Valladolid – Eibar 1:2 (kon.) | Atlético Madrid – Villarreal 0:0 (kon.) | Sociedad – Getafe 3:0 (kon.)
Elche – Huesca 0:0 (kon.) | Valencia – Real Betis 0:2 (kon.)
Real Valladolid
1:2 (1:1)
SD Eibar
Sobota 03.10.2020, 13:00 • Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) • Španielska LaLiga • 5. kolo

Druhý polčas na Estadio Municipal José Zorrilla bol ešte zaujímavý, aj keď ponúkol len jeden presný zásah. Domáci mali v jeho úvode k dispozícií pokutový kop, ale Guardiola nedokázal prekonať Dmitrovića. Potom pribúdali zaujímavé momenty na oboch stranách, ale bez gólovej bodky. V 73. minte bol vylúčený hosťujúci Diop a zdalo sa, že to bude voda na mlyn pre Valladolid. Domáci celok však nezvládol záver zápasu, K. Rodrígues hlavou upratal center do siete a Eibar si domov odváža tri body!

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (14:58:01)

90+7

90+6
    Žltú kartu dostáva Roberto Correa (SD Eibar).

90+5
    Eibar už bráni výsledok so všetkým čo na ihrisku má. Uvidíme, či domáci dokážu vyrovnať a získať aspoň jeden bod.

90+4
    V druhom polčase sa napokon nadstavuje 6 minút!

90+3
    Valladolid to ešte skúša smerom dopredu, ale vyzerá to, že už to hostia udržia. Zatiaľ nemáme informáciu, koľko sa presne nadstavovalo.

90+2
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Fede, prichádza Waldo Rubio.

90+1
    SD Eibar dáva gól!
    Veľká rana pre domáci celok, ktorý mal na ihrisku o jedného hráča viac! Na konci riadneho hracieho času sa zrodil rýchly brejk Eibaru, na center pred bránu súpera si nabehol KÉVIN RODRÍGUES a jeho hlavička končí v siete – 1:2!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

89
    Poku o rýchly útočný výpad Eibaru nevyšiel, po nedovolenom zákroku získavajú loptu domáci futbalisti.

88
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Takaši Inuj, prichádza Anaitz Arbilla.

87
    Opäť sme mohli sledovať aktivitu hosťujúceho Inuja, ale jeho následné zakončenie bolo nepresné. Navyše tento futbalista zostáva ležať na trávniku.

86
    Dmitrović si pripisuje ľahký zákrok a ihneď rozohráva loptu na svojich spoluhráčov v poli.

85
    Valladolid má o jedného hráča navyše, ale zatiaľ sa to výrazne na hracej ploche neprejavuje. Uvidíme, či ešte príde nejaký zaujímavý moment.

84
    Domáci Weissman sa pokúšal o zakončenie v pokutovom území, ale to sa mu nepodarilo a navyše fauloval.

83
    Sme už v samom závere druhého polčasu. Stále platí nerozhodný stav 1:1 a smeruje to za deľbou bodov.

82
    Nasledoval ešte rohový kop, ale ani ten už priniesol len nepresné hlavičkové zakončenie.

81
    Strela smerovala na zadnú tyč od Burgosa, ale brankár Roberto si pripisuje úspešný zákrok a stav zápasu sa nemení!

80
    Hráči Eibaru protestujú, ale bola by to prísna penalta. Aj tak, hostia majú šancu dať gól, priamy kop je z priam ideálnej pozície na zakončenie.

79
    Díaz de Mera prerušil hru a penalta to nebude! Burgos už bol pripravený zahrať penaltu, ale celú situáciu vytiahil rozhodca pred pokutový kop a bude z toho napokon len priamy kop.

79
    Systém VAR je dnes využivaný vo veľkom! Hostia reklamujú ruku a Eibar si pýta penaltu!

78
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Toni Villa, prichádza Pablo Hervías.

78
    Eibar čelil rohovému kopu, ale tento moment nič zaujímavého neponúkol.

77
    Valladolid bude dohrávať zápas o jedného hráča viac a to je šanca pre domácich ísť za prípadným víťaztsvom.

76
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Jošinori Muto, prichádza Eduardo Expósito.

75
    Stále sa nehrá a rozhodca Díaz de Mera už výrazne ukazuje Dipovi, aby išiel preč z ihriska. Hostia chystajú aj striedanie.

74
    Hra je zatiaľ prerušená, pretože hostia samozrejme výrazne komunikujú s rozhodcom. Diop je stále na ihrisku a nechce sa mu odísť.

