Brugge – Mechelen 1:1 (kon.) | Anderlecht – Cercle Bruggy 2:1 (kon.) | Charleroi – Kortrijk 2:0 (kon.)
Waregem – Beerschot 0:0 (kon.) | Leuven – Gent 1:1 (kon.) | Lierse – Mons 0:3 (kon.)
SV Zulte Waregem
0:0 (0:0)
KFCO Beerschot Wilrijk
cz Sobota 01.12.2012, 20:00 • Regenboogstadion (Waregem) • Belgická Jupiler Pro League

Je tu konec, ani druhý poločas nenabídl zajímavou podívanou. Domácí byli sice lepším týmem, ale gól nedali a soupeř si díky svého pevné obraně připisuje jeden bod do tabulky. Pro favorita zápasu je to poměrně ztráta. Tolik tedy z belgické ligy, příště zase na počtenou. (21:54:42)

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu.

88
    Spíše takovým taktickým faulem si pomohl hostující Marzo, který narušil souhru Berriera s Lendričem.

86
    Blíží se závěr a hosté jsou blízko k zisku bodu.

84
    Zulte se stále snaží něco s výsledkem udělat, ale obrana hostů působí celý zápas velice jistě.

82
    Je tu druhé střídání v týmů domácích. Ze hry odchází Verboom, na jeho místo jde Hazard.

80
    Deset minut do konce zápasu a stále jsme se branky nedočkali.

78
    Hosté inkasují druhou žlutou kartu v dnešním zápase. Potrestaným je Mikulič, který zakopl zbytečně míč.

76
    Poprvé střídají také hosté. Lodivod Wim De Corte stahuje z placu Munungu a zbytek duelu odehraje maďarský fotbalista Bodor.

75
    Na opačném konci hřišti se uvolňoval na hranici velkého vápna Marzo, ale jeho kličkovanou velice záhy zabrzdili domácí beci.

73
    K míči se postavil Lendrič a vypálil hodně vysoko nad bránu. Možná měl volit nějaký nacvičený signál.

72
    Malanda zastaven pětadvacet metrů od vápna, chystá se standardka pro Waregem.

70
    Naessens nehraje vůbec špatný zápas. Rve se srdnatě proti bojujícím hostům. Teď obstřelil obránce Mikuliče, ale Van Langendonc připraven u své pravé tyčky.

67
    Waregem otevřel obranu a snaží se více útočit. To ale může spíše vyhovovat na brejky hrajícím hostům. Francois ukázal rychlé nohy, ale zakončení bylo nepřesně a slabé.

65
    Hostům naopak tento vývoj duelu vyhovuje. Stále se soustředí spíše na bránění a do útoku se příliš netlačí.

63
    Do hry se vkrádá mnohem víc nepřesností a nervozity z pohledu domácího mužstva.

61
    Na karty máme vyrovnáno, za domácí je potrestán Delaplace.

60
    A právě střídající Lendrič vyslal na Van Langendonce dobrou přízemní střelu. Ta však končí u doposud bezchybného hostujícího strážce svatyně.

58
    Domácí kouč se snaží oživit útok svého týmu, proto střídá. Záložníka Serwyho nahrazuje ofenzivní hráč Lendrič.

56
    Po pravé straně pelášil Leye a ihned centroval do pokutového území. Tam před dotírajícím Naessensem zasáhl v poslední moment Bravo.

54
    Stále se hraje bez branek, nic na tom nemění ani trestný kop Berriera, který byl hodně špatně rozehraný.

53
    To Van Langendonc musel rovnou zasahovat. Na pěknou střelu Serwyho reagoval výborným zákrokem.

51
    Prudká rána Veselinoviče měla dobré parametry, Bossut se musel protáhnout.

49
    Střílený centr předvedl Delaplace a málem dokázal zakončit Naessens, ale nestalo se tak.

47
    Druhý poločas začal bez nějakých změn v sestavách obou týmů. Uvidíme, co nás tato půle nabídne. Favorit zatím mírně řečeno tápe.

46

Máme za sebou první poločas, který nebyl nikterak zážívný. Domácí byli sice lepší a aktivnějším týmem, přesto své dvě velké šance využít nedokázali. Hosté se do příležitostí dostávali pouze sporadicky a spíše se soustředili na defenzivu. Tolik první poločas, ten druhý startuje v 21:05.

45
    Nad plán se bude hrát ještě jedna minuta.

45
    Uvidíme, kolik sudí Geldhof nastaví, řekl bych, že více jak minuta to nebude.

44
    Prvním potrestaným hráčem zápasu je hostující Malul.

43
    Dobrou střelu vyslal na Bossuta útočník Francois, domácí brankář si za celý poločas nesáhl na míč, až nyní musel ukázat něco ze svého umění.

41
    Malanda hledal centem nabíhajícího Naessense, ovšem ten měl k míči o krok dál a nedostal se k němu.

39
    Standardku zahrávali také domácí, konkrétně Verboomem. Ten se s ničím příliš nepáral a rovnou napřáhl na bránu. Míč šel metr nad bránu.

36
    Zhruba deset minut do konce poločasu a míče jsou hráči SV Zulte.

35
    Hosté měli k dispozici standardku, ke které se postavil Nyoni. Jeho akce však velice rychle končí, protože se mu ve vápně nepodařilo najít žádného ze svých spoluhráčů.

33
    Hosté stále na něco slibného čekají, vše končí spíše u náznaků.

31
    Půlhodinka hry za námi, viděli jsme dvě dobré šance druhého týmu tabulky, nicméně gól nepadl.

29
    Tak, tohle by šlo. Ovšem Van Langendonck předvedl výborný zákrok. Po kombinační akci domácích se ocitl na malém vápně Delaplace a jeho taková spíše hokejová teč, končí u reflexivně zasahujícího brankáře hostí. Skóre se mohlo měnit, ale Beerschot přežil tuto situaci.

27
    Domácí to zkouší dlouhými nákopy, ale stopeři soupeře stojí pozorně jako věže.

25
    Střela z dálky v podání Serwyho končí v rukavicích Van Langendoncka.

23
    Na druhé straně další náznak brejku, po levé straně upaloval Brillant, toho v poslední moment zastavil Colpaert.

21
    Rohový kop domácích vybojoval Verboom a jeho centr nebyl vůbec špatný. Našel hlavičku Leye a ten jen o pár čisel minul tři tyče brány Beerschotu. Asi největší šance dosavadního průběhu zápasu.

19
    Veselinovič zajel do Malandy a hostující záložník může být rád, že se jeho prohřešek obešel bez karetního napomenutí.

17
    Domácí to mají zatím velice těžké se prosadit, ale jsou pohyblivější a aktivnější.

16
    Trošku takový prešovský beton.

15
    Stále se hraje spíše u pokutového území Beerschotu, hosté brání prakticky v deseti.

13
    Hosté se budou spoléhat na rychlé brejky a koncentrovanou obranu, Jinak to dnes ani nepůjde, pokud budou chtít něco na soupeřově hřišti uhrát.

12
    Hezká střela Naessense, který před hranicí vápna vyslal technickou střelu a ta šla pěkně k levé tyči. Nakonec se vymotala vedle. Ale první náznak gólovky je tu a obstarali ji hráči Waregenu.

10
    Roh zahrávali také hosté, ale Bossut byl na svém místě. Na brankovišti likviduje Munungův centr.

8
    Domácí jsou zatím mírně aktivnější, což se také dalo dle postavení v tabulce očekávat.

6
    Na druhé straně zkoušel své štěstí z dálky Mikulič, jeho pokus byl však hodně nepřesný.

4
    První roh zápasu zahrával Verboom, brankář Vam Langendonck v pohodě kryje.

3
    Hosté mohli jít do přečíslení, nicméně obrana Waregenu si poradila.

2
    Domácí začali útočně, první akci vymyslel Malanda, ale jeho centr byl až příliš dlouhý.

1

SV Zulte-Waregem: Bossut - Colpaert, De Fauw, D'Haene, Malanda, Verboom, Berrier, Delaplace, Serwy, Leye, Naessens.
    Trenér: Francky Dury.

Koninklijke Beerschot AC: Van Langendonck - Bravo, Mikulič, Malul, Brillant - Marzo, Decker, Nyoni, Veselinovič, Mununga - Francois.
    Trenér: Wim De Corte.

Rozhodčí: Geldhof - Bossuyt, Demaeseneer.

Hráči spolu s rozhodčími nastupují na hřiště, za pár chvil můžeme začít.

SV Zulte-Waregem: Jasným favoritem jsou domácí, kteří okupují přední příčky tabulky. Jsou momentálně na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Anderlecht. Deset výher, tři remízy a čtyři prohry, to je vizitka Waregenu.

Koninklijke Beerschot AC: Je zatím na dvanáctém týmu tabulky po sedmnácti kolech. Na svém kontě má pět výher, dva nerozhodné výsledky a deset proher. Celkově pouhých sedmnáct bodů.

Hezký sobotní večer, vítejte u sledování nejvyšší belgické soutěže. Fotbal se pomalu hlásí o pauzu, dnes zbývá odehrát poslední kolo letošního roku. Než se uloží fotbalisté k zimnímu spánku, budeme se věnovat duelu mezi Zulte Waregenem a Beerschotem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.