Chelsea – Crystal Palace 4:0 (kon.) | Everton – Brighton 4:2 (kon.) | Leeds – Manchester City 1:1 (kon.)
Newcastle – Burnley 3:1 (kon.)
Newcastle United
3:1 (1:0)
Burnley FC
Sobota 03.10.2020, 21:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 4. kolo

Hostia síce dokázali v druhom polčase vyrovnať, ale domáci potom strelili ďalšie dva góly a získavajú všetky tri body.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok neskorého večera! (22:58:43)

90+4

90+4
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Matthew Longstaff.

90+3
    Burnley malo ešte možnosť zahrávať priamy kop, Tarkowskiho hlavkičku domáci brankár zneškodnil.

90+2
    O osdue zápasu sa však už zdá byť rozhodnuté, domáci držia loptu na kopačkách a nikam sa neponáhľajú.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

90
    Riadny hrací čas v druhom polčase sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89
    Darlow zachytil dlhú prihrávku od Bardsleyho a domáci komninujú na svojej polovici ihriska.

88
    Pomaly to už teda vyzerá, že domáci futbalisti si dvojgólový náskok udržia a získajú tri body.

87
    Hosťujúci celok to ešte skúša smerom dopredu, ale domáci sa úspešne bránia a nepúšťajú súpera do žiadnej šance.

86
    Ofsajd prerušil útočnú akciu hosťujúceho celku.

85
    Newcastle sa po zisku lopty nikam neponáhľa, snaží sa hlavne držať hru čo najďalej od svojej brány.

84
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale žiadny zaujímavý moment to neprináša.

83
    Shelvey posielal loptu do pokutového územia, ale táto lopta nebola pre súpera nebezpečnejšia.

82
    Bardsley bol faulovaný a tak hostia budú zahrávať priamy kop na útočnej polovici.

81
    Newcastle rozohrávlo rohový kop nakrátko, žiadny zaujímavý moment to neprinieslo.

80
    Približne desať minút zostáva do konca tohto zápasu. Dočkáme sa ešte prípadnej drámy?

79
    Domáci vyhrávajú o dva góly a sú tak na najlepšej ceste získať tri body. Tento gól im však brankár hostí daroval, keď po jeho veľkej chybe sa kopala penalta.

78
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Ashley Barnes, prichádza Matěj Vydra.
    77. Callum Wilson (NEW) - 3:1

77
    Newcastle United dal gól!
    Loptu si na biely bod postavil CALLUM WILSON a poslal ju do stredu brány – 3:1!

76
    Bola nariadená penalta pre domáci celok! Brankár Pope dnes predviedol tretí veľký kiks keď si zle spracoval loptu, do zakončenia išiel Fraser a toho poslal Pope nedovolene k zemi!

75
    Na Darlowa smerovala z priameho kopu centrovaná lopta, s ktorou brankár domácich nemal žiadne problémy.

74
    Nedovolený zákrok domácich futbalistov, hostia majú šancu niečo vymyslieť z priameho kopu.

73
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Allan Saint-Maximin, prichádza Ryan Fraser.

72
    Domáci futbalista Hayden to skúšal zo strednej vzdialenosti, ale smeroval len do stredu brány, kde stál pripravený brankár Pope.

71
    Hostia nemohli pokračovať vo svojej útočnej aktivite, Bardsley sa previnil nedovoleným zákrokom.

70
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. Domáci vyhrávajú o jeden presný zásah, Burnley sa potrebuje vrátiť k svojmu výkonu z úvodu druhého polčasu.

69
    Žltú kartu dostáva Dwight McNeil (Burnley FC).

68
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Dale Stephens, prichádza Johann Gudmundsson.

67
    Wood nemohol pokračovať vo svojej útočnej aktivite kvôli ofsajdu.

66
    A opäť tak hostia budú musieť doťahovať náskok súpera. Času majú ešte k dispozícií dosť.

65
    Domáci sa rýchlo vracajú späť do vedenia o jeden gól! Saint-Maximin poslal krásnu prihrávku priamo pred bránu súpera a CALLUM WILSON ju prvým dotykom poslal do siete – 2:1!

64
    Momentálne sledujeme kombináciu domáceho celku na útočnej polovici, hostia sa musia len brániť.

63
    Newcastle okamžite pridáva na svojej aktivite a začína byť v druhom polčase nebezpečnejším tímom.

62
    Krátko po hodine hry sa tak začína odznova. Uvidíme, ako vyrovnávajúci gól ovplyvní zvyšok celého stretnutia.
    61. Ashley Westwood (BLY) - 1:1

61
    Burnley FC dáva gól!
    Je vyrovnané! Hostia sú za svoju aktivitu odmenení gólom, keď sa po rohovom kope dostal na hranici pokutového územia k lopte dobre postavený ASHLEY WESTWOOD a dopravil ju do siete – 1:1!

60
    Hodina zo stretnutia na St James' Parku je už minulosťou. Domáci celok aj naďalej vyhráva o jeden gól a smeruje za troma bodmi.

