Dunajská Streda – Trnava 2:0 (kon.) | Žilina – Zlaté Moravce 5:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Trenčín 2:1 (kon.)
Sereď – Senica 4:1 (kon.) | Pohronie – Ružomberok 1:0 (kon.) | Nitra – Michalovce 0:4 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
1:0 (0:0)
MFK Ružomberok
Sobota 22.05.2021, 19:00Niké liga • 10. kolo

Pohronie zvládlo svoju úlohu na jednotku a môže oslavovať po triumfe nad Ružomberkom, keď sa o jediný zásah postaral Chvěja. Ten predtým nepremenil v prvom polčase penaltu a zahodil aj ďalšiu stopercentnú šancu na začiatku druhého polčasu, ale do tretice už bol úspešný. Pohronie bolo lepšie prakticky celý zápas a po vylúčení Kojnoka si išlo za víťazným gólom. Malo v zápase aj iné príležitosti, ktoré nedokázalo využiť a Ružomberok dnes predviedol slabý výkon, takže neobsadí vytúžené siedme miesto. Pre obe mužstvá sa sezóna končí, Senicu čaká baráž o Fortuna ligu a Sereď čaká baráž o pohárovú Európu. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:55:58)

90+2

90+2
    Posledná minúta už výsledok nezmení a Pohronie na záver sezóny zdolá v domácom prostredí Ružomberok.

90+1
    Posledné dve minúty tohto zápasu i celej sezóny pre Pohronie a Ružomberok, Krajčírik si pripisuje ešte jeden zákrok po strele z uhla od domáceho futbalistu.

90
    Sereď zvyšuje proti Senici na 4:1 a tak je osud záhorákov spečatený, pretože si Senica zahrá baráž proti Banskej Bystrici.

89
    Fanúšikovia Pohronia preto už môžu oslavovať, lebo ich miláčikovia zvládli náročný súboj v skupine o záchranu a vyhli sa aj baráži.

88
    Bohužiaľ Ružomberok dnes dopredu nepredviedol vôbec nič aj kvôli vylúčeniu Kojnoka, ale ani dovtedy hostia neboli lepším mužstvom.

87
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza James Weir, prichádza Ellie Kibonge N'Zeyi.

87
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Martin Adamec, prichádza Dominik Špiriak.

85
    Aj keď sa Ružomberčania snažia, tak im to príliš nevychádza a Pohronie dokáže v obrane fungovať spoľahlivo.

84
    Domáci kontrolujú loptu a zápas sa nám pomaly presúva do finálnej fázy, v ktorej hostia možno ešte niečo zo seba vymačkajú.

83
    Žltú kartu dostáva James Weir (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

81
    Čas sa už kráti a zrejme už gól neuvidíme, pretože sa nám hra presúva viac do stredu poľa.

79
    Viacero striedaní na oboch stranách, do hry na domácej strane prišli Pavlík či Galuška.

78
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Jakub Luka, prichádza Dávid Filinský.

77
    Zápas sa nám znova dostal do fázy, v ktorej sa už len dohráva a už by obe mužstvá boli asi radi v kabíne.

75
    Do konca zostáva niečo vyše štvrťhodinu a Pohronie si ide za tromi bodmi, ktorými sa chce rozlúčiť s touto sezónou.

74
    Ružomberok chcel prekvapiť domácich nákopom, ale tam si obrancovia znova splnili svoje povinnosti na jednotku.