ljubljana – Žilina 3:1 (kon.) | Śląsk – Rudar 4:0 (kon.)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (kon.) | Reykjavík – Liége 1:3 (kon.) | Breidablik – Sturm Graz 0:0 (kon.)
HŠK Zrinjski Mostar
1:1 (1:0)
Botev Plovdiv
cz Štvrtok 18.07.2013, 18:30 • Stadion pod Bijelim Brijegom, Mostar • Európska liga (predkolá)

Je konec. Irský sudí Sutton ukončil utkání, které nakonec končí remízou 1:1, která se zrodila díky vyrovnání Botevu krátce po poločasové přestávce. Utkání se dohrávalo celý druhý poločas o deseti.

Pro tuto chvíli je to z Evropské ligy všechno, ale dnes je na programu ještě několik utkání. (20:29:19)

90+2
    Domácí se snaží zklidnit hru, v posledních minutách se museli hodně bránit.

90
    Nastavovat by se měly tři minuty.

90
    Obrovská šance pro Botev! Kortzorgova rána končí na břevně!

90
    Začíná poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Závěr utkání je tady. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.

88
    Zatím to vypadá, že se dočkáme remízy, i když šancí bylo k vidění hodně.

87
    Galchev se také pokusil ohrozit branku, ale ani on nebyl úspěšný.

86
    Ognyanova střela končí zablokována.

84
    Kostovova rána končí jen těsně mimo! Obrovská šance pro Botev!

80
    Další rohový kop pro Botev.

79
    I hosté naposledy střídají. Vandera nahrazuje Kostov.

78
    Nedelev se chopil rozehrávky celé akce, ale nakonec zamířil jen mimo.

77
    Hosté mají k dispozici poměrně zajímavou standardní situaci.

77
    Rohový kop se Mostaru nepovedl.

76
    Djuričova rána končí mimo, ale bude to rohový kop.

75
    Mostar v posledních minutách zlepšil svůj výkon a dostává se do stále více akcí.

74
    Mostar dnes naposledy střídá. Popoviče nahrazuje Bekić.

73
    Vander taktéž zkusil ohrozit branku, ale ani on nebyl úspěšný.

68
    Muminovičova střela končí opět jen mimo.

66
    Rohový kop pro domácí Mostar.

66
    Miličevičův pokus končí v náručí gólmana Botevu.

64
    Rohový kop se hostům moc nevedl.

64
    Domácí střídají. Crnova nahrazuje Kantar.

63
    Rohový kop pro Botev.

62
    Radeljić odhlavičkoval míč do zámezí.

59
    Máme tu další žlutou kartu, uviděl jí domácí Radeljić.

57
    Ančić a Djnurić se pokusili překonat Stachowiaka, nakonec neúspěšně.

57
    Nakonec Mostar bude kopat rohový kop.

56
    Střídající Miličević se dostal poprvé k míči a hned se pokusil ohrozit Stachowiaka.

54
    Mostar reaguje na vývoj posledních minut střídáním. Saviče nahrazuje na hřišti Miličević.

54
    Nedelevovu ránu likviduje poměrně v klidu Dujković.

52
    Hosté ve druhém poločase hýří aktivitou, tentokráte na branku nevystřelili.

50
    Další akce Botevu a znovu v ní byl střídající Kortzorg, ale tentokráte mu zakončení překazil odmávaný ofsajd.

48
    Botev Plovdiv právě vstřelil branku!
    Tak to bylo střídání jako hrom! Ognyanov našel přesně načasovanou přihrávkou ROMARIA KORTZORGA a ten střelou na zadní tyč srovnává stav!

47
    Hosté momentálně drží balón ve své moci.

46
    Hosté do druhé půle jednou střídají. Hristova nahrazuje Kortzorg.

46

První poločas nabídl rozhodně zajímavou podívanou! Domácí sice začali aktivně, ale poté se většinu doby museli bránit, přesto to byl Mostar, kdo vede. Hlavou se prosadil Simeunović. Závěr poločasu byl také hodně zajímavý. Během nastaveného času totiž sudí vytáhl druhou žlutou a tedy červenou na obou stranách, takže ve druhém poločase uvidíme hru deset na deset.

45+3
    A je tu druhá žlutá a zároveň červená i na druhé straně. Po necelé čtvrthodině hry je konec utkání pro Valerije Domovčijskijho!

45
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

45
    Na hřišti se opravdu přiostřilo a odnáší to domácí Pero Stojkić, který fauloval u postranní čáry a po druhé žluté jde do kabin předčasně!

