Boston – Washington 4:1 (kon.) | Nashville – Carolina 5:4 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 0:1 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Florida 6:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Boston Bruins
4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Stav série: 3:1
Washington Capitals
cz Sobota 22.05.2021, 00:40 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Osemfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou příště! (03:38:45)

Je konec, Boston přetavil velmi solidní výkon v obraně i v útoku ve třetí výhru v sérii, a už pozítří tak teoreticky může slavit postup do dalšího kola play-off! Capitals se dnes v TD Garden nepovedlo zhola nic, Bruins byli po celých šedesát minut hry jednoznačně lepším týmem a nebýt výborného výkonu Ilji Samsonova, mohlo toto střetnutí skončit i pořádným debaklem.

59:55
    Domácí vyhodili puk ven z svého pásma, duel je definitivně u konce. Oslavy v ochozech mohou propuknout naplno!

59:32
    Fanoušci v TD Garden začali mávat šálami, vítězství Bruins je už prakticky jisté. Máme tu poslední sekundy.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:55
    Sledujeme tahanici o kotouč v rohu za bostonskou brankou, do které je zapojeno hned několik borců.

57:57
    Utkání se už více méně jen dohrává, Capitals působí bezmocně. Na dnešní duel budou chtít rychle zapomenout.

57:27
    Nepříjemně vypadající skrumáž před Raskem ke gólu nevedla, jeden z hráčů Bruins následně vyhodil puk daleko od své klece. Málem přitom zasáhl otevřenou svatyni hostů.

56:24
    A pozor, hosté hrají vabank! Samsonov je na střídačce, Washington má tak na ledě dvojnásobnou početní převahu!

Dnešní utkání sleduje 4 565 diváků.

56:24
    Závěr utkání přináší ještě jedno vyloučení, Charlie Coyle (BOS) je trestán za vyhození puku do ochranné sítě. Zdramatizují Capitals poslední minuty?

Střely na branku: 37 – 17.

55:49
    Bostonští naprosto hravě rozebrali další těžkopádný výpad soupeře a vyváží puk ven ze své třetiny.

55:20
    Zakázané uvolnění domácích hráčů aspoň na pár sekund přesune dění před brankoviště Tuukky Raska.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 28. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 41. Pastrňák (McAvoy, Krejčí), 42. Coyle (DeBrusk), 55. Grzelcyk (McAvoy, Hall) – 45. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, Reilly, Carlo, Clifton, K. Miller – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – Hall, Krejčí (A), C. Smith – N. Ritchie, Coyle, DeBrusk – Kuraly, Lazar, Wagner.
    Washington Capitals: Samsonov (C. Anderson) – Orlov, Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Jensen, Chára – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Mantha, Bäckström (A), Oshie – Sheary, M. Raffl, Eller – Hagelin, Dowd, Hathaway.

Rozhodca: Dwyer, Luxmore – Cormier, Daisy.

Diváci: 4 565