Třinec – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Zlín – K. Vary 5:3 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:2 (kon.) | Chomutov – Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Sparta Praha 4:1 (kon.)
Olomouc – Hradec Králové 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
cz Streda 13.02.2019, 17:20Tipsport extraliga (ČR) • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Středeční střetnutí 43. kola svede dohromady domácí BK Mladá Boleslav a HC Kometa Brno.

V boleslavské ŠKOENERGO Aréně dojde na souboj tabulkových sousedů. O něco lépe si aktuálně vedou hosté z Brna. Kometa se nachází na šestém místě tabulky a na svého středečního soupeře má náskok dvou bodů. Jedná se tedy o přímý souboj o šest bodů a o průběžné místo v elitní šestici týmu postupujících přímo do play-off.

Zatímco tabulkové postavení hovoří mírně ve prospěch brněnských hokejistů, vzájemná bilance v letošní sezóně naopak naprosto jednoznačně favorizuje Bruslaře. Ze třech utkání získali Boleslavští plný počet bodů, navíc dvakrát udrželi brankáři Středočechů čisté konto a celkově povolili soupeři jen jeden vstřelený gól.

Pikantní bude souboj pro Radima Zohornu a Jakuba Orsavu. Právě tito dva hráči ještě donedávna oblékali dresy svého středečního soupeře. Lépe zatím z trejdu vychází Bruslaři, jelikož Zohorna si drží bodový průměr bodu na zápas a navíc se představil po boku svých dvou bratří v reprezentačním dresu.

Prolomí úřadující mistr extraligy svou negativní sérii s neoblíbeným soupeřem, nebo naopak Bruslaři z Mladé Boleslavi potvrdí svou výsledkovou nadvládu nad brněnskou Kometou? Odpovědi na tuto otázku naleznete ve středu od 17:20 v tomto přenosu. Buďte u toho s námi!
    Boleslav drží sérii čtyř výher v řadě! Uspěje i proti úřadujícímu mistrovi?

Do sestavy Komety se ještě před reprezentační přestávkou vrátil Marek Čiliak, který je v zápise o utkání psán jako jednička pro tento zápas. Pro tohoto slovenského gólmana to tedy bude staronová premiéra v české nejvyšší soutěži.

Oba celky už jsou nastoupeny na ledové ploše a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:15
    Boleslav vyhrála buly a na malý okamžik se usadila v útočném pásmu.

00:26
    Hosté si nepohlídali přechod do útočného pásma a je pískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

00:52
    Erat se Štenclem zavezli kotouč do útočného pásma, ale Krošelj zatím zůstává bez zásahu.

01:21
    Kovačevič zkoušel dlouhým pasem najít Látala ve středním pásmu, ale tomu přeskočil kotouč.

01:51
    Musil nezachytil dlouhý kotouč. Je to škoda, jelikož byl na modré sám a mohl se tak dostat do zakončení.

02:06
    Vhazování se stěhuje po pravici Marka Čiliaka.

02:29
    Leoš Čermák dostal namazáno od Dočekala, ale Krošelj byl u tyče připraven.

03:04
    Pabiška s Najmanem teď pořádně zamotali hlavou celé formaci Komety. Mladší z dvojice útočníků teď překvapil Čiliaka v bráně, ale ten si s jeho pokusem poradil.

04:06
    Plekanec na modré zkoušel zadovkou najít Erata, ale ten už byl hluboko v útočném pásmu. Ke kotouči se tak dostávají domácí.

04:30
    Kuskova rána Krošelje překvapila, ale byl připraven.

04:55
    Halou to teď pořádně zahučelo, v pěkné šanci byl domácí Knotek, ale Čiliak jeho ránu vyrazil a ta skončila až na zadním mantinelu.

05:53
    Boleslav na kotouči, Klepiš teď zůstal s kotoučem na holi za domácí bránou, aby jeho tým mohl vystřídat.

06:19
    Boleslav hraje aktivně, Čiliak raději přikryl kotouč k ledu a přerušil hru.

06:19
    Následuje komerční přestávka. Hra bude pokračovat v útočném pásmu domácích.

06:29
    Musil sice prohrál buly s Plekancem, ale i tak se domácí dostali ke kotouči. Ke střele se dostal Kovačevič, ale jeho ránu před brankářem některý z hostujících beků tečoval do ochranné sítě.

06:58
    Zohorna zůstal ve středním pásmu a měl čas na střelu, Čiliak kryje. O chvíli později se v pořádné šanci ocitl i Kotvan. Skóre se ale zatím nemění.

