Valencia – Eibar 0:1 (kon.) | Girona – Sevilla 1:0 (kon.) | Sociedad – Getafe 2:1 (kon.)
Villarreal – Huesca 1:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Real Madrid 1:0 (kon.)
Villarreal CF
1:1 (1:0)
SD Huesca
Nedeľa 28.04.2019, 18:30Španielska LaLiga • 35. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

"Žltá ponorka" je doma favoritom. Prípadnou výhrou sa môže vyšvihnúť zo súčasného štrnásteho miesta, kde má 39 bodov, ešte vyššie a priblížiť sa záchrane. Aktuálne má päťbodový náskok pred prvou zostupujúcou Gironou. Villarreal ťahá skvelú sériu troch výhier v rade, keď porazil práve Gironu, Leganés a Real Sociedad. Po tomto zápase ho čaká výjazd na Santiago Bernábeu. Najlepší strelec Karl Toko Ekambi sa postaral už o sedemnásť gólov, po jedenásť dali Carlos Bacca aj Gerard Moreno.

SD Huesca

Huesca neprehrala päťkrát po sebe, čo je najviac v La Lige. V štyroch prípadoch z toho ale boli remízy, čiže mužstvo si z predposlednej priečke nepomohlo. Tam má 29 bodov, posledné Rayo o jeden menej. Prvý nezostupujúci tím v podobe Valladolidu má 35 bodov. Späť k tým piatim zápasom. Huesca remizovala štyrikrát po sebe proti Celte (3:3), Levante (2:2), Barcelone (0:0) aj Rayu (0:0) a naposledy porazila 2:0 Eibar. Najlepším strelcom je Ezequiel Ávila s deviatimi zásahmi.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Quintilla, M. Gaspar (C), Álvaro González, Ra. Funes Mori – Fornals, Cazorla – Cáseres, Toko Ekambi, Chukweze – Bacca.
    Náhradníci: Asenjo – G. Moreno, J. Costa, Morlanes, Trigueros, V. Ruiz, Pedraza.

SD Huesca: R. Santamaría – Miramón, Etxeita, Pulido (C), Galán – Y. Herrera, Moisés Gómez – Ferreiro, Ávila, Añor – Gallego.
    Náhradníci: Jovanović – Camacho, Cucho, Gallar, Diéguez, Mantovani, Melero..

1

1
    Villarreal nastupuje v žltých dresoch a je jasným favoritom zápasu. Hostia majú tmavo-bordové dresy. Oba tímy potrebujú body do tabuľky o záchranu.

2
    Andrés Fernández dostal malú domov veľmi zlým spôsobom. K lopte sa dostal Luis Ezequiel Ávila, avšak brankár Villarrealu ho čisto odzbrojil.

3
    Santiago Cáseres centroval do malého vápna, avšak na zadnej žrdi sa dvaja jeho spoluhráči nedokázali vo vzduchu presadiť.

4
    Samuel Chukweze sa sprava dostal individuálne až do šestnástky, kde poslal peknú strelu po trávniku, no Roberto Santamaría dobre zasiahol.

5
    Villarreal je od začiatku zápasu veľmi aktívnym tímom. Do vápna prišiel ďalší center, na ktorý zareagoval Roberto Santamaría.

6
    Huesca pri lopte. Jej hráči môžu aspoň na chvíľu upokojiť hru, pretože dnes sa ak nej ešte poriadne nedostali.

7
    Žltú kartu dostáva Mario Gaspar (Villarreal CF).

8
    Huesca mala k dispozícii priamy kop. Center na prednú žrď zastavil brankár Andrés.

9
    Hostia sa v posledných desiatkach sekúnd držia na lopte a znova s ňou kombinujú na ľavej strane.

10
    Javier Galán sa zľava dostal do šestnástky, avšak následný center chytil brankár Andrés.

11
    Juanpi Añor dostal prihrávku pred malé vápno, kde z voleja aj zakončil, ale veľmi dobre postavený Ramiro Funes Mori tento pokus zrazil.

12
    Karl Toko Ekambi sa chcel otočiť s loptou v šestnástke. To mu síce vyšlo, lenže neprestrelil hráčov pred sebou.

14
    Jorge Pulido zastavil na krídle prenikajúceho ofenzívneho hráča Villarrealu, ktorým bol Samuel Chukweze.

15
    Pablo Fornals sa dostal spred malého vápna k strele z voleja. Nasmeroval tesne vedľa priestoru brány.

16
    Enric Gallego sa po hlavičkovom súboji drží za tvár, kde podľa všetkého dostal úder rukou. Faul sa nepískal.

17
    Ramiro Funes Mori zastavil prihrávku od súpera pri postrannej čiare, Huesca teda krídelnú akciu nerozvinula.

18
    Santiago Cáseres si z krídla hodil loptu do šestnástky. Roberto Santamaría však zlikvidoval jeho ľahký pokus do stredu brány.

19
    Xabier Etxeita prečítal pas do stredu poľa a hneď ho poslal na opačnú stranu. Center do šestnástky potom zakončil vedľa Moisés Gómez.

