Washington – Vegas 3:1 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 2:1
Vegas Golden Knights
Nedeľa 03.06.2018, 02:30 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Finále

47:35
    Tlak hosťujúceho mužstva bude teraz minimálne na dve minúty otupený. Zlatí rytieri sa budú musieť brániť početnej výhode svojho súpera. Menší trest za podrazenie dostáva Deryk Engelland.

39:38
    Presilová hra hostí sa končí predčasne. Domáci obranca Matt Niskanen príkladne dohral akciu, Marc-André Fleury vybehol proti nemu a napokon ho zastavil len za cenu podrazenia.

38:34
    V závere druhej tretiny budú hrať presilovú hru hostia. Po druhýkrát v dnešnom stretnutí putuje na trestnú lavicu Devante Smith-Pelly. Tentokrát dostáva menší trest za podrazenie.

29:58
    Washington Capitals bude hrať svoju druhú presilovú hru v dnešnom zápase. Početnú výhodu domácemu celku ponúka Erik Haula, ktorý sa previnil voči pravidlám hákovaním.

11:21
    Prvú presilovú hru si v dnešnom zápase zahrajú aj zverenci Barryho Trotza. Na trestnú lavicu po faule v útočnom pásme smeruje Reilly Smith. Ten dostáva od rozhodcov menší trest za držanie.

05:04
    Domáci hokejisti sa tešili z gólu, no ten napokon neplatí. Po strele Chandlera Stephensona si pomohol nedovoleným bránením brankára Devante Smith-Pelly a smeruje na trestnú lavicu.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 22. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 33. Kuzněcov (Beagle, Oshie), 54. Smith-Pelly (Beagle) – 44. Nosek (Bellemare)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Engelland, Theodore, C. Miller, Sbisa – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Neal (A), Haula, Perron – Tuch, Eakin, Carpenter – Reaves, Bellemare (A), Nosek.

Rozhodca: Wes McCauley, Marc Joannette – Matt MacPherson, Jonny Murray