Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Togliatti – Jekaterinburg 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – HC Slovan sk 5:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | D. Moskva – CSKA Moskva 1:6 (kon.) | Petrohrad – Helsinki 2:0 (kon.)
Lada Togliatti
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Piatok 25.08.2017, 17:00 • Lada Arena • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:36:18)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Novotný (TOG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:41
    Jakub Kovář (JEK) 26 zák., 3 góly, úsp. 89,7 %

Lada Toljatti si spravila chuť po středeční porážce 0:2 od Čeljabinsku a před vlastními diváky udolala ambiciózní Jekatěrinburg. Na vedoucí gól Ashtona sice rychle odpověděl Kirill Ljamin, poté ale domácí přidali další dva góly a v závěru si tříbodový zisk zkušeně pohlídali.

59:52
    Alexandr Strelcov (TOG) ještě v samotném závěru utkání vyfasoval dvě minuty za sekání

59:01
    Stanislav Jegoršev ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče, do konce třetí třetiny už zbývá odehrát jen minutu.

58:04
    Tlak Avtomobilistu polevil, vše podstatné se nyní odehrává v obranném pásmu Jekatěrinburgu. Hosté už zabalili snahu o zvrácení výsledku.

57:19
    Domácí už jsou k výhře opravdu velmi blízko, po Ashtonově nahození ze středního pásma se bude vhazovat po levici Jakuba Kováře.

56:35
    Nepovedená rozehrávka Jekatěrinburských skončila jen u Kristapse Sotniekse, čas na vyrovnání se hostům velmi rychle krátí.

55:42
    Domácí se vydali do ojedinělého protiútoku proti otevřené obraně Avtomobilistu, Ashtonovi ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele.

54:45
    Kotouč po šermovačce ve středním pásmu vyletěl až mezi diváky, hra bude pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.

53:47
    Po dalším přerušení hry sáhl domácí lodivod Artis Abols k oddechovému času, závěrečný tlak Avtomobilistu je tady!

52:50
    Nepovedená rozehrávka Toljattských doletěla až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Alexandrem Lazušinem.

51:58
    Vitalij Popov se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Lazušin se ale stačil přemístit včas!

51:04
    Necelých deset minut před koncem hosté přebírají iniciativu, Lada se postupně zatahuje do hluboké defenzívy.

50:09
    Toto oslabení hosté bez potíží ubránili, Jekatěrinburg už hraje opět v plném počtu.

49:16
    Jegor Babenko se dostal k dorážce Zernovova nahození z bezprostřední blízkosti, zakončit se mu ale podle představ nepodařilo.

48:28
    Hosté se osvobozují, Lada bude muset zakládat další akci až od Alexandra Lazušina.

47:36
    Avtomobilist hrál chvilku v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Anatolij Golyšev (JEK).

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 21. Ashton (Valujskij), 36. Strelcov (Bočarov, Ch. Genoway), 46. Bočarov – 27. Ľamin

Lada Togliatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov, Gurkin, Kostromitin, Sotnieks, Malenkich – Ashton, Novotný, Valujskij – Zernov, Belousov, Babenko – Soin, Skorochodov, Mastriukov – Achmetov, Strelcov, Bočarov – Rachimullin.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Ľamin, D. Bodrov, Jegoršev, Čajkovský, Mišarin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin – Paré, Golyšev, Beck – Tičar, Krikunov, Kučeriavenko – Pestunov, Simakov, V. Popov – Obidin, Česalin, Rasseikin.

Rozhodca: Lavrentěv, Kislov – Kučava, Sadovnikov