59
    Opäť sa musel mať na pozore brankár Darlow, ale poradil si aj s centrom Westwooda.

58
    Aktivita hostí pokračuje ďalej, Taylorova prihrávka sa však stala korisťou domácej obrany.

57
    Bardsleyho center pohodlne prebral do svojich rukavíc brankára Darlowa.

56
    Môžme zatiaľ konštatovať, že v druhom polčase je aktívnejší hosťujúci celok. Newcastle však stále drží tesné vedenie o jeden gól.

55
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Fabian Schär, prichádza Javier Manquillo.

54
    No a opäť bol v pokutovom území domácich veľmi aktívny Wood, ale do zakončenia sa vďaka zásahu obrany súpera nedostal.

53
    Predchádzajúca situácia nakopla hostí, Burnley sa pokúša zakladať ďalšie útočné akcie.

52
    Hosťujúci Wood hlavičkoval v pokutovom území po presnom centri, ale brankára Darlowa sa mu prekonať nepodarilo.

51
    Zatiaľ teda čakáme na prvý zaujímavejší moment v druhom polčase. Newcastle pokračuje v zodpovednom výkone a zbytočne neriskuje.

50
    Burnley zahrávalo ďalší priamy kop. Brankár Darlow troška zaváhal, ale následne spoluhráči dostali loptu do bezpečia.

49
    Žltú kartu dostáva Jamal Lewis (Newcastle United).

48
    Hostia vstupujú do druhého polčasu aktívne, domáci sa musia brániť a vyvarovať sa každej jednej chybe.

47
    Domáci Hendrick fauloval a hostia rozohrávajú loptu na útočnej polovici.

46
    Druhý polčas tohto zápasu je už v plnom prúde, výkop mali hostia, ktorí musia doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

46

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto zápasu ponúklo jeden presný zásah. Zaslúžene ho dali domáci futbalisti, keď sa v 14. minúte presadil Saint-Maximin. Burnley toho veľa v prvom polčase neukázalo, uvidíme čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 22:05.

45+4

45+3
    Hendrick mohol navýšiť vedenie domácich! V pokutovom území sa dostal k lopte, ale zakončil z dobrej pozície len nad bránu súpera!

45+2
    Newcastle pokračuje v zodpovednom výkone a vyzerá to, že svoje vedenie do prestávky udrží.

45+1
    V prvom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

45
    Autor otváracieho gólu je späť na ihrisku, je teda po zdravotnej stránke v poriadku.

44
    S domácim futbalistom to nevyzerá dobre, za pomoci lekárov sa dostal späť na nohy a tak uvidíme, či bude môcť pokračovať v tomto zápase.

43
    Bardsley fauloval domáceho Saint-Maximina a hra je tak prerušená. Domáci futbalista musí byť ošetrený.

42
    Burnley zahrávalo priamy kop na útočnej polovici, ale nič zaujímavého to neprinieslo.

41
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa ešte presného zásahu?

40
    Žltú kartu dostáva Ashley Barnes (Burnley FC).

39
    Momentálne je pri lopte hosťujúci celok, ktorý sa snaží o prechod na útočnú polovicu.

38
    Žltú kartu dostáva James Tarkowski (Burnley FC).

37
    Žltú kartu dostáva Joelinton (Newcastle United).

36
    Pekná kombinácia hostí v pokutovom území, ktorá viedla aj do gólu, ale ten neplatí pre ofsajd!

35
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. Zatiaľ je stále vo vedení domáci celok, ktorý je aj naďalej aktívnejší.

34
    Schar je späť na nohách a zatiaľ to vyzerá, že by sa mal vrátiť späť na ihrisko.

33
    Hra sa musela prerušiť, domáci Schar zostal ležať na ihrisku a potrebuje aj opateru lekárov.

32
    Sledovali sme rohový kop hosťujúceho tímu, domáci ho zvládli ubrániť a dostávajú loptu ďaleko od svojej brány.

31
    Po nepresnom zakončení domácich futbalistov bude nasledovať odkop od Popeho brány.

30
    Polhodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Newcastle stále drží tesné vedenie 1:0 a je na ihrisku lepším celkom.

29
    Už dlhší moment sme nič zaujímavého nevideli, verme, že tempo hry začne zase stúpať a uvidíme aj pekné akcie.

28
    Newcastle poslalo dlhý pas na polovicu súpera, tam však následne je odmávaný ofsajd.

27
    Hostia sa snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, ale domáci ani pod tlakom chyby nerobia.

26
    Tempo hry však po strelenom góle začalo postupne upadať, domácim to za takéhoto stavu nemusí nijak prekážať.

25
    Opäť sa lopta vracia na kopačky domáceho tímu, ktorý sa snaží o postupný prechod na polovicu súpera.

24
    Hustota ďažďa sa čoraz viac zvyšuje, aj tento fakt môže ovplyvniť zvyšok celého stretnutia.

23
    Už sa k lopte dostávajú hostia, ale nedarí sa im v prechode na útočnú polovicu. Newcastle zatiaľ výborne pracuje oboma smermi.

22
    Dostávame sa do druhej polovice prvého polčasu. Newcastle je jednoznačne lepším celkom a momentálne je zaslúžene vo vedení.

