Bohemians – Zlín 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Č. Budějovice 2:2 (kon.) | Ostrava – Teplice 2:4 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:4 (1:1)
FK Teplice
cz Sobota 12.02.2022, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • Česká FORTUNA:LIGA • 21. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších přenosů na počtenou. (19:55:08)

Je dobojováno. V první půli dostali míč jako první do brány hosté, ale trefa Sejka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ve 21. minutě již ale branka platila a vstřelili ji domácí. Po centru Fleišmana se hlavou trefil Ladislav Almási. Ostravané posléze přestali hrát a byli za to potrestáni. Ve 41. minutě totiž srovnal jemnou tečí Václav Sejk.

Ostrava se ve druhé půli snažila dostat se do vedení, ale její snahy dokonale opařil Filip Žák, jenž zkušeně zakončil přečíslení dvou proti jednomu. Pro Baník bylo ještě hůř v 70. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Václav Sejk, který zvýšil již na 3:1. Z pohledu Baníku poté vykřesal naději v 83. minutě Ladislav Almási, který dostal podruhé v zápase míč do teplické brány. To ale bylo z pohledu Baníku vše a v nastavení navíc pečetil výhru hostů čtvrtou brankou Lukáš Mareček. Hosté si tak z Ostravy vezou tři body za výhru 4:2.

90+4

90+4
    Teplice právě vstřelily branku!
    Nyní je definitivně rozhodnuto. Po sražené ráně Svozila přešli hosté do přečíslení. Mareš v něm vybídl LUKÁŠE MAREČKA, jenž tváří v tvář prostřelil Budinského.

90+3
    Hyčka zakopl nyní po odpískání míč a dostává právem žlutou kartu.

90+2
    Hosté se snažili co nejdéle udržet míč na polovině soupeře a zatím se jim to dobře daří.

90+1
    Svozil ve středu pole nevybíravě zajel skluzem do soupeře a vidí po zásluze žlutou kartu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Nsunzu se z pravé strany vřítil do vápna, odkud před bránou hledal Kodada, jenž ale z dobré pozice pod tlakem těsně minul.

89
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Jakub Mareš.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Ladislav Kodad.

87
    Teplice nyní drží míč na polovině Baníku, což jim v této fázi hry úplně stačí.

85
    Centr od rohového praporku hosté odvrátili a Baník musí začínat znovu z vlastní poloviny.

85
    Žlutou kartu dostává Tomáš Grigar (FK Teplice).

83
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen je sníženo! LADISLAV ALMÁSI se v pokutovém území dostal k míči po pasu Fleišmana a následně uklidil balón mimo dosah Grigara.

82
    Boula velmi dobře našel Šína na hranici vápna. Druhý jmenovaný si následně míč špatně zpracoval a nic z této akce nebylo.

Radomír Fukala

Góly: 21. Almási (Fleišman), 83. Almási (Fleišman) – 41. Sejk (Fortelný), 62. Žák (Fortelný), 70. Sejk (Fortelný), 90+4. Mareček (J. Mareš)

Karty:   23. Chlumecký (OVA), 76. Boula (OVA), 90+1. Svozil (OVA) – 67. Prošek (TEP), 85. Grigar (TEP), 90+3. Hyčka (TEP)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:18.
    FC Baník Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Chlumecký, Fleišman (C) – Ekpai (63. Boula), Kaloč, Budínský (73. Šín), Falta (73. D. Buchta) – Almási, Jiří Klíma.
    Náhradníci: Laštůvka – Boula, D. Buchta, Šín, Jaroň, Lischka, J. Pokorný.

FK Teplice: Grigar (C) – Kučera, Mohamed Tijani, Vondrášek – Hyčka, Mareček, Jukl, D. Boljevič (65. Prošek), Fortelný (89. Kodad) – Žák (79. Nsunzu), Sejk (89. J. Mareš).
    Náhradníci: Mucha – Kodad, J. Mareš, Ledecký, Nsunzu, Prošek, Chaloupek.

Rozhodca: Krejsa – Paták, Vodrážka