Bochum – Bayern 4:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Freiburg – Mainz 1:1 (kon.)
Fürth – Hertha 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 3:2 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:2 (kon.)
VfL Bochum
4:2 (4:1)
Bayern Mníchov
cz Sobota 12.02.2022, 15:30 • Rewirpowerstadion, Bochum • Nemecká Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Ve 22. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VfL Bochum a Bayern Mnichov. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Bayernu. A byla z toho dokonalá exhibice, neboť nováček ligy dostal od mistra tvrdou sedmigólovou lekci a Mnichov tak zvítězil 7:0. Dnes se bude hrát v Rewirpowerstadionu v Bochumu. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

VfL Bochum

Bochum je aktuálně na 11. místě s 25 body a skóre 20:30. Od pásma baráže ho ale dělí pouze tři body a nic tak není hotové. V posledním zápase zavítal na půdu Herthy. Ta sice šla ve 23. minutě do vedení, ale ve 48. minutě dokázal srovnat Polter a zápas nakonec skončil remízou 1:1. Nejlepším střelcem je se 7 góly Polter.

Bayern Mnichov

Bayern Mnichov je aktuálně na 1. pozici s 52 body a skóre 68:21. Náskok na druhý Dortmund je devítibodový a vypadá to, že z toho bude desátý titul v řadě a potvrzení dominance v Německu. Po výhře 4:1 na půdě Herthy se Bayern utkal v těžkém zápase doma s Lipskem. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení Müller, ale ve 27. minutě srovnal Silva. Před přestávkou ale vrátil vedení na stranu Bayernu nejlepší hráč světa Lewandowski. V 53. minutě sice Lipsko dokázalo podruhé srovnat po brance Nkunkua, ale o pět minut později si Gvardiol vstřelil vlastní gól a Mnichov šel potřetí v utkání do vedení. Následně už branka nepustila a Bayern vyhrál poměrem 3:2.

Posledních 5 zápasů Bayernu:

BUN: Bayern 3:2 Lipsko
    BUN: Hertha 1:4 Bayern
    BUN: Kolín n. R. 0:4 Bayern
    BUN: Bayern 1:2 Mönchengladbach
    BUN: Bayern 4:0 Wolfsburg

VfL Bochum: Esser – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj – Antwi-Adjei, Locadia, Holtmann.
    Náhradníci: Ernst – Asano, Bonga, Lampropoulos, Mašović, Pantovič, Polter, Stafylidis, Tesche.
    Trenér: Thomas Reis

Bayern Mnichov: Ulreich – Pavard, Süle, Upamecano, Lucas Hernández – Kimmich – Gnabry, T. Müller (C), Sané, Coman – Lewandowski.
    Náhradníci: Früchtl – Choupo-Moting, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Tolisso, Wanner.
    Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel.

1

2
    Patrick Osterhage se dopustil faulu ve středu hrací plochy na mnichovského hráče a Bayern tak bude u míče na své polovině.

3
    Serge Gnabry hledal Roberta Lewandowského, ale nakonec z toho nebyla přesná přihrávka a míč skončil v moci brankáře.

4
    Gerrit Holtmann se dostal z pravé strany do zakončení, ale to skončilo jen v moci brankáře Svena Ulreicha.

6
    Bayern Mnichov pokazil přihrávku dozadu a Jürgen Locadia se z protiútoku dostal do zakončení, ale to letělo jen nad bránu.

7
    Benjamin Pavard si dal pozor na rychlého Holtmanna a tělem jej odstrčil od míče.

8
    Anthony Losilla sice šel po míči, ale nakonec se dopustil jen útočného faulu a Joshua Kimmich se postará o rozehrání míče.

9
    Bayern právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají brankový účet utkání a vedou 1:0! Thomas Müller poslal skvělý centr do vápna na hlavu Comana, který z první poslal míč k ROBERTU LEWANDOWSKÉMU, jenž si dokázal balón zpracovat a zakončit k pravé tyči. Asistence: Kingsley Coman.

10
    Posléze ještě vše přezkoumal videorozhodčí, který následně potvrdil úvodní branku utkání.

12
    Bayern nyní nikam moc nespěchá a drží míč na své polovině.

13
    Kingsley Coman se snažil prodrat z levého křídla, ale nakonec z toho nebyla nic vážnějšího.

14
    Bochum právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! Gerrit Holtmann nabral rychlost na levém křídle a posléze našel svým centrem na hranici vápna CHRISTOPHERA ANTWI-ADJEIHO, který si pohrál se Sülem a zakončil fantasticky k levé tyči. Asistence: Gerrit Holtmann.

