Holandsko – Maďarsko 6:1 (kon.) | Nemecko – Rumunsko 0:0 (kon.) | Španielsko – Česko 2:0 (kon.)
Taliansko – Slovinsko 4:0 (kon.)
Nemecko
0:0 (0:0)
Rumunsko
cz Utorok 30.03.2021, 18:00 • Bozsik Aréna, Budapešť • Majstrovstvá Európy U21 • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:55:14)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:16.

Je konec. Německo remizovalo s Rumunskem 0:0 a postupuje do čtvrtfinále, zatímco jeho soupeř končí, protože Nizozemsko dnes zvítězilo nad Maďarskem jednoznačně 6:1. Už v 5. minutě mohl poslat hostující celek do vedení Mățan, ale napálil pouze tyč. To byla také první, ale jediná šance Rumunska, neboť posléze se Němci dostali do zápasu a ve 24. minutě mohl otevřít brankový účet Klimowicz, ovšem jeho pokus odvrátil před brankovou čárou Pașcanu. Ke konci poločasu pálil Berisha, ale pouze do obránce. V 70. minutě mohli domácí pojistit postup, ale Nmecha neproměnil pokutový kop. V 90. minutě mohl poslat domácí do vedení Pieper, ale jeho hlavička trefila brankovou konstrukci.

90+5

90+4
    Ștefan Vlădoiu se dopouští dalšího nedovoleného zákroku, po kterém se dokonce Nmechovi vyndala kopačka. Německo zvládá konec zápasu opravdu velice dobře.

90+3
    Nyní je to velký boj uprostřed hrací plochy, kde se nakonec Octavian Popescu dopustil faulu a Rumunsku už moc času nezbývá.

90+2
    Němci tahají čas a po rohovém kopu získali také autové vhazování na polovině soupeře.

90+1
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Anton Stach.

90+1
    Jonathan Burkardt to udělal na pravé straně vápna velmi zkušeně a vybojoval pro svůj celek rohový kop.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
    90. Hlavička Piepera trefila horní tyč!

90
    A mohlo být rozhodnuto, ovšem hlavička Amose Piepera po centru z volného kopu otřásla břevnem!

89
    Ismail Jakobs byl posléze zfaulován Ștefanem Vlădoiou a Němci získal volný kop.

89
    Fantasticky nyní zasáhl Josha Vagnoman, který si znovu poradil s nabíhajícím útočníkem soupeře.

88
    Mërgim Berisha málem využil chyby v rozehrávce soupeře, ale nakonec se k míči nedostal.

87
    A znovu se hostům nepodařilo nic vážnějšího vymyslet, neboť míč končí opět v rukou brankáře Dahmena.

86
    Darius Olaru si chtěl vymodlit pokutový kop až velmi očividně a může být rád, že neuviděl žlutou kartu za simulování.

85
    Hosté to nyní zkouší postupnou kombinaci zpoza své obrany. Ovšem následně přišel nepřesný nákop, který skončil u brankáře Dahmena.

84
    Rumunsko se sice snaží, ale nemůže se dostat přes obranu soupeře do vápna ke střele. Němci brání opravdu vynikajícně.