Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Togliatti – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan sk 5:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | D. Moskva – CSKA Moskva 1:6 (kon.) | Petrohrad – Helsinki 2:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Piatok 25.08.2017, 18:00 • Arena 2000 • KHL

58:22
    Teraz sme videli pred brankárom Marekom Mazancom drobný závar, po ktorom sa bude vylučovať. Na strane hostí putuje za hrubosť na trestnú lavicu Juraj Mikúš a rovnaký trest dostáva aj Arťom Iljenko. Lokomotiv Jaroslavľ si ale zahrá presilovku vďaka rozdielovému trestu Tomáša Voráčka.

49:30
    Belasí budú hrať presilovú hru. Arťom Iljenko si počínal nedovolene v súboji s Tomášom Voráčkom a rozhodcovia ho posielajú na dve minúty za držanie hokejky.

35:34
    Slovan Bratislava bude mať šancu skorigovať skóre zápasu. Vladislav Kartajev putuje na dve minúty za hákovanie, keď si pomáhal nedovolene v súboji s Lukášom Kašparom.

28:27
    Slovan Bratislava bude hrať po reklamnej prestávke opäť len vo štvorici. Na trestnú lavicu za nedovolené bránenie putuje obranca Ivan Švárny, ktorý poslal na ľad Brandona Kozuna.

24:20
    Domáci hokejisti si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Po strele Maxa Talbota sa dostáva k dorážke Petri Kontiola, no toho tesne pred bránkoviskom zozadu fauloval Boris Sádecký.

13:29
    Tak toto bol veľmi nepríjemný zákrok, ktorý si Max Talbot mohol odpustiť. Marek Viedenský našťastie vyzerá byť v poriadku a dokonca po reklamnej prestávke si Slovan zahrá presilovú hru.

09:19
    Tak to snáď nie. Slovenský klub bude hrať v ďalšom oslabení. Tentokrát putuje na trestnú lavicu za podrazenie mladý obranca štvrtej formácie Tomáš Černý.
    08:28 Řepík (SBA)

06:16
    V úvode zápasu vidíme skutočne veľmi veľa vylúčení. Tentokrát sa vylučuje opäť na strane Slovana Bratislava, keďže hostia boli na ľade so šiestimi hráčmi.

04:25
    Presilová hra domáceho tímu sa končí veľmi skoro. Colby Genoway sa snažil vyviesť puk mimo obranné pásmo, ale zozadu ho hákoval skúsený útočník Max Talbot.

04:06
    Druhé vylúčenie slovenského klubu je realitou. Napokon putuje na trestnú lavicu český hokejista Michal Řepík, ktorý si v súboji pri mantineli pomohol vysokou hokejkou.

01:22
    Hokejisti bratislavského Slovana sa budú musieť brániť. Za vlastnou bránou si nedovolene počínal obranca Ivan Švárny a putuje na trestnú lavicu za podrazenie.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 3. Kontiola (Talbot, Kronwall), 17. Kartajev (Iljenko, Mosaljov), 17. Kontiola (Nakládal, Kronwall), 34. Korškov (Koledov, Polunin), 46. Lugin (Apalkov) – 6. Skalický (Taimi, Buchtele)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), Čerepanov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Afanasjev, Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Averin (A), Apalkov, Lugin – Mosaljov, Kartajev, Iljenko.
    HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Ebert, Barker, Taimi, Švarný (A), T. Voráček, Bačík, Černý, Hedera – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Buchtele, Co. Genoway, Smoleňák (C) – Skalický, J. Mikúš, Hrnka – Hecl, Sádecký, M. Sloboda.

Rozhodca: Jevgenij Gamalej, Anton Gofman – Nikita Novikov, Maxim Stroganov.