Turín – Empoli 1:1 (kon.) | Monza – Spezia 2:0 (kon.) | Salernitana – Hellas Verona 2:1 (kon.)
Udinese – Bergamo 2:2 (kon.) | Cremonese – Neapol 1:4 (kon.) | AS Rím – Lecce 2:1 (kon.)
US Salernitana 1919
2:1 (1:0)
Hellas Verona
cz Nedeľa 09.10.2022, 15:00 • Stadio Arechi, Salerno • Talianska Seria A • 9. kolo

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek víkendu. (17:17:55)

Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté, kdy hrozili především z křídelních prostorů. Odměnou jim byla branka Depaoli z 54. minuty. Další branku mohl přidat Verdi, jenž nastřelil pouze levou tyč. Domácí se do šancí moc nedostávali a hrozili spíše z protiútoků. Nečekaným gólem v 94. minutě rozhodl o výsledku zápasu Dia. Vyhrocený závěr přinesl ještě 2 červené karty, které byly zajisté zbytečné. Domácí si z dnešního utkání odnáší velmi cenné 3 body. Naopak hosté si připisují 4. porážku v řadě.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:15.

90+10

90+9
    Boulaye Dia měl příležitost zvýšit rozdíl ve skóre. Ve vápně byl stažen na zem obráncem Verony, sudí tento zákrok nechal bez odpískání.

90+7
    Červenou kartu vidí také mimo hřiště Federico Ceccherini.

90+7
    Ivan Radovanović si na závěr komplikuje start v dalším zápase. Rozhodčí totiž vytáhl z kapsy kartu červené barvy, což znamená, že domácí kapitán musí opustit hrací plochu.

90+5
    Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Flavius Daniliuc).

90+5
    Na hřišti jsou k vidění velké oslavy domácího celku. Čas stále běží.
    90+4. Boulaye DIA - 2:1

90+4
    Salernitana právě vstřelila branku!
    BOULAYE DIA se na hranici vápna dostal ke střele, a svým pokusem nedal brankáři sebemenší šanci. Salernitana tak v samotném závěru přelívá skóre utkání na svou stranu.

90+2
    Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Junior Sambia).

90+1
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Norbert Gyömbér, přichází Junior Sambia,
    ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Dylan Brún.

90
    Hlavní arbitr nastaví 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Táhlý tlak se daří udržet hráčům Verony na útočné polovině. Obrana domácích má plné ruce práce.

89
    Verdiho centr dokázala odvrátit obrana Salernitany. Míč na kopačkách dlouho neudržela. V útoku budou moct pokračovat hosté.

88
    V závěru utkání mohou Hellas rozhodnout z dalšího rohového kopu.

87
    Trenér Cioffi využil již páté střídání, a výrazně tak oživil hru hostujícího celku.

86
    Střídání v týmu Hellas Verona FC:
    ze hřiště odchází Fabio Depaoli, přichází Davide Faraoni,
    ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Juan David Cabal.

85
    Pasquale Mazzocchi se uvolnil na levé straně. Jeho prudkou střelu ovšem zblokoval vlastní spoluhráč. Velká smůla pro domácí celek.

84
    Salernitana se dostala do útoku. Centr z pravé strany hosté odvrátili.

83
    Další ošetření si tentokrát vyžádal Federico Ceccherini. Bolestivě se drží za kotník.

82
    Odražený balón se odrazil ke Coulibalymu, ten nezazmatkoval a míč dostal daleko od brány.

81
    Centr do vápna z pravé strany odhlavičkoval Norbert Gyömbér na rohový kop.

79
    Žlutá karta pro tým Hellas Verona FC (Ibrahim Kakari).
    78. Střela Verdiho skončila pouze na tyči

78
    Jedovatá střela Verdiho se otřela o levou tyč. Málo chybělo ke třetí brance zápasu.

77
    Hra se přelívá ze strany na stranu, momentálně jsou na míči Hellas. Obrana domácích je velmi organizovaná, a tak hráči nemají jednoduchou cestu k bráně.

75
    Výběhem pomohl Luigi Sepe svým obráncům. Míč tak drží pod kontrolou ve vlastní náruči.

73
    Spousta hlavičkových soubojů byla vidět u půlícího kruhu.

71
    ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Ibrahim Kakari,
    ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Yayah Kallon.

70
    Po přezkoumání u videa se ruka Ivana Radovanoviće jako přestupek počítat nebude.

69
    Sudí Ghersini se jde sám podívat k obrazovce.

68
    Doig prokličkoval do středu hřiště a přihrávkou našel Velosa. Ten balón poslal přesně na ruku soupeře. VAR je opět v akci, a bude zvažovat pokutový kop.

67
    Verona se od začátku druhé půle prezentuje velmi aktivně a soupeře drží na vlastní polovině.

64
    Josh Doig prokličkoval mezi dvěma obránci do slibné střelecké pozice. Jako zakončení zvolil střelu na přední tyč. Střela zaletěla pár decimetrů vedle levé tyče.

