Grécko – Cyprus 2:1 (kon.) | Rumunsko – Bielorusko 5:3 (kon.) | Nórsko – Izrael 0:0 (zruš.)
Bulharsko – Gibraltar 3:0 (kon.) | Turecko – Chorvátsko 3:3 (kon.) | Dánsko – Švédsko 2:0 (kon.)
Luxembursko – Rakúsko 0:3 (kon.) | Holandsko – Španielsko 1:1 (kon.) | Belgicko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Taliansko – Estónsko 4:0 (kon.) | Nemecko – Česko 1:0 (kon.) | Portugalsko – Andorra 7:0 (kon.)
Slovinsko – Azerbajdžan 0:0 (kon.) | Poľsko – Ukrajina 2:0 (kon.) | Francúzsko – Fínsko 0:2 (kon.)
Luxembursko
0:3 (0:0)
Rakúsko
cz Streda 11.11.2020, 20:30 • Stade Josy Barthel • Medzinárodný prípravný zápas

Lucembursko se o víkendu utká v rámci Ligy národů s Kyprem, zatímco Rakousko změří síly s houževnatým Severním Irskem. (22:28:39)

Začátek druhého poločasu nám přinesl šance na obou stranách. Následně začalo otěže zápasu přebírat Rakousko, které dalo dvě branky a zcela zlomilo odpor soupeře. Třetí branku vsítili v samotném závěru, kdy už Lucembursko spíše vyhlíželo konec utkání.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:7.

90+4
    90+4. Phillipp WIESINGER - 0:3

90+4
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PHILLIPP WIESINGER, který z malého vápna bez problémů zakončil do branky a již jen kosmeticky upravuje skóre ve prospěch svého týmu.

90+2
    V něm zahrávali hosté standardní situaci a míč šel přímo na branku. Moris si poradil a vyrazil míč.

90+2
    Běží nám druhá minuta z čtyřminutového nastaveného času.

90+1
    Žlutou kartu dostává Korac (Lucembursko).

90
    Hráč hostů vyslal střelu z větší dálku a tím jen spíše prověřil pozornost Morise.

89
    Rohový kop Rakouska přinesl další nebezpečný centr před Morise, tentokrát však z toho není brankový radost.

89
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Rantfl, přichází Onisiwo.

87
    Žlutou kartu dostává Sinani (Lucembursko).

85
    Rakousko kontroluje hru a míří za svým dnešním vítězstvím.

84
    Lucembursko za celý průběh druhého poločasu ani jednou nevystřelilo na branku (mezi tři tyče) Pervana a ten měl víceméně práci jen v úvodních minutách druhého poločasu.
    83. Adrian GRBIC - 0:2

83
    Rakousko těží ze svého tlaku a dává pojišťující branku. Autorem branky je ADRIAN GRBIC, který dostal přihrávku ve vápně a z pravé strany poslal míč ke vzdálenější tyči.

81
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Holzhauser, přichází Baumgartlinger.

78
    Nyní měli domácí náznak útoku, avšak na levé straně přichází o míč a Pervan nemusel zasahovat.

77
    A konečně je tu i zakončení ze strany hostí, leč mimo branku. Zápas se pomalu a jistě blíží ke konci a uvidíme, jestli se domácí dokážou dostat do nějakého závěrečného tlaku.

76
    Domácím nejspíše docházejí síly a nyní se spíše jen brání kombinaci Rakouska, které se čím dál více přibližuje k brance soupeře.

73
    Rakousko se nyní nebezpečně pohybuje v blízkosti šestnáctky soupeře a Lucembursko se dostává pod menší tlak.

71
    Prvotní centr byl odražen, avšak Rakousko se rychle dostalo k míči zpět a byla z toho střela doprostřed branky, kterou Moris musel nadvakrát krotit.

71
    Žlutou kartu dostává Selimovic (Lucembursko).

71
    Možná nám nějaké vzrušení přinese standardní situace v podání Rakouska ze střední vzdálenosti.

70
    Nyní sledujeme trochu hlušší pasáž hry, kdy si oba celky střídají míč bez nějakých zjevných šancí na jednu či druhou branku.

67
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Muratovič, přichází Rodrigues.

66
    Moris musel rychle ven ze své branky a odehrál míč před dobíhajícím soupeřem. Následně se pokoušel Holzhauser lobem překonat brankáře, který se vracel do své branky. Nicméně tento lob byl hodně nepřesný.

64
    Dlouhý centr na pravou stranu, kde hráč hostí ihned posílal na střed hřiště, vracející obránce zamezil této přihrávce.

63
    Lucembursko se nyní snaží zaútočit, ale nedaří se jim nyní dostat z vlastní poloviny. Rakousko je hodně vytažené k polovině hrací plochy.
    61. Gernot TRAUNER - 0:1

61
    Trimmel poslal pěkný centr do vápna, kde si jako uragán naběhl GERNOT TRAUNER a důraznou hlavičkou rozvlnil síť za zády Morise.

60
    Hodina hry je minulostí. Ve druhém poločase jsme mohli vidět pár zajímavých šancí na obou stranách. Nyní mohou další pokus přidat hosté z rohového kopu...

58
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Lazaro, přichází Balic.
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Schaub, přichází Rantfl.

57
    Lucembursko se dostávalo opět do blízkosti branky. Tentokrát se jim nepodařilo ohrozit branku, každopádně jsou hosté smělejší než v prvním poločase.

55
    I tentokrát přišla hlavička, ale hráč neměl dostatek času a prostoru k její lepšímu vykonání a míč končí nad brankou.

54
    Nakonec to byla dlouhá přihrávka na levou stranu a poté si Lucembursko vybojovalo další roh. Pro připomenutí, ten poslední znamenal velkou šanci na branku Pervana.

54
    Po faulu budou rozehrávat domácí, kteří nejspíše pošlou míč do vápna.

52
    V úvodu druhého poločasu mohly oba celky otevřít skóre zápasu, přesto je skóre stále bezbrankové.

51
    Moris se nyní ukázal reflexivním zákrokem, když skokem ke své levé tyčce vyrazil hlavičku Grbice.

49
    Hráč Rakouska měl dostatek prostoru na pravé straně, ale nedokázal přesněji poslat míč do vápna. Moris nakonec chytá míč.

47
    Vzápětí si vybojovali další rohovou možnost. A po ní se k hlavičce dostal Korac a ten poslal míč kousek nad horní tyčku!

47
    Rakousko se rohovému kopu ubránilo bez problémů. Avšak jejich soupeř se pohybuje stále blízko jejich branky.

47
    Lucembursko se dostalo k zakončení, jejich pokus byl sražen na rohový kop.

46
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gerson, přichází Bohnert.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Selimovic, přichází V. Thill.

46
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Skenderovič, přichází Korac.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Jans, přichází B. Martins.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Carlson, přichází Sinani.

46
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Hinteregger, přichází Dragovic.
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Kalajdzic, přichází Grbic.

46

V nastaveném čase již nebylo nic zajímavého k vidění. Rakousko mělo v prvním poločase převahu na míči, ale šanci si nevytvořilo žádnou. Až na výjimku, kdy si Schaub dobře naběhl na přihrávku, ale jeho branka nebyla pro ofsajd uznána. Na straně Lucemburska měl velkou šanci ke vstřelení branky V. Thill, ale minul prostor branky.

45+2

45
    Dvě minuty se nastavují nad rámec prvního poločasu.

44
    Centrovaný míč nyní jen proletěl pokutovým územím Lucemburska. Vypadá to, že se v prvním poločase branky nedočkáme.

44
    Žlutou kartu dostává B. Martins (Lucembursko).

43
    Blíží se koncovka prvního poločasu a i v ní mají hosté v držení míč, avšak stále bez nějakého překvapivého nápadu.
    42. Těsný ofsajd Schauba!

42
    Schaub si nyní dobře naběhl na vzdušnou přihrávku a vsítil branku. Nicméně praporek pomezního vyletěl okamžitě vzhůru a byl odpískán těsný ofsajd.

40
    Rakousko opět u míče a nyní mohli zaútočit do rozhozenější obrany Lucemburska, ale svůj postup zabrzdili.

39
    Další roh Rakouska mířil na přední tyč, kde si jej pohlídal jeden z hráčů domácích. Rakousko se zatím marně snaží dostat do nějaké větší šance.

37
    Po ošetření zahrávali hosté rohový kop. Ten rozehrál Holzhauser, jehož centr do vápna nepřinesl nebezpečí pro Morise.

35
    Mahmutovič nyní při bránění dostal nepříjemnou ránu do obličeje, když zastavil tvrdou střelu z blízka! Probíhá ošetřování tohoto obránce.

33
    Uvidíme, jestli hosté dokážou odpovědět na brankovou šanci svého soka.
    32. První šance v podání Lucemburska!

32
    Rakousko nyní propadlo v obraně a Lucembursko se dostalo do šance! V. Thill dostal míč do střelecké pozice a trestuhodně minul pravou tyčku! Tak k první šanci se nakonec dostal outsider zápasu!

31
    Žlutou kartu dostává Zulj (Rakousko).

30
    Půl hodina hry je za námi. Převaha hostů je zjevná, alespoň v držení míče. Na šance je to zatím 0:0.

29
    Hinteregger se pokoušel získat míč, ale nakonec spíše fauloval a domácí budou rozehrávat od své šestnáctky.

27
    Muratovič byl faulován, ale více to odnesl faulující hráč Rakouska, která je nyní ošetřován.

26
    Následně roztáhli hru po levé straně, kde je na hranici šestnáctky zastavil obránce domácích.

25
    U míče je opět hostující celek, který se rozvážnou kombinací snaží prosadit. Zatím se jejich snaha odvíjí na polovině hrací plochy.

24
    B. Martins rozehrál míč do strany a domácí se nakonec sami vyhnali až na vlastní polovinu hřiště. Z tohoto rohového kopu domácích rozhodně nebude žádná šance.

23
    Rohový kop pro Lucembursko...

22
    Nepřesná rozehrávka nabídla hostům možnost nebezpečně zaútočit, ale jeden z hráčů Lucemburska nakonec dokázal zastavit průnikovou přihrávku!

20
    Holzhauser se prezentoval dobrou dalekonosnou střelou, která šla kousek nad horní tyčku branky Lucemburska.

19
    Mahmutovič hlavičkou odpravil míč do autu a nepustil soupeře ve vápně k zakončení.

18
    Lazaro postupoval po pravé straně a kličkou se chtěl uvolnit do vápna. Nakonec mu to obránce nedovolil a následně chytá míč Moris do svých rukavic.

16
    Moris musel nyní do výšky, aby si stáhl vysoký míč, který se nebezpečně zjevil před jeho brankou.

16
    Ta se zahrávala z větší dálky a centrovaný míč mířil do vápna, avšak v ten moment zapískal rozhodčí, který viděl nedovolený zákrok na straně Lucemburska.

15
    Po autu se hosté dopustili faulu a je tu standardní situace pro domácí celek.

14
    Lucembursko vhazuje aut na polovině soupeře, dostane se k ohrožení Pervana?

13
    Rakousko zvyšuje svůj tlak a v posledních minutách má míč víceméně pod svou kontrolou. Na první vážnou brankovou šanci stále čekáme.

11
    Teď už to však vypadalo z pohledu Rakouska nebezpečně. Schaub šel s míčem a ještě zkoušel pas na svého spoluhráče, kterému chyběl krok, aby se dostal ve vápně k míči.

10
    Trimmel vyslal centr do vápna, který však bezpečně ubránila obrana Lucemburska. Zatím sledujeme opatrné utkání.

9
    Schaub čistým skluzem odpravil míč do zázemí a nedovolil soupeři zahájit protiútok.

8
    Rakousko již téměř dvě minuty kombinuje s míčem a zatím se jim nedaří projít přes kompaktně rozložený lucemburský celek.

7
    Hinteregger posunul míč na Pervana a ten rozehrává další potenciální útok svého týmu.

5
    Po zisku míče se Rakousko velmi rychle dostalo k brance soupeře, ale tentokrát nemusel Moris zasahovat.

4
    Lucembursku se nyní daří držet míč ve své moci, avšak pohybují se s ním jen poblíž poloviny hřiště.

3
    Nyní se o postupný útok pokoušeli domácí, kteří se však nedostali na dostřel branky Rakouska.

2
    Wiesinger poslal míč na Kalajdzice a ten prověřil pozornost brankáře z levé strany, který chytá míč.

1

Lucembursko: Moris – Carlson, Mahmutovič, Gerson (C), Martins – Skenderovič – V. Thill, Bensi, B. Martins – Muratovič, Deville.
    Náhradníci: Kips, Schon – Bohnert, Goncalves, Jans, Korac, Olesen, Rodrigues, Rupil, Selimovic, Sinani, O. Thill

Rakousko: Pervan – Trimmel, Lienhart, Trauner, Hinteregger (C) – Lazaro, Zulj, Holzhauser, Wiesinger – Kalajdzic, Schaub.
    Náhradníci: Schlager, Siebenhandl – Rantfl, Onisiwo, Ilsanker, Gregoritsch, Grbic, Dragovic, Baumgartlinger, Balic

Rakousko

Rakouský celek předvádí také velmi dobré výkony, ale to se očekává, protože hosté mají v současné době velice dobré hráče. Také Rakousku kraluje své skupině v Lize národů, kde má na svém kontě devět bodů, tedy stejně jako Lucembursko. Rakousko vyhrálo v Norsku, Severním Irsku a Rumunsku. V dresu Rakouska nastupují například David Alaba z Bayernu Mnichov, dále pak třeba Baumgartlinger, Gregoritsch, Lainer, Schlager, Schopf či Dragovič.

Lucembursko

Domácí celek v posledních měsících nepředvádí vůbec špatné výkony. V Lize národů má Lucembursko po čtyřech zápasech devět bodů a kraluje skupině 1. Lucembursko dokázalo porazit Černou Horu na jejím hřišti či Kypr, takže kvalitní soupeře. Dnes ale domácí borce čeká o poznání těžší soupeř, tak uvidíme, co předvede.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu je reprezentační přestávka a my budeme sledovat přípravný duel mezi Lucemburskem a Rakouskem. Jasným favoritem je hostující Rakousko, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.