Aston Villa – Brighton 6:1 (kon.) | Bournemouth – Arsenal 0:4 (kon.) | Everton – Luton 1:2 (kon.)
Manchester United – Crystal Palace 0:1 (kon.) | Newcastle – Burnley 2:0 (kon.) | West Ham – Sheffield Utd. 2:0 (kon.)
Wolverhampton – Manchester City 2:1 (kon.) | Tottenham – Liverpool 2:1 (kon.)
AFC Bournemouth
0:4 (0:2)
Arsenal FC
cz Sobota 30.09.2023, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 7. kolo

Tohle již bude ode mne vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit u dalšího Onlinu. (18:05:42)

Hlavní rozhodčí ukončil zápas 7. kola Premier League mezi Bournemouth a Arsenalem. Hosté předvedli skvělý výkon a po zásluze vyhráli 4:0.
    V prvním poločase vsítil v 17. minutě gól Bukayo Saka, který dorazil hlavičku Gabriela Jesuse odrazenou od tyče. Na konci 1. poločasu zvýšil na dva nula Martin Ödegaard z pokutového kopu.
    Hned na začátku druhého poločasu zvýšil na 3:0 Kai Havertz z penalty, který tak protrhl své střelecké trápení. V nastaveném čase 2. poločasu upravil skóre zápasu na 4:0 Ben White. Hráči Bournemouth se za celý zápas zmohli pouze na jednu střelu na branku.

90+8

90+7
    E. Smith Rowe nebezpečně vystřelil. Brankář Neto výborně zakročil.

90+6
    VAR ještě přezkoumával celou situaci, ale o Offside se nejednalo. Branka platí.

90+3
    Po precizně rozehraném volném přímém kopu si domácí obrana nepohlídala BENA WHITA, které hlavou vsítil gól. Brankář neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Ödegaard.

90+2
    Fabio Vieira byl faulován. Hosté budou zahrávat přímý volný kop se zajímavé pozice.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Velkou hrubku předvedl I. Zabrarnyi. Gabriel Jesus potáhl míč a byl faulován. Rozhodčí správně ponechal výhodu, kterou tristně zahodil Smith Rowe.

89
    M. Senesi se pokoušel najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho centr skončil u hostujícího brankáře Raye.

87
    Gabriel Jesus si naběhl na fantastickou přihrávku. Brankář Neto jeho pokus vyrazil právě do Jesuse a od něj se míč dostal do outu.

86
    Hráči Arsenalu aktuálně kontrolují hru a Bournemouth nepouštějí k míči.

84
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Antoine Semenyo,
    ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Adam Smith.

83
    Hráči Arsenalu se teď hodně zlobí, neboť rozhodčí Salisbery ukázal proti nim. Hráči Bournemouth budou vhazovat.

82
    Hostující kapitán byl nepříjemně faulován. Arsenal bude rozehrávat volný přímý kop.

81
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho.

81
    ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Emile Smith Rowe.

79
    Brankář Neto se svíjí v bolestech, neboť Gabriel Jesus omylem lehce přišlápl jeho ruku. Hra je tak prozatím pozastavena.

Jan Janča

Góly: 17. Saka (Jesus), 44. Ödegaard (pen.), 53. Havertz (pen.), 90+3. B. White (Ödegaard)

Karty:   33. Havertz (ARS)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:10.
    AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Senesi, Kerkez (84. Semenyo) – Billing (75. Rothwell), Cook – Tavernier (59. Sinisterra), Christie (84. Smith), Kluivert (59. Ouattara) – Solanke.
    Náhradníci: Radu – D. Brooks, Moore, Traorè.

Tréner: Iraola A.

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko (69. Tomijasu) – Ödegaard (C), Rice (81. Jorginho), Havertz (81. Smith Rowe) – Saka (77. Vieira), Nketiah (69. Nelson), Jesus.
    Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Trossard, Alnaní.