07:33
    Rozhodčí teď museli přerušit hru, v brankovišti Komety vznikl pořádný závar a Čiliak měl puk někde pod sebou.

08:05
    Vondrkova střela od mantinelu prolétla brankovištěm, ale Čiliak si jen pohlídal kotouč, zasahovat nemusel.

08:45
    Pláněk na modré odstavil Muellera.

09:29
    Na puku je nyní hostující tým, Erat napálil kotouč z horní části kruhu, ale Krošelj jej vyrazil.

10:02
    Kusko se i přes obránce procpal do pásma. Kometa po úvodním tlaku domácích začíná zlobit.

10:25
    Štencel za brněnskou bránu přišpendlil Flynna na mantinel.

11:05
    Pláněk našel na modré Kotvana a ten pálil z první. Střela se zastavila Čiliakovi mezi betony. Na poslední chvíli tak musel zasáhnout hostující obránce, který odehrál puk mimo brněnskou klec.

12:10
    Bernad přišel na modré o kotouč a hned byl stíhán hostujícím Eratem.

12:27
    Dlapovi přeskočil na modré kotouč hokejku a domácí se musí bránit.

12:53
    Flynn tentokrát v presu Michálka.

13:01
    I tak se ale mladý útočník dokázal vymanit z tlaku a vypálil a trefil brněnského maskovaného muže do prsou.

13:38
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., hrubost).

13:38
    První přesilovka dnešního klání. Bruslaři vyhráli buly a Pláněk hned vypálil.

14:24
    Klepiš z kruhu našel Žejdla, který stál osamocený na brankovišti. Kotouč skrz Čiliakovy betony se mu ale procedit nepodařilo.

14:40
    Bruslaři svírají kolem Komety přesilovkový zámek. Vondrkova střela končí v rukavici brněnského gólmana.

15:05
    Čermák dobře napadá.

15:20
    Knotkovu ránu Čiliak srazil rukavicí mimo tři tyče.

15:40
    Jan Štencel si teď lehl do gólovky.

15:56
    Kometa už je v kompletní pětici, hosté přesilovku domácích ubránili a pořádně se u ní zapotili, Boleslav měla hodně šancí.

16:11
    Bartejs rozjíždí akci Komety, ale hosté za modrou ihned přišli o kotouč.

16:41
    Kotvan vypálil do připraveného Čiliakova betonu.

17:00
    Mueller v osobním souboji přetlačil Kotvana a poslal do akce Pláška, který bekhendem zkoušel překvapit Krošelje v bráně, který v této třetině prozatím nemá mnoho práce.

18:09
    Najman uvolil Pabišku, ale ten přišel o kotouč a musí o něj bojovat u mantinelu.

18:45
    Látal rozkmital své rychlé nohy a jelikož nebylo komu přihrát, nakonec sám zvolil střelu. Ta končí v rukavici Marka Čiliaka.

18:59
    Vondrka místo střely volil zadovku na Klepiše, ale u toho byl hostující hráč a boleslavský hráč se tak nedostal do zakončení.

19:19
    Kometa právě vstřelila branku!

Obrovská chyba v rozehrávce domácího týmu znamená úvodní branku tohoto duelu, která končí za zády Gašpera Krošelje. Martin Erat zachytil rozehrávku domácích a poslal kotouč na bránu. Brankovištěm v ten moment projížděl bývalý boleslavský hráč Jakub ORSAVA, který tečoval kotouč tak šikovně, že skončil za zády mladoboleslavského muže v bráně.
    Asistence: Martin Erat.
    19:19 Jakub ORSAVA - 0:1

20:00

Úvodní třetina je za námi. Aktivnějším týmem byl domácí celek, který přesto, že na Marka Čiliaka vyslal 11 střel, odchází do kabin se svěšenými hlavami, jelikož inkasoval v poslední minutě. Bruslaři vstoupili do utkání velice aktivně a bojovně, vytvořili si nespočet šancí, ale premiéra brněnského Marka Čiliaka zatím vychází na jedničku. Maskovaná brněnská jednička pochytala vše, co na něj mířilo a drží šance Komety na udržení se v elitní šestce. To svěřenci trenéra Miloslava Hořavy budou mít v kabině možná delší rozmluvu. Uvidíme, co vymyslí a s čím přijdou do druhého dějství.

Zásahy brankářů v první třetině:
    Marek Čiliak (KOM) – 11 zásahů
    Gašper Krošelj – 3 zásahy

Druhá třetině začne přibližně v 18:13.