73
    Ale pozor! Toto je veľmi dôležitý moment, pretože hosťujúci futbalista Papakouli Diop putuje predčasne pod sprchy! Vylúčenie je však zaslúžené, Diop nechutne prišlapol nohu a domáci futbalista je rád, že sa dokázal postaviť späť.

72
    Po krátkej dobe sa však hostia opäť dostávajú k lopte a pokúšajú sa niečo zaujímavé vymyslieť. Narážajú však na pevnú defenzívu súpera.

71
    Nedovolený zákrok a Eibar tak nemohol pokračovať vo svojom útočnom nápore.

70
    Oba tímy hrajú aj veľmi opatrne a nechcú spraviť zbytočnú chybu, na prípadnú nápravu by potom už nemusel byť čas.

69
    Hosťujúci Álvarez sa dostal k odrazenej lopte, ale jeho strelecký pokus bol nepresný a bránu domácich nijak neohrozil.

68
    Stále tak už dlhší moment čakáme na ďalšiu zaujímavú akciu. Zatiaľ to teda vyzerá na spravodlivú deľbu bodov.

67
    Rodrigues centroval do pokutového územia domácich, ale napokon systém VAR odhalil ofsajd. Brankár ROberto však nebol pri zákroku najistejší.

66
    Momentálne je pri lopte domáci celok, ktorý sa zatiaľ nikam neponáhľa.

65
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Fabián Orellana, prichádza Óscar Plano.

65
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Sergi Guardiola, prichádza Shon Zalman Weissman.

64
    Je tu však teraz taká hluchšia časť zápasu, kedy sa nič podstatného nedeje a lopta putuje len od jedného tímu k druhému.

63
    Sledujeme vyrovnaný obraz hry z oboch stranách a ťažko teraz niečo predpovedať. Verme, že bude počet zaujímavých momentov len pribúdať.

62
    Striedanie v tíme SD Eibar: z ihriska odchádza Eñaut, prichádza Kike García.

61
    Domáci Guardiola dopravil loptu do siete, ale tento gól platiť nebude kvôli jasnému ofsajdu.

60
    Hodina zo stretnutia na Estadio Municipal José Zorrilla je už minulosťou. Pokračuje sa za stavu 1:1 a všetko to je tak stále otvorené.

59
    Žltú kartu dostáva Esteban Burgos (SD Eibar).

58
    Inuj je dnes veľmi aktívny a skúšal to opäť strelou zo strednej vzdialenosti. Jeho pokus však nebol nijak nebezpečný.

57
    Opäť sa hra prelieva z jednej strany na druhú, všetko je tak ešte otvorené na oboch stranách. Valladolid však je určite sklamanejší po nepremenenej penalte z úvodu druhého polčasu.

56
    Žltú kartu dostáva Eñaut (SD Eibar).

55
    Žltú kartu dostáva Papakouli Diop (SD Eibar).

54
    Následne sme videli rýchle útočný výpady na oboch stranách, ale defenzívy si svoje úlohy splnili na výbornú.

53
    Nacho to vyskúšal priamou strelou na bránu, ale jeho pokus nebol presný a smeroval mimo troch žrdí.

53
    Priamy kop pre domáci Valladoil. Hostia vyrazili do rýchleho brejku a po faule budú hostia čeliť priamemu kopu z nebezpečnej pozície.

52
    Zaujímavých momentov nám tak pribúda a verme, že do konca zápasu sa nudiť nebudeme.

51
    Muto mohol poslať Eibar do vedenia! Po rohovom kope pokrčoval tlak hostí aj naďalej, Inujov pokus bol tečovaný, k odrazenej lopte sa dostal spomínaný Muto, ale jeho pokus z ideálnej pozície smeruje vedľa brány!

50
    Hostia založili rýchly útočný výpad a po zrazenej lopte získavajú rohový kop.

49
    Druhé dejstvo začalo teda takýmto momentom a uvidíme, ako to ovplyvní zvyšok stretnutia. Eibaru to psychicky môže veľmi pomôcť.

48
    Skóre sa nemení! Loptu si na biely bod postavil Guardiola, ale brankár Dmitrović výborne zasiahol, uhádol smer strely a loptu vyrazil do bezpečia! Obrovská smola pre domácich, veľké šťastie pre hostí.

47
    Bola nariadená penalta pre Valladolid! Villa bol faulovaný a domáci môžu ísť do vedenia!

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali hostia. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na Estadio Municipal José Zorrilla je už minulosťou. Napokon sme v ňom videli dva góly. V 30. minúte premenil nariadený pokutový kop hosťujúci Burgos, o osem minút však domáci Villa po peknej akcii vyrovnal na predbežných 1:1!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 14:03.

