Boston – Washington 4:1 (kon.) | Nashville – Carolina 5:4 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 0:1 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Florida 6:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:2 (3:1, 2:1, 1:0) Stav série: 3:1
Florida Panthers
cz Sobota 22.05.2021, 18:38 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Osemfinále

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost. (21:59:59)

Chris Driedger (FLA) 11 zákroků, 1 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 31:10

Zápas bohužel vůbec nedohráli na straně Tampy právě Nikita Kučerov a Michail Sergačjov, u nichž se nyní musí pouze doufat, že jejich šrámy z tohoto zápasu nebudou vážnějšího rázu, ač jejich poslední záběry z ledu nebyly na pohled vůbec příjemné a pozitivní.

Ale zpět k hokeji. Tampa vyhrála čtvrtý zápas série suverénně 6:2 a ujala se vedení už 3:1 na zápasy. Je tak pouhou jednu výhru od postupu do dalšího kola play-off, přičemž na výhře mají obrovskou zásluhu brankář Andrej Vasilevskij, který si připsal 39 zákroků, a Nikita Kučerov, jenž jednu branku dal a na další tři přihrál.

Floridě nelze upřít snaha, kterou do utkání investovala, své soupeře také jednoznačně přestřílela poměrem 41-26, ale v zakončení neměla příliš štěstí. Naopak Tampa uštědřila hostům lekci z produktivity.

A také nevzdala. Končí tak zápas, který nabídl drama, spoustu branek, ale také chování, které bylo hodně za hranou, a to z obou stran. Jak již bylo napsáno níže, domácí Maroon a hostující Duclair a Hornqvist by se měli za své chování stydět. A o to více, že k jejich hrubým faulům došlo za stavu, kdy skóre zápasu bylo prakticky rozhodnuto (v případě Maroona za stavu 5:1, v případě hostujících Duclaira a Hornqvista za stavu 6:2 pro Tampu).

59:30
    Zatímco na tribunách povstali diváci a tleskají svému týmu, Tampa drží puk a nechce se ho až do konce zápasu vzdát.

58:52

58:20
    Ač má Tampa přesilovku, snaží se zápas hlavně v klidu dohrát.

57:07
    Stamkos zkoušel střelu z levého kruhu, ale zblokoval ji Acciari.

56:52
    Trestů je požehnaně. Dvě minuty dostává Luke Schenn, Ryan Lomberg 2+2 a osobní trest na 10 minut, Markus Nutivaara 2+10 a Ross Colton 2+10.

56:52
    Od obou týmů je to za prakticky rozhodnutého stavu chování až na hranici nechutnosti. Vše přitom odstartoval ve druhé třetině Maroon úplně zbytečným vražením na hrazení Vatrana. Pokračoval s tím Duclair po seknutí do Kučerova a Hornqvist po hrubém faulu proti Sergačjovovi. A tak není divu, že se to rve na ledě i nyní.

Zatímco hra plynula a puk byl v obranném pásmu Floridy, pustili se do sebe v obranném pásmu Tampy Gourde a Lomberg, ke kterým se následně po přerušení hry sjeli další a rozjeli hromadnou šarvátku.

56:24
    Sergačjov už je naštěstí z ledu. Hit od Hornqvista ale byl zcela zbytečný a plný frustrace. Za to také dostal osobní trest na 10 minut. A desetiminutový trest dostává i Maroon, který se během komerční přestávky snažil svého spoluhráče pomstít.

56:24
    Sergačjov je osetřen, a to přinejmenším, spíš to vypadá, že po hrubém hitu od Hornqvista u mantinelu se zranil. Narazil do hrazení ramenem a stranou hlavy.

56:24
    Až teď je hra přerušena, neskutečné od rozhodčích, že jej nechali ležet bez povšimnutí takovou dobu a nechali Floridu dál útočit.

56:10
    Sergačjov zůstává ležet na ledě!

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 3. Cirelli (Killorn, Černák), 8. Gourde (Kučerov, Sergačov), 17. Palát (Černák, Kučerov), 26. Killorn (Kučerov, Hedman), 28. Killorn (Stamkos, Cirelli), 45. Kučerov (Stamkos, Killorn) – 9. Huberdeau (Hörnqvist, S. Bennett), 39. Verhaeghe (Barkov, Huberdeau)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos, Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Colton – T. Johnson, Maroon.
    Florida Panthers: Bobrovskij (28. Driedger) – Forsling, Weegar, Nutivaara, Montour, Strälman, Gudas – Duclair, Barkov, Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau – Hörnqvist, Wennberg, Vatrano – Marchment, Acciari, Lomberg.

Rozhodca: Sutherland, Rank – Gawryletz, MacPherson