Lyon – Montpellier 1:0 (kon.) | Évian TG – Nancy 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sochaux 2:2 (kon.)
Lille – Bastia 0:0 (kon.) | Nice – Paríž 2:1 (kon.) | Valenciennes – Remeš 1:0 (kon.)
Olympique Lyon
1:0 (0:0)
HSC Montpellier
cz Sobota 01.12.2012, 17:00Ligue 1 Uber Eats

To je ode mne vše. Přeji příjemný zbytek večera.

Dnešní zápas je u konce. Vítězství zůstane zde v Lyonu a nutno dodat, že zaslouženě. Především výkonem v první půli si domácí tým vytvořil velké šance a z jedné z nich dokázal vstřelit branku. Ve druhé půli se nehrál příliš pohledný fotbal. Domácí celek se soustředil na bránění a dělal to na výbornou. Montpellier si za celý zápas nevytvořil žádnou větší příležitost a tak dnes odjíždí s prázdnou.

94
    Vypadá to, že domácí si vítězství s největší pravděpodobností uhájí.

93
    Lyon má teď míč na svých kopačkách a snaží si dojít pro faul. Hosté jsou již velmi nervózní a nevědí, co dřív.

91
    A mohlo být rozhodnuto. Hráči Montpellieru byli zcela soustředěni na půli soupeře. Domácím se podařilo využít chyb v jejich rozehrávce a šli do přečíslení. Toho ale nedokázal Gomis využít a před brankářem selhal!

90
    Ale hosté budou mít ještě hodně času. Rozhodčí nastaví 4 minuty.

89
    Hosté se teď sice dokázali dostat s míčem až k hranici malého vápna, ale to bylo všechno.

87
    Montpellier sice kombinuje na půli soupeře, ale chybí tomu nějaká smysluplnější akce. Lyon s velkým přehledem brání a hosty nepouští k žádnému pokusu ke střele.

86
    Přichází ještě jedno taktické střídání na domácí straně. Za potlesku publika odchází Grenier. Na posledních pár minut okusí trávník Fofana.

85
    Utkání se nezadržitelně blíží ke konci. Uvidíme, jestli dokáže hostující celek využít zbytky sil a případně srovnat.

83
    Vercoutre dnes nemá v podstatě narozdíl od svého protějšku žádnou práci. Montpellier zatím neposlal žádný přesně mířený pokus mezi tři tyče.

82
    A mohlo to být rázem už o dvě branky! Bastos poslal krásný centr na vzdálenější tyč, kde byl zcela osamocený Gomis. Jenže tuto akci dokázal fantastickým výběhem a následným atletickým zákrokem hostující brankař zlikvidovat!

80
    Ale z něho žádná akce nevznikla, a tak mohou jít do útoku znovu hosté.

79
    A Lyon může nasbírat cenný čas. Bude zahrávat rohový kop.

79
    Domácí tým je zatažen na své půli a snaží se těžit z případných protiútoků.

76
    Hosté teď přeci jen začínají mít mírnější převahu. Podaří se jim vyrovnat?

75
    A vidíme další střídaní na straně Lyonu. Ghezzala na poslední čtvrt hodinu nahradí Gourcuff.

73
    Domácí zahrávali další z mnoha přímých kopů. Grenier se rozhodl vystřelit z velké vzdálenosti a s jeho střelou měl Ligali velké problémy.

71
    Hra je hodně rozkouskovaná. Lyonu momentální výsledek stačí a kontroluje hru. Hosté sice musejí srovnat, ale zatím to nevypadá, že by se Montpellier uchyloval k nějakém většímu tlaku.