43
    Nedelev se dostal do zakončení, ale míč končí u Dujkoviče-

41
    V utkání se v posledních minutách přiostřilo. Na hřišti zůstal tentokráte ležet jeden z domácích borců.

39
    Na trávníku zůstal ležet jeden z hostů poté, co byl faulován na vlastní polovině svého týmu.

39
    Po krátké odmlce se do útoku dostali hráči Mostaru, ale celá akce končí ofsajdem.

37
    Žlutou kartu dostává Domovčiskij.

36
    Domovčiskij hned po svém příchodu na trávník rozhýbal hru Botevu.

35
    Botev je nyní lepším týmem, ovšem zatím se snaží hosté o vyrovnání marně.

34
    Anicet utrpěl při souboji s brankářem nějaký šrám a musí střídat. Na jeho místo přichází Domovčiskij.

33
    Znovu se k míči dostal hostující záložník Tomáš Jirsák, ale ani tentokráte nedokázal zamířit přesně.

30
    Hráči Mostaru se po delší době dostali do útoku a hned z toho byl poměrně zajímavý centr.

29
    Skvěle načasovaný centr v podání Tomáše Jirsáka se snažil přetavit v gól Anicet, ovšem dříve u balónu byl Dujković!

27
    Parádní centr hostujících hráčů do pokutového území dokázal Dujković vyboxovat jen před sebe.

22
    Muminović rozehrál standardní situaci, ale branku tentokráte neohrozil.

21
    Zrinjski právě vstřelil branku!
    Mostar jde do vedení! Crnov odcentroval z levé strany a DENI SIMEUNOVIĆ hlavou uklízí míč do sítě!

20
    Hned je tu další žlutý kartónek, který tentokráte vidí domácí Djurić.

19
    Žlutou kartu dostává domácí Stojkić.

15
    Hra se nyní uchýlila do středu hřiště, ale zatím další akce nejsou k vidění.

13
    Muminović dostal přihrávku na hranici pokutového území, ale jeho rána skončila jen těsně nad.

11
    Druhý roh se Botevu nepovedl a celá akce Bulharů končí faulem a odkopem od domácí branky.

10
    Rohový kop domácí ubránili, ale jen na chvíli. Je tu další roh.

9
    Botev má k dispozici rohový kop.

8
    Domácí sice aktivně začali, ale nyní jsou to hosté, kdo se více dostává do útoku.

7
    Tomáš Jirsák se dostal do zajímavé pozice, ale jeho pokus končí mimo.

5
    I Plovdiv se dokázal dostat až k prvnímu pokusu o zakončení.

4
    První velkou šanci měl domácí Mostar. Přetažený centr dokázal napodruhé zpracovat Simeunović, jeho střela nakonec končí mimo.

3
    Hráči Zrinjskiho Mostaru se nyní dostali až před Stachowiakovu branku.

2
    Oba týmy se snaží začít aktivně, ale zároveň i dost opatrně.

1

Všechno je připravené k zahájení utkání.

HŠK Zrinjski: Dujković – Stojkić, Radeljić, Ančić, Brković – Crnov, Savić – Simeunović, Djurić, Muminović – Popović.

Botev Plovdiv: Stachowiak – Minev, Grncarov, Sprockel, Hristov – Vander, Galčev, Anicet, Jirsák, Nedelev – Ognyanov.

Rozhodčí: Sutton – Delaney, Dynan (všichni Irsko).

Oba celky vstoupily do kvalifikace o Evropskou ligu už v prvním kole. Zrinskij Mostar v prvním předkole narazil na andorský výběr Santa Coloma. Mostar položil základ k postupu už v prvním zápase na hřišti soupeře, který vyhrál 1:3, v domácí odvětě pak bosenský tým pečetil postup výhrou 1:0.

Bulharský tým z Plovdivu, který má ve svém kádru i českého hráče Tomáše Jirsáka, narazil v prvním předkole na kazašskou Astanu. Tu v prvním utkání na jejím stadionu porazil 1:0 právě díky gólu Jirsáka. V odvetném utkání pak Botev zvítězil doma vysoko 5:0.

Hezký čtvrteční večer u sledování jednoho z dnešních prvních zápasů druhého předkola Evropské ligy UEFA. Bosenský celek Zrinskij Mostar začíná boj ve druhém předkole proti bulharskému Botevu Plovdiv.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.