Irtyš Pavlodar – Široki Brijeg 3:2 (kon.) | Dila Gori – Aalborg 3:0 (kon.) | Ventspils – Jeunesse Esch 1:0 (kon.)
Karabach – Gliwice 2:1 (kon.) | Soligorsk – Milsami 1:1 (kon.) | Podgorica – Senica 2:2 (kon.)
Honka Espoo – Lech Poznań 1:3 (kon.) | Minsk – Lok. Záhreb 1:2 (kon.) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (kon.)
Skonto FC – Liberec 2:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – Plovdiv 1:1 (kon.) | Strømsgodset – Debrecín 2:2 (kon.)
Ploiesti – Víkingur 3:0 (kon.) | Malmö – Hibernian 2:0 (kon.) | Haifa – Chazar Lenkoran 2:0 (kon.)
Hødd – Aktobe 1:0 (kon.) | Rosenborg – St. Johnstone 0:1 (kon.) | Famagusta – Gefle 3:0 (kon.)
Tromso – Keşla FK 2:0 (kon.) | Odesa – Dacia Kišinev 2:0 (kon.) | Göteborg – Trenčín 0:0 (kon.)
Differdange – Utrecht 2:1 (kon.) | Valletta – Minsk 1:1 (kon.) | Kukësi – FK Sarajevo 3:2 (kon.)
Thun – Čichura 2:0 (kon.) | Jagodina – Kazaň 2:3 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Pjunik 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Häcken 2:2 (kon.) | Xanthi FC – Linfield 0:1 (kon.) | Giurgiu – Omonia Nikózia 1:1 (kon.)
Trabzonspor – Derry City 4:2 (kon.) | Novi Sad – Honvéd Budapešť 2:0 (kon.) | CZ Belehrad – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.)
Hajduk Split – Turnovo 2:1 (kon.) | Ljubljana – Žilina 3:1 (kon.) | Śląsk – Rudar 4:0 (kon.)
Rijeka – Prestatyn 5:0 (kon.) | Reykjavík – Liége 1:3 (kon.) | Breidablik – Sturm Graz 0:0 (kon.)
VMFD Žalgiris Vilnius
2:0 (0:0)
Pjunik Jerevan
cz Štvrtok 18.07.2013, 20:10 • LFF Stadium • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:10.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. Evropská liga má na programu druhé předkolo a jedním ze zápasů bude i duel, kdy domácí VMFD Žalgiris Vilnius přivítá hostující FC Pyunik.

VMFD Žalgiris Vilnius, litevský celek si první předkolo Evropské ligy vybojoval domácím pohárem, který zvítězil. Hned v prvním předkole dostal Žalgiris hodně silného soupeře, kterým byl St. Patricks. První zápas skončil remízou 2:2. Ve druhém zápase ale Litevci dokázali zvítězit 2:1, což znamenalo postup do druhého předkola.

Na druhé straně FC Pyunik. Jejich cesta do prvního předkola Evropské ligy vedla taktéž z domácího poháru, který zvítězili. V prvním předkole narazili na Teteks. První zápas skončil nerozhodně 1:1. Druhý zápas ale arménský celek ovládl poměrem 1:0 a postoupil do druhého předkola, kde ho čeká určitě těžší soupeř.

Mírnějším favoritem tohoto i celého dvojzápasu je litevský celek. To ovšem nemusí nic znamenat. Jak první zápas dopadne? Sledujte online přenos.

VMFD Žalgiris Vilnius: (4-1-4-1) Vitkauskas – Vaitkunas, Skerla, Perić, Svrljuga – Zulpa – Silėnas, Kuklys, Komolov, Leliuga – Bilinski

FC Pyunik: (4-1-4-1) Manukyan – Minasyan, Hovhannisyan, Haroyan, Voskanyan – Pogosjan – Papikyan, Yuspashyan, Manoyan, Sardaryan – Pogosjan

Rozhodčí: Masiah – Davidy, Yakobov.

