Aston Villa – Brighton 6:1 (kon.) | Bournemouth – Arsenal 0:4 (kon.) | Everton – Luton 1:2 (kon.)
Manchester United – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Newcastle – Burnley 2:0 (kon.) | West Ham – Sheffield Utd. 2:0 (kon.)
Wolverhampton – Manchester City 2:1 (kon.) | Tottenham – Liverpool 2:1 (kon.)
Newcastle United
2:0 (1:0)
Burnley FC
cz Sobota 30.09.2023, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 7. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (18:07:53)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 12:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:15.

Sobotní duel anglické Premier League mezi Newcastlem a Burnley skončil, šťastnější z něj odcházejí určitě domácí, kteří svého soupeře porazili 2:0. ¨
    První šanci zápasu však mělo Burnley, avšak útočníka Amdouniho skvěle vychytal brankář Pope. Na druhé straně však gól ve 14. minutě padl, a to když si míč vzal Miguel Almirón a svou nádherou kroucenou střelu namířil přesně do šibenice branky hostů. Vedení pak domácím mohl navýšit Isak nebo Anderson, ani jeden z nich však proti brankáři Traffordovi neuspěl.
    Druhý poločas pak začali lépe domácí, kteří také byli blízko druhé brance. Trippier se opřel do míče a vypálil, jeho pokus změnil díky teči obránce úplně směr a zadák Beyer si určitě velmi oddechl, když míč jen projel vedle levé tyče. V 75. minutě pak po zákroku Al-Dakhila v pokutovém území dostali Straky možnost navýšit své vedení z penalty, kterou suverénně proměnil Alexander Isak a vstřelil druhý gól svého týmu. Chvíli na to pak mohlo snížit po rohu i Burnley, penaltového hříšníka Al-Dakhila však vychytal bývalý brankář právě Burnley Nick Pope. Další nebezpečné akce zápas nepřinesl, a tak si domácí Newcastle připsal další body do tabulky. Naopak čekání Burnley na výhru se zase prodlužuje.

90+6

90+6
    Poslední sekundy zápasu odehrají hosté na vlastní polovině.

90+6
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Valentino Livramento,
    ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Jacob Murphy.

90+5
    Jacob Bruun Larsen přihrával pod sebe před branku domácích, tam však byly pouze domácí, kterým se poté podařilo míč odklidit.

90+4
    Ten však skončil už na polovině hřiště díky dobrému defenzivnímu zákroku Schära.

90+3
    Po odhlavičkovaném centru Trippiera ještě sice na chvíli udržel anglický reprezentant hrací předmět u svých kopaček, pak jej ale jeho spoluhráči ztrácí a Burnley míří do protiútoku.

90+2
    Domácí fotbalisté i ve druhé nastavené minutě drží míč a kombinují s ním.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    V 90. minutě se ještě do zakončení dostal Isak, jeho ránu však chytá gólman Trafford.

90
    Guimaraesovi vůbec nevyšel dotyk s balonem a míč místo na kopačky spoluhráče poslal za autovou čáru.

89
    Sean Longstaff čistě odzbrojený od míče Cullenem.

88
    Střídání v týmu Burnley FC:
    ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Vitinho,
    ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Anas Zarúrí.

87
    Kombinaci domácích přerušuje faulem Josh Brownhill.

86
    Hosté chvíli obléhali pokutové území soupeře, následně však vyslal Brownhill až příliš rychlou přihrávku, která doputovala k brankáři Popeovi.