Real Betis – Alavés 4:0 (kon.) | Cadiz – Espanyol 2:2 (kon.)
Cadiz CF
2:2 (0:1)
RCD Espanyol Barcelona
cz Utorok 18.01.2022, 21:30 • Estadio Nuevo Mirandilla • Španielska LaLiga • 21. kolo

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:9. (23:41:19)

Infarktový závěr zápasu nahradil nestranným fanouškům dost nezáživné menu většiny prvního poločasu. Zato nový trenér Cádizu Sergio González asi na svou ligovou premiéru hned tak nezapomene.

Hosté kontrolovali náskok z jediné povedené akce od 10. minuty prvního do 10. minuty druhého poločasu. Do té doby zcela bezzubému Cádizu se však podařilo vyrovnat Negredovým „angličanem“ a hra konečně za stavu 1:1 začala k něčemu vypadat. Další dva zásahy téhož hráče odvolal nejprve rozhodčí přímo na hřišti pro ruku, vzápětí až videorozhodčí pro faul na brankáře. Přesto se v nastavení Andalusané radovali, když si Espanyol nepohlídal rychle vhozený aut. První domácí výhra v sezóně však nešťastnému Cádizu nebyla dopřána, protože v poslední vteřině zápasu vyrovnal kanonýr Espanyolu de Tomás.

90+6

90+6
    Espanyol právě vstřelil branku!
    Tak tohle je pro domácí nesmírně kruté. Hrálo se již několik vteřin přes avizované nastavení, hosté rychle vhodili aut a Darderův skvělý centr umístil z malého vápna volejem do sítě RAÚL DE TOMÁS.

90+5
    Obranu ještě prořízl přímočarým výpadem Derder, byl to opět Fali Jiménez, kdo odkopává do autu. Zbývá posledních pár vteřin nastavení, první domácí výhra Cádizu v sezoně je na spadnutí.

90+5
    Vše se nastěhovalo do šestnáctky Cádizu, tam však razantně odkopává míč Fali Jiménez.

90+4
    Konsternovaní hráči Espanyolu se zatím nemohou dostat do tlaku. Pomůže jim standardka?

90+2
    Espanyol Barcelona musí střídat: hřiště opouští zraněný Fernando Calero, přichází David López.

90+1
    Cádiz právě vstřelil branku!
    Teď již o platnosti gólu nejsou pochyby. Hosté na vteřinku zaspali při autovém vhazování Álvara Negreda, na které si naběhl IVÁN ALEJO a z úhlu jesličkami potupil brankáře Lópeze.

90
    Nastavuje se pět minut.

89
    Darderovi se povedlo vyhlavičkovat míč z velkého vápna, domácím poté utíká do zámezí.

88
    Cádiz pokračuje v tlaku a vybojoval rohový kop, teprve třetí v utkání.

86
    Allejův centr bezpečně stahuje ze vzduchu Diego López.

85
    V souboji náhradníků domácí Parra skoro strhl dres z Melameda.

84
    Akci Espanyolu zastavuje Puadův faul na Espina, kterému došlápl na nohu.

83
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Loren Morón.

81
    Žlutou kartu za protesty dostává Jeremías Ledesma (Cádiz CF).

81
    Domácí zachytili přetažený centr, vrátili míč do ohně a ÁLVARO NEGREDO rybičkou překonává Lópeze. Radost z gólu měla sice o něco delší trvání než před chvílí, protože rozhodčí původně branku uznal, po prohlédnutí videozáznamu však názor mění kvůli faulu na brankáře.

Karel Jedlička

Góly: 55. Negredo, 90+1. Alejo (Negredo) – 10. Morlanes (Darder), 90+6. de Tomás (Darder)

Karty:   46. Fali (CAD), 58. A. Espino (CAD), 74. Alejo (CAD), 81. Ledesma (CAD) – 79. Cabrera (ESB)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:9.
    Cadiz CF: Ledesma – Carcelén (78. Parra), Cala (46. Chust), Fali, A. Espino – Salvi (C) (73. Alejo), Álex Fernández, Fede, Perea (68. Arzamendia) – Lozano (73. Sobrino), Negredo.
    Náhradníci: Gil – Chust, Harojan, Parra, Arzamendia, Osmajić, Alejo, Bastida, Jiménez, Chapela, Andone, Sobrino.

Tréner: González

RCD Espanyol Barcelona: Diego López (C) – Ó. Gil (65. Aleix Vidal), Sergi Gómez, F. Calero (90+2. David López), Cabrera – Puado, Morlanes, Darder, Embarba (65. Melamed) – Melendo (83. Loren), de Tomás.
    Náhradníci: J. García – Miguelón, Aleix Vidal, Sanchez, David López, Martínez Santamaría, Mérida, Melamed, Dimata, Carreras, Wu, Loren.

Tréner: Moreno