Twente – Den Haag 2:0 (kon.) | Feyenoord – Waalwijk 2:0 (kon.) | Willem II – Heerenveen 3:1 (kon.)
Amsterdam – Eindhoven 3:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:1 (1:1)
PSV Eindhoven
cz Sobota 01.12.2012, 20:45 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Holandská Eredivisie

V druhé půli jsme viděli dva rozhodující góly, o které se postarali Hoesen s Fischerem, a vystříleli tak 3 body pro svůj tým. Ajax většinu zápasu jasně dominoval, zejména v první půli byl výsledek 1:1 zcela neodpovídající dění na hřišti. Domácí svou převahu nakonec dokázali promítnout i na skóre a zasloužene vítězí v tomto pohledném zápase. (23:00:56)

Držení míče: 65% - 35%

Střely na branku: 11:5
    Střely mimo branku: 10:4

74
    Hráč PSV Eindhoven Martens si odnesl po zákroku žlutou kartu.

71
    Domácí hráč Van Rhijn obdržel žlutou kartu.

90+3
    Ajax se ubránil a zdržuje hru na útočné polovině.

90+3
    Jedna z posledních šancí PSV vedená po levé straně.

90+2
    Zbytečné ztráty hostů dovolují Ajaxu zkoušet opětovné náběhy do útoku. Ajax se už ale nikam hnát nepotřebuje.

90+1
    Útočné snažení Ajaxu bylo na hranici vápna odvráceno. Na tahu je PSV.

90
    Rozhodčí nastaví čas zápasu o 3 minuty.

90
    PSV Eindhoven se snaží z posledních sil, obrana Ajaxu je ale k ničemu vážnějšímu nepouští.

89
    Ajax opět útočí, ale jeho snahy skončily útočným faulem. Rozehrávají hosté.

87
    Ajax právě vstřelil branku!
    Po nakopnutém balónu se míč odrazil pod nohy VIKTORU FISCHEROVI. Waterman se snažil vyběhnout a snížit střelecký úhel, ale Fisher ho kličkou doleva obešel a uklidil míč do prázdné brány.

84
    PSV Eindhoven nasazuje do hry čerstvou sílu. Na hřiště se podívá Memphis Depay místo svého parťáka Dereijcka.

83
    Tempo utkání již není takové jako v prvním poločase. Hráči na obou stranách hodně chybují.

76
    PSV Eindhoven střídá. Wijnalduma nahradí Matavž.

80
    Ajax opět střídá. ze Hřiště odchází střelec druhého gólu Hoesen. Nahradí ho Schone.

79
    PSV Eindhoven zakládal útočnou akci tři proti třem. Obrana Ajaxu s přehledem ubránila tento nebezpečný nájezd.

78
    Ajax objevil slabinu soupeře. Snaží se dostávat do útoku po levé straně a zatím to náramně vychází. Tato akce ovšem skončila pouze odkopem od branky PSV.