63
    Boulaye Dia se mohl pustit do rychlého útoku. Nakonec zvolil přihrávku dozadu, což pobouřilo některé z jeho spoluhráčů.

62
    Antonio Candreva vyhodnotil standardní situaci jako vhodnou ke střele. Balón však poslal asi 5 metrů nad bránu. Lorenzo Montipò tak zůstal chladným.

61
    Pirola ve vlastním vápně zahrál balón rukou. Sudí Ghersini posoudil, že při tomto obranném zákroku byl Pirola faulován. Penalta se tak kopat nebude.

59
    ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Boulaye Dia,
    ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Erik Botheim.

58
    Fabio Depaoli tvrdě zasáhl ve výskoku domácího hráče. Na hrací ploše bude potřeba ošetření.
    56. Fabio DEPAOLI - 1:1

56
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    Tečovaný centr od Doiga skákal malým vápnem. Hlavou si ho našel na zadní tyči FABIO DEPAOLI a z bezprostřední blízkosti se nemýlil.

55
    Piatkova střela z delší vzdálenosti přelétla Montipovu svatyni.

53
    Lassana Coulibaly špatně došlápl. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.

52
    Ajdin Hrustic je v posledních minutách velmi vidět, a představuje velké nebezpečí hlavně pro domácí obránce.

51
    Veroně se podařilo zamknout domácí před vlastní šestnáctkou. Postupná kombinaci vzešla ke střele Velosa. Přízemní zakončení bez problémů lapil Sepe.

50
    Hráčum Salernitany se podařilo dostat před vápno hostů. Křižný míč Federica Bonazzoliho skončil ale v zámezí.

49
    Těžkou práci měl při boxování centru Luigi Sepe, míč však odvrátil do bezpečných prostorů.

48
    Ajdin Hrustic si kličkami na levé straně snažil obejít obránce. Z jeho snažení mají Hellas roh.

47
    Nepřesná přihrávka Joshe Doiga na rozběhnutého Hrustice znamená pro Hellas ztrátu míče.

46
    ze hřiště odchází Thomas Henry, přichází Milan Djurić.

46

V první desetiminutovce byla aktivnější Verona, ale do žádné výrazné šance se nedostala. Poté začali více kousat domácí a v 19. minutě se šli hromadně radovat po gólu Piatka. Hra je často přerušována fauly, a s přibývajícími minutami byl tlak na rozhodčího větší. To jsme poznali hlavně na konci poločasu, kdy především hráči Verony vedli hlasité protesty. Skóre po prvním poločase – 1:0.

45+2

45+2
    Fabio Depaoli obdržel žlutou kartu za nemístné poznámky vzhledem k rozhodčímu.

45+1
    Do přečíslení 3 na 2 upaloval s míčem Lassana Coulibaly. Přihrávkou do prava vybídl ke střele Piatka. Ten bránu vysoce přestřelil.

45
    Nastavovat se budou 2 minuty.

45
    Ivan Radovanović opět prověřil střelou Lorenza Montipa. Jeho pokus poslal pár čísel nad břevno.

43
    Po pravé straně měl prostor s míčem Josh Doig. Skluzem ho odzbrojil Pasquale Mazzocchi. Hosté budou vhazovat aut nedaleko rohového praporku.

41
    Postupným útokem se snaží dostat hráči Verony blíž a blíž k soupeřově bráně.

40
    Krzysztof Piątek hledal průnikovou přihrávkou Candrevu. Výborně přečetl hru Federico Ceccherini a tento útok zastavil.

38
    Hra je opět na nějakou tu minutku přerušena. Na zemi zůstal ležet Lassana Coulibaly po střetu se svým spoluhráčem.

37
    Jeden z hráčů Hellas se po pádu ve vápně dožadoval pokutového kopu. Hlavní rozhodčí byl však jiného názoru.
    35. Zakončení Guntera

35
    Přetažený centr na zadní tyč vracel směrem na bránu Koray Günter. Jeho hlavička skončila smolně na břevně.

34
    Rohový kop teď budou zahrávat hosté.

33
    Prověřit brankáře Montipa chtěl ze střední vzdálenosti kapitán Pasquale Mazzocchi. Jeho střela mu ale vůbec nesedla a letěla zhruba 10 metrů od pravé tyče.

32
    Hra je velmi často přerušována. Ajdin Hrustic se opět provinil proti pravidlům.

30
    Střelecký pokus z velkého úhlu vyslal po zemi na přední tyč Lassana Coulibaly. Brankář Lorenzo Montipò byl v pozoru.

29
    Josh Doig fauloval na útočné polovině Candrevu. Ten si toto nenechal líbit a slovně se ozval vůči svému soupeři. Hlavní rozhodčí hráče uklidnil a potrestal je domluvou.

28
    Simone Verdi se při kličce u postranní čáry dostal s míčem mimo hrací plochu. Toto posouzení pomezního rozhodčího se mu výrazně nelíbí.

