Skok do výšky - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | 3000 m prekážky - rozbehy (muži) | (kon.) |
Hod diskem - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | 800 m - rozbehy (ženy) | (kon.) |
400 m prekážky - rozbehy (muži) | (kon.) | | | 100 m - rozbehy (ženy) | (kon.) |
5000 m - rozbehy (ženy) | (kon.) | | | Trojskok - kvalifikácia (ženy) | Vítěz: Y. Rojasová (VEN) (kon.) |
Vrh guľou - kvalifikácia (ženy) | (kon.) | | | Smíšené štafety 4 x 400 m - rozběhy | (kon.) |
10 000 m - finále (muži) | Vítěz: S. Barega (ETH) (kon.) |
koniec udalosti
Trojskok - kvalifikácia (ženy)
Vítěz: Y. Rojasová (VEN)
Adam Kodet
Konečné pořadí
1. Yulimar Rojasová (VEN) 14,77 m( Q)
2. Ana Peleteirová (ESP) 14,62 m (Q)
3. Thea Lafondová (DMA) 14,60 m (Q) (NR)
4. Patricia Mamonaová (POR) 14,54 m (Q)
5. Liadagmis Poveová (CUB) 14,50 m (Q)
6. Shanieka Rickettsová (JAM) 14,43 m (Q)
7. Catarine Ibargüenová (COL) 14,37 m (q)
8. Hanna Minenková (ISR) 14,36 m (q)
9. Kimberly Williamsová (JAM) 14,30 m (q)
10. Rouguy Diallová (FRA) 14,29 m
11. Keturah Orjiová (USA) 14,26 m (q)
12. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,21 m (q)
-------------------------------------------------------
13. Senni Salminenová (FIN) 14,20 m
14. Neele Eckhardtová-Noacková (GER) 14,20 m
15. Davisleydi Velazcová (CUB) 14,14 m
16. Ana Lucia Joseová Tomaová (DOM) 14,11 m
17. Núbia Soaresová (BRA) 14,07 m
18. Viyaleta Skvarcovová (BLR) 14,05 m
19. Evelise Veugaová (POR) 13,93 m (SB)
20. Olga Saladuchová (UKR) 13,91 m (SB)
21. Dariya Derchachová (ITA) 13,90 m
22. Gabriela Petrovová (BUL) 13,79 m
23. Olga Rypakovová (KAZ) 13,69 (SB)
24. Tori Franklinová (USA) 13,68 m
25. Jasmine Mooreová (USA) 13,46 m
26. Mariya Ovčinnikovová (KAZ) 13,34 m
27. Yosiris Urrutiaová (COL) 13,16 m (SB)
28. Diana Zagainovová (LTU) 13,10 m
29. Kristin Gierischová (GER) 13,02 m
29. Roksana Chudojarovová (UZB) 13,02 m
31. Irina Ektovová (KAZ) 12,90 m
32. Paraskevi Papachristouová (GRE) 12,23 m
Nadia Ekeová NM
Leyanis Perezová DNS
Startovní listina, skupina B
1. Shanieka Rickettsová (JAM)
2. Davisleydi Velazcová (CUB)
3. Olga Rypakovová (KAZ)
4. Liadagmis Poveaová (CUB)
5. Kristin Gierisch (GER)
6. Núbia Soaresová (BRA)
7. Diana Zagainovová (LTU)
8. Paraskevi Papachristouová (GRE)
9. Kristiina Mäkeläová (FIN)
10. Rouguy Diallová (FRA)
11. Ana Lucia Joseová Timaová (DOM)
12. Hanna Minenková (ISR)
13. Tori Franklinová (USA)
14. Yosiris Urrutiaová (COL)
15. Thea Lafondová (DMA)
16. Patricia Mamonaová (POR)
17. Viyaleta Skvarcovová (BLR)
Startovní listina, skupina A
1. Keturah Orjiová (USA)
2. Kimberly Williamsová (JAM)
3. Mariya Ovčinnikovová (KAZ)
4. Senni Salminenová (FIN)
5. Evelise Veigaová (POR)
6. Irina Ektovová (KAZ)
7. Olga Saladuchová (UKR)
8. Gabriela Petrovová (BUL)
9. Yulimar Rojasová (VEN)
10. Dariya Derkachová (ITA)
11. Ana Peleteirová (ESP)
12. Nadia Ekeová (GHA)
13. Jasmine Moorová (USA)
14. Neele Eckhardtová (GER)
15. Caterine Ibargüenová (COL)
16. Roksana Chudojarovová (UZB)
17. Leyanis Perezová (CUB)
1. Yulimar Rojasová (VEN) 14,77 m( Q)
2. Ana Peleteirová (ESP) 14,62 m (Q)
3. Thea Lafondová (DMA) 14,60 m (Q) (NR)
4. Patricia Mamonaová (POR) 14,54 m (Q)
5. Liadagmis Poveová (CUB) 14,50 m (Q)
6. Shanieka Rickettsová (JAM) 14,43 m (Q)
7. Catarine Ibargüenová (COL) 14,37 m (q)
8. Hanna Minenková (ISR) 14,36 m (q)
9. Kimberly Williamsová (JAM) 14,30 m (q)
10. Rouguy Diallová (FRA) 14,29 m
11. Keturah Orjiová (USA) 14,26 m (q)
12. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,21 m (q)
-------------------------------------------------------
13. Senni Salminenová (FIN) 14,20 m
14. Neele Eckhardtová-Noacková (GER) 14,20 m