15
    Znovu se Gerrit Holtmann dostal dopředu po levé straně, ale tentokrát z toho nakonec nebylo nic vážnějšího.

17
    Bayern Mnichov opět rozjíždí další akci ze své obrany a zatím jen drží balón.

18
    Robert Lewandowski se snažil zakončit na levé straně vápna, ale jeho pokus byl zblokován obranou soupeře.

19
    Gnabry z pravé strany posunul míč Sanému, ale ten ještě hledal Comana, ovšem Cristian Gamboa se skvěle vrátil.

20
    Mnichov získal rohový kop z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného a obrana Bochumu si dokázala poradit.

22
    Maxim Leitsch raději poslal míč dozadu své obraně, ale následně měl Bochum problémy, ovšem ty dokázal vyřešit.

23
    Bayern sice vstoupil do utkání aktivně, ale nyní je k vidění celkem vyrovnaný souboj a Gerrit Holtmann pořádně větrá levou stranu.

24
    Málem se Bochum dostal do velké šance, ale Christopher Antwi-Adjei se ocitl v ofsajdu.

25
    Patrick Osterhage ukradnul míč Müllerovi, ale jeho následný centr z levé strany nepřinesl nic vážnějšího.

26
    Hosté si vypracovali střeleckou příležitost, ovšem ta nepřinesla nic vážnějšího a míč letěl vedle brány Essera.

28
    Nyní se toho na hrací ploše moc neděje. Bayern sice je častěji u míče, ale nemůže si vypracovat nějakou šanci ke vstřelení branky.

29
    Joshua Kimmich to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl zase tak nebezpečný a letěl pouze nad bránu Essera.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Bochum hraje s Bayernem smírně 1:1.

31
    Dayot Upamecano si nyní musel dávat pozor na dotírajícího se Holtmanna, který je zatím jeden z nejlepších hráčů na hřišti v dnešním utkání.

32
    Serge Gnabry skvělým centrem našel na zadní tyči Roberta Lewandowského, ale jeho fantastické zakončení z voleje zblokoval Cristian Gamboa!

33
    Následný rohový kop nepřinesl nic moc vážnějšího.

34
    Sven Ulreich si nyní musel poradit se střelou soupeře, což dokázal.

35
    Gerrit Holtmann znovu provětral levou stranu soupeře, ale jeho následný přízemní centr do vápna odvrátil do zámezí Niklas Süle.

36
    Následně Bochum získal rohový kop, ovšem ten už žádnou vážnější šanci nepřinesl a Mnichov posléze získal autové vhazování.

36
    Byla nařízena penalta pro Bochum! Elvis Rexhbecaj se snažil najít Locadiu, ale napálil pouze ruku Upamecana! Domácí mají velkou šanci jít do vedení.

38
    Domácí otáčejí vývoj utkání a vedou 2:1! K pokutovému kopu se postavil JÜRGEN LOCADIA, který zakončil razantně k levé tyči, kde sice šel také brankář Ulreich, ale na balón nedosáhl!

39
    Jürgen Locadia se dostal přes Süleho, ale jeho následný centr dokázala obrana Bayernu odvrátit.

40
    Je to fantastická branka a domácí mužstvo jde do vedení 3:1! CRISTIAN GAMBOA nejprve nasadil jesličky soupeři, posléze si vyměnil míč se spoluhráčem a následně vypálil neskutečnou ránu do levé šibenice, se kterou Ulreich nemohl nic dělat a na stadionu nikdo nevěří tomu co se právě děje!

42
    Bayern rozhodně musí přidat, protože domácí mužstvo nyní je na koni a k vidění je něco neuvěřitelného.

44
    Co se to děje? Tohle je naprosto neskutečné, neboť Bochum jde do vedení 4:1! GERRIT HOLTMANN nasadil jesle Upamecanovi a míč se mu se štěstím odrazil zpět do cesty a posléze z hranice vápna vypálil excelentní ránu do pravé šibenice a Sven Ulreich už nemůže věřit vlastním očím! Tento zápas je opravdová pohádka a sen pro domácí fanoušky.

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

45+1
    Bayern je nyní úplně vedle a nemůže se pořádně dostat přes polovinu hrací plochy.

45+2
    Kimmich hledal na hranici vápna Müllera, ale jeho následný centr šel vedle.

45+3
    Coman hledal z levé strany Müllera, ale míč jen proletěl vápnem.

45+4
    Robert Lewandowski je nyní velmi rozčílený, jelikož mu sudí odpískal faul na Armela Bella-Kotchapa.

45+4
    Bochum vede nad Bayernem 4:1!