26
    Centr odvrátili hráči Verony pouze na roh.

25
    Míč si na střed navedl Lassana Coulibaly. V jeho postupu bráně byl faulován. Domácí tak mají další slibně vypadající standardní situaci.

23
    Hra se teď opravdu přiostřila a sudí Ghersini vytahuje druhou žlutou kartu v krátkém úseku.

21
    Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Krzysztof Piątek).

21
    Přestupku se dopustil Ajdin Hrustic. Hlavní arbitr bez váhání odpískal standardní situaci pro domácí.

20
    Vše ještě přezkoumal VAR, ale branka platí!
    19. Krzysztof PIĄTEK - 1:0

19
    KRZYSTOF PIATEK se po přihrávce Federica Bonazzoliho dostal přes 2 obránce přímo před brankáře a balón úspěšně dostal i přes teč brankáře přesně k levé tyči!

17
    Do útoku se vydali domácí. Obránce Josh Doig si s touto situací poradil. Rozehrávat bude brankář Lorenzo Montipò.

16
    Verdi skluzem fauloval Ivaan Radovanoviće . Bolestivěji z tohoto souboje však vyšel hráč Hellas.

14
    Nepřesnou přihrávkou se snažil najít Ajdin Hrustic Fabia Depaoliho, jejich nedorozumění využil Lovato.

13
    Do nebezpečné pozici se dostal Fabio Depaoli, jeho pokus zblokoval v bezprostřední blízkosti brankář Sepe. Roh pro hosty.

11
    Prudký centr do vápna odhlavičkoval Flavius Daniliuc do bezpečí. Poté sudí odpískal faul, a tak s míčem na kopačkách budou pokračovat hráči Salernitany.

10
    Antonio Candreva šikovným obranným zákrokem přerušil slibně rozvíjející se útok hostů.

9
    ze hřiště odchází Giulio Maggiore, přichází Tonny Vilhena.

8
    Domácí obrana si poradila s dlouhým míčem a poprvé se do hry zapojil také brankář Luigi Sepe.

6
    Nepříjemné chvíle teď prožívá Giulio Maggiore. Rozhodčí povolil přístup na hrací plochu zdravotníkům.

4
    První standardní situace se ujal Simone Verdi, jeho centr do vápna zblokovala obrana Salernitany.

3
    Centr na Fabia Depaoliho skončil nepřesně v zámezí. Vhazovat u vlastního rohového praporku budou domácí.

1
    První přihrávky v dnešním zápase čítají hosté.

1

US Salernitana 1919: Sepe – Gyömbér, Daniliuc, Lovato – Candreva, L. Coulibaly, Radovanović (C), Maggiore, Mazzocchi – Piątek, Bonazzoli.
    Náhradníci: Fiorillo, De Matteis – Brún, Bradarić, Sambia, Vilhena, Botheim, Valencia, Kastanos, Capezzi, Dia, Motoc, Iervolino, Pirola.
    Trenér: D. Nicola

Hellas Verona FC: Montipò – Hien, Günter, Ceccherini – Depaoli, Tameze, Veloso (C), Doig – Verdi – Hrustic, Henry.
    Náhradníci: M. Chiesa, A. Berardi, Perilli – Faraoni, Hongla, Djurić, Piccoli, F. Terracciano, Kallon, Cabal, Sulemana, Cortinovis.
    Trenér: G. Cioffi

Rozhodčí: Ghersini – Sechi, Massara.

Vzájemné zápasy

Minulou sezónu se na Stadio Arechi dělily body po remíze 2:2. V lednové odvetě na půdě Verony se z výhry radovali hosté po výsledku 1:2. Tehdy rozhodl v 70. minutě Kastanos.

Salernitana se po 8 odehraných kolech nachází na 14. místě se 7 body. To je od představ trenéra Nicoly daleko. Jediné letošní vítězství si hráči Salernitany připsali v posledním srpnovém zápase proti Sampdorii (4:0). Z posledních 5 zápasů vydřeli, fotbalisté sídlící nedaleko Boloňy, do tabulky 3 body (3 remízy + 2 porážky), přičemž v minulém zápase odjížděli ze Sassuola s výpraskem 5:0. To budou chtít hráči na domácím hřišti zajisté odčinit. Zajímavostí je, že z 10 vstřelených branek se Diovi, jako jedinému z týmu, podařilo vsítit více než 1 gól.

Hellas Verona FC

Veroně se poslední zápasy moc nevyvedly a momentálně se potýká se třemi ligovými porážky v řadě. Po 8 zápasech obsazují Hellas sestupovou osmnáctou příčku a v kolonce vítězství jim svítí číslo jedna. Jediný 3 bodový zisk uhájili v domácím prostředí v 5. kole proti Sampdorii (2:1), kdy vstřelili obě branky těsně před koncem 1. půle. Verona letos inkasovala 15x, zatímco soupeřovu síť rozvlnila 7x. Henry a Doig mají shodně po 2 přesných trefách a navýšit své střelecké konto budou chtít i v tomto zápase.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.