Cadiz – Vigo 0:0 (kon.) | Villarreal – Real Madrid 0:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Osasuna 0:3 (kon.)
Atlético Madrid – Getafe 4:3 (kon.)
Atlético Madrid
4:3 (3:3)
Getafe CF
cz Sobota 12.02.2022, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano, Madrid • Španielska LaLiga • 24. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:17. (23:08:32)

Madridské derby přineslo neuvěřitelné zvraty. Favorizované Atlético neproměnilo hned v úvodu Suárezem penaltu, od 20. minuty se však změnilo skóre do přestávky hned šestkrát. Domácí vedli 2:0, jenže soupeř snížil, když si první asistenci ve španělské lize připsal český reprezentant Jankto, a dvěma penaltami v rychlém sledu za ruce otočil skóre na 2:3 Ünel. Do přestávky zase stačil vyrovnat Corréa.
    Druhá půle nabídla mnohem méně zajímavých okamžiků, Atlético hrálo dlouho v oslabení po vyloučení Felipeho Monteira, jenže hosté si nic moc nevytvořili a v předposlední minutě je po trestném kopu srazil do kolen střídající Hermoso.
    Atlético prodloužilo svou sérii bez porážky proti Getafe na 21 zápasů (18-3-0) a alespoň prozatímně se vrátilo do čtyřky postupujících do Ligy mistrů.

90+5

90+5
    Žlutou kartu dostává Jonathan Silva (Getafe CF).

90+4
    Llorente odklízí nákop hostů odkopem ze všech sil zpět na jejich polovinu.

90+2
    Taktické střídání v celku Atlética Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, opačným směrem míří Héctor Herrera.

90+1
    Getafe vrhá vše do útoku. Tvrdá šleha Nemanji Maksimoviće nízko nad trávníkem letí decimetry vedle levé tyče.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut.

89
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Exploze nadšení na tribunách a ještě větší na hřišti. Trestný kop Rodriga de Paulu přiťukl João Félix hlavou pod sebe, kde se po zpracování za tělem nádherně položil do střely MARIO HERMOSO a polonůžkami napnul síť.

88
    Marcos Llorente dostal u postranní čáry štulec zezadu od Jorgeho Cuency.

87
    Atlético převzalo iniciativu a i v deseti drží míč na svých kopačkách.

85
    Hosté se ubránili, ovšem s protiútokem se také daleko nedostali a navíc je pískán faul na útočné polovině Silvovi.

84
    Centr Šimeho Vrsaljka od pravé lajny odhlavičkoval jeden z obránců Getafe na roh.

82
    Dnešní utkání sleduje 45 033 diváků.

81
    Naposledy střídá Getafe CF: ze hřiště odcházejí Jakub Jankto a Óscar Rodríguez, které nahradí Jonathan Silva a Gonzalo Villar.

80
    Lemarova střela z 20 metrů směřuje převelice vysoko nad bránu. Trenér Simeone přesto tleská.

79
    João Félix sprintoval za nakopnutým míčem, u kterého byl však dříve brankář Getafe Soria.

77
    Po útočném faulu hostů si staví míč k rozehrávce mezi velké vápno a postranní čáru Jan Oblak.

Karel Jedlička

Góly: 20. Á. Correa, 27. Cunha (M. Llorente), 45+5. Á. Correa (Lemar), 89. Hermoso (Félix) – 30. B. Mayoral (Jankto), 37. Ünal (pen.), 42. Ünal (pen.)

Karty:   3. Savić (ATM), 13. Lecomte (ATM), 45+1. Koke (ATM), 45+2. L. Suárez (ATM) – 15. Dakonam (GET), 21. Nemanja Maksimović (GET), 22. Arambarri (GET), 90+5. J. Silva (GET)   58. Felipe (ATM)

Nepremenená penalta: 9. L. Suárez (ATM), brankár Soria zneškodnil

Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:17.
    Atlético Madrid: Oblak – M. Llorente, Savić, Felipe, Reinildo – Á. Correa (74. Vrsaljko), Koke (C), Kondogbia (74. de Paul), Lemar (90+2. H. Herrera) – L. Suárez (60. Hermoso), Cunha (74. Félix).
    Náhradníci: Lecomte – Lodi, Hermoso, Vrsaljko, de Paul, H. Herrera, Félix, Simeone.

Tréner: D. Simeone

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), S. Mitrović (77. Jaime Mata), Cuenca – Damián Suárez, Óscar Rodríguez (81. Villar), Arambarri, Nemanja Maksimović, Jankto (81. J. Silva) – B. Mayoral, Ünal (55. Yokuşlu).
    Náhradníci: Conde, Yáñez – J. Silva, Iglesias, Cabaco, Vitolo, Villar, Yokuşlu, Florentino, Jaime Mata, Álvarez.