Malawi – Senegal 0:0 (kon.) | Zimbabwe – Guinea 2:1 (kon.) | Gabon – Maroko 2:2 (kon.)
Ghana – Komory 2:3 (kon.)
Zimbabwe
2:1 (2:0)
Guinea
cz Utorok 18.01.2022, 17:00 • Stade Ahmadou Ahidjo,Yaoundé • Africký pohár národov • Skupina B

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:07:17)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:9. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:18.

I přes prohru končí Guinea ve skupině B za Senegalem na postupovém druhém místě. Postup do vyřazovací fáze by neměl minout ani třetí Malawi.

Zimbabwe šlo do zápasu s vědomím, že ho ani tři body z chvostu skupiny B neodlepí. Přesto našlo motivaci a hlavně díky kvalitní hře v první půli končí na šampionátu vítězně. Hlavním strůjcem úspěchu byla hlavička kapitána Musony a poté i Mahachiho střela z dvaceti metrů, kterou si bude poražený brankář Aly Keita vyčítat. Guinea po změně stran přidala a během pár minut snížila z rány kapitána Nabyho Keïty. O moc více gólovek už si ale nevytvořila, většina střel létala z dálky mimo tři tyče. Zimbabwe často zdržovalo a uhájilo stav 2:1 do závěrečného hvizdu.

90+4

90+4
    Kadewereho ofsajd dal Guinei poslední útočnou akci. Nákop z půlící čáry ovšem Shumba výborně vyboxoval.

90+3
    Frustrovaný Mamadou Kane dostává kartu za faul na půlící čáře. Zimbabwe už je velmi blízko prvním bodům na turnaji.

90+2
    Vítěznou tečku za zápasem mohl napsat Never Tigere. Rozměry Keitovy brány mu k tomu ale nestačily.

90+1
    Naby Keïta a Onismor Bhasera vyfasovali žluté karty za menší spor po guinejském rohu. Ten sám o sobě ztroskotal na útočném faulu na Shumbu.

90
    Ve skutečnosti jsou nad rámec druhé půle přidány čtyři minuty.

89
    Druhá půle by si zasloužila přinejmenším pětiminutové nastavení. Doufat v něj bude hlavně Guinea, která by ráda zakončila skupinovou fázi aspoň remízou.

88
    Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Kudakwashe Mahachi, přichází Takudzwa Chimwemwe.

88
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Pa Konate.

87
    Střel z dálky je od Guinejců možná až moc. Tímto způsobem nyní odevzdal balon také Morlaye Sylla.

86
    Za faul na Dialla byla vytažena žlutá karta. V závěrečných minutách si své další obranné zákroky musí více hlídat Mahachi.

84
    Dlouhatánská křížná střela Kantého jednogólový náskok Zimbabwanů rovněž nesmazala. K dokonalosti měla hodně daleko.

83
    Naby Keïta nezvládl narazit míč hráči, kteří si o něj pohybem říkal. Místo toho sice vystřelil, ale Shumbův zákrok to nevyžadovalo.

82
    V jednom klubku hráčů byli Guinejci tři na jednoho. Z rohu Morlayeho Sylly hlavičkoval Conté, jenže nikoliv s dostatečnou přesností.