1

2
    Hosté hned ve druhé minutě vybojovali zajímavou standartní situaci.

3
    Pro centrovaný míč si ale bez problémů došel Vitkauskas.

4
    Zatím sledujeme spoustu faulů na obou stranách, hra je v úvodu hodně neurovnaná.

6
    V ofsajdové pasti nyní nachytán Leliuga.

7
    Další ostrý zákrok Vaitkunase na Hovhannisyana, domácí fotbalista může být rád, že nevidí žlutou kartu.

8
    První rohový kop domácích v tomto zápase.

9
    Hostující obrana s problémy odvrací na další roh, který pro změnu běží rozehrát Kamolov.

10
    Do třetice všeho dobrého? Třetí rohový kop domácích ve velmi krátké době.

11
    Konečně střelecký pokus, ten obstaral Perić, jeho střela ale mířila vedle brány Manukyana.

12
    Další střela Vaitkūnase opět hodně nepřesná.

13
    První žlutá karta zápasu pro domácího fotbalistu Šilėnase.

14
    První rozruch i před domácí bránou, střelu útočníka Pogosjana však Vitkauskas bez problémů kryje.

16
    Domácí si často pomáhají fauly, další slibná pozice pro hostující Pyunik.

17
    Centr ovšem nenašel nikoho z hostujících hlavičkářů a rozehrávat od brány tak budou domácí, konkrétně brankář Vitkauskas.

18
    Šilėnasovu střelu kryje pozorný Manukyan.

19
    Domácí mohli jít do vedení, v obrovské šanci se ocitl Leliuga, který v rozhodující chvíli jen minul hostující branku! Tohle by mohlo domácí mrzet.

21
    Hostující celek zatím nehraje vůbec ustrašený fotbal, další dobrý pokus Papikyana chytá znova domácí brankář.

22
    Zatím sledujeme poměrně pěkný fotbal, chybí ovšem branka, které měli blíže domácí.

23
    První roh Pyuniku žádné větší ohrožení domácí brány nepřinesl a u míče už litevský celek.

24
    Další výborná šance Žalgirisu! Biliński si teď na velkém vápně doslova pohrál se dvěma obránci a vystřelil, jeho pokus ale minul pravou tyč hostující branky.

25
    Další slibný závar domácích musel řešit brankář Manukyan.

27
    Neskutečné, co domácí dokáží neproměnit! Ve výborné šanci se sám před Manukyanem objevil Biliński, ten ale jeho bránu minul.

28
    Nyní domácí vybojovali rohový kop.

30
    Domácí jsou nyní jasně lepší a dá se říci, že branka doslova visí ve vzduchu.

31
    Chvilka oddychu pro hostující obránce, Manukyan bude rozehrávat od brány.

32
    I hosté ukázali, že dokáží být nebezpeční, útočník Pogosjan ale přestřelil bránu Vitkauskase.

34
    Útočným faulem si nyní pomohl domácí Bilinski, kterému se to vůbec nelíbí.

35
    Ofsajd na druhé straně, ten byl odmávám a odpískán Pogosjanovi.

36
    Na hranici velkého vápna se dobře uvolnil Leliuga, jeho střela šla však doprostřed brány, kde byl Manukyan.

37
    Volný přímý kop domácích ze zajímavé pozice.

38
    Pro ten si hostující brankář došel a vyboxoval ho do bezpečí, z další akce domácích střílel hodně aktivní Leliuga, ale ani ten hostujícího brankáře nepřekonal.

40
    Hosté se snaží už dohrát první poločas bez inkasované branky a nechybovat.

42
    Žlutá karta pro hostujícího Voskanyana, který si v souboji s Bilińskim počínal hodně tvrdě.

43
    Na levé straně dobře postupoval Šilėnas, který se snažil ocentrovat, míč mu ale vůbec nesedl a končí daleko za bránou Manukyana.

44
    Blíží se nám konec prvního poločasu a je evidentní, že ani jeden celek teď nechce inkasovat.

45
    Hlavní sudí už se divá na hodinky, tak uvidíme, jestli něco nastaví.

45+1
    Jednu minutu přidává rozhodčí Masiah nad rámec prvního poločasu.

Už se ale nic nestane, hosté dohrávají poločas s míčem na kopačkách.

První poločas je tedy za námi. Podle papírových předpokladů byl domácí celek aktivnější a vypracoval si několik šancí. Tu největší měl asi Biliński, ale neproměnil. Naopak hosté nehrají směrem dopředu vůbec zle a tady si bude muset dávat domácí obrana pozor. Jak tohle utkání nakonec dopadne? Sledujte druhý poločas, který začne zhruba ve 21:10.

46

46
    Hosté v poločase střídali. Odešel Sardaryan, kterého nahradil Hovhannisyan K.

47
    Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!

Tak teď už to domácím vyšlo! Výbornou kombinací se dostali až za obranu hostů a byl to KAMIL BILINSKI, který prostřelil brankáře Manukyana, zasloužená branka domácích.

48
    Teď jsou na tahu hosté, i když myslím, že výsledek 0:1 by jim do odvety stačil.

50
    Domácí však hrají stále aktivně, nyní si střelec úvodní branky Biliński ale pomohl faulem.

51
    Pyunik se snaží něco vymyslet, ale domácí obrana zatím pozorná.

52
    Další útočný faul, tentokráte si nedovoleně pomohl Leliuga.

53
    Fanoušci Žalgirisu jsou hodně slyšet a dalo by se říci, že jsou dvanáctým hráčem domácích.

55
    Rohový kop pro litevský celek.

56
    Centrovaný míč Kuklyse ale bez problémů ukryl do náručí Manukyan.

57
    Žalgiris sice vstřelil branku, ale radost byla předčasná, sudí na pomezí totiž odmával ofsajd.

59
    Litevský celek zatím nehraje tak aktivně, jako v prvním poločase, na Arménce to ale zatím stačí.

60
    Velké nedorozumění v hostující obraně, do bezpečí míč musel odkopnout až brankář Manukyan.

61
    Domácí ale opravdu polevili, nechávají hrát Pyunik, aby se jim to nevyplatilo.

62
    V ofsajdu nachytán hostující Manoyan, kterému se to vůbec nelíbí.

63
    Papikyan se výborně uvolnil na velkém vápně! Jeho dělovka ale míří nad domácí svatyni.

66

Druhá branka domácích přichází v pravou chvíli, v době, kdy nebyli lepším celkem. Krásnou uličku viděl Kamolov, ten našel úplně volného RYTISE LELIUGU, který už jen přehodil hostujícího brankáře, 2:0!

67
    Uvidíme, jak na druhou branku zareagují hosté.

68
    Domácí střídají. Odešel Zulpa, kterého nahrazuje Janusauskas.

69
    Střídají i hosté. Dohráno už má Pogosjan Ghu., místo kterého už na trávník vybíhá Ayvazyan.

70
    Zajímavá standartní situace pro litevský celek.

71
    Výborně to vyřešili hostující hráči, kteří jsou u míče.

72
    Střelu Bilińskiho chytá pozorný brankář arménského celku Manukyan.

74
    Druhé střídání domácího celku. Odešel Leliuga, kterého nahradil Zagurskas.

75
    Rohový kop pro Žalgiris.

76
    Domácí rychle museli uhánět na druhou stranu, rychlý Manoyan se dostal ke střele, Vitkauskas s ní ovšem neměl problémy.

77
    A mohlo být 3:0! Výbornou střelu vyslal na bránu Pyuniku Biliński, s mírnou tečí jednoho z hostujících obránců končí míč těsně vedle levé tyče Manukyana.

78
    Následný rohový kop se domácím příliš nevyvedl a u míče už hosté.

80
    S dobrým pokusem Yuspashyana si poradil domácí brankář, který vyrazil na roh.

81
    Hosté budou naposledy střídat. Odchází Pogosjan Ga., kterého nahradí Zakaryan.

83
    Naposled střídají i domácí. Odešel Komolov, kterého už nahradil Freidgeimas.

84
    Pomalu se nám blíží konec zápasu a sledujeme hodně slabou pasáž hry.

85
    Oba celky už by se nejraději viděly v kabině, ani jeden už nechce inkasovat.

86
    Střela kapitána Manoyana nadělala Vitkauskasovi pořádné problémy. Doposud největší šance arménského celku!

87
    Následný rohový kop hostů končí až za bránou domácího brankáře.

88
    Ale řekl bych, že zápas už se jen z povinnosti dohrává.

89
    Opravdu to nevypadá, že by jeden nebo druhý celek měl ještě udeřit.

90
    Hlavní sudí Masiah bych řekl, že ani nemá důvod nastavovat velkou porci času.

90+1
    Budou to 3 minuty!

90+2
    Jeden z posledních hostujících útoků končí v zámezí.

90+3
    Ještě střela Voskanyana, která byla takovou tečkou za dnešním zápasem.

Je dobojováno! Domácí po dobrém výkonu zaslouženě vítězí poměrem 2:0. První poločas byl jasnou záležitostí domácích, ale branku litevský celek vstřelit nedokázal. To se ale povedlo hned ve druhé minutě druhého poločasu. Poté ještě jednu branku domácí přidali v 66. minutě a podepsali tak konečný výsledek 2:0, který je poměrně slušným před odvetou.

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:03:30)