21
    Do kombinácie domáceho tímu sa teraz zapája aj brankár Darlow. Domáci sa nemusia nikam ponáhľať, zvolili postupný prechod na polovicu súpera.

20
    Následne sme sledovali rýchly útok domáceho tímu, Lewis potiahol loptu až do pokutového územia, ale tam už ju nedokázal posunúť na svojich spoluhráčov.

19
    Hostia potiahli loptu až do pokutového územia, ale tam prišiel faul na brankára od Wooda a tak ich útočná snaha nemohla pokračovať ďalej.

18
    Rodiaci sa útok hostí museli domáci zastaviť faulom, Burnley bude rozohrávať loptu na polovici svojho dnešného súpera.

17
    Stále sledujeme veľkú aktivitu domáceho tímu, ktorý má loptu na kopačkách a pokúša sa zakladať ďalšie útočné akcie.

16
    Centrovaná lopta pred hosťujúcu bránu sa dostala len k brankárovi Popemu, ten ju už rozohráva na svojich spoluhráčov.

15
    Na rade je tak hosťujúci celok, ktorý musí doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Newcastle je však aj naďalej častejšie pri lope.
    14. Allan Saint-Maximin (NEW) - 1:0

14
    A máme tu otvárací zásah tohto stretnutia! Newcastle pokračovalo vo veľkom tlaku, zo stredu ihriska sa zrodil rýchly útočný výpad, pred pokutovým územím si krásne zasekol obrancu ALLAN SAINT-MAXIMIN a svoj strelecký pokus poslal presne k tyčke – 1:0!

13
    Druhý kiks brankára Popeho, ale aj ten zostal nepotrestaný! Hosťujúci brankár išiel ďaleko zo svojej brány a Wilson ho prehlavičkoval, následne kapitán domácich hľadal v pokutovom území spoluhráčov, ale loptu na nich už nedostal.

12
    Burnley to skúša hlavne cez rýchle brejky, ale tie hostia nevedia dotiahnúť do úspešného konca.

11
    Postupne väčšiu aktivtu preberajú na svoje kopačky domáci futbalisti, snažia sa však hľadať recept na prekonanie súperovej defenzívy.

10
    Úvodných desaťminút prinieslo bojovný futbal a verme, že zaujímavých momentov bude pribúdať.

9
    Sledovali sme ďalší rýchly útočný výpad hostí, k zakončeniu na bránu však nedošlo a brankár Darlow zasahovať nemusel.

8
    Postupne sa nám tak hra prelieva z jednej strany na druhú. Momentálne držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti.

7
    Brankár Darlow musel zasahovať po rýchlom brejku súpera, výborne čítal hru a presným zákrokom vyrazil nebezpečný pokus na rohový kop! Ten už hostia aj zahrali, ale nebol nijak zaujímavý.

6
    Domáci po rýchlom brejku zahrávali svoj prvý rohový kop v tomto zápase. Súper dostal loptu preč zo svojho pokutového územia a následne idú hostia do rýchleho brejku.

5
    Postupne sa už hosťujúci Burnley dostáva na útočnú polovicu a skúša vymyslieť niečo zaujímavé. Newcastle ihneď vysoko atakuje túto rozohrávku.

4
    Brankár Pope zle rozohral loptu a Wilson sa snažil následne zakončiť, od neho sa však lopta odrazila za postranú čiaru. Pope mal tak veľký kus štastia, že tento jeho kiks nebol potrestaný.

3
    Aj naďalej je lopta prevažne na kopačkách domáceho tímu, ktorý sa postupne dostáva na útočnú polovicu. V dejisku stretnutia je hustý dážď.

2
    Newcastle sa nedostal na polovicu súpera, ihneď čelí vysokému napádaniu zo strany Burnley. Podľa predpokladov by to malo byť bojovné stretnutie.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali domáci futbalisti.

1

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Prajem príjemné športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnešný program 4. kola anglickej Premier League uzavrie súboj na St James' Park, kde Newcastle privíta Burnley. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka je stále zranený a tak do tohto zápasu nezasiahne. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Newcastle United: Darlow – Krafth, F. Fernández, Schär, Lewis – Hendrick, Shelvey, Hayden, Saint-Maximin – Joelinton, C. Wilson

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, D. Stephens, McNeil – Wood, A. Barnes

Náhradníci: Peacock-Farrell – Pieters, Dunne, Gudmundsson, Brady, Benson, Vydra

Rozhodca: Coote – Betts, Hopton

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Newcastle United a Burnley FC. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Cez víkend je na programe 4. kolo anglickej Premier League. St James' Park bude hostiť stretnutie tímov z opačných častí tabuľky.

Domáci celok má momentálne na svojom konte 4 body a to stačí na predbežné 10. miesto. Newcastle zaznamenalo výhru, prehru aj remízu, naposledy domáci remizovali s Tottenhamom 1:1.

Burnley FC
    Hostia odohrali len dva zápasy a ani v jednom z nich nebodovali. Najprv podľhli Leicesteru a následne aj Southamptonu. Burnley sa tak bude chcieť v tomto zápase konečne chytiť.

Ako odpadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.