20
    Villarreal mal aktívnejší vstup do stretnutia, ale v posledných minútach to je Huesca, kto chce byť aktívnejším tímom.

21
    Karl Toko Ekambi si krásne hodil loptu cez dvoch hráčov súpera k šestnástke, no tam mu ušla a zobral ju Xabier Etxeita.

22
    Villarreal sa drží na ľavej strane súperovej polovice ihriska, avšak teraz sa nedostáva na dostrel brány Huescy.

23
    Santiago Cáseres to znova skúsil. Spoza šestnástky mieril mimo priestor troch žrdí.

24
    Fauly: 2 – 5

25
    Samuel Chukweze si spracoval loptu na hranici veľkého vápna, no ešte predtým si pomohol nedovoleným zákrokom.

26
    Luis Ezequiel Ávila sa dostal k prudkému centru zľava. Okamžite chcel zakončovať, avšak trafil len prvého obrancu súpera.

27
    Karl Toko Ekambi v ďalšom zakončení. Hlavičkový pokus skončil vysoko nad bránou protivníka.

28
    Villarreal drží loptu na pravej strane polovice Huescy. K šestnástke sa momentálne nedostáva.

29
    Kapitán a krajný obranca domácich Mario Gaspar strieľal spred veľkého vápna dosť nepresne. Po trávniku minul priestor troch žrdí.

30
    Strely: 9 – 3

31
    Villarreal dal gól!
    Karl Toko Ekambi sa dostal zľava do šestnástky súpera, kde prihral popred malé vápno. Lopta prešla okolo všetkých hráčov, až ju rabonou nasmeroval k žrdi PABLO FORNALS.
    31. Pablo Fornals (VLR) - 1:0

32
    Villarreal sa znova dostal k lopte, s ktorou kombinuje na útočnej polovici ihriska. Kolmica do šestnástky si našla len brankára hostí.

33
    Luis Ezequiel Ávila po dlhšom čase potiahol loptu na útočnú polovicu ihriska. K centru sa nedostal.

34
    Ofsajdy: 3 – 0

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Udrží Villarreal svoje vedenie?

36
    Enric Gallego sa dostal k hlavičke po centru z ľavej strany. Cez obrancu namieril z hranice malého vápna nad brvno brány.

37
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Jorge Miramón, prichádza Martín Mantovani.

38
    Karl Toko Ekambi sa snažil napádať rozohrávku súpera. Huesca síce loptu udržala, avšak smerom dopredu sa dostáva ťažko.

39
    Villarreal necháva centre z krídel veľmi jednoducho hostí zakončovať spred päťky. Teraz sa to stalo asi štvrtýkrát. Herrera namieril iba do stredu, kde zasiahol Andrés, no bola to veľká šanca.

40
    Päť minút do konca prvého polčasu. Dokáže Huesca vyrovnať, alebo si Villarreal postráži vedenie?

41
    Žltú kartu dostáva Pablo Fornals (Villarreal CF).

42
    Držanie lopty: 50% – 50%

43
    Enric Gallego išiel za nákopom do šestnástky súpera, ktorý v poslednej chvíli odkopol Álvaro González.

44
    Santi Cazorla sa na krídle nepresadil, lopta mu ušla za postrannú čiaru, takže mohol vhadzovať Martín Mantovani.

45
    Tesne pred polčasom mohol vyrovnať Enric Gallego. Ten po chybe defenzívy Villarrealu zakončoval akrobaticky nad bránu. Andrés totiž loptu odkopol len do svojho obrancu, a tak sa dostala do vzduchu.

45+1
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45+1

Villarreal ako favorit dnešného stretnutia po prvom polčase vyhráva najtesnejším rozdielom, presadil sa Pablo Fornals. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 19:32.

46

47
    Cez prestávku nestriedal ani jeden tím, takže obe mužstvá nastupujú v takých zostavách, v akých úvodný polčas ukončili.

48
    Karl Toko Ekambi si nabehol po krídle k šestnástke súpera. Lopta do týchto miest bola dlhá a útočník ju nestihol na hracej ploche.

49
    Andrés Fernández si musel dať pozor na prudký center z krídla. Lopta pred ním síce spadla, no Španiel si poradil.

50
    Dnešné stretnutie sleduje 17 901 divákov.

51
    Karl Toko Ekambi a Martín Mantovani sa vzájomne chytili a skončili na trávniku. Pískaný faul je útočníkovi Villarrealu.

52
    Santi Cazorla sa zľava dostal do šestnástky súpera, lenže tam mu lopta ušla a skončila za čiarou.

53
    Luis Ezequiel Ávila sa individuálne nepresadil, navyše si v strede poľa pomohol útočným faulom.

54
    Žltú kartu dostáva Javier Galán (SD Huesca).

55
    Mario Gaspar strieľal spred šestnástky súpera, avšak brankár Roberto Santamaría s jeho strelou problém nemal.

56
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Carlos Bacca, prichádza Gerard Moreno.

57
    Žltú kartu dostáva Karl Toko Ekambi (Villarreal CF).

58
    Villarreal prešiel do rýchleho protiútoku. Karl Toko Ekambi poslal kolmicu do šestnástky, no Roberto Santamaría bol pri lopte skôr, než Gerard Moreno.

