Portugalsko – Írsko 4:0 (kon.) | Francúzsko – Španielsko 0:0 (3:4 po pen.)
koniec po penal. (3:4)
Francúzsko
0:0 (0:0)
Španielsko
cz Streda 24.07.2019, 19:00 • Republican Stadium, Jerevan • Majstrovstvá Európy U19 • Semifinále

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 9:10. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 16:14. (21:55:07)

Mladíci ze Španělska po pokutových kopech dokázali porazit francouzské vrstevníky! Ve finále se také utká Portugalsko s výběrem trenéra Santiaga Deniy.

Ani jeden z týmů se v úvodu semifinále nemohl prosadit do slibnější pozice. Mladí Francouzi sice dlouho drželi balon pod kontrolou, ale první vážnější situace přišla na druhé straně. Po tečovaném centru se odrazil míč k Ruizovi, který ale z prostoru penalty branku Stefana Bajiče přestřelil. Také Francie se dostala do nebezpečné situace po zblokovaném centru. Míč se proti noze odrazil Flipsovi, který ale pokusem pouze lízl břevno. Těsně před přestávkou poté donutil francouzského brankáře k vynikajícímu zákroku Abel Ruiz, ale Bajič byl u své tyče včas.

Druhý poločas nenabídl ani jedinou přesnou střelu mezi tři tyče. Po dlouhém vyčkávání dospět zápas až do prodloužení. V něm byli sice o něco aktivnější Španělé, ale ani nastavená půlhodina gól nepřinesla.

Pokutové kopy odstartoval výrazně lépe španělský celek. Ve druhé sérii využil nepřesnosti Isidora Alejandro Marqués. Následně poslal míč do břevna i Maxenxe Caqueret, Španělé už nezaváhali a jako poslední poslal svůj tým do finále kapitán Ferrán Torres.

Ferrán TORRES

5. séria
    3:4
    Ferrán Torres umístil míč k tyči a poslal Španělsko do finále! Stefan Bajič skákal na opačnou stranu!
    Jean MARCELIN

5. séria
    3:3
    Střídající Jean Marcelin musel dát a také dal. Balon namířil mimo dosah Arnaua Tenase.
    Jandro ORELLANA

4. séria
    2:3
    Osmnáctiletý záložník Barcelony Jandro Orellana s velkým přehledem uklidil míč k pravé tyči.
    Théo Ndicka Matam

4. séria
    2:2
    Théo Ndika Matam umístil míč levačkou mimo dosah Arnaua Tenase.
    Hugo GUILLAMÓN

3. séria
    1:2
    Jako další na sebe vzal zodpovědnost stoper Hugo Guillamón. Ale Bajič dokázal míč u své tyče vyrazit a drží Francii ve hře.
    Maxence CAQUERET

3. séria
    1:2
    Francouzský kapitán Maxence Caqueret napálil jen břevno a s Francií to nevypadá vůbec dobře.
    Alejandro MARQUÉS

2. séria
    1:2
    Také Alejandro Marqués s přehledem poslal míč do sítě.
    Wilson ISIDOR

2. séria
    1:1
    Střídající Wilson Isidor poslal míč pouze do brankáře Tenase. Ten sice vystartoval o něco dříve, ale hlavní rozhodčí situaci pustil.