Tak takový první poločas ještě Julian Nagelsmann na lavičce Bayernu nezažil! Nováček z Bochumu totiž vede neskutečně 4:1 a fantazie je na světě! Přitom začátek utkání vypadal jako další pohodová jízda Mnichova, který se v 9. minutě dostal do vedení po brance Lewandowského. Ovšem ve 14. minutě srovnal Christopher Antwi-Adjei střelou k tyči. Ve 32. minutě mohl Robert Lewandowski dostat Bayern zpět do vedení, ale jeho rána z voleje trefila obránce. A následně přišly neskutečné momenty pro domácí fanoušky. Ve 38. minutě totiž Jürgen Locadia proměnil penaltu a poslal Bochum do vedení. O dvě minuty později vypálil Cristian Gamboa famózní ránu do šibenice a poslal domácí do vedení 3:1. Ve 44. minutě to byl Gerrit Holtmann, který nasadil housle obránci a zakončil parádně do pravé šibenice.

Druhý poločas začne přibližně v 16:35.

46

46
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Corentin Tolisso.

47
    Pavardova velmi špatná přihrávka dozadu a Gerrit Holtmann se ocitl v šanci, ovšem jeho pokus byl zblokován brankářem.

48
    Následně Bochum vsítil branku po rohu, ale jednalo se o jasný ofsajd.

49
    Christopher Antwi-Adjei si fantasticky zpracoval míč okolo Hernándeze a následně zakončil k pravé tyči, ovšem nacházel se v těsném ofsajdu!

50
    Thomas Müller se snažil dostat k míči, ale ten byl příliš dlouhý.

52
    Bayern si nedokáže vytvořit nic vážnějšího a Bochum je také v úvodu druhé půle lepším celkem.

53
    Robert Lewandowski dostal fantastickou přihrávku středem a řítil se sám na brankáře, kterého si oběhl, ale následně z úhlu jeho zakončení zblokoval obránce Bochumu!

54
    Znovu se hosté snažili něco vymyslet, ale střela letěla pouze nad bránu Essera.

55
    Patrick Osterhage sice hledal svého spoluhráče, ale Niklas Süle přečetl jeho úmysl a získal balón.

56
    Střela Thomase Müllera z dálky byla zblokována a následně mohou jít domácí směrem dopředu.

57
    Jürgen Locadia si dělal místo na levé straně, ale následně uklouzl a ztratil míč.

58
    Nyní se střetli dva hráči hlavami, ale nevypadá to na nic vážnějšího.

58
    Cristian Gamboa jako první hráč utkání uviděl žlutou kartu, když skluzem zastavil nedovoleně Roberta Lewandowského a následuje přímý kop pro Bayern ze zajímavé pozice.

59
    Leroy Sané se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho rána letěla pouze těsně nad bránu, zatímco se Michael Esser pouze díval a doufal, že neskončí v síti!

60
    Hodina utkání je za námi a Bochum vede nad Bayernem nečekaně, ale zaslouženě 4:1.

62
    Anthony Losilla zblokoval přihrávku Hernádneze a následuje autové vhazování mnichovského celku.

63
    Cristian Gamboa dokázal odkopnout míč po zblokované střele Lewandowského a Bochum je čím dál blíže ke třem bodům.

64
    Gerrit Holtmann vypálil z dálky dobrou střelu, ale ta tentokrát letěla jen vedle brány.

64
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.

65
    Leroy Sané se sice dostal do zakončení, ovšem to letělo jen vedle domácí svatyně.

67
    Leroy Sané se dostal opět k míči a hledal Lewandowského, ovšem domácí obrana dnes pracuje fantasticky.

68
    Niklas Süle následně poslal nepřesnou přihrávku mimo hrací plochu a Michael Esser tak bude mít odkop od své svatyně.

69
    Kingsley Coman se sice zbavil Gamboy na levém křídle, ale jeho přihrávka do vápna byla zblokována.

70
    Serge Gnabry naznačil střelu, ale místo toho ještě hledal Erica Choupo-Motinga, ovšem balón byl příliš rychlý a skončil jen v zámezí.

71
    Danilo Soares skvěle získal míč pro svůj celek a po chvíli centroval Gerrit Holtmann z levé strany, ovšem míč jen proletěl vápnem.

72
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Konstantinos Stafylidis.

74
    Sané měl problémy, ale Elvis Rexhbecaj jej nakonec zfauloval a uviděl žlutou kartu.

75
    Hosté snižují na 2:4 a k vidění bude velké drama! Po centru Kimmicha z volného kopu se Patrick Osterhage snažil odhlavičkovat míč, ale ten poslal jen proti noze ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který vypálil tvrdě k pravé tyči, kdy si brankář sáhl na balón, ale nevyrazil jej!

75
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Marcel Sabitzer.

