Almaty – Karabach 1:2 (kon.) | Flora – Famagusta 2:2 (kon.) | Alkmaar – Kluž 2:0 (kon.)
Gent – Partizan 1:1 (kon.) | Linz – Alaškert 2:0 (kon.) | Lincoln – Slovan Bratislava 1:4 (kon.)
Tel Aviv – Helsinki 3:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Bazilej 1:1 (kon.) | Randers – Jablonec 2:2 (kon.)
Zorja Luhansk – CSKA Sofia 2:0 (kon.) | AS Rím – Bodö/Glimt 2:2 (kon.) | Solún – Kodaň 1:2 (kon.)
Rennes – Mura 1:0 (kon.) | Slavia – Haifa 1:0 (kon.) | Tottenham – Arnhem 3:2 (kon.)
Union Berlín – Feyenoord 1:2 (kon.)
AS Rím
2:2 (0:1)
Bodö/Glimt
cz Štvrtok 04.11.2021, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Európska konferenčná liga • Skupina C

S konstatováním, že AS Řím se doma rozešel s Bodo/Glimt smírně výsledkem 2:2 a norský tým tak udržel vedení ve skupině, se s Vámi loučí a hezký čtvrtek přeje Tomáš Lysý. (23:02:40)

Ve druhém zápasu porazila Zorja Luhansk doma CSKA Sofia 2:0 a řekla si o postup!

Tabulku vede Bodo/Glimt s 8 body, AS Řím má sedm bodů a Zorja Luhansk je na šesti bodech. CSKA Sofia již nemá šanci promluvit do postupové matematiky.

V příštím kole Bodo/Glimt doma přivítá CSKA Sofii a AS Řím doma vyzve Luhansk.

Bez vyloučení.

V prvním poločasu se na branku čekalo do první minuty nastavení, kdy parádní ránou z hranice vápna k levé tyči otevřel skóre Ola Solbakken. Kdo čekal velký útok AS ve druhém poločasu, zejména v kontextu porážky z předešlého utkání 1:6, byl zklamán. V 54. minutě sice také moc hezkou ránou srovnal Stephan El Shaarawy, ale hosté se dostali ještě jednou do vedení. V 65. minutě dostal kvanta volného prostoru ve vápnu Erik Botheim a hlavičku zatloukl do sítě. Mancini poté trefil břevno a vyrovnání přišlo v 84. minutě, kdy centr Mayorala usměrnil kousek za čáru Roger Ibaňez. Vše vypadalo, že Chajkin vytěsnil balon ještě na čáře, ale technologie potvrdila opak. AS pak zatlačil svého soupeře, ale stav se už nezměnil – 2:2.

90+4

90+3
    Ola Solbakken tentokrát tolik štěstí v nastavení neměl, svou střelu poslal vedle tří tyčí.

90+3
    Po centrovaném míči do vápna se sápal Mancini a Moe. Oba dva upadli a ač to vypadalo všelijak, nechal sudí celou situaci bez povšimnutí a je pískán odkop od branky.

90+2
    I nyní se ale obrana norského týmu dokázala ubránit.

90+2
    Tlak AS Řim vrcholí, Veretout bude mít z levé strany již druhý roh po sobě.

90
    Ve druhém poločasu se bude hrát o čtyři minuty více.

88
    Střídání na straně hostí. Morten Konradsen a Amahl Pellegrino jdou z placu, místo nich přichází Joel Mugisha s Hugem Vetlesenem.

88
    Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází ko, přichází .

88
    Stephan El Shaarawy si dnes odvedl svou práci, těsně před koncem základní hrací doby přepouští místo na hřišti pro Nicolu Zalewského.

87
    Brede Moe zajel do soupeře a vidí žlutou kartu.

86
    Hosté budou mít výhodu rohového kopu, po něm ale tentokrát mířil Cristante jen mimo tři tyče.

84
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Borja Mayoral nacentroval míč do malého vápna, kde nejvýše vyskočil ROBER IBAŇEZ. Nejprve to vypadalo, že Nikita Chajkin zastavil míč těsně na brankové čáře a ze všech záznamů nevypadala situace ani tak či onak. Ale technologie brankové čáry potvrdila, že gólman Bodo/Glimt vyrazil míč už těsně za čárou. Asistence: Borja Mayoral.

83
    Krásná rána El Shaarawyho z hranice vápna, navíc z obtížné pozice a ještě k tomu z první. Nikita Chajkin se musel natáhnout, aby míč vytěsnil na rohový kop. Výborný zákrok!

82
    Carles Pérez zahrál v souboji o míč rukou a norský tým střádá další cenné sekundy.

81
    Míč na vápně už už propadal k Mayoralovi, než ho stačili hosté uklidit na další rohový kop. Po něm se útočník AS opět dostal k zakončení, ale v obtížné pozici poslal hlavičku vedle vzdálenější tyče.

Tomáš Lysý

Góly: 54. El Shaarawy (Zaniolo), 84. Ibañez (B. Mayoral) – 45+1. Solbakken (Hagen), 65. Botheim (Sampsted)

Karty:   75. Cristante (ASR), 78. Ibañez (ASR) – 75. Chajkin (BOG), 80. Solbakken (BOG), 87. Moe (BOG)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:9.
    AS Rím: Patrício – Karsdorp, Mancini (C), Cristante, Ibañez – Darboe (46. Villar), Veretout – Zaniolo (67. Šomurodov), Mchitarjan (46. C. Pérez), El Shaarawy (88. Zalewski) – T. Abraham (81. B. Mayoral).
    Náhradníci: Fuzato – Villar, C. Pérez, Calafiori, Šomurodov, Reynolds, B. Mayoral, Kumbulla, Diawara, Bove, Missori, Zalewski.

Bodö/Glimt: Chajkin – Sampsted, Moe (C), Lode, Björkan – Fet, Hagen, Konradsen (88. Vetlesen) – Solbakken, Botheim, Pellegrino (88. Mugisha).
    Náhradníci: Smits – Höibraaten, P. Berg, Vetlesen, Kongsro, Moberg, Nordäs, Kvile, Pernambuco, Mugisha, Koomson.

Rozhodca: Anastasios Papapatrou – Tryfon Petropoulos, Iordanis Aptosoglou (vš. Řecko)