59
    Gerard Moreno zakončoval technicky spred šestnástky. Jeho pokus si bez problémov postrážil brankár Roberto Santamaría.

60
    Karl Toko Ekambi si to hodil pred vápno súpera. Technické zakončenie zablokoval obranca Xabier Etxeita.

61
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Enric Gallego, prichádza Gonzalo Melero.

62
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Juanpi Añor, prichádza Cucho.

63
    Karl Toko Ekambi sa dostal s loptou pred malé vápno, kde išiel na zem, no faul sa nepískal. Kameručan sa rýchlo zodvihol, strelu z otočky cez obrancu na bránu nedostal.

64
    Luis Ezequiel Ávila sa dostal k hlavičke po prudkom centri z ľavej strany. Jeho pokus však Andrés Fernández prečítal.

65
    Pablo Fornals sa dostal k odrazenej lopte pred malým vápnom Huescy. Cez obrancu súpera zakončil za pomoci teču tesne vedľa. Roh to ale prekvapivo nebude.

66
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Karl Toko Ekambi, prichádza Alfonso Pedraza.

67
    Villarreal predviedol ďalšiu peknú akciu. Alfonso Pedraza si to najskôr nenamieril priamo do vápna, ale ešte prihral. Pablo Fornals však neposlal presný center.

68
    Huesca nepredviedla ideálny protiútok, všetko sa preto vracia späť k futbalistom Villarrealu. Tí sa usadili v strede poľa.

69
    Alfonso Pedraza prešiel po ľavej strane až do šestnástky, no center pred bránu odvrátil obranca Martín Mantovani.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Huesca vyrovnať, alebo si Villarreal postráži vedenie?

72
    Cucho sa na krídle nedostal k lopte, pretože ho objal a stiahol na zem Álvaro González. Priamy kop pre Huescu.

73
    Center z priameho kopu išiel na zadnú žrď, kde si loptu postrážil brankár Andrés Fernández.

74
    Alfonso Pedraza sa po ľavej strane dostal do šestnástky. Jeho prudký center skončil iba na bočnej sieti.

75
    Žltú kartu dostáva Santiago Cáseres (Villarreal CF).

76
    Santi Cazorla sa pokúsil vyviesť loptu od svojej šestnástky smerom dopredu. Na tejto ceste ho faulom zastavil Yangel Herrera.

77
    Álvaro González odvrátil center sprava na rohový kop. Bol to len prvý roh v stretnutí! Po pase do šestnástky sa lopta nebezpečne odrážala, až ju poslal mimo Moisés Gómez.

78
    Tím Huesca práve strelil gól!
    LUIS EZEQUIEL ÁVILA korunuje tlak hostí z posledných minút. Útočník Huescy dostal center na hranicu bieleho bodu, kde sa zavesil do vzduchu a akrobaticky okolo obrancu posiela loptu do siete. Krásny zásah.
    78. Luis Ezequiel Ávila (HSC) - 1:1

80
    V úplnom závere teda budeme sledovať to, či si niektorý z tímov dokáže uchmatnúť všetky body pre seba, alebo sa budú deliť.

81
    Už to mohlo byť lepšie v prospech Huescy, pretože po ďalšom dobrom centri zľava zakončoval na prvej žrdi Cucho, ale Andrés Fernández predviedol skvelý zákrok.

82
    Držanie lopty: 46% – 54%

83
    Luis Ezequiel Ávila sa po centri pred bránu Andrésa dostal do ďalšieho akrobatického zakončenia. Loptu nasmeroval nad priestor troch žrdí.

84
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Santiago Cáseres, prichádza Manu Trigueros.

85
    Andrés Fernández nemusel zasahovať. Po centri na prvú žrď usmernil loptu mimo Cucho.

86
    Žltú kartu dostáva Yangel Herrera (SD Huesca).

87
    Huesca sa chce dostať do vedenia, to je jasne cítiť. Villarreal bude rád, ak tento zápas dovedie aspoň k remíze. Tak to momentálne vyzerá na hracej ploche.

88
    Luis Ezequiel Ávila sa presadil vo vzduchu po centri do malého vápna. Argentínsky ofenzívny záložník ale hlavičkoval zblízka nad.

90+1
    Žltú kartu dostáva Xavier Quintilla (Villarreal CF).
    90+1. Xavier Quintilla (VLR)

90+2
    Jorge Pulido musel zatiahnuť ručnú brzdu, pretože inak by sa rútil sám na brankára hostí Pablo Fornals. Obranca Huescy poriadne do svojho protivníka vletel, ale nič iné mu už neostávalo.

90+3
    Villarreal samozrejme dostal k dispozícii priamy kop, lenže Manu Trigueros zakončil z nejakých 25 metrov vysoko nad.

90+3

Villarreal mal zápas rozohratý veľmi dobre. Viedol, bol lepší, ale nedal viac gólov, čo ho nakoniec stálo všetky body, pretože dvadsať minút pred koncom prestal hrať svoju hru. Luis Ezequiel Ávila vyrovnal a oba celky si v boji o záchranu body delia. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný nedeľný večer. (20:19:26)