77
    Eric Choupo-Moting to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl jen vedle domácí svatyně.

78
    Corentin Tolisso se snažil zakončit, ale to se mu nepovedlo a míč letěl do zámezí.

79
    Patrick Osterhage má nyní zdravotní problémy a je ošetřován na hrací ploše.

80
    Rohový kop Kimmicha letěl na zadní tyč, kde se snažil zakončit Corentin Tolisso, ale míč poslal jen vedle brány.

80
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Sebastian Polter.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Miloš Pantovič.
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Takuma Asano.

81
    Takuma Asano se snažil prodat po levé straně, ale o míč nakonec přišel.

82
    Sebastian Polter dostal skvělou přihrávku na levou stranu, ale jeho pokus o centr zblokoval Niklas Süle a následuje rohový kop.

83
    Trio hráčů Bochumu vybojovalo autové vhazování na polovině soupeře a nováček ligy je blízko třem bodům.

84
    Danilo Soares se dopustil faulu v souboji s Gnabrym a Bayern tak bude pokračovat v nátlaku.

85
    Po faulu domácího celku následuje přímý kop Bayernu z celkem dobré pozice.

86
    Robert Lewandowski se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho fantastická střela orazítkovala pouze horní tyč! Následně se ještě snažil zakončit Eric Choupo-Moting, ale obrana Bochumu si poradila!

87
    Následný rohový kop hostů nepřinesl nic vážnějšího a Bochum odvrátil balón do bezpečí.

88
    Michael Esser měl velké problémy s centrem, jelikož mu míč vypadl z rukou, ale obrana Bochumu opět odvrátila balón.

89
    Po rohovém kopu Bayernu se Serge Gnabry dostal ke střele, ale jeho rána skončila pouze v boční síti.

90
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Erhan Mašović.

90
    Benjamin Pavard sejmul Miloše Pantoviče a uviděl od sudího žlutou kartu.

90

90+1
    Miloš Pantovič hledal centrem z volného kopu Losillu, ale ten se k míči nedostal.

90+2
    Domácí získali míč po nepřesné kombinaci Bayernu a fanoušci Bochumu už oslavují nečekané vítězství!

90+3
    Bochum získal rohový kop na pravé straně, který rozehrál nakrátko, ale následně přišel o míč.

90+4
    Bochum zvítězil nad Bayernem 4:2!

Rewirpowerstadion zažívá historické vítězství Bochumu nad Bayernem 4:2! Přitom začátek utkání vypadal jako další pohodová jízda Mnichova, který se v 9. minutě dostal do vedení po brance Lewandowského. Ovšem ve 14. minutě srovnal Christopher Antwi-Adjei střelou k tyči. Ve 32. minutě mohl Robert Lewandowski dostat Bayern zpět do vedení, ale jeho rána z voleje trefila obránce. A následně přišly neskutečné momenty pro domácí fanoušky. Ve 38. minutě totiž Jürgen Locadia proměnil penaltu a poslal Bochum do vedení. O dvě minuty později vypálil Cristian Gamboa famózní ránu do šibenice a poslal domácí do vedení 3:1. Ve 44. minutě to byl Gerrit Holtmann, který nasadil housle obránci a zakončil parádně do pravé šibenice.
    Ve 49. minutě vstřelil branku Christopher Antwi-Adjei, ale ta neplatila. V 53. minutě se Robert Lewandowski ocitl ve velké šanci, ale jeho zakončení zblokovala obrana domácích. Následně v 59. minutě vypálil Sané z přímého kopu nad bránu. Tlak Bayernu pokračoval a v 75. minutě snížil Robert Lewandowski. Polský kanonýr mohl v 86. minutě zkompletovat hattrick, ovšem jeho rána trefila horní tyč. Konec zápasu už si Bochum pohlídal a bere tři body!

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:18. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:7.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:28:43)

Michal Raška

Góly: 14. Antwi-Adjei (Holtmann), 38. Locadia (pen.), 40. Gamboa (Osterhage), 44. Holtmann – 9. Lewandowski (Coman), 75. Lewandowski

Karty:   58. Gamboa (BOC), 74. Rexhbecaj (BOC) – 90. Pavard (BAY)

VfL Bochum: Esser – Gamboa (72. Stafylidis), Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj (90. Mašović) – Antwi-Adjei (80. Asano), Locadia (80. Polter), Holtmann (80. Pantovič).

Tréner: Thomas Reis

Bayern Mníchov: Ulreich – Pavard, Süle, Upamecano (46. Tolisso), Lucas Hernández – Kimmich – Gnabry, T. Müller (C) (64. Choupo-Moting), Sané, Coman (75. Sabitzer) – Lewandowski.

Tréner: Julian Nagelsmann

Rozhodca: Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel