Bochum – Bayern 4:2 (kon.) | Frankfurt – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Freiburg – Mainz 1:1 (kon.)
Fürth – Hertha 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 3:2 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 4:2 (kon.)
VfL Bochum
4:2 (4:1)
Bayern Mníchov
cz Sobota 12.02.2022, 15:30 • Rewirpowerstadion, Bochum • Nemecká Bundesliga • 22. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:28:43)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:18. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 13:7.

Rewirpowerstadion zažívá historické vítězství Bochumu nad Bayernem 4:2! Přitom začátek utkání vypadal jako další pohodová jízda Mnichova, který se v 9. minutě dostal do vedení po brance Lewandowského. Ovšem ve 14. minutě srovnal Christopher Antwi-Adjei střelou k tyči. Ve 32. minutě mohl Robert Lewandowski dostat Bayern zpět do vedení, ale jeho rána z voleje trefila obránce. A následně přišly neskutečné momenty pro domácí fanoušky. Ve 38. minutě totiž Jürgen Locadia proměnil penaltu a poslal Bochum do vedení. O dvě minuty později vypálil Cristian Gamboa famózní ránu do šibenice a poslal domácí do vedení 3:1. Ve 44. minutě to byl Gerrit Holtmann, který nasadil housle obránci a zakončil parádně do pravé šibenice.
    Ve 49. minutě vstřelil branku Christopher Antwi-Adjei, ale ta neplatila. V 53. minutě se Robert Lewandowski ocitl ve velké šanci, ale jeho zakončení zblokovala obrana domácích. Následně v 59. minutě vypálil Sané z přímého kopu nad bránu. Tlak Bayernu pokračoval a v 75. minutě snížil Robert Lewandowski. Polský kanonýr mohl v 86. minutě zkompletovat hattrick, ovšem jeho rána trefila horní tyč. Konec zápasu už si Bochum pohlídal a bere tři body!
    Bochum zvítězil nad Bayernem 4:2!

90+4

90+3
    Bochum získal rohový kop na pravé straně, který rozehrál nakrátko, ale následně přišel o míč.

90+2
    Domácí získali míč po nepřesné kombinaci Bayernu a fanoušci Bochumu už oslavují nečekané vítězství!

90+1
    Miloš Pantovič hledal centrem z volného kopu Losillu, ale ten se k míči nedostal.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90
    Benjamin Pavard sejmul Miloše Pantoviče a uviděl od sudího žlutou kartu.

90
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Erhan Mašović.

89
    Po rohovém kopu Bayernu se Serge Gnabry dostal ke střele, ale jeho rána skončila pouze v boční síti.

88
    Michael Esser měl velké problémy s centrem, jelikož mu míč vypadl z rukou, ale obrana Bochumu opět odvrátila balón.

87
    Následný rohový kop hostů nepřinesl nic vážnějšího a Bochum odvrátil balón do bezpečí.

86
    Robert Lewandowski se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho fantastická střela orazítkovala pouze horní tyč! Následně se ještě snažil zakončit Eric Choupo-Moting, ale obrana Bochumu si poradila!

85
    Po faulu domácího celku následuje přímý kop Bayernu z celkem dobré pozice.

84
    Danilo Soares se dopustil faulu v souboji s Gnabrym a Bayern tak bude pokračovat v nátlaku.

83
    Trio hráčů Bochumu vybojovalo autové vhazování na polovině soupeře a nováček ligy je blízko třem bodům.

Michal Raška

Góly: 14. Antwi-Adjei (Holtmann), 38. Locadia (pen.), 40. Gamboa (Osterhage), 44. Holtmann – 9. Lewandowski (Coman), 75. Lewandowski

Karty:   58. Gamboa (BOC), 74. Rexhbecaj (BOC) – 90. Pavard (BAY)

VfL Bochum: Esser – Gamboa (72. Stafylidis), Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Osterhage, Losilla (C), Rexhbecaj (90. Mašović) – Antwi-Adjei (80. Asano), Locadia (80. Polter), Holtmann (80. Pantovič).
    Náhradníci: Ernst – Asano, Bonga, Lampropoulos, Mašović, Pantovič, Polter, Stafylidis, Tesche.

Tréner: Thomas Reis

Bayern Mníchov: Ulreich – Pavard, Süle, Upamecano (46. Tolisso), Lucas Hernández – Kimmich – Gnabry, T. Müller (C) (64. Choupo-Moting), Sané, Coman (75. Sabitzer) – Lewandowski.
    Náhradníci: Früchtl – Choupo-Moting, Nianzou, O. Richards, Roca, Sabitzer, Tillman, Tolisso, Wanner.

Tréner: Julian Nagelsmann

Rozhodca: Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel