River Plate – Cruzeiro 0:0 (kon.) | Godoy Cruz – Palmeiras 2:2 (kon.) | LDU Quito – Club Olimpia 3:1 (kon.)
LDU Quito
3:1 (1:0)
Club Olimpia
cz Streda 24.07.2019, 02:30 • Estadio de Liga Deportiva Universitaria (Quito) • Copa Libertadores • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci osmifinále Copa Libertadores se utkají týmy LDU Quito a Club Olimpia.

LDU Quito:

Ekvádorský tým získal v základní skupině 10 bodů ze 6 zápasů. Ze základní skupiny tak postoupil na druhém místě. Ekvádorská liga má za sebou už 18 zápasů. Quito je zatím na 6. místě se ziskem 28 bodů. V první osmičce, která zaručuje postup do play off, mají náskok 3 body. Nejlepší střelcem týmu v ligové soutěži je ekvádorský záložník Julio Anderson, který vstřelil 5 branek. Ten samý hráč je nejlepší střelec i v Copa Libertadores s třemi trefami.

Poslední tři zápasy:
    LDU Quito VS. America de Quito 1:0
    Alianza de Guano VS. LDU Quito 0:0
    LDU Quito VS. U. Catolica 1:5

Club Olimpia:

Paraguayský tým ovládl skupinu C. Z šesti zápasů získali 9 bodů se skóre 9:6. Nejlepší střelec týmu v Copa Libertadores je paraguayský záložník Nestor Camacho, který vstřelil 3 branky a na dvě přihrál. Olimpia vyhrála jarní část ligy. Po 22 kolem získala 54 bodů. Nyní v podzimní části jsou na prvním místě, když vyhrála oba první zápasy.Nejlepší střelec týmu v podzimní části je paraguayský útočník Roque Cruz Santa s dvěma góly.

Nacional VS. Olimpia 1:3
    Diaz VS. Olimpia 1:4
    Olimpia VS. Rosario 1:1

Dnešní soupeři se ještě nikdy ve vzájemném utkání nepotkali.

LDU Quito: Gabbarini – Valencia, Caicedo, Rodriguez, Cruz – Cazares, Orejuela – Julio Santos, Julio Palacios, Ayovi Plata – Aguirre
    Náhradníci: Nazareno, Alcivar, Angulo, Ayala, Chicaiza, Martinez, Munoz, Murillo, Ordonez, Quinteros, Realpe, Vega

Club Olimpia: Azcona – Otalvaro, Alcaraz, Arias, Torres – Leguizamom, Rojas – Silva, Camacho, Sanchez – Santa Cruz
    Náhradníci: Silva, Caballero, Caceres, Candia, De la Cruz, Fernandez, Olivera, Ortega, Ovelar, Rolon

Rozhodčí: Loustau P. (Argentina).

Na utkání je přítomen i VAR.

1

2
    Od úvodu jsou aktivnější hosté, Sanchez byl faulován na pravé straně, takže přímý kop.

3
    K míči se postavil Camacho a centroval do vápna. Jeho centr si našel domácí Rodriguez a míč odhlavičkoval do bezpečí.

4
    Valencia se protáhl na pravé straně a následně nahrál na střed pro Cazares. Ten na nic nečekal a hned vystřelil. Jeho střela z nějakých 30 metrů skončila nad brankou hostí.

5
    Na pravé straně opět aktivní Valencia. Hned co dostal míč, tak nacentroval do vápna. Centr se mu však nepovedl a skončil pouze na první soupeři.

6
    Žlutou kartu dostává Valencia (LDU Quito).

7
    Aguirre se hned po ztrátě snažil získat míč, ale místo toho fauloval. U míče tedy zůstanou hosté.

8
    Cazares chytře uvolnil na pravé straně Platu, který upaloval z boku sám na branku, jenomže si pak moc předkopl míč, čímž akci praktiky ukončil.

10
    Z pravé strany hledal Plata Aguirreho. Jenomže se hráči nepochopili, takže jednoduchý míč pro hosty.

12
    LDU Quito právě vstřelilo branku!
    Jefferson Orejuela se odpoutal od protihráčů ve středu hřiště a chytrou nahrávkou vybídl ve vápně JOSE AYOVIHO, který si míč zpracoval a následně poslal nekompromisně do sítě – 1:0.
    12. AYOVI - 1:0

14
    Roh pro domácí.

15
    Rohový kop rozehrával Julio Palacios a ve vápně hledal Rodrigueze. Toho však nenašel, protože se do vzduchu pověsil Arias a míč odhlavičkoval pryč.

16
    Úvodní čtvrthodina je za námi. V úvodu sice byli aktivnější hosté, ale velmi rychle se do zápasu dostali i domácí, kteří navíc ve 12. minutě skórovali.

18
    Žlutou kartu dostává Alcaraz (Club Olimpia).

19
    Hostující Alcaraz tvrdě vletěl do Gabbarinoho, za což dostal žlutou kartu, nyní však na zemi je ošetřován samotný brankář.

20
    Gabbarini už se zdá v pořádku, může se pokračovat.

21
    Rychlý míč na levou stranu dostal domácí Julio Palacios, který okamžitě ve vápně hledal Julia Santose. Santos se s míčem ve vápně otočil a ještě centroval na Aguirreho. To už bylo moc, hostující obrana s i s centrem poradila.

22
    Zprava se do vápna chtěl dostal domácí Ayovi, jenomže si ukousl až moc velké sousto, protože v souboji na Torrese neměl.

24
    Julio Santos posílal dopředu po lajně Aguirreho, který mu následně míč vrátil do vápna. Ve vápně už byl dřív hostující Alcaraz a míč odkopl.

26
    Hosté se už radovali z branky. Torres nacentroval z levé strany do vápna. Tam si na míč naskočil Camacho, jehož hlavička skončila na břevně a Gabbarini ji ještě dokázal vyrazit, pak přišlo ještě břevno od Santa Cruze. Po druhé břevnu se k míči dostal Silva, který míč poslal do branky. Následně ale VAR neuznal branku, protože si Camacho při té hlavičce pomohl rukou.
    26. Neuznaná branka Silvy

28
    Žlutou kartu dostává Camacho (Club Olimpia).

30
    Hostující tým je viditelně opařený kvůli neuznané brance.

31
    Dosavadní statistika držení míče: 42%:58%.

33
    Nyní u míče hosté, kteří kombinují na pravé straně a chtěli by se přiblížit brance soupeře.

34
    Arias posílal dlouhý míč dopředu pro Camacha, ten míč pouze prodloužil za sebe, kde nikdo nebyl, takže míč dojel až do zámezí.

35
    Hosté byli opět u míče a kombinovali na vlastní polovině. Jenomže míč utekl Silvovi, takže u míče budou zase po chvíli domácí.

37
    Domácí záložník Julio Palacios posílal dopředu po levé straně Julia Santose, ten ale neprokázal svoji rychlost a míč na levé straně nestihl.

38
    Domácí se snažili dostal dopředu dlouhým vysokým míčem, za kterým šel Aguirre. V souboji si však pomohl rukou proti Ariasovi.

39
    Domácí Julio Palacios se ocitl na zemi. Ekvádorský tým bude rozehrávat přímý kop z 30 metrů.

40
    K míči se postavil právě Julio Palacios a zkusil centr na pravou stranu. Tam však Ayovi nebyl připravený.

41
    Roh pro hosty.

42
    K rozehrávce se postavil Silva a hledal v malém vápně Ariase. Míč se snesl pouze na hlavu domácího Cruze.

42
    Další roh pro hosty.

43
    Tentokrát to rozehrával Torres a míč poslal přímo na hlavu pro Santa Cruze, jenomže hostující útočník nedokázal dát míči dostatečnou razanci, což znamenalo takřka nulové ohrožení domácí branky.

44
    Fantastická nahrávka Julia Palaciose na středu hřiště vysunula do vápna duo Aguirre-Julio Santos. První jmenovaný nahrával druhému zprava doleva.Jenomže nahrávka byla o kousek delší, takže Santos na ni nemohl dosáhnout.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Na hranici vápna se s míčem otočil Julio Santos a vystřelil. jeho nečekaná střela skončila nad brankou hostujícího celku.

45+3

První poločas nabídl dvě branka, uznána však byla pouze jedna. V úvodu zápase byli lepší hosté, ale po nějakých pěti minutách se do hry dostali domácí. Postupně soupeře začali přehrávat, což vyvrcholilo brankou Ayoviho z 12. minuty, kdy mu nádherně do vápna nahrál Orejuela. Postupem čase se po brance začali do hry dostával i hosté. V 25. minutě se dokonce prosadil Silva, ale, kvůli předchozí ruce Camacha, branka nebyla uznána. Poté byli jasně lepší hosté. Největší šanci si však připsali domácí, když na konci poločasu Aguirre nahrával Juliu Santosovi, nahrávka byla moc dlouhá.

47
    Tak je tu neuznaná branka i na druhé straně. Na pravé straně se uvolnil Jose Ayovi a poslal nečitelnou přízemní nahrávku do vápna. Na míč si výborně naběhl RODRIGO AGUIRRE, který ve skluzu usměrnil míč do branky. Rozhodčí však kvůli ofsajdu branku, po poradě s videem, neuznal.
    47. Neuznaná branka domácích

49
    U míče jsou nyní domácí, kteří kombinují na polovině hřiště.

51
    Z nějakých 25 metrů napřáhl domácí Orejuela. Jeho střela však skončila pouze nad brankou.

53
    Zleva centroval do vápna domácí Cruz. K míči se na druhé straně dostal Ayovi Plata, ale už byl v tísnivé situaci a s míčem na hrací ploše už ni neudělal.

55
    Domácí opět v akci. Aguirre si na vápně pomohl tělem a nahrál doleva na volného Julia Santose. Ten byl sám před brankou a vystřelil. Jeho střela skončila vysoko nad brankou.

56
    S dalším brejkem se dopředu hnal Valencia, ale zastavit ho dokázal hostující Silva.

57
    Hostující Camacho dostal míč těsně za vápnem a utíkal sám na branku. Ve vápně se rozhodl zakončit po zemi, ale to věděl Gabbarini, který fantastickým zákrokem jeho střelu vytáhl.

59
    Hostující Torres dostal míč na levou stranu a zkusil překvapivě vystřelit. Míč mu však vůbec nesedl a střela ani nedoletěla k brance.

60
    Střídání v týmu Club Olimpia: ze hřiště odchází Camacho, přichází Olivera.

61
    Club Olimpia právě vstřelil branku!
    Hosté kombinovali v blízkosti vápna soupeře. Pak si míč vzal RODRIGO ROJAS, který nádherně vystřelil zpoza vápna. Jeho střela na zadní tyč se ideálně snesla do branky – 1:1.
    61. ROJAS - 1:1

63
    K další střele se dostal domácí Cazares, ale jeho pokus skončil pouze vedle branky hostí.

65
    Na pravé straně se ukázal Valencia, který odešel soupeře a nacentroval. Jeho centr však nebyl dostatečně kvalitní.

66
    Střídání v týmu LDU Quito: ze hřiště odchází Ayovi, přichází Chicaiza.

68
    Vepředu se opět usadili domácí, ale pak Valencia špatně hodil aut a o míč přišli.

70
    Valencia si teď dobře počínal v hlavičkovém souboji, z čehož těží domácí tým, který tím získal míč.

72

73
    Roh rozehrával Orejuela, ale nikdo v bílém se k hlavičce nedostal.

73
    Na pravé straně prokázal rychlost Julio Anderson, přeběhl celou obranu soupeře a míč naservíroval do vápna pro JHOJANA JULIA, ten na nic nečekal a poslal domácí do vedení.
    73. JULIO - 2:1

74
    Rozhodčí ještě komunikuje s kolegou u videa.

75
    Branka platí – 2:1.

77
    Hostující Leguizamon byl tvrdě atakován na středu hřiště. Rozhodčí sice pískl faul, ale kartu zatím neudělil.

79
    Aktuální statistika střel mimo: 7:1.

81
    Žlutou kartu dostává Caicedo (LDU Quito).

82
    U míče jsou nyní domácí hráči, kteří kombinují v blízkosti šestnáctky soupeře.

83
    Domácí Valencia chtěl přenést hru na druhou stranu, jenomže jeho centr pro Julia Santose byl až moc vysoký.

84
    Aguirre byl faulován. Domácí tým má k dispozici přímý kop z nějakých metrů.

85
    Střídání v týmu Club Olimpia: ze hřiště odchází Torres, přichází Fernandez.

85
    Antonio Valencia přišlápl míč RODRIGU AGUIRREMU, který levou nohou poslal míč k levé tyči hostující branky – 3:1.
    85. AGUIRRE - 3:1

86
    Domácí fanoušci jsou pochopitelně s výsledkem spokojeni, takže na stadionu panuje výborná atmosféra.

87
    Nejlepším hráčem utkání byl fanoušky zvolen Rodrigo Aguirre.

88
    Střídání v týmu LDU Quito: ze hřiště odchází Cruz, přichází Ayala.

88
    Střídání v týmu Club Olimpia: ze hřiště odchází Santa Cruz, přichází Ortega.

89
    Střídání v týmu LDU Quito: ze hřiště odchází Orejuela, přichází Vega.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+2
    Ke střele se zpoza vápna dostal domácí Cazares. Jeho střela mířila pouze nad branku soupeře.

90+4
    Žlutou kartu dostává Rojas (Club Olimpia).

90+5
    Hosté mají ještě k dispozici přímý kop ze střední vzdálenosti.

90+6
    K míči se postavil Silva, jehož centr našel ve vápně Ariase. Jenomže Arias hlavičkoval ve slibné pozici nad branku.

90+6

Dnešní utkání nabídlo spoustu branek uznaných i neuznaných. V prvním poločase se prosadil domácí Ayovi už ve 12. minutě. Následně nebyla uznána branka hostujícího Sily, protože jeho spoluhráč Camacho hrál předtím rukou. Ve druhém poločase se hned v úvodu prosadil Aguirre, ale jeho branka nebyla uznána kvůli malinkatému ofsajdu. Pak už padaly pouze branky uznané. V 61. minutě vyrovnal hostující Rojas parádní ranou za vápnem. Skóre na stranu domácích vrátil v 73. minutě Julio. Pět minut před koncem dal poslední branku utkání Aguirre, když se prosadil z přímého kopu za vápnem.
    Odveta se hraje 31.7. od 2:30 na stadionu Olimpie.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (04:30:42)

Ondřej Černý

Góly: 12. Ayovi (Orejuela), 73. Julio (Julio), 85. Aguirre (Valencia) – 61. Rojas (Torres)

Karty:   6. Valencia (LDQ), 81. Caicedo (LDQ) – 18. Alcaraz (CBO), 28. Camacho (CBO), 90+4. Rojas (CBO)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:10.

Rozhodca: Loustau P. (Argentina)
    Streda 31.07.2019
    Club Olimpia - LDU Quito 1:1

Góly: 35. Mendieta – 20. J. Julio

Karty:   3. Mendieta (CBO), 90+6. Silva (CBO) – 15. Aguirre (LDQ), 89. Gabbarini (LDQ)   49. J. Julio (LDQ), 90+7. Realpe (LDQ)

Nepremenená penalta: 58. Mendieta (CBO), mimo

Držení míče: 77 % : 23 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:0. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:14.