45+2

45+1
    V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

45
    Domáci reklamovali pokutový kop, ale VAR dalo hlavnémuo rozhodcovi signál, že toto penalta nebude. Uvidíme, či ešte príde v prvom polčase nejaký zaujímavý moment.

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu je čoskoro minulosťou. Čakáme na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

43
    Pekná lopta smerovala do pokutového územia domácich, tam sa k nej dostal Muto, ale už nestihol vyslať presnú prihrávku.

42
    Opäť sme sledovali aktivitu domáceho Orellana, ktorý bol faulovaný a tak Valladolid ešte môže pokračovať v útočnom výpade.

41
    Orellana centroval do pokutového územia hostí, ale túto loptu si hosťujúca obrana dokázala pokryť.

40
    A tak uvidíme, čo nám ponúkne približne posledných päť minút prvého polčasu, niečo sa však ešte bude určite nadstavovať.

39
    VAR ešte skúmal, či sa nejednalo o ofsajd, ale gól platí! Krátko pred koncom prvého polčasu sa tak toto stretnutie začína odznova.

38
    Real Valladolid dal gól!
    Je vyrovnané! Domáci založili rýchly útočný výpad z vlastnej polovice ihriska, následne si do pokutového územia nabehol TONI VILLA a v páde poslal presnú prihrávku priamo do siete – 1:1!

37
    Nepresná prihrávka z kopačky domácich futbalistov smerovala len k brankárovi Dmitrovićovi, ktorý loptu už stihol rozohrať na svojich spoluhráčov.

36
    K lopte sa dostáva domáci tím, ktorý momentálne len hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy.

35
    Približne desať minút zostáva do konca prvého polčasu. Eibar je momentálne na koni, nemusí sa nikam ponáhľať.

34
    Faul napokon odpískaný nebol, ale opäť zasahuje do hry systém VAR. Priamy kop sa kopať nebude a tak nie je udelená ani žtlá karta.

33
    Hra je teraz prerušená, Aljámik poslal nedovolene k zemi Muta a bude to priamy kop pre Eibar. Domáci futbalsita môže byť rád, že nedostal druhú žltú kartu.

32
    Polhodina zo stretnutia na Estadio Municipal José Zorrilla je už minulosťou, hostia išli pred malou chvíľou do vedenia po premenenej penalte. Na rade sú tak domáci, ktorí musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

31
    Žltú kartu dostáva Džávád Aljámik (Real Valladolid).

30
    Loptu si na biely bod postavil ESTEBAN BURGOS a bez problém pokutový kop premenil na gól – 0:1! Roberto sa hodil do opačnej strany.

29
    Bola nariadená penalta pre Eibar! Tak predsa len sa bude zahrávať pokutový kop, veľká šanca pre hostí ísť do vedenia!

28
    Díaz de Mera ide ešte sám k obrazovke, ale vyzerá to, že lopta trafila ruku Aljámika a penalta by sa mala kopať.

27
    Hlavný rozhodca Díaz de Mera prerušil hru a čakáme na rozhodnutie systému VAR! Hostia reklamovali ruku v pokutovom území.

26
    Sledovali sme útočnú akciu Eibaru, ale tá napokon smerovala len do nepresného zakončenia spoza pokutového územia. Na ihrisku zostal ležať Rodrígues.

25
    Napokon z toho bola centrovaná lopta do pokutového územia, ale domáci si z tohto žiadnu zaujímavú šancu nevypracovali.

24
    Valladolid po faule získava priamy kop na útočnej polovici. Je to z celkom zaujímavej pozície, ale na priame ohrozenie brány to nebude.

23
    Žltú kartu dostáva Fede (Real Valladolid).

22
    Dostávame sa približne do druhej polovice úvodného dejstva. Zatiaľ najväčšiu šancu mal Valladolid, ale brankár súpera svoj tím podržal.

21
    Domáci prerušili rodiaci sa tlak súpera len za cenu faulu, Eibar tak aj naďalej môže pokračovať v kombinácií na útočnej polovici.

20
    Eibar pri lopte a snaží sa o postupný prechod na polovicu svojho dnešného súpera. Ako už bolo dávnejšie spomenuté, súper ihneď napáda túto rozohrávku.

19
    Hra sa v týchto chvíľach prelieva z jednej strany na druhú. Už dlhšiu dobu však čakáme na ďalší zaujímavý moment.

18
    Kombinácia hosťujúceho tímu na útočnej polovici je prerušená po nedovolenom zákroku. Postupne už aj futbalisti Eibaru začínajú byť v útoku nebezpečnejší.

