Azerbajdžan – Srbsko 1:2 (kon.) | Cyprus – Slovinsko 1:0 (kon.) | Luxembursko – Portugalsko 1:3 (kon.)
Belgicko – Bielorusko 8:0 (kon.) | Wales – Česko 1:0 (kon.) | Gibraltar – Holandsko 0:7 (kon.)
Čierna Hora – Nórsko 0:1 (kon.) | Turecko – Lotyšsko 3:3 (kon.) | Chorvátsko – Malta 3:0 (kon.)
Slovensko – Rusko sk 2:1 (kon.)
Gibraltar
0:7 (0:1)
Holandsko
cz Utorok 30.03.2021, 20:45 • Victoria Stadium, Gibraltar • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina G

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:47:11)

Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 0:16. Střely mimo: 0:12. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:11.

Gibraltar držel s Nizozemci bezbrankový stav až do závěru první půle, kdy otevřel skóre Berghuis. V 55. minutě pak zvýšil Luuk de Jong, ale největší gólová smršť přišla až mezi 61. a 64. minutou, kdy domácí inkasovali hned třikrát. Po mnoha změnách se ještě trefili Depay a van de Beek, kteří upravili stav na konečných 7:0 pro Nizozemsko. Jedinou kaňkou pro vítěze je asi vážnější zranění Daleyho Blinda.

90+7

90+7
    Wiseman se po centru Liama Walkera k zakončení nedostal. Standardka se poté opakovala i z druhé strany, jenže míč vletu opustil hrací plochu.

90+6
    Druhý roh během několika minut pro domácí! Podaří se jim alespoň jednou vystřelit na Krulovu bránu?

90+5
    Owen Wijndal vyrábí ve druhé půli jeden kvalitní centr za druhým. Malen zkoušel zakončovat hlavou, i když míč letěl poměrně nízko. Zakončení podle toho vypadalo.

90+4
    Babelův ofsajd měl velký ohlas u přítomného publika. To si zápas užívá i přes velmi nepříznivý stav.

90+3
    Gravenberchovi se nelíbilo až moc prudké předání míče od De Barra. Menší roztržka byla vyřešena žlutými kartami pro oba protagonisty.

90+2
    Goldwin dobře zasáhl proti šanci Depaye. Následoval rohový kop a pak už jenom neškodná hlavička veterána Babela.

90+2
    Portugalští sudí nebyli vůči Gibraltarům moc shovívaví. Nad rámec druhé půle přidali dalších sedm minut.

90+1
    Frenkie de Jong nedopustil před Krulem žádné větší drama. Naopak vznikl rychlý protiútok, který zmařil centr do Goldwinových dlaní.

90
    Velká událost pro domácí fotbalisty i jejich příznivce. V devadesáté minutě jim Valarino vybojoval rohový kop.
    88. Memphis DEPAY - 0:7

88
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Další kapitulace unavených Gibraltarců. Owen Wijndal na levém okraji pokutového území přehrál Sergeanta. Na přední tyči našel MEMPHISE DEPAYE a ten šikovně nastavenou nohou zakončil mezi nohy brankáře.

87
    Antony Moulds neriskoval a posunul další z centrů na rohový kop, ke kterému se postavil Stengs, jenže překopl celou šířku hřiště.

86
    Depayova rána z jednadvaceti metrů se vykroutila mimo branku. Míč proletěl vedle Goldwinovy pravé tyče.
    85. Donny van de Beek - 0:6

85
    Skóre se přibližuje podobě, jaká se dala od konfrontace obra s trpaslíkem očekávat. Mepmhis Depay pustil Wijndalův oblouček na DONNYHO VAN DE BEEKA a ten pohodlně využil toho, že ho před bránou nikdo aktivně nebránil. Šestý gól a šestý střelec!

Michal Břuchanský

Góly: 42. S. Berghuis (Wijnaldum), 55. L. de Jong (S. Berghuis), 61. Depay, 62. Wijnaldum, 64. Malen (Klaassen), 85. van de Beek (Wijndal), 88. Depay (Wijndal)

Karty:   31. Ronan (GIB), 90+3. De Barr (GIB) – 38. Klaassen (NED), 90+3. Gravenberch (NED)

Gibraltar: Coleing (74. Goldwin) – Sergeant, Wiseman, R. Chipolina (C), Mouelhi, Jolley (82. Moulds) – L. Casciaro (81. Valarino), Annesley (73. Torrilla), Ronan (41. Barnett), Walker – De Barr.
    Náhradníci: Banda, Goldwin – Barnett, Borge, K. Casciaro, Morgan, Moulds, Peacock, Santos, Styche, Torrilla, Valarino.

Holandsko: Krul – Dumfries (46. Gravenberch), de Ligt, Blind (54. Malen), Wijndal – Wijnaldum (C), Klaassen (76. van de Beek), F. de Jong – S. Berghuis (81. Stengs), L. de Jong (81. Babel), Depay.
    Náhradníci: Bizot, Stekelenburg – Babel, Bergwijn, de Roon, Gravenberch, Malen, Stengs, Tete, van de Beek, van Aanholt, Veltman.

Rozhodca: Pinheiro – Costa, Ribeiro (POR)