Boston – Washington 4:1 (kon.) | Nashville – Carolina 5:4 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 0:1 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Florida 6:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Stav série: 3:1
Washington Capitals
cz Sobota 22.05.2021, 00:40 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Osemfinále

56:24
    Závěr utkání přináší ještě jedno vyloučení, Charlie Coyle (BOS) je trestán za vyhození puku do ochranné sítě. Zdramatizují Capitals poslední minuty?

53:31
    Anthony Mantha (WSH) zbytečně sestřelil Raska a vzápětí museli rozhodčí roztrhávat další strkanici. Na trestnou lavici ale tentokrát míří jen útočník Caps.

44:16
    Další přesilovka pro Capitals, Brad Marchand (BOS) je za nedovolené bránění trestán dvěma minutami.

41:03
    Branku následovala výměna názorů za washingtonským brankovištěm, za které si menší tresty odnáší Nick Ritchie (hrubost), Brandon Carlo (nesportovní chování; oba BOS) a Tom Wilson (hrubost, WSH).

39:45
    Anthony Mantha (WSH) si jede zchladit hlavu na trestnou, kam ho sudí poslali za nedovolené bránění.

37:43
    Další příležitost pro Capitals. Patrice Bergeron (BOS) poslal puk nad mantinel a s trestem za zdržování hry nyní na dvě minuty usedá na lavici hanby.

34:03
    Hosté mají šanci se svým sokem srovnat krok, Jake DeBrusk (BOS) jde z kola ven za sekání.

31:01
    Dalším příjemcem menšího trestu za hrubost je Garnet Hathaway (WSH), jenž tak oslabuje svůj tým.

27:27
    Ba ne, nakonec je to jinak! Dmitrij Orlov (WSH) dle sudích nezasáhl Millera do oblasti hlavy nebo krku, a do statistik si tak zapisuje jen dvakrát dvě minuty za hrubost. Pes obranář Charlie Coyle (BOS) za hrubost dostal jen jeden menší trest. Pokračujeme standardní početní výhodou Bostonu.

19:23
    Domácí soupeře zvýšenou aktivitou nutí k faulu, za podrážení je vykázán Michael Raffl (WSH).

05:51
    Na trestnou lavici se tentokrát přesouvá Charlie Coyle (BOS), jenž je trestán za podrážení.

00:49
    Bruins si sami vzali vítr z vlastních plachet nepovedeným střídáním, v jednu chvíli jich na ledě bylo šest. Caps si hned zkraje střetnutí vyzkouší přesilovku, ven ze hry putuje Nick Ritchie (BOS).

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 28. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 41. Pastrňák (McAvoy, Krejčí), 42. Coyle (DeBrusk), 55. Grzelcyk (McAvoy, Hall) – 45. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, Reilly, Carlo, Clifton, K. Miller – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – Hall, Krejčí (A), C. Smith – N. Ritchie, Coyle, DeBrusk – Kuraly, Lazar, Wagner.
    Washington Capitals: Samsonov (C. Anderson) – Orlov, Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Jensen, Chára – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Mantha, Bäckström (A), Oshie – Sheary, M. Raffl, Eller – Hagelin, Dowd, Hathaway.

Rozhodca: Dwyer, Luxmore – Cormier, Daisy.

Diváci: 4 565