Bayern – Augsburg 5:2 (kon.) | Brémy – Mönchengladbach 2:4 (kon.) | Dortmund – Leverkusen 3:1 (kon.)
Frankfurt – Freiburg 3:1 (kon.) | Hoffenheim – Hertha 2:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Schalke 1:0 (kon.)
Stuttgart – Bielefeld 0:2 (kon.) | Union Berlín – Lipsko 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Mainz 2:3 (kon.)
Werder Brémy
2:4 (0:1)
Borussia Mönchengladbach
cz Sobota 22.05.2021, 15:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Nemecká Bundesliga • 34. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 19:12. (17:34:14)

Werder před dnešním zápasem věděl, že velmi pravděpodobně bude muset zvítězit, aby udržel záchranářské naděje a zápas se pro něj nevyvíjel dobře, když už od třetí minuty prohrával. Po změně stran domácí naprosto odpadli, prohrávali už 0:4 a branky začali střílet příliš pozdě.

Ještě je mohlo zachránit Schalke, pokud by uhrálo jakýkoliv bodový zisk v Kolíně nad Rýnem a 85 minut tam skutečně drželo bezbrankovou remízu, nakonec však inkasovalo.

Bielefeld se výhrou ve Stuttgartu zachránil, na Kolín čeká baráž a Brémy už od sestupové propasti nezachrání vůbec nic.

Ani pro Mönchengladbach to nakonec nedopadlo dobře, neboť po drtivou většinu dnešního posledního kola držel sedmou pozici zajišťující účast v premiérovém ročníku Konferenční ligy, Union Berlín však porazil Lipsko brankou v 92. minutě, čímž Borussii v tabulce přeskočil a zahraje si evropské poháry.

Je tomu skutečně tak, rozhodčí Brych utkání ukončil ještě před zahráním rohového kopu a v Brémách smutní oba týmy, byť domácí smutek je nesrovnatelný se soupeřovým, neboť Werder sestupuje do druhé bundesligy.

90+3

90+3
    Borussia vybojovala ještě jeden rohový kop, ten už se možná ani nerozehraje.

90+3
    V Kolíně je dobojováno, domácí vyhráli 1:0, což posílá Brémy k sestupu!

90+2
    Niclas Füllkrug se dostal do další příležitosti, hostující branku však přestřeluje!

90+1
    V Kolíně už pomalu finišuje pětiminutové nastavení, domácí stále vedou 1:0.

90+1
    Rozhodčí Brych oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

89
    Zlá zpráva přichází i pro Mönchengladbach, neboť Kruse poslal Union Berlín do vedení proti Lipsku v 92. minutě a zajišťuje mu sedmé místo, které znamená Konferenční ligu.

87
    Žlutou kartu za faul ve středu hřiště dostal Moisander.

85
    Hosté zaútočili do otevřenější obrany Brém, Embolova střela je však zablokována.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Patrick Herrmann.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Rámí Binsibajní, přichází Tony Jantschke.

83
    Werder právě vstřelil branku!
    Brémy ještě trochu dramatizují koncovku zápasu! NICLAS FÜLLKRUG se otočil s míčem v pokutovém území a trefil parádně vzdálenější horní roh hostující branky!

83
    Pro Brémy přichází obrovská pohroma z Kolína, kde se domácí ujali vedení v 86. minutě a Werder klesá na sestupovou pozici.

81
    Branka MILOTA RAŠICI je skutečně regulérní, Brémy alespoň částečně korigují stav tohoto zápasu!

80
    Milot Rašica dostal výbornou přihrávku za hostující obranu a prostřelil brankáře Sommera, rozhodčí mu odmávali ofsajd, ten by však být nemusel.

80
    Další zoufalé zakončení domácích, Marco Friedl ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil branku.

Tomáš Kohlmann

Góly: 81. Rašica (Möhwald), 83. Füllkrug (Schmid) – 3. Stindl (Lainer), 52. Thuram (H. Wolf), 58. Binsibajní (Stindl), 68. Neuhaus (Stindl)

Karty:   87. N. Moisander (BRM) – 34. H. Wolf (MNC), 62. Zakaria (MNC)

Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 19:12.
    Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Toprak (79. Möhwald), N. Moisander (C), Friedl – Mbom (55. Osako), Schmid, M. Eggestein – Sargent (67. Rašica), Selke (67. Füllkrug), Bittencourt (79. Agu).
    Náhradníci: Zetterer – Osako, Rašica, Rieckmann, Erras, Bargfrede, Agu, Füllkrug, Möhwald.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní (84. Jantschke) – Zakaria, Neuhaus – H. Wolf (84. Herrmann), Stindl (C) (74. J. Hofmann), Lazaro (74. Wendt) – Thuram (74. Embolo).
    Náhradníci: Sippel – Embolo, J. Hofmann, Herrmann, Beyer, Pléa, Wendt, Jantschke, Kramer.

Rozhodca: Brych – Lupp, Foltyn