Rennes – Saint-Étienne 2:0 (kon.) | Marseille – Nancy 3:0 (kon.) | Nice – Toulouse 3:0 (kon.)
Stade Rennes
2:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
cz Nedeľa 04.12.2016, 15:00 • Roazhon Park (Rennes). • Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek 2. adventní neděle a příště na shledanou. (16:57:16)

Druhá půle přeci jen góly přinesla, o oba se postarali domácí hráči, když v úvodu rozjásal většinu fanoušků Ntep, na kterého v samém závěru navázal střídající Grosicki. Hosté toho směrem dopředu ve druhé půli moc nepředvedli, prakticky nic, v podstatě byli po celý duel spíš neškodní a Costil si připsal celkem snadné čisté konto.

90+3
    90+2. Kamil GROSICKI - 2:0

90+2
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla taková třešnička na dortu tohoto utkání. KAMIL GROSICKI po přihrávce z levé strany do míče spíš jen tak plácnul levačkou, balón se letěl vzduchem ke vzdálenější tyči, od které se odrazil za brankovou čáru. Ruffier takovou dráhu letu možná ani nečekal, zůstal stát na místě a míč jen sledoval.

90+2
    Stejný hráč o chvíli později přihrál z levé strany do pokutového území, míč projel kolem odkryté brány, nikdo z hráčů v červeném dresu ale nebyl poblíž, aby jej tečoval za čáru.

90+1
    Domácí vyrazili do přečíslení, ale Grosicki špatně přihrál, nastavovat se budou ještě tři minuty.

90
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Saint-Étienne, domácí šetří čas.

89
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Gelson Fernandes, přichází Sanjin Prcić.

88
    Costil se dnes velmi jistý, balón schoval do své náruče.

87
    Hosté nyní rozehrají další roh, povede se jim vyrovnat?

86
    Costil vyběhl až k hranici pokutového území a letící míč rychle schoval do rukavic.

84
    Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Paul-Georges Ntep, přichází Pedro Henrique.

83
    Žlutou kartu dostává Ole Selnæs (AS Saint-Étienne).

83
    Mohlo být rozhodnuto, Hunou poslal míč do protipohybu brankáře, ale minul i levou tyč jeho brány.

82
    Míč končí u Ruffiera, jenž rychle rozehrává.

80
    Pokus Monnet-Paqueta byl zblokován, míč se poté odkutálel ke Costilovi.

79
    Po následném rohu se domácí sice dostali do šance, ale byl odpískán faul, a tak se musí stáhnout na svoji polovinu.

78
    Hunou krásně zatočil míč pod břevno, ale neméně povedeným zákrokem se prezentoval Ruffier, jenž vyrazil míč nad břevno. Vynikající zákrok.

Petr Frömel

Góly: 54. Ntep (André), 90+2. Grosicki (Baal)

Karty:   51. G. Fernandes (REN), 65. André (REN), 73. Sio (REN) – 57. Veretout (SET), 83. Selnæs (SET)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:6.
    Stade Rennes: Costil – Danzé, Gnagnon, Bensebaini, Baal – Hunou, G. Fernandes (89. Prcić), André, Ntep (84. Henrique) – Gourcuff – Sio (74. Grosicki).
    Náhradníci: Nardi – Zeffane, Mendes, Grosicki, Henrique, Prcić, Diakhaby.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Lacroix, Perrin, M'Bengue – Selnæs, Dabo (68. Monnet-Paquet), Veretout (74. Saivet) – Hamouma (65. Nordin), Roux, Tannane.
    Náhradníci: Moulin – Nordin, Polomat, Saivet, F. Pogba, Monnet-Paquet, Søderlund.

Rozhodca: A. Gautier – M. Annonier, P. Jeanne