Holandsko – Maďarsko 6:1 (kon.) | Nemecko – Rumunsko 0:0 (kon.) | Španielsko – Česko 2:0 (kon.)
Taliansko – Slovinsko 4:0 (kon.)
Nemecko
0:0 (0:0)
Rumunsko
cz Utorok 30.03.2021, 18:00 • Bozsik Aréna, Budapešť • Majstrovstvá Európy U21 • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:55:14)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.

Je konec. Německo remizovalo s Rumunskem 0:0 a postupuje do čtvrtfinále, zatímco jeho soupeř končí, protože Nizozemsko dnes zvítězilo nad Maďarskem jednoznačně 6:1. Už v 5. minutě mohl poslat hostující celek do vedení Mățan, ale napálil pouze tyč. To byla také první, ale jediná šance Rumunska, neboť posléze se Němci dostali do zápasu a ve 24. minutě mohl otevřít brankový účet Klimowicz, ovšem jeho pokus odvrátil před brankovou čárou Pașcanu. Ke konci poločasu pálil Berisha, ale pouze do obránce. V 70. minutě mohli domácí pojistit postup, ale Nmecha neproměnil pokutový kop. V 90. minutě mohl poslat domácí do vedení Pieper, ale jeho hlavička trefila brankovou konstrukci.

90+5

90+4
    Ștefan Vlădoiu se dopouští dalšího nedovoleného zákroku, po kterém se dokonce Nmechovi vyndala kopačka. Německo zvládá konec zápasu opravdu velice dobře.

90+3
    Nyní je to velký boj uprostřed hrací plochy, kde se nakonec Octavian Popescu dopustil faulu a Rumunsku už moc času nezbývá.

90+2
    Němci tahají čas a po rohovém kopu získali také autové vhazování na polovině soupeře.

90+1
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Anton Stach.

90+1
    Jonathan Burkardt to udělal na pravé straně vápna velmi zkušeně a vybojoval pro svůj celek rohový kop.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
    90. Hlavička Piepera trefila horní tyč!

90
    A mohlo být rozhodnuto, ovšem hlavička Amose Piepera po centru z volného kopu otřásla břevnem!

89
    Ismail Jakobs byl posléze zfaulován Ștefanem Vlădoiou a Němci získal volný kop.

89
    Fantasticky nyní zasáhl Josha Vagnoman, který si znovu poradil s nabíhajícím útočníkem soupeře.

88
    Mërgim Berisha málem využil chyby v rozehrávce soupeře, ale nakonec se k míči nedostal.

87
    A znovu se hostům nepodařilo nic vážnějšího vymyslet, neboť míč končí opět v rukou brankáře Dahmena.

86
    Darius Olaru si chtěl vymodlit pokutový kop až velmi očividně a může být rád, že neuviděl žlutou kartu za simulování.

85
    Hosté to nyní zkouší postupnou kombinaci zpoza své obrany. Ovšem následně přišel nepřesný nákop, který skončil u brankáře Dahmena.

84
    Rumunsko se sice snaží, ale nemůže se dostat přes obranu soupeře do vápna ke střele. Němci brání opravdu vynikajícně.

83
    Lucas Nmecha nyní zahrál při zpracování rukou, což sudí viděl a také odpískal.

82
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Ismail Jakobs.

81
    Urostlý Josha Vagnoman si poradil na levé straně s Alexandrem Mățanem a následuje odkop od brány Dahmena.

80
    Chyba při kombinaci na domácí straně, když skončil míč jen v zámezí a Rumunsko tak získalo autové vhazování.

78
    Darius Olaru předvedl vytříbenou techniku, ale nakonec jej Němci obrali o balón.

77
    Domácí mužstvo drží míč v posledních minutách takřka neustále a snaží se mít zápas pod kontrolou.

76
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Adrian Petre, přichází Octavian Popescu.
    75. Burkardt neprostřelil Vlada!

75
    Jonathan Burkardt byl velmi blízko gólu, ale jeho zakončení uvnitř vápna skončilo na skvělém zákroku Daniela Vlada!

73
    Německo zůstává u míče i nadále, když získalo autové vhazování na polovině soupeře.
    72. Neproměněná penalta Nmechy!

72
    Tak tohle bude ještě obrovské drama, jelikož střela Lucase Nmechy z pokutového kopu orazítkovala pravou tyč!
    70. Penaltová situace.

70
    Byla nařízena penalta pro Německo. Střela Mërgima Berishy trefila ruku hostujícího hráče stojícího ve zdi a domácí mají velkou možnost jít do vedení.

69
    Denis Ciobotariu je dalším potrestaným hráčem kartou žluté barvy a Němci nyní budou mít k dispozici přímý kop z dobré pozice.

67
    A opět žlutá karta, pro hosty už pátá! Tentokrát jí uviděl Adrian Petre, když dohrál Amose Piepera.

65
    Adrian Petre se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho pokus nakonec letěl doprostřed brány, kde byl připraven gólman Finn Dahmen.

64
    Velmi pěknou kombinaci tentokrát předvedli hosté a Amos Pieper se nakonec dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu a Rumunsko získalo přímý kop z velmi dobré pozice.

63
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mateo Klimowicz, přichází Jonathan Burkardt.
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alec Pașcanu, přichází Radu Dragusin.

62
    Alec Pașcanu má nyní nějaké problémy a musí být ošetřován. Navíc se chystá ke střídání na obou stranách.

61
    Pomezní rozhodčí viděl, že se David Raum dostal za obranu dřív, než přihrávka na něj a odmával ofsajd.

60
    Hodina hry je minulostí a stále jsme se nedočkali ani jedné branky. Musí to být ovšem Rumunsko, které se bude drát dopředu, protože aktuálně nepostupuje.

58
    Darius Olaru byl tentokrát dohrán ve středu hrací plochy a Rumuni budou znovu u balónu.

57
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Marco Dulca, přichází Olimpiu Moruțan.

56
    Rumunsko zvýšilo ve druhé půli své tempo, ale zatím si nevytvořilo ani jedné větší šanci.

54
    Balón už opustil hrací plochu, když se David Raum snažil na levé straně přihrát míč Berishovi.

53
    Daniel Vlad vyboxoval rohový kop z levé strany, ale nějaký protiútok z toho nakonec nebyl.

52
    Dalším potrestaným hráčem je Darius Olaru, který byl v souboji s Davidem Raumem pozdě a kopl jej do nohy.

51
    Adrian Petre se snažil projít po pravém křídle, ale nakonec jej zastavil Amos Pieper. Rumuni ale získali alespoň autové vhazování.

50
    Poté se ale Niklas Dorsch dopustil faulu a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

49
    Răzvan Oaidă se snažil něco vymyslet na polovině soupeře, ale Němci odkopli míč do zámezí.

48
    Nizozemí krátce po začátku druhé půle získalo penaltu, kterou proměnilo a nyní je před Rumunskem. To se tak posouvá na 3. místo.

48
    Žlutou kartu dostává Alexandru Mățan (Rumunsko).

47
    Hostující hráč Ștefan Vlădoiu zůstal po souboji ležet na hrací ploše a hra je přerušena.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

První poločas je u svého konce a Německo zatím hraje s Rumunskem bez branek. Už v 5. minutě mohl poslat hostující celek do vedení Mățan, ale napálil pouze tyč. To byla také první, ale jediná šance Rumunska, neboť posléze se Němci dostali do zápasu a ve 24. minutě mohl otevřít brankový účet Klimowicz, ovšem jeho pokus odvrátil před brankovou čárou Pașcanu. Ke konci poločasu pálil Berisha, ale pouze do obránce.

45+1

45+1
    Němci před odchodem do šaten nikam nespěchají a drží balón ve středu hrací plochy.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44
    Nizozemsko vede nad Maďarskem a ve druhé půli nás čeká obrovské drama, ale ne pouze zde v Budapešti, ale také ve Székesfehérváru.