15. Davisleydi Velazcová (CUB) 14,14 m
16. Ana Lucia Joseová Tomaová (DOM) 14,11 m
17. Núbia Soaresová (BRA) 14,07 m
18. Viyaleta Skvarcovová (BLR) 14,05 m
19. Evelise Veugaová (POR) 13,93 m (SB)
20. Olga Saladuchová (UKR) 13,91 m (SB)
21. Dariya Derchachová (ITA) 13,90 m
22. Gabriela Petrovová (BUL) 13,79 m
23. Olga Rypakovová (KAZ) 13,69 (SB)
24. Tori Franklinová (USA) 13,68 m
25. Jasmine Mooreová (USA) 13,46 m
26. Mariya Ovčinnikovová (KAZ) 13,34 m
27. Yosiris Urrutiaová (COL) 13,16 m (SB)
28. Diana Zagainovová (LTU) 13,10 m
29. Kristin Gierischová (GER) 13,02 m
29. Roksana Chudojarovová (UZB) 13,02 m
31. Irina Ektovová (KAZ) 12,90 m
32. Paraskevi Papachristouová (GRE) 12,23 m
Nadia Ekeová NM
Leyanis Perezová DNS
Startovní listina, skupina B
1. Shanieka Rickettsová (JAM)
2. Davisleydi Velazcová (CUB)
3. Olga Rypakovová (KAZ)
4. Liadagmis Poveaová (CUB)
5. Kristin Gierisch (GER)
6. Núbia Soaresová (BRA)
7. Diana Zagainovová (LTU)
8. Paraskevi Papachristouová (GRE)
9. Kristiina Mäkeläová (FIN)
10. Rouguy Diallová (FRA)
11. Ana Lucia Joseová Timaová (DOM)
12. Hanna Minenková (ISR)
13. Tori Franklinová (USA)
14. Yosiris Urrutiaová (COL)
15. Thea Lafondová (DMA)
16. Patricia Mamonaová (POR)
17. Viyaleta Skvarcovová (BLR)
Startovní listina, skupina A
1. Keturah Orjiová (USA)
2. Kimberly Williamsová (JAM)
3. Mariya Ovčinnikovová (KAZ)
4. Senni Salminenová (FIN)
5. Evelise Veigaová (POR)
6. Irina Ektovová (KAZ)
7. Olga Saladuchová (UKR)
8. Gabriela Petrovová (BUL)
9. Yulimar Rojasová (VEN)
10. Dariya Derkachová (ITA)
11. Ana Peleteirová (ESP)
12. Nadia Ekeová (GHA)
13. Jasmine Moorová (USA)
14. Neele Eckhardtová (GER)
15. Caterine Ibargüenová (COL)
16. Roksana Chudojarovová (UZB)
17. Leyanis Perezová (CUB)
1. Yulimar Rojasová (VEN) 14,77 m( Q)
2. Ana Peleteirová (ESP) 14,62 m (Q)
3. Thea Lafondová (DMA) 14,60 m (Q) (NR)
4. Patricia Mamonaová (POR) 14,54 m (Q)
5. Liadagmis Poveová (CUB) 14,50 m (Q)
6. Shanieka Rickettsová (JAM) 14,43 m (Q)
7. Catarine Ibargüenová (COL) 14,37 m (q)
8. Hanna Minenková (ISR) 14,36 m (q)
9. Kimberly Williamsová (JAM) 14,30 m (q)
10. Rouguy Diallová (FRA) 14,29 m
11. Keturah Orjiová (USA) 14,26 m (q)
12. Kristiina Mäkeläová (FIN) 14,21 m (q)
-------------------------------------------------------
13. Senni Salminenová (FIN) 14,20 m
14. Neele Eckhardtová-Noacková (GER) 14,20 m
15. Davisleydi Velazcová (CUB) 14,14 m
16. Ana Lucia Joseová Tomaová (DOM) 14,11 m
17. Núbia Soaresová (BRA) 14,07 m
18. Viyaleta Skvarcovová (BLR) 14,05 m
19. Evelise Veugaová (POR) 13,93 m (SB)
20. Olga Saladuchová (UKR) 13,91 m (SB)
21. Dariya Derchachová (ITA) 13,90 m
22. Gabriela Petrovová (BUL) 13,79 m
23. Olga Rypakovová (KAZ) 13,69 (SB)
24. Tori Franklinová (USA) 13,68 m
25. Jasmine Mooreová (USA) 13,46 m
26. Mariya Ovčinnikovová (KAZ) 13,34 m
27. Yosiris Urrutiaová (COL) 13,16 m (SB)
28. Diana Zagainovová (LTU) 13,10 m
29. Kristin Gierischová (GER) 13,02 m
29. Roksana Chudojarovová (UZB) 13,02 m
31. Irina Ektovová (KAZ) 12,90 m
32. Paraskevi Papachristouová (GRE) 12,23 m
Nadia Ekeová NM
Leyanis Perezová DNS (13:33:36)
To ve druhé skupině se to velkými Q hemžilo více, limit 14,40 m překonala v novém národním rekordu Dominiky Thea Lafondová, jež dosedla až na hranici 14,60 m a vyhrála svou skupinu. Spolu s ní postoupila přímo Mamonaová, Poveaová a Rickettsová. Šest skokanek tedy přeskočilo stanovený kvalifikační limit.
Nejdelší skok pod limitem předvedla obhájkyně olympijského zlata Caterine Ibargüenová, která si postup vyskákala až třetím pokusem o délce 14,37 m. Postupují také Minenková z Izraele, Williamsová z Jamaiky, Francouzka Diallová, Američanka Orjiová a poslední postupující je Kristiina Mäkeläová z Finska.