21:05
    Lukáš Žejdl zůstal na modré a dostal namazáno. V samostatném úniku měl dost času zvážit, co udělá s kotoučem, ale Čiliaka v bráně nepřekvapil, ten jeho pokus vytěsnil betonem.

22:03
    Látalovi do střely sáhl Kusko a kotouč tak skončil vysoko nad. Vhazovat se bude po levici Marka Čiliaka.

22:13
    Zohorna v problémech. Mladý útočník Bruslařů teď od svých bývalých spoluhráčů dostává u mantinelu pořádnou masáž.

22:42
    Hosté si nahodili do pásma kotouč, nejrychleji je u něj Orsava, kterého si ale hlídá Kovačevič.

23:13
    Čermák si nabruslil do pásma a zkoušel to z velmi ostrého úhlu, Krošelj špičkou hole vyráží.

23:21
    Po nahození Knotka je pískáno zakázané uvolnění.

23:26
    Štencel ihned po buly zachytil kotouč a vypálil, Krošelj měl zakrytý výhled, přesto dobře zasáhl.

23:59
    Flynn přišel u mantinelu o kotouč a na puku jsou hosté.

24:17
    Zbyněk Michálek teď ukázal něco ze svého hokejového umu a poradil si chytře s dotírajícím boleslavským hráčem.

25:17
    Velké zmatky teď v rohu kluziště, ke kotouči se dostal Plekanec, jehož střela z ostrého úhlu překvapila Krošelje v bráně, ale ramenem ji dokázal vytěsnit.

25:46
    Orsava s Hruškou byli teď hodně důrazní, ale k ohrožení mladoboleslavské brány se nakonec nedostali.

26:05
    Brněnští teď zatlačili svého soka až za vlastní bránu.

26:35
    Dočekal přelstil Kotvana a dostal se ke střele.

26:55
    Gulaši teď u mantinelu schytal pořádně tvrdý zákrok od slovinského beka Kovačeviče. Ten se následně dostal do palebné pozice na modré čáře, ale Čiliaka nepropálil.

27:22
    Dlapa ve středním pásmu ze vzduchu sklepl kotouč a převrátil hru do útočného pásma domácího celku.

27:55
    Některý z mladoboleslavských hráčů odehrál na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Gašperem Krošeljem.

29:01
    Kurkova rána od modré hvízdla kolem hostující brány.

29:32
    Čiliak opět pod palbou, nyní od modré pálil Knotek, jeho pokus však končí na zadním plexi.

30:01
    Zaťovič teď zajel hluboko do pásma domácích a zkoušel rozčísnout rozehrávku domácích, ale to se mu nepodařilo a musel se rychle vracet.

30:12
    Kovačevičova rána ihned po buly končí v Čiliakově náručí.

30:40
    Druhá přesilovka pro domácí tým. Tomáš Plekanec se provinil sekáním a jde si na 2 minuty posedět na trestnou lavici.

31:01
    Zohorna si teď objel bránu a zkoušel překvapil Čiliaka u tyče.

31:13
    Následně se v palebné pozici ocitl Knotek, ale v poslední moment se mu svezl kotouč a mladoboleslavský centr tak nemohl zakončit.

31:57
    Na druhé straně se do uvolnění dostal Mueller, který chtěl zahrozit, ale volil přihrávku na svého spoluhráče, který už asi nečekal přihrávku, a tak ze zajímavé šance mnoho nezbylo.

32:37
    Boleslav je teď zatlačena ve vlastním pásmu a Plekanec už se chystá zpátky na led. Tato přesilovka pro domácí nevyznívá zrovna přesvědčivě.

33:11
    Orsava volil přihrávku na Hrušku, který z pozice na horním kruhu vystřelil, Krošelj si prostor u tyče pohlídal.

33:59
    Pláňkovo nahození z vlastního pásma zadunělo o Čiliakovy betony. Boleslav se ale následně dostala do pásma a zkoušela překvapit Čiliaka, ale k ničemu závažnějšímu již nedošlo.

34:52
    Holík zasekl kotouč u mantinelua vybojoval prostor pro svůj tým.

35:13
    Musil si ve středním pásmu sebral kotouč a ačkoli měl před sebou dva obránce, tak zkusil vystřelit. Čiliak schoval kotouč ve výstroji a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

35:24
    Boleslav vyhrála buly a Kurka od modré vystřelil. Střelu zblokoval Zaťovič, který zpracoval kotouč a ihned vyrazil do útoku. Gašper Krošelj po zákroku raději přerušil hru a vzazovat se tak bude po jeho levici.

35:48
    Dočekal se dostal k odraženému kotouči a zkoušel překvapit Krošelje.

36:08
    První trest pro Mladou Boleslav. Za podrážení je na trestnou odeslán Lukáš Žejdl.

36:10
    Holík vyhrál buly, ale Němcovi utekl kotouč až do středního pásma.

36:38
    Zohorna s Musilem teď odvádějí dobrou práci ve středním pásmu, Kometa se nemůže dostat do pásma.

37:13
    Holík vypálil jen do připraveného clonícího domácího hráče. Následně do protiútoku vyrazil Musil, který šetří cenné vteřinky.

37:41
    Látal využil svých rychlých nohou a přebruslil hráče v modrobílém. Kotouč sice končí v náručí brněnského gólmana, ale je daleko od domácí branky.

37:49
    Domácí hrají obětavě, Gašper Krošelj je připraven v bráně, ale mnoho starostí se zásahy nemá.

38:17
    Exboleslavský Orsava dnes pořádně zlobí, zřejmě se chce proti svému bývalému chlebodárci vytáhnout.

38:50
    Bernadovo nahození končí až na zakázaném uvolnění.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Němec teď nebezpečně objížděl boleslavskou bránu, ale do zakončení se nedostal.

40:00

Druhá třetina je za námi, gól jsme v ní ale neviděli. Oba týmy moc dobře vědí, o co se hraje, blíže výhře a setrvání v elitní šestce je prozatím hostující celek. Kometa si drží své hubené vedení z první třetiny a místy se zdá, že opravdu nechává hodně vyniknout svého maskovaného muže. Boleslav se stejně, jako v první třetině dostala k 11 střelám, ale žádná z nich si nenašla cestu za záda Marka Čiliaka, který dnes chytá opravdu velice dobře. Ani v jednom z předešlých duelů jsme žádné gólové hody neviděli, takže klidně můžeme předpokládat, že zápas skončí velice těsným výsledkem. Podaří se Boleslavi ještě zdramatizovat zápas? Nebo snad urve Kometa svou první výhru v letošní sezóně proti Boleslavi zrovna dnes? Rozhodně zůstaňte s námi, třetí třetina bude ještě hodně zajímavá.

Zásahy brankářů ve 2. třetině:
    Gašper Krošelj (MBL) – 4 zásahy

Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

40:24
    Skalický se snažil dobruslit kotouč, u mantinelu ale prohrál souboj s Ondřejem Němcem.

41:14
    Pabiškovo nahození na branku končí na hokejkách clonících hráčů.

41:39
    Teď bylo na brankovišti pořádně dusno, Čiliak v jeden moment nevěděl, kde má kotouč, ale boleslavští hráči jej nedokázali posunout do branky.

42:14
    Musil si sjížděl před branku, dostal se ke kotouči a našel Radima Zohornu, který ale nezacílil přesně.

42:42
    Flynn vyzrál nad Hruškou a ujel do přečíslení, jenže ani on ani Knotek Čiliaka nepřekonali. Dvě obrovské šance domácích!

43:30
    Holík si na křídle posunul kotouč a milimetrově přesnou přihrávkou našel Muellera, který si sjížděl do brankoviště, ale Krošelj včas sklapnul betony.

43:59
    Vondrka teď nadvakrát nepřekonal Čiliaka!

44:34
    Halou teď zní "My chceme gól!" Boleslav má obrovské šance!

44:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Boleslav teď vytvořila pořádný závar na brankovišti Marka Čiliaka, který se měl co ohánět. Nastalého zmatku využil Lukáš ŽEJDL, který milimetrově trefil růžek brněnské branky a poprvé rozjásal mladoboleslavský stadion.
    Asistence: Michal Vondrka, Oldrich Kotvan.
    44:39 Lukáš ŽEJDL - 1:1

45:56
    Kousalova střela prosvištěla těsně nad.

46:46
    Formace hostí je teď pořádně rozhozená, Boleslav v laufu.

47:04
    Plášek se procpal do útoku, ale podjely mu nohy, domácí obracejí hru.

48:00
    Barinka teď trochu zaváhal a neudržel útočnou modrou.

48:16
    Radim Zohorna ve středním pásmu hákoval a zamířil na trestnou lavici.

48:20
    Domácí vyhráli buly a vyhazují až za Čiliaka.

49:00
    Vondrka ujel ve vlastním oslabení a jen centimetry ho dělily od druhé branky domácích. Mladoboleslavský kapitán mířil do horního růžku Čiliakovy brány.

49:40
    Štencel zabojoval o kotouč a odehrál na bránu, tudy opět jako u první branky Komety, projížděl Orsava, který nepříjemně tečoval kotouč těsně před Krošeljem, ale mladoboleslavský brankář zasáhl holí.

50:00
    Kometa nepříjemně míchá s kotoučem a Mueller s Eratem hledají palebnou pozici.

50:20
    Boleslav už je ale kompletní.

51:12
    Zaťovič dostal přihrávku z rohu kluziště a jen šikovně nastavil hokejku, ale Krošelj byl pohotový.

51:53
    Domácím teď nevyšel přechod přes střední pásmo, Knotek s Kousalem si nerozuměli.

52:13
    Krošelj raději přikryl Gulašiho pokus. Následuje komerční přestávka.

52:40
    Skalického nahození našlo jen Gulašiho hokejku, která kotouč nasměrovala mimo ohrožení brněnské brány.

53:26
    Čiliak raději přerušil hru.

Dnešní utkání sleduje 3 444 diváků.

53:34
    Bartejs si ihned po buly vypracoval prostor a zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj hosté ale vzápětí přicházejí.

54:28
    Klepiš za bránou vybojoval kotouč a poslal ho nahoru na Kotvana, který ihned pálí, ale Čiliak kryje.

55:25
    Dlapa na modré odstavil Erata.

55:47
    Žejdl v útočném pásmu zachytil rozehrávku hostí a měl hned dvě příležitosti ke skórování, ale Čiliak byl nadvakrát proti.

56:34
    Kousal s Flynnem teď rozčísli formaci hostí a oba mladíci připravili palebnou pozici i pro svého centra, ale Knotek jen těsně minul.

57:18
    Holík nabral vysokou rychlost a dostal se až před Krošelje, ten ale s jistotou kryje.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:16
    Nějakou chvíli se bojuje za Čiliakem o kotouč, rozhodčí zatím hru nepřerušili.

59:06
    Dlouhán Skalický teď dobře clonil před hostující gólmanem, ale žádná střela nepřišla.

59:20
    Dlapova střela prověřila Čiliaka, halou to jen zahučelo.

59:50
    Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Čiliakem. Domácí publikum si žádá gól.

59:56
    Kotouč je na holích hostujících hráčů a za bránou Marka Čiliaka.

60:00

Zásahy brankářů po 3. třetině:
    Marek Čiliak (KOM) – 9 zásahů

Třetí třetina přinesla vyrovnávací branku domácích, o kterou se ve 45. minutě zasloužil Lukáš Žejdl. Po krátké přestávce bude následovat prodloužení, nebo případné nájezdy.

Boleslav staví do úvodní trojky Skalického, Pláňka a Klepiše, Kometa zase Muellera, Bartejse a Zaťoviče.

60:01

60:22
    Zaťovič se uvolnil a stihl zakončit, záda mu kryl Mueller, který stačil ještě dorážet.

60:31
    Klepišův pas na Žejdla byl příliš dlouhý.

60:47
    Plekanec rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní brány.

61:18

Celá akce měla svůj počátek za bránou Gašpera Krošelje, kde se Martin Látal nenechal vykolejit, ustál svůj souboj a zavezl kotouč do útočného pásma, poté dobře clonil ve výhledu Čiliakovi a Pavel MUSIL nádherně trefil horní růžek brněnské branky, čímž vybojoval druhý prémiový bod pro svůj tým.
    Asistence: Martin Látal, David Bernad.
    61:18 Pavel MUSIL - 2:1

Zápas "o šest bodů" je u konce. Nakonec musel dospět až do prodloužení. V něm měla Kometa dvě šance, ale Krošelj domácí tým podržel a Boleslav se prosadila z protiútoku, kdy Látal zaclonil brněnskému gólmanovi a Pavel Musil trefil pro Boleslav dva body.

Boleslav se sice do elitní šestky nedostala, ale dokázala snížit bodový rozdíl mezi oběma soupeři a na Kometu ztrácí už jen jediný bod.

Nejlepšími hráči byli po zápase vyhlášeni:

Marek Čiliak (HC Kometa Brno)
    Michal Vondrka (BK Mladá Boleslav)

Ode mě je to v tuto chvíli vše, já se Vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera a někdy zase u sportovních online přenosů na shledanou. (19:56:05)

Daniel Langer

Zdena Bobková

Góly a asistencie: 45. Žejdl (Vondrka, Kotvan), 62. P. Musil (Látal, Bernad) – 20. Orsava (M. Erat)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Najman – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Z. Michálek, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – Orsava, Hruška, Kusko – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Rozhodca: Hribik, Kika – Ondráček, Ganger