43
    David Raum nyní uviděl žlutou kartu pravděpodobně za neustálé řeči vůči rozhodčímu.
    42. Berishovo zakončení bylo ztečováno vedle pravé tyče!

42
    Tentokrát už to vypadalo na gól domácího celku, ale nakonec z toho ani nyní nebylo otevření brankového účtu! Josha Vagnoman poslal skvělý míč do vápna na Boteho Bakua, který pod sebou našel Mërgima Berishu, ale jeho zakončení skončilo zblokováno těsně vedle pravé tyče!

41
    Německo je ve druhé části první půle jednoznačně lepším týmem, ale zatím se nemůže probít uvnitř vápna do zakončení.

40
    Cătălin Itu svým skluzem zastavil rozvíjející se brejk soupeře a uviděl jasnou a neoddiskutovatelnou žlutou kartu.

39
    Ale znovu a opět nakonec končí centr Davida Rauma z levé strany pouze v rukou připraveného gólmana Daniela Vlada.

38
    Domácí mužstvo v bílých dresech nyní zamklo soupeře ve vápně a je ve velkém tlaku.

36
    Opět končí centr domácího hráče pouze v moci gólmana Daniela Vlada.

34
    Arne Maier nyní zůstal ležet na hrací ploše a vypadá to na nějaký problém s chodidlem. Musí být ošetřen.

32
    Katastrofální přihrávku předvedl rumunský záložník, ale Němci rychlého protiútoku nedokázali využít, jelikož střela Lucase Nmechy skončila jen v rukou brankáře Vlada.

31
    Bote Baku si naběhl do vápna na centr z levé strany, ale jeho následná hlavička skončila vysoce nad bránou Daniela Vlada.

30
    Půl hodina utkání je u svého konce a branky jsme se zatím nedočkali, ovšem na každé straně byla k vidění jedna velká šance.

28
    Răzvan Oaidă už se tentokrát dopustil faulu za hranou a uviděl žlutou kartu.

27
    Tentokrát získalo domácí mužstvo rohový kop z pravé strany a má šanci otevřít brankový účet utkání.

26
    V posledních minutách je Německo lepším týmem, ale obrana Rumunska nyní dokáže eliminovat centry ze stran.
    24. Pașcanu odkopl míč těsně před brankovou čárou!

24
    Mateo Klimowicz dostal míč za obranu do obrovské tutovky a následně už překonal brankáře, ale půl metru před brankovou čárou dokázal odkopnout balón Alec Pașcanu!

24
    Niklas Dorsch se snažil obrat o míč Răzvana Oaidu, ale provinil se pouze faulem.

23
    Rumunský gólman Daniel Vlad si tentokrát poradil se střelou z velké dálky a Rumuni tak mohou na chvíli uklidnit hru.

22
    Lucas Nmecha si chtěl vymodlit pokutový kop, když upadl ve vápně, ale hlavní rozhodčí ukázal, že tohle pískat nebude.

21
    Mërgim Berisha se nyní snažil projít z levého křídla, ale jeho následný přízemní pokus o centr skončil u brankáře.

20
    Po centru z rohu se Nico Schlotterbeck prodral ke hlavičce, ale tu poslal jen vedle brány.

19
    David Raum se snažil si sklepnout míč s Bakuem směrem do vápna, kde ale zasáhl rumunský obránce a následuje rohový kop.

18
    Arne Maier byl nyní zfaulován Răzvana Oaidou, který mu přišlápl kotník.

17
    Niklas Dorsch se snažil projít po pravé straně, ovšem tam nebylo místo, ale Německo získalo alespoň autové vhazování.

16
    Rohový kop domácího mužstva nepřinesl nic vážnějšího, neboť míč vyboxoval Daniel Vlad.

15
    Ani jedno mužstvo nechce udělat nějakou vážnější chybu, protože za momentálního stavu oba týmy postupují, ale to se vše může změnit pokud Nizozemsko vstřelí gól a povede nad Maďarskem. Následně bude rozhodovat především skóre, které Němci mají lepší, než jeho dnešní protivník.

13
    Darius Olaru dostal velmi dobrý pas do vápna od Alexandru Mățana, ale následně poslal míč jen vedle brány soupeře.

12
    Hostující mužstvo je stále aktivnějším týmem a Alexandru Mățan dělá německé obraně velké problémy.

11
    Míč nyní skončil opět mimo hrací plochu a Rumunsko tak získalo další autové vhazování.

10
    Amos Pieper a Adrian Petre si nyní vyříkávali předešlý souboj a rozhodčí Fernandez musel oba hráče uklidnit.

8
    Darius Olaru šel tentokrát do souboje s protihráčem velmi tvrdě a dopustil se tak pouze nedovoleného zákroku.

7
    Josha Vagnoman se nedostal po pravé straně přes obránce soupeře, který ho odzbrojil čistým zákrokem.

6
    Rumunsko je nadále velmi aktivní směrem dopředu, ale tentokrát byl Finn Dahmen u míče dřív, než útočník Alexandru Mățan.
    5. Mățanova střela trefila tyč!

5
    Alexandru Mățan mohl poslat hostující celek do vedení, ale jeho zakončení uvnitř vápna pouze orazítkovala pravou tyč německé svatyně!

3
    Rumuni měli k dispozici rohový kop, ale ten rovněž nepřinesl nic vážnějšího a Německo má znovu míč ve své moci.

2
    Josha Vagnoman centroval z pravé strany do vápna, ale tam se Německo nakonec jen dopustilo faulu. Konkrétně to byl Mërgim Berisha.

1
    O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo Německo, které nyní drží míč na své polovině a krátkými přihrávkami v obraně se snaží něco vymyslet.

1

Německo: Dahmen – Vagnoman, Pieper, N. Schlotterbeck, Raum – Baku, Dorsch, Maier (C) – Klimowicz – Nmecha, M. Berisha.
    Náhradníci: Grill, Schubert – Ambrosius, Burkardt, Jakobs, Janelt, Leitsch, Krüger, Moukoko, S. Özcan, Stach, Thiaw.

Rumunsko: Vlad (C) – Vlădoiu, Pașcanu, Ciobotariu – Haruț, Itu, Dulca, Oaidă, Olaru – Petre, Mățan.
    Náhradníci: Aioani, Eșanu – Boboc, Dragusin, Ciobanu, Chindriș, Moruțan, Opruț, Popescu, Cimpanu.

Rozhodčí: Fernandez – Prieto, Naranjo.

Rumunsko

Rumuni se v prvním zápase utkali s Nizozemskem, ale byli to hosté, kteří šli v 16. minutě do vedení. Ovšem ve 20. minutě dokázal srovnat Ciobanu a posléze už branka nepřišla. Zápas tak skončil remízou 1:1. Ve druhém zápase přišlo na řadu Maďarsko, ale tady první půle nabídla pouze červenou kartu pro maďarského hráče. V 56. minutě šli dokonce Maďaři do vedení po gólu Csonky, ale v 70. minutě srovnal Matan a v 87. minutě rozhodl o výhře Rumunska 2:1 Pascanu.

Německo

Německo je momentálně ve skupině A na 1. místě se 4 body a skóre 4:1. V prvním zápase si poradilo s Maďarskem, kde padaly góly až po hodině hry, kdy se dvakrát trefil Baku a jednou Nmehca. Němci tak zvítězili 3:0. Ve druhém zápase přišlo na řadu Nizozemsko. První poločas sice branku nepřinesl, ale ve 48. minutě poslal holanďany do vedení Kluivert. V 84. minutě ale dokázal srovnat Nmecha a zrodila se remíza 1:1.

Ve 3. kole Mistrovství Evropy do 21 let se proti sobě utkají týmy Německo a Rumunsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v červnu na půdě Německa, které vyhrálo 4:2. Dnes se bude bojovat v Bozsik Aréně v Budapešti. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Fernandez a jeho asistenti Prieto a Naranjo. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.