Detva – Bratislava Capitals 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Púchov 6:4 (kon.) | Poprad – Budapešť sk 4:2 (kon.)
HK Poprad
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
UTE Újpest Budapešť
Piatok 25.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Prípravný zápas

V tretej tretine si kamzíci podržali vedenie. Na konečných 4:2 upravil gólom do prázdnej bránky Patrik Svitana. Poprad teda získava ďalšie tri body v tabuľke Vyšehradského pohára.

Ďakujeme za pozornosť. (21:11:45)

59:41
    Poprad dal gól!
    Tak toto bol naozaj moment, ktorý sa tak často nevidí! Huba prenechal puk medzi kruhmi, no jeho spoluhráč odišiel striedať. Puku sa teda zmocnil PATRIK SVITANA a bezpečne ho strelil do bránky!
    Bez asistencie.

59:02
    Puk je momentálne za bránkou Újpestu, Popradčania to zatiaľ zvládajú.

58:30
    Spilar to skúšal zakončením z ľavého kruhu, no puk dorazil iba na vyrážačku gólmana Agostona, ktorý už aj opúšťa bránu!

57:25
    Od modrej to tentkorát skúšal Dinda. Jeho delovku Agoston našiel v lapačke. Práve v tejto chvíli na ľad už naskočil aj vylúčený Becze. Popradčania teda 5-minútovú presilovku premárnili.

56:45
    König opäť skúšal šťastie zo svojej obrancovskej pozície. Jeho delovku tentokrát Agoston bez problémov vyrazil vyrážačkou.

55:33
    Popradčania sú momentálne s pukom za bránkou a snažia sa o novú rozohrávku.

54:39
    Prihrávku od Mašlonku na Lichanca medzi kruhy neprenikla, hostia sa znovu oslobodili.

54:09
    Hráči Budapešti v tejto chvíli získali puk a poslali ho okamžite von cez všetky čiary.

53:35
    König to skúšal v tomto zápase už po niekoľkýkrát strelou príklepom. Tentokrát trafil Agostona naozaj nepríjemne, hra bola ihneď prerušená.

53:08
    Mlynarovič krížom prihral Svitanovi, ktorý našiel pred bránkou Brejčáka, jemu sa však vystreliť do priestoru bránky nepodarilo.

52:26
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (Becze – 5 min. + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).
    Vylúčenie v tíme Újpest TE (Cseter – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Bogoslovskij – 2 min., hrubosť).

52:26
    Heizer inkasoval tvrdý úder a okamžite padol na ľad. Potom sa tam strhla menšia strkanica, počkáme si na tresty.

51:45
    Bondra vykorčuľoval po ľavom krídle, vyskúšal to švihom. Puk sa odrazil od Agostonovej maske. Následne maďarský gólman nevedel, kde ho má. Musel ho urýchlene priľahnúť.

50:50
    König to opäť skúšal príklepom, jeho strela od modrej skončila na Agostonovom betóne. Mlynarovič následne z dorážky taktiež neuspel.

50:13
    Svitana nabil Königovi na ľavý kruh, no tomu puk veľmi nesadol, jeho delovka letela iba na plexisklo.

49:39
    Oddychový čas pre Poprad.

49:39
    Presilovka o dvoch hráčov pre Popradčanov. Martin Turbucz dostáva dve minúty za podrazenie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 20. Mlynarovič (Svitana, Štrauch), 34. Štrauch (Svitana), 40. Mlynarovič (Brejčák, Svitana), 60. Svitana – 3. Becze (N. Nagy), 9. Becze (Ropret)

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Ježek, Ignatov, König, Brejčák (A), Zadražil, D. Šterbák, Dinda, Rusina – Spilar, Heizer, Abdul – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana (C) – Bondra, Lichanec, Bogoslovskij – Mašlonka, Matej Paločko, Kroták
    UTE Újpest Budapešť: Ágoston (Sila) – Huba, Kiss (C), Hegyi (A), Varga, N. Nagy, R. Nagy – Benk (A), Cseter, Ropret, Becze, Sikorčin, Sági, Turbucz, Nemes, Schmál, Pichler, Pápa, Roczanov, Dósa