17
    Hosťujúci Inuj poslal loptu pred pokutové územie, do strely sa potom oprel Álvarez, ale jeho pokus bez problémov pokryl brankár Roberto, ktorý si pripísal svoj prvý zákrok v tomto zápase.

16
    Ofsajd prerušil tento útočný výpad hosťujúceho celku, domáci môžu rozohrávať loptu v blízkosti svojej brány.

15
    Eibar to skúša hlavne cez rýchle protiútoky, ktoré sa však darí Valladolidu úspešne eliminovať.

14
    Opäť sledujeme väčšiu aktivitu zo strany domáceho celku, ktorý to znova skúša cez postupnú rozohrávku smerom dopredu.

13
    Prvý polčas už po krátkom prerušení pokračuje ďalej. Videli sme už aj prvú veľkú šancu, ktorú však domáci nedokázali využiť. Uvidíme, kedy sa o podobný moment postarajú aj hostia.

12
    Domáci futbalisti tam niečo reklamovali u hlavného rozhodcu, ale ten prisúdil loptu hosťujúcemu tímu s tým, že Fede nebol faulovaný ale on sám fauloval.

11
    Hra sa musela teraz prerušiť, na ihrisku zostal po strete ležať domáci Fede.

10
    Toto je prvý zaujímavý moment v tomto zápase! Guardiola potiahol loptu do pokutového územia, tam našiel presnou prihrávkou Orellana, ale jeho zakončenie výborne vyrazil do bezpečia hosťujúci brankár Dmitrović!

9
    Aj naďalej sledujeme útočné ťaženie domáceho tímu ktorý sa postupne usadil na útočnej polovici a dostáva svojho dnešného súpera pod menší tlak.

8
    Momentálne držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ale Valladolid sa nikam neponáhľa a skúša niečo vymyslieť cez postupnú rozohrávku.

7
    Domáci aj hostia sa po strate lopty snažia o okamžité napádanie súperovej rozohrávky. Momentálne v strede poľa prebieha veľký boj o loptu.

6
    Na oboch stranách vidíme po úvodnom výkope veľa nepresností. Zatiaľ tak čakáme na prvý zaujímavejší moment v tomto zápase.

5
    Zakrátko sa Eibar pokúsil znova zaútočiť, ale Muto sa previnil faulom a tak je lopta prisúdená domácemu tímu.

4
    Podobnú situáciu sme potom videli aj na druhej strane, keď Inuj poslal presný pas na Eñauta, ale ani jeho zakončenie nebolo úspešné.

3
    Aljámik poslal presnú prihrávku na spoluhráča Villu, ten sa následne snažil o zakončenie z vnútra pokutového územia, ale mieril iba nepresne mimo troch žrdí.

2
    Oba celky sa už pokúsili o svoj prvý útočný výpad, ale ani na jeden strane to nesmerovalo k ničomu zaujímavému.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu celku, korý nastupuje v bielych dresoch, hostia v modro-fialovej kombinácií.

1

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom futbalu. Dnešné piate kolo v španielskej Lalige odštartuje súboj medzi Valladolidom a Eibarom. Oba celky potrebujú nutne bodovať, verme, že uvidíme kvlaitné stretnutie. Zatiaľ si prezrite zostavy, tesne pred úvodným výkopom sa opäť prihlásime.

Real Valladolid: Roberto – L. Pérez, Aljámik, Sánchez, Nacho Martínez – Orellana, K. Pérez, Fede, T. Villa – Marcos André, Guardiola

SD Eibar: Dmitrović – R. Correa, P. Oliveira, Burgos, Rafa – S. Álvarez, Papakouli Diop – Eñaut, Inuj, Kévin Rodrígues – Muto

Rozhodca: Díaz de Mera – Escuela, Garrido

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Real Valladolid a SD Eibar Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 13:00.

Cez víkend je na programe 5. kolo španielskej LaLigy. Na Estadio José Zorrilla proti sebe nastúpia tabuľkový susedia zo spodnej časti.

Domáci celok má mometálne na svojom konte 2 body a to stačí len na 18. miesto. V novej sezóne sa Valladolidu ešte nepodarilo zvíťaziť, zaznamenal len dve remízy. V poslednom kole prehral Valladolil na pôde Realu Madrid len tesne 1:0.

SD Eibar
    Ani hosťom nemôže byť do spevu. Eibar má na svojom konte len jeden bod a to hneď z prvého zápasu. Odvtedy prišli len samé prehry a hosťom patrí predposledné 19. miesto. Eibar v poslednom kole podľahol doma Elche takisto tesne 0:1.

Toto je stretnutie, ktoré nemá jasného favorita. Oba celky sa potrebujú bodovo chytiť, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.