Boston – Washington 4:1 (kon.) | Nashville – Carolina 5:4 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 0:1 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Florida 6:2 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
1:5 (0:0, 1:3, 0:2) Stav série: 0:3
Colorado Avalanche
cz Sobota 22.05.2021, 03:45 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Osemfinále

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (06:25:51)

3. Philipp Grubauer (COL) – 31 zákroků

Dnešnímu utkání přihlíželo 9 000 diváků.

Colorado je jediný krok od postupu do čtvrtfinále play-off. Neublížil mu ani přesun na stadión soupeře, St. Louis porazilo vysoko 5:1.

Klíčový krok k výhře udělal vítěz Prezidentského poháru ve druhé třetině, v níž vstřelil tři góly. Následně sice inkasoval branku při vlastním oslabení, ale ani tato skutečnost jej nerozhodila a ve třetí dvacetiminutovce favorit pečetil vítězství dalšími dvěma trefami. V 53. minutě zklidnil hostující řady Brandon Saad a při powerplay domácích ještě upravil konečnou podobu výsledku J. T. Compher.

Svěřenci kouče Bednara budou mít příležitost ukončit osmifinálovou sérii v noci z neděle na pondělí. St. Louis dnes ukázalo, že se soupeři může rovnat, jen je třeba zapracovat na efektivitě zakončení.

59:06 J. T. Compher - 1:5

59:06
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Vítězství hostů vylepšuje J. T. COMPHER. Člen čtvrté útočné formace zapsal hodně šťastný úder, když vyhozením o mantinel dokázal zamířit do prázdné brány. Asistence: Ryan Graves a Pierre-Édouard Bellemare.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Ani teď se domácím nezadařilo. Z pravého kruhu střílel na zadní tyč Zachary Sanford, Pierre-Édouard Bellemare puk srazil do ochranné sítě.

58:21
    Torey Krug zrušil nápřah, nakonec pouze nahodil. Devon Toews černou gumu šikovně ztečoval do rohu kluziště, kde byl nejrychleji Schenn.

57:36
    V souboji kapitánů si Gabriel Landeskog počínal nedovoleným způsobem, když přidržel Ryana O'Reillyho, ten skončil na ledové ploše.

57:22
    Hráči v modrých dresech udrželi útočnou třetinu a byl to znovu Mike Hoffman, kdo střílel, tentokráte z pravé strany. Tentokráte přestřelil.

56:58
    Po pěkné kombinaci střílel z vrcholku levého kruhu Mike Hofmann. Philipp Grubauer kotouč dostal do výstroje a už jej nepustil.

56:35
    Domácí se probojovali do útočného pásma a Jordan Binnington upaluje na střídačku. Blues zkouší štěstí v šesti hráčích na ledě.

55:49
    Na teč cíleně nahazoval Ryan O'Reilly. Skvěle zapracoval Alex Newhook, jenž vložil tělo před Kyroua a odpálil touš do bezpečí.

55:27
    St. Louis se nevzdává a bojuje, času na tři góly ještě je. Hosté ovšem brání velmi zkušeně a za celou třetí třetinu povolili soupeři jen pět střel na bránu.

54:30
    S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Marco Scandella. Sjel si blíže bráně a vypálil dělovou ránu, kterou Grubauer vytěsnil maskou nad.
    53:42 Brandon SAAD - 1:4

53:42
    Rozhodující úder? Nejspíše ano! Burakovsky v protiútoku nahrál před branku BRANDONU SAADOVI, který udělal kličku do bekhendu a tím i do protipohybu Binningtona, aby posléze umístil touš do odkryté části klece. Asistence: André Burakovsky a Carl Söderberg.

Milan Huppert

Góly a asistencie: 37. Bozak (R. O'Reilly, Parayko) – 22. Graves, 33. Newhook (Graves, Ničuškin), 37. Jost (Rantanen, Landeskog), 54. Saad (Burakovsky, Söderberg), 60. Compher (Graves, Bellemare)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Scandella, Santini, Krug, Reinke, Mikkola – Kyrou, R. O'Reilly (C), Barbašev – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Thomas, Bozak, Hoffman – Blais, Sanford, Clifford.
    Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, Timmins, Nemeth – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Newhook, Donskoi – Ničuškin, Jost, Saad – Compher, Bellemare, Söderberg.

Rozhodca: Lee, Hebert – Berg